PDA

Zobacz pełną wersję : Folia wysokoparoprzepuszczalna



Przemek B
25-06-2003, 07:58
Stoje wlasnie przed wyborem folii wysokoparoprzepuszczalnej. Chcialbym kupic towar o bardzo dobrej jakosci. Poniewaz na rynku jest ogromna liczba producentow, czy ktos moglby mi poradzic, jaka folie wybrac i ewlntualnie jak sprawuje sie dana folia po paru latach uzytkowania ?

Przemek B

radex
25-06-2003, 17:58
Jeśli zależy ci na dobrej folii to polecam Tyvek Solid. Minusem jest nieco wyższa cena od konkurencji. Tyvek określa żywotność produktu na 50 lat.

tom soyer
26-06-2003, 07:33
Tyvek byl sporo krytykowany na forum ... ja nie mialem okazji go sprawdzic ale takze interesuja mnie dobre folie dachowe.

Maluszek
26-06-2003, 07:46
My mamy na dachu położoną folię Proctor Roofshield Super. Nasza folia ma kolor zielony. Są jeszcze chyba trzy inne jej rodzaje - różnią się właściwościami i kolorem. Podobno jest ona lepsza do Tyveka i napewno zdecydowanie droższa od niej. Folia ta jest bardzo wytrzymała i na dachu może leżeć podobno przez dwa lata bez przykrycia jej dachówką. Przy tej folii nie trzeba stosować folii paroizolacyjnej od wewnętrzenej strony ocieplenia.

pawel_l
26-06-2003, 08:37
Maluszek-
ktoś ci "naściemniał"
Paroizolacja nie ma nic wspólnego z folią wstępnego krycia. Jej zadaniem jest ochrona przed zawilgoceniem izolacji cieplnej. A nawet jeśli ta folia jest w stanie przepuścić odpowiednio dużą ilość pary to i tak para przez jakiś czas jest w ociepleniu. Wątpię żeby było to prawidłowe. Przy silnych mrozach para może np. zamarzać w wierzchniej warstwie ocieplenia.
Ale grunt to dobra nawijka sprzedawcy.
Paweł

ArtMedia
26-06-2003, 08:39
Witam.

Przy każdej wysokoparoprzepuszczalnej można ryzykowac z nieukładaniem paroszczelnej od wewnątrz tylko po co? Za kilka złotych?
Powodzenia!

Sebastian

Maluszek
26-06-2003, 13:03
Źle napisałam w swoim poprzednim poście (forma gramatyczna) i przerobiłam to zdanie. Informacja ta pochodzi z ulotek i ze strony internetowej.

pyrka
26-06-2003, 19:04
Od jak dawna te folie są produkowane ? Jaką paroprzepuszczalność gwarantuje producent po 30 latach użytkowania folii, kiedy osiądzie na niej kurz i rozwiną się pleśnie, bakterie i glony. One lubią kurz i wilgoć. Ja bym się zastanowiła czy ten niesprawdzony produkt jest wart tych pieniędzy. Wydaje mi się, że cena jest wyśrubowana ze względu na reklamę i brak możliwości sprawdzenia , jakie są rzeczywiste walory użytkowe po dłuższym czasie. Poza wytrzymałością mechaniczną nic więcej nie wiadomo.

Maluszek
26-06-2003, 20:32
Pryka - firma (angielska) działa od dobyrch kilkunastu lat. Być może po 30 latach coś się z nią stanie ale tak samo będzie z każdą inną folią.

radex
26-06-2003, 21:39
pyrka: FWK są produkowane od ponad 30 lat. A wiesz co dzieje się po 30 latach na pełnym deskowaniu i papie?

Co do krytyki Tyveka - dotyczyła ona modelu Soft, którego nikomu nie polecam.

agamon
26-06-2003, 22:22
A co powiecie o foli firmy Kleber mod.permo easy H i firmy Doerken mod. delta vent N? Sprzedawca proponuje mi obydwie. Nie mogę się zdecydować a stoję przed wyborem folii :-?
Pozdrawiam i czekam na opinie

radex
27-06-2003, 08:41
O Doerkenie słyszałem i raczej pozytywnie, natomiast Kleber kojarzy mi się jedynie z oponami...

27-06-2003, 09:19
Papa po 30 latach jest całkowicie spękana . To, że firma istnieje 30 lat nie znaczy ,że tyle robi tą folię. One są stosowane od niedawna.

