PDA

Zobacz pełną wersję : CENY OGROSZEN



go-go
04-05-2007, 15:42
Mam pytakto do tych co juz ogrodzili albo sa na tym etapie.
Jak cenowo ukladaja sie i co wybraliscie ?
Mamy dosc duza dzialke 0.5h bedziemy chcieli ogrodzic jak skonczymy stan surowy nim wejdziemy z innymi robotami.
Co wychodzi w miare tanio i ladnie? Dajcie jakie propozycje i ceny a moze ktos zamiesci zdjecie.
Z gory dziekuje

Lookita
04-05-2007, 15:49
Ale co to jest ogroszenie albo groszenie?Chyba grodzenie...albo jest to nowe dla mnie pojecie,wiec chetnie jego nowe znaczenie dla mnie poznam.....

go-go
04-05-2007, 16:00
Lolitka niech bedzie grodzenie:)

go-go
04-05-2007, 16:01
Moze jeszcze jakies propozycje?

mypal
04-05-2007, 16:10
mhehehe. Na to bym nie wpadł. Słyszałem już o wynagroszeniach (przy odbieraniu marnej pensji), ale ogroszenie mnie zabiło :)
go-go jeżeli chodzi o postawienie ogrodzenia za grosze, to nawet ma to sens ;)

0,5 ha to sporo. Najtaniej chyba wyjdzie z siatki.

andrzej100
04-05-2007, 16:19
rozwala mnie ten watek: groszenie, Lolitka, co bedzie dalej?
Pewnie siatka ocynkowana oczko 6cm, do grubosci nie jestem pewien.
A to ma byc dekoracyjne czy solidne ogrodzenie?

go-go
04-05-2007, 16:41
A co myslicie o betownowych? Jak cena na dzien dzisiejszy?

andrzej100
04-05-2007, 17:43
Ojejku,betonowe to wizualnie naprawde bardzo duzo daja do myslenia. pewnie nie beda roznily sie wiele cena .
Cena z netu: wys.1.5 =78zl dl 2m, slupek 19zl. (ceny katalogowe)

Lookita
04-05-2007, 18:05
No no!!!Zadna Lolitka..i nie Lookitka....Panstwo niech sobie buzki mna nie wycieraja....Łukasz...a jak mnie wqrzycie to Pan Lukasz bedzie :-))))Ostrzegam.....go-gusie jedne....

dzabij
04-05-2007, 20:53
Witam. W zeszlym roku sąsiad robił ogrodzenie, jeden bok mamy wspólny, więc "współfinansowałem" projekt. Ogrodzenie wyszło nas 150 pln za metr ze wszystkim, a składało się z :

- podmórówka betonowa ok 20-30 cm
- słupki stalowe 50x50x3 mm
- panele stalowe 2,5 m długości 1,5 m wyskości. Panele składają sie z dwóch poprzecznych ceowników i przyspawanych do nich "sztachetek" z kątowników (ok. 10szt na metr bieżący, jutro będę wiedział dokładnie bo dla siebie też chcę podobne zamówić).
- elementy stalowe pomalowane na czarno.

Koszt zawierał oczywiście robociznę i beton braliśmy z "gruszki". Łączna długość ogrodzenia sąsiada ok. 200 mb (to ma znaczenie przy negocjacjach cenowych)

Pzdr

Dawid

EwkaP
05-05-2007, 12:26
Witam :)

Może tu uzyskam odpowiedź na małe pytanko? :oops:

Czy dużym nietaktem będzie stawianie płotu ładnieszą stroną (sztachetki) do mnie, a brzydszą do sąsiada (przęsła) ???

Wiem, że była kiedyś tradycja :o , że stawiający stawiał do siebie gorszą stroną i znakował tym samym, iż to on sponsorował ogrodzenie. ???
Ale dziś widzę różne opcje! Nie wiem, jednak czy z naszej strony to będzie ,,obsuwa" względem sąsiada, czy raczej norma?

Mirek_Lewandowski
05-05-2007, 20:16
A to niby czemu masz robić za swoją kasę ładnie sąsiadowi?

