PDA

Zobacz pełną wersję : Stare okna i drzwi?



femme
06-05-2007, 15:48
Mam stare drewniane drzwi i okna w drewnianym domku.
Chciałabym jakoś pozbyć się kilku (ok 6) warstw farby olejnej na nich do żywego drewna i pomalować je jakimś impregnatem np drewnochronem. Tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Próbowałam skrobać je szpachelką ale to mozna robić w nieskończoność a okien jest 4. Kupiłam nawet taki rozpuszczalnik do farb co niby po nim miało zejsc nawet do 10 warst farb, ale złuszczyła się tylko jedna :evil: Czy wy robiliście coś takiego? :)

hes
06-05-2007, 16:30
Najlepiej jest użyc elektrycznej opalarki i szpachelki do ściagania warstw farby.
Potem resztki farby można usunąc albo wspomnianym preparatem, albo roztworem sody kaustycznej (popularnym KRETEM)- uważać na skórę i oczy !
Na koniec lekkie poprawki papierem ściernym dla gladkości drewna.

femme
10-05-2007, 17:29
Elektrycznej opalarki? Jak to wygląda? Ja się na tym specjalnie nie znam więc trzeba mi tłumaczyć jak dziecku. :oops:

carringtontomas
11-05-2007, 07:38
Elektrycznej opalarki? Jak to wygląda? Ja się na tym specjalnie nie znam więc trzeba mi tłumaczyć jak dziecku. :oops:

Tak wygląda:
http://www.el-went.com.pl/sklep/images/Opalarka%20Bosch%20PHG%20630%20DCE.jpg

Działa na podobnej zasadzie jak suszarka elektryczna, podgrzewa farbę a potem używając szpachelki ściągasz jej warstwę

jareko
11-05-2007, 07:49
tylko nie susz ja wlosow !!!! ;) bo je stracisz :(

femme
11-05-2007, 07:55
Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Od dzisiaj będe próbowała ją jakoś zdobyć, bo mam dosyć skrobania tych drzwi. :evil:

JackD
11-05-2007, 08:05
życzę Ci wszystkiego najlepszego... sam to robiłem... efekt marny.... cięzko doprowadzić po tylu zabiegach lakierniczych do efektu czystego drzewa....
a w dodatku kilka pękniętych szyb...

doprowadziłem do wzglednej gładzi.. i pomalowałem powtórnie.... i jest efekt...
zawsze zostana w bardziej mi.ękkich partiach drzewa palmy białe... prawe nie do usunięcia na gładkich powierzchniach a co dopiero oknach...
ale próbuj. i pisz o wynikach...