PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczalnia ścieków ze stali nierdzewnej czy z polietylenu



Jurek_Z
04-05-2007, 21:03
Wśród oczyszczalni ścieków z osadem czynnym znalazłem jedną wykonaną ze stali nierdzewnej. Reszta ma zbiorniki z polietylenu. Pytałem o nią w tym wątku (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=100351&highlight=) ale temat się nie rozwinął - może źle sformułowany.
Przy porównywalnych cenach, który zbiornik będzie lepszy?
Jakie plusy a jakie minusy ma zbiornik ze stali nierdzewnej?

andrzej100
04-05-2007, 21:13
Wśród oczyszczalni ścieków z osadem czynnym znalazłem jedną wykonaną ze stali nierdzewnej. Reszta ma zbiorniki z polietylenu. Pytałem o nią w tym wątku (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=100351&highlight=) ale temat się nie rozwinął - może źle sformułowany.
Przy porównywalnych cenach, który zbiornik będzie lepszy?
Jakie plusy a jakie minusy ma zbiornik ze stali nierdzewnej?
Mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne ze stali nierdzewnej. A jaka grubość ścianki?

Jurek_Z
04-05-2007, 21:36
... A jaka grubość ścianki?
Tego się na razie nie doszukałem. :(
Opis tej oczyszczalni znalazłem na tej stronie (http://www.gmginstal.pl/) i nie wiem czy się na nią zdecydować. :-?
Pasują mi też jej gabaryty.

Jurek_Z
18-05-2007, 16:09
Według ofert, które otrzymałem wygląda to tak:
1. Oczyszczalnia ścieków typu ZBF - 6c - cena 7.000,00zł. Montaż oczyszczalni - od 2- 4.000,00zł
2. Stainless Cleaner S.C. 4 (2-5 mieszkańca) wykonana ze stali nierdzewnej w technologii osadu czynnego 9.100 zł. Transport i montaż: 1.000 zł
3. Oczyszczalnia typu Aqua-Champ® – kompletne urządzenie 8 800 zł dokumentacja Techniczna oraz uzgodnienia 1 000 zł montaż 1 000 zł
4. Poliplast - Całkowity koszt oczyszczalni z montażem i uruchomieniem, transportem kształtuje się na poziomie 13.000 - 14.000 brutto.
Dalej nie wiem na co się zdecydować.

Solarxxxm
30-05-2007, 22:28
Witam.
Po wieloletnich doświadczeniach w oczyszczalniach zdecydowałem się na montaż oczyszczalni Oxynautpro marki JUNG PUMPEN. Na dzień dzisiejszy wydaje się najmniej zawodna i może być zabudowywana na różnych zbiornikach. Można wykorzystać stary już istniejący.
Zalety oczyszczalni:
► Gotowa do podłączenia
► Łatwy montaż
► Oddzielnie demontowane zespoły
► Ruchomy napowietrzacz
► Identyczna technologia dla 4-16 mieszkańców
► Indywidualna regulacja
► Dopuszczenie przez Urząd Nadzoru Budowlanego zgodnie z normą DIN EN
12566 Z-55.3-130, klasa procesu C BSB5 < 15 mg/l, CSB < 75 mg/l Z-55.3-129,
klasa procesu D. całkowita zawartość azotu - stężenie do 25 mg/l
► Różne warianty montażu
- Zestaw do zbiornika betonowego
- Różne rodzaje oczyszczalni kompaktowych w zbiornikach z tworzywa sztucznego
-możliwość wykorzystania istniejącego szamba

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Solarxxxm
13-08-2009, 20:44
System Oxynautpro jest stosowany w osadnikach wielokomorowych lub w nowych, biologicznych przydomowych oczyszczalniach ścieków wykonanych z betonu lub tworzywa sztucznego.Jednostka jest przeznaczona od 4 do 16 mieszkańców, jest kompletnie zmontowana i można ją łatwo zabudować w zbiorniku. Różne opcje regulacji pozwalają dostosować system do każdego rodzaju zbiornika.Kompaktowy system Oxynautpro można zainstalować również w dowolnych zbiornikach z tworzyw sztucznych, zastępujących zbiorniki betonowe.