Witos
06-05-2007, 07:17
Dogadaj sie z sąsiadem i zróbcie wspólnie. Żerdzie z lasu i siatka z allegro. Za żerdzie wychodzi około 8 zł sztuka za siatke 9 zł na allegro. Wyglada fajnie.

EwkaP
06-05-2007, 08:31
Witam :)

Dzięki za odpowiedź.
Troszkę rozwialiście moje wątpliwości. My juz wszystko mamy gotowe (podmurówka, sztachety) siatka i żerdzie odpadają. Sąsiad raczej ze współpracy się wycofał (i finansowej i w sile roboczej ;) również).

a_gnieszka
06-05-2007, 09:26
No właśnie, jak rozwiązuje się problem wspólnego boku?
Jeden bok ogrodzenia już jest, zaproponowaliśmy sąsiadowi zwrot połowy kosztów, ale nas zbył że nie ma o czym mówić , będziemy go atakować jeszcze raz :D
Lada moment będziemy grodzić resztę, na razie będzie zwykła siatka na słupkach, bez podmurówki. Pojawił się sąsiad z drugiej strony, on za jakis czas też chce grodzić, tylko chyba z podmurówką. Jak to rozwiązujecie, dzielicie koszty na pół? A co w przypadku róznicy zdań co do rodzaju ogrodzenia?

EwkaP
06-05-2007, 13:22
Hej :)


A-gnieszka :)
No, właśnie temat płotka otwarty :)

Pierwszemu można jeszcze raz zaproponować, bo nie wiadomo dlaczego odmawia: wstydzi się, ma gest, czy wie, że jeszcze nie raz będzie okazja się odwdzięczyć?

Drugi- trzeba znowu się rozmówić, bo jeszcze temat otwarty. Zależy też jak bardzo różnią się wasze koncepcje? Może pół takiego, a pół takiego? Zależy czemu ma służyć wasza opcja a czemu jego? Może z przodu odsłonięte a z tyłu totalne odgrodzenie? A jeśli nie tak to dać opcję trzecią wypośrodkowaną?

Powiedz, jakie to są opcje?

go-go
06-05-2007, 15:54
Ile wychodzi wersja siataka i slupki za metr?

moniqa_1977
06-05-2007, 16:49
No właśnie, jak rozwiązuje się problem wspólnego boku?
Jeden bok ogrodzenia już jest, zaproponowaliśmy sąsiadowi zwrot połowy kosztów, ale nas zbył że nie ma o czym mówić , będziemy go atakować jeszcze raz :D


U nas też cos w ten deseń.
Kiedy zaczęliśmy budować - sąsiad zaproponował, żeby zrobić płot "na pół".
No to kiedy planowalismy roboty grzecznie zapytalismy jaki płot sobie zyczy, czy wybrany przez nas sie podoba itd.

Sie podobał 8)
Tyle, że to by było tyle sąsiedzkiej aktywności w temacie płotu.
Teraz nawet nie wykazuje inicjatywy żeby wspólnie z mężem naciągnąć siatkę -
a słupki i podmurówka stoją od miesiąca ponad...
Co do kwestii kosztów - też wymowne milczenie :-?

Trudno - nie zabije nas koszt tego ogrodzenia - ale nie mamy zamiaru pisac do niego listów błagalnych :lol:
Przynajmniej moglismy sobie obiektywną opinię na temat faceta wyrobić... 8)

wenus
06-05-2007, 16:59
Witam
Ja znalzałam robotników z okolocy Legionowa, którzy chcą 32 zł za m2 podmorówka z siatka, oczywiście mój materiał 95 metrów ogrodzenia. Byli tacy co oferowali do 50 zł za m2. Trzeba sie porozglądać.

EWITKA
06-05-2007, 17:47
Właśnie zakończyliśmy grodzenie działki przęsłami betonowymi. Może nie jest to wymarzone ogrodzenie, ale jedno z tańszych. A że działka duża a sąsiadów aż 7, to właśnie na beton padł wybór. Koszt z montażem - przęsło wys. 1,5 = 50,00 zł./mb.