PDA

Zobacz pełną wersję : IZOFOL zamiast papy na lepiku x2 lub papy termozgrzewalnej ?



Malobert
05-05-2007, 11:43
Witam,

W projekcie mam izolacje pionowe i poziome "2 razy papa na lepiku", ktoś mi doradził aby zamiast tego położyć jedną warstwę papy termozgrzewalnej 4,5 mm - to jest nowoczesne i bardzo skuteczne. Zaproponowałem to wykonawcy, on się zdziwił i powiedział, że liczył na to że będzie mógł ułożyć IZOFOL. Pomijając już kwestie różnicy kosztów - ta folia pewnie jest najtańsza i wykonanie też będzie najtańsze, zrodziły się pytania i wątpliwości:

Czy ktoś z Was stosował już IZOFOL i co o tym może powiedzieć ?

Ten IZOFOL wykonuje wirma MAR-MAG z Jedlińska, jej grubość to 0,85 mm, materiał posiada aprobatę techniczną ITB AT-15-6389/2004
Pełna nazwa produktu: FOLIA HYDROIZOLACYJNA Z PVC IZOFOL

thomasso
05-05-2007, 12:02
chyba pozioma 2x papa na lepiku :D .Nie widzialem jeszcze takiej pionowej :lol:

Jedna warstwa papy termozgrzewalnej wystarczy, drozej ale lepiej
Oczywiscie sa rozne szkoly - Ty placisz :D wiec decyduj

Tak na powaznie- sam napisales jaka jest roznica w grubosci pomiedzy folia a papa termozgrzewalna. Ja wybralem pape termozgzrewalna

Poza tym to co najtansze nie jest zawsze najlepsze

:wink:

Malobert
05-05-2007, 13:54
chyba pozioma 2x papa na lepiku :D .Nie widzialem jeszcze takiej pionowej :lol:
Jedna warstwa papy termozgrzewalnej wystarczy, drozej ale lepiej
Oczywiscie sa rozne szkoly - Ty placisz :D wiec decyduj
Tak na powaznie- sam napisales jaka jest roznica w grubosci pomiedzy folia a papa termozgrzewalna. Ja wybralem pape termozgzrewalna
Poza tym to co najtansze nie jest zawsze najlepsze
:wink:

Dziekuję za cenne uwagi, zastosowanie papy termozgrzwalnej spowoduje napewno kolejny wzrost ceny (skoro ta termozgrzewalna 1 warstwa droższa od 2 na lepiku) i tak już nie małej w moim przypadku.
Zastanawiam się jednak nad tym IZOFOL-em do izoloacji pionowych i poziomych, być może nie będzie tak źle ?
Buduję parterówkę, dodatkowo byłoby jeszcze ocieplenie tej strefy fundamentowej ze styropianu.

zender
05-05-2007, 14:45
chyba pozioma 2x papa na lepiku :D .Nie widzialem jeszcze takiej pionowej :lol:
Jedna warstwa papy termozgrzewalnej wystarczy, drozej ale lepiej
Oczywiscie sa rozne szkoly - Ty placisz :D wiec decyduj
Tak na powaznie- sam napisales jaka jest roznica w grubosci pomiedzy folia a papa termozgrzewalna. Ja wybralem pape termozgzrewalna
Poza tym to co najtansze nie jest zawsze najlepsze
:wink:

Dziekuję za cenne uwagi, zastosowanie papy termozgrzwalnej spowoduje napewno kolejny wzrost ceny (skoro ta termozgrzewalna 1 warstwa droższa od 2 na lepiku) i tak już nie małej w moim przypadku.
Zastanawiam się jednak nad tym IZOFOL-em do izoloacji pionowych i poziomych, być może nie będzie tak źle ?
Buduję parterówkę, dodatkowo byłoby jeszcze ocieplenie tej strefy fundamentowej ze styropianu.

witam

Ja zstosowalem folje http://www.izokpol.net.pl/ na izolacjie pozimoa jest lepsza niz papa kotra po kilku latach w wilgoci traci se wlasciwosci i kruszeje poprostu ! Do tego mam zamiar dac jeszcze ta folje pod porotherm jak rusza z parterm aby polaczyc to wszystko z izolacja pozimowa pologi.

Malobert
05-05-2007, 18:54
chyba pozioma 2x papa na lepiku :D .Nie widzialem jeszcze takiej pionowej :lol:
Jedna warstwa papy termozgrzewalnej wystarczy, drozej ale lepiej
Oczywiscie sa rozne szkoly - Ty placisz :D wiec decyduj
Tak na powaznie- sam napisales jaka jest roznica w grubosci pomiedzy folia a papa termozgrzewalna. Ja wybralem pape termozgzrewalna
Poza tym to co najtansze nie jest zawsze najlepsze
:wink:

Dziekuję za cenne uwagi, zastosowanie papy termozgrzwalnej spowoduje napewno kolejny wzrost ceny (skoro ta termozgrzewalna 1 warstwa droższa od 2 na lepiku) i tak już nie małej w moim przypadku.
Zastanawiam się jednak nad tym IZOFOL-em do izoloacji pionowych i poziomych, być może nie będzie tak źle ?
Buduję parterówkę, dodatkowo byłoby jeszcze ocieplenie tej strefy fundamentowej ze styropianu.

witam

Ja zstosowalem folje http://www.izokpol.net.pl/ na izolacjie pozimoa jest lepsza niz papa kotra po kilku latach w wilgoci traci se wlasciwosci i kruszeje poprostu ! Do tego mam zamiar dac jeszcze ta folje pod porotherm jak rusza z parterm aby polaczyc to wszystko z izolacja pozimowa pologi.

Niestety strona "Under construction", jestem ciekaw co to za folja, jakies parametry zobaczyłbym do porównania, a co z izolacjami pionowymi i jak z ociepleniem strefu fundamentu ?

Czy tę folię sie jakoś klei, zgrzewa ?

thomasso
05-05-2007, 22:09
"folja" ma to do siebie ze robia sie dziury - czasami oczywiscie :D
Papa kruszeje i traci swoje wlasciwosci ? :wink:
Ciekawe spostrzezenie- a jakos nikt nie napisal o grubosci- jedan warstwa papy termozgrzewalnej zastapi i folie i 2x papa na lepiku :)

Ale Ty wybierasz :wink:

Warto wysluchac obydwu stron- tzn.tych co mowia "papa na lepiku" i tych co polecaja termozgrzewalna.
Dla ekipy oczywiscie latwiej jest dac 2x papa niz zgrzewac, w/g mnie papa termozgrzewalna -jedan wartstwa bedzie ok

thomasso
05-05-2007, 22:12
sciany fundamentowe- w zaleznosci od rodzaju gruntu- izolacja lekka czu ciezka?
Mozna- wysmarowane np.dysperbitem, na to styropian , siatka klej - ewentualnie folia kubelkowa

speek
15-05-2007, 23:16
Polecam Izofol bo jest plastyczny jak równiez trudno go uszkodzic.Wszystkie mozliwe testy przed polozeniem wykonalam.W sprzedazy jest rownież podobny wygniatany twor plastiku z duzym napisem do izolacji law fundamentowych-twardy i na skutek nacisku wgniecenia pekają.