27-06-2003, 09:23
Gdyby producent mógł się pochwalić wspaniałymi własnościami folii po jej długotrwałym użytkowaniu bez wątpienia by to zrobił, bo to najlepsza reklama. Skoro się nie chwali , to znaczy , że nie ma czym się chwalić. Pyrka

W-waBiker
27-06-2003, 11:39
Słuchajcie ja nieznam się na rodzajach tych folii bo powiem szczerze że nieinteresowało mnie to wcale.Pierwszy raz zobaczyłem to u kolegi jak właśnie zronił dach ale jeszcze nie było ocieplenia i od pierwszego momentu folia zrobiła na mnie złe wrażenie...Potem jeszce usłyszałem opinie kilku osób (użytkowników) i była ona w tym stylu: Drógi raz bym tego nie zrobił...(m.in sąsiada który właśnie niedawno wykończył dom i ma dach pokryty dachówką ceramiczną a pod nią właśnie folia paroprzepuszczalna, to mówi że widząc jej stan po dwóch latach-bo tyle czasu nie było ocieplenia na poddaszu-niechce mu się wierzyć że wytrzyma 30 lat...) Przeczytałem jeszcze troszke lektóry na temat powstania tej folii (w Niemczech) i piersze były nieudane bo wytrzymywały do 10 lat(pod wpływem działania czynników zewnętrznych ulegały jakiejś biodegradacji...), ale te aktualne są już (podobno) zdecydowanie leprze....ciekawe tylko czy to prawda bo tak naprawde to jeszcze nikt tego NIE WIE! Ja natomiast będe robił dach w sposób klasyczny i sprawdzony od lat, czyli pełne deskowanie, a co na deski to jeszcze nie zdecydowałem , albo blacha albo dachówka...
Pozdrawiam wszystkich.

radex
27-06-2003, 15:23
Niech każdy robi jak uważa. Denerwuje mnie tylko, gdy ktoś dla poparcia swych wymyślonych teorii ucieka się do wymyślonych historyjek. Zamiast pisać głupoty drodzy goście może najpierw sprawdzicie dane informacje...

pyrka
27-06-2003, 18:30
No tak, naczytał się kolega Radeczek historyjek w internecie i teraz je wszystkim opowiada. A internet ,to jedna wielka reklamówka , zupełnie jak w telewizji. Trzeba lat doświadczeń w dziedzinie techniki, aby z tego chłamu wydobyć suche fakty i nie dać ponieść się euforii nad cudownymi wyrobami zachodu.

radex
27-06-2003, 20:17
Czyli znowu pyrka zadziała Twoja bujna wyobraźnia. A co Ty możesz wiedzieć o latach praktyki :evil:

pyrka
27-06-2003, 21:03
Prawie pół wieku życia i do tego praca zawodowa w technologii, konstrukcji i inwestycjach nauczyły mnie , że zachodni producent jest bardzo ekspansywny w promowaniu swoich wyrobów.Głośno wymienia wszystkie zalety i skrzętnie przemilcza wszystkie wady. Miałam okazję wiele razy porównywać wyroby i technologie tego samego rodzaju krajowe i zachodnie. W wielu przypadkach nasze były lepsze , ale słabiej promowane. Często zdarzało się, że parametry użytkowe urządzenia zachodniego były naciągane , bo badania przeprowadzano na jednym idealnie wykonanym egzemplarzu a te z seryjnej produkcji odbiegały nawet o 10%. Czasem warunki w jakich przeprowadzano próby odbiegały znacznie od tych rzeczywistych i wyniki też. Nie chodzi mi o krytykę samej folii jako "złego wyrobu" , ale wyrobu zbyt mało znanego , aby wypisywać na jego cześć peany. To jest dział wymiany doświadczeń. Staram się pisać o tym co miałam okazję sprawdzić , nieetyczne jest wychwalanie zalet , których się samemu nie sprawdziło a tylko wyczytało w reklamie producenta. Jeśli jest ktoś kto użytkuje ten wyrób już 30 lat i jest nadal zadowolony , to niech się pochwali. Ja wierzę w to co widzę lub w to co ktoś może mi zaświadczyć własnym doświadczeniem a nie ideologią producenta , albo zbyt krótkim użytkowaniem. Jeśli wyrób ma zachować swoje walory przez 50 lat , a ludzie swój zachwyt wyrażają już po 3 latach, to mnie to nie przekonuje. Polak łatwo ulega reklamie i namowom "mądrzejszego" a potem poczekalnie u rzecznika konsumenta są pełne, bo klient nie wie co ma z bublem zrobić. Chcę , aby ludzie częściej wątpili i używali właśnie swojej wyobrażni do przewidywania tego co może się zdarzyć a nie wierzyli we wszystko na ślepo.

Maciej
29-06-2003, 10:48
Ja na swoim dachu położyłem folie Purmo o wysokiej paroprzepuszczalności 1300 i jestem puki co zadowolony.

grzegorz2
29-06-2003, 12:56
pyrka: FWK są produkowane od ponad 30 lat. A wiesz co dzieje się po 30 latach na pełnym deskowaniu i papie?



