PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejne warstwy podłogi na legarach



Krupiarz
06-05-2007, 09:56
Witam,
Przejrzałem właśnie sporo wątków dot. podłogi na legarach, ale jednoznacznej podpowiedzi nie uzyskałem.
Robię podłoge z desek modrzewiowych na legarach na parterze i poddaszu.

Na parterze mam: chudy beton, folia, styropian 10 cm fs20, wylewka 5 cm z miksokreta.

Na poddaszu jest strop terriva zalany standardowo z wylewką ok. 5 cm. nad pustakami (wylewka niezbyt równa).

No i mam pytanie co do dawania ocieplenia/wygłuszenia między legary na parterze i poddaszu i czy, ew. gdzie dawać folię i jaką?

Na pewno pod legaray wszędzie zamierzam dać paski filcu celem wygluzenia.

Na parterze legar będzie miał tylko ok. 4 cm wysokości. Czy jest sens w takim przypadku dawania jakiegokolwiek dodatkowego ocieplenia? W grę wchodzi ew. styropian 3 cm. Czy na parterze dawać folię (jaką?)? Jeżeli tak, to w jakim celu i w którym miejscu: pod legary a na wylewkę? Na legary, a pod deskę? Folia jest już pod warstwą styropianu. Wyobrażam sobie, iż gdziekkolwiek dana folia znacznie utrudni układanie i poziomowanie legarów lub układanie desek.

Na poddaszu legary będą wyzsze 7-8 cm. Tam również pójdą pod legary paski filcu. Dać też folię? Co ona tam da? Celem wygłuszenia akustycznego, zamierzam dać między legary 5 cm. wełny mineralnej.

Fachowcy rozpoczynają w środę. Do tego czasu (2 dni :D ew. muszę kupić materiał.
Z góry dziękuję za opinie z krótkim uzasadnieniem.

Podrawiam

Krupiarz
07-05-2007, 10:48
A podciągnę.

Może ktoś podpowie czy,gdzie i jeżeli tak to dlaczego dawać w opisanym przypadku folię (jaką).

Pozdrawiam