A co się dzieje??

pyrka
29-06-2003, 22:50
Radex może wie , ale nie powie ,bo nie stosował. Każdy kto użytkował papę przez wiele lat wie , że na skutek zmian temperatury latem płynie a zimą twardnieje i pęka. Każdy dach kryty papą powinien być po zimie sprawdzony i uszczelniony. a po kilkunastu latach ( zależy od jakości i rodzaju papy) trzeba papę wymienić.

grzegorz2
30-06-2003, 10:59
Hmmm... A jak to sobie wyobrażasz? Przecież to wymaga zdjęcia dachówki...
Grzegorz

tom soyer
30-06-2003, 12:22
:o
jeszcze nie widzialem zeby ktos to robil!
:o

radex
30-06-2003, 20:58
Pyrka chyba co kilka lat wymienia całe pokrycie dachu :evil:

G-agatek
30-06-2003, 21:19
Jeżeli kupowac folię wysokoparoprzepuszczalną, to przede wszystkim, oprócz paroprzepuszczalności, nalezy zwrócić uwagę na to ile wody "przepuszcza w drugą stronę - czyli do środka", wytrzymałośc folii na rozerwanie przy gwoździu (moim zdaniem to bardzo ważne, bo na dachu folia jest gwoździami podziurawiona jak sitko) i jak jest "rozciągliwa". Kupić taką, która ma te paramerty jak najlepsze.

Nawiązując do wypowiedzi pyrki - ja tez spotkałam z tym, że producenci badają swoje produkty w ekstremalnych warunkach i potem wychodzą im taaakie wspaniałe paramerty produktów.

pyrka
30-06-2003, 21:47
Jeśli mam dach pokryty papą, to niestety tak właśnie robię. Uszczelniam nie rzadziej jak co drugą wiosnę a najpóźniej po 20 latach wymieniam. Ale dachówki na niej nie ma , więc nie ma co zdejmować. Jak leży pod dachówką to trwałośc będzie dłuższa , bo nie jest ona wtedy narażona na bezpośrednie intensywne opady atmosferyczne a jedynie na ewentualne skropliny i wilgoć zawartą w powietrzu, która w porze deszczowej jest wyższa od 100% (przesycona).

01-07-2003, 08:46
Może wrócimy do tematu podstawowego?
Jaka folia:

mam dwie oferty (obie 1300 g/....):
Corotop (prod. ???) po 3.6 /m
Strotex po 4.2/m
Divoroll Pro po ok. 4/m

co wybrać - a może coś innego?

Paweł

pawel_l
01-07-2003, 08:49
Gość u góry to ja

emems
01-07-2003, 09:07
My kładziemy folię wysokoparoprzepuszczalną firmy Corotop .. typ Extra
Nam odpowiada. na stronach tej firmy dowiedzieliśmy się że można ocieplenie poddasza położyć na styk z tą folią, ...........
ale my na zimne dmuchamy i zrobimy przerwę pomiędzy ociepleniem a folią Corotop Extra.
Pozdrawiam.

pawel_l
01-07-2003, 09:15
A po ile kupujesz?

emems
01-07-2003, 11:03
Jeej w sumie niedawno kupowaliśmy ale już niepamietam.
Na dach o pow. 211 m2 kupiliśmy 3 rolki (w rolce jest 75 m2 - chyba) (sorki ale już się gubię tyle materiału się kupiło upsss) za kwotę ok 800 - 900 zł

pyrka
02-07-2003, 07:28
Folię układa się na zakład, więc te trzy rolki mogą nie wystarczyć a jak są jakieś skosy na dachu to na pewno trzeba będzie dokupić.

G-agatek
02-07-2003, 17:36
Wszystkie folie mające min. 1300 g/m2.24h paroprzepuszczalności maja tę zaletę, że ocieplenie może dotykać folii - szczególnie przydatne jest to na poddaszach uzytkowych.

Zajrzałam na strony internetowe- Strotex V wypada nieco lepiej niz Corotop, ale gorzej niż Corotop Extra.
Divoroll-a Pro nie mam pod ręką danych technicznych, ale jutro w firmie znajdę.

Z doświadczenia wiem, że ilość folii na dach średnio połamany = powierzchnia dachu x 1,3 (mniej więcej - zalezy od dachu- jeżeli będzie będzie dużo koszy to zużycie może być nawet większe, dla dachów .dwuspadowych jest mniejsze - nawet pow. dachu x 1,15 wystarczy)

chmurka
03-07-2003, 06:38
Może Ktoś wie, jak zakleić dużą poszarpaną dziurę w folii wstepnego krycia. Tzw. "spece" od dachu udawali, że tej dziury nie ma i zostawili. Dach był robiony 5 lat temu i muszę to wreszcie naprawić. Prosze o radę. :D :D :D Teraz będę robić ocieplenie dachu.

Bartt
03-07-2003, 08:20
Wycinasz łatę i naklejasz taśmą wokół dziury :)

chmurka
03-07-2003, 19:03
Bartt, dziękuję za odpowiedż,prosta sprawa z ta dziurą, wstyd mi .A myślałam, że nie jestem przysłowiową blondynką. Dzięki. :D

grzegorz2
04-07-2003, 16:46
A co wiecie na temat folii Antivil?
Grzegorz