PDA

Zobacz pełną wersję : Szczegóły warunków zabudowy.



izydar
06-05-2007, 17:48
Kupuję działkę z WZ wydaną dla 9 działek wydzielonych z gruntu rolnego (sadu). Działki są już wytyczone. Ponieważ raczej kupię projekt gotowy to przy jego wyborze muszę uwzględnić WZ a te są dla mnie niejasne. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu kilku zapisów (wniosek o WZ był pisany pod właściciela gruntu który będzie sie budował na jednej z działek):
1.Pow. zabudowy około 225 m.kw. - czy do pow. zabudowy liczy się tylko obrys budynku, czy też taras, podjazd itp. oraz czy zapis około to też. np. 150 m.kw. - ja nie potrzebuję domu o pow. użytk. większej niż 160m.kw.
2. Szerokość elewacji frontowe około 15m - znów około to np. 10? Czy do elewacji frontowej liczy się garaż przyklejony do budynku ale cofnięty do głównej linii elewacji np. o 1.5m?
3. Rodzaj dachu- strome, wielospadowe, kryte dachówką, kąt nacholenia od 30 do 40 st., wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej do okapu 3,5m
- czy określenie wielospadowe odnosi się do dachu "kopertowego" - dla mnie 2-spadowy to też "wielo", czy np. 2 spadowy nad częścią mieszk. i 2 spadowy prostopadle do niego nad garażem to już wielospadowy?
Jeżeli przyjmiemy wariant jak wyżej to czy wysokość elewacji front. 3,5m odnosi się do głównej części budynku czy też do garażu może być mniejsza?
- rozumiem że kąta dachu nie przeskoczę?

4. Wysokość głównej kalenicy dachu około 9m - która jest główna, czy znowu około 9 to np. 8?
5. Liczba kondygnacji 2 - czy użytkowe poddasze to kondygnacja? Jeżeli nie to od jakiej wysokości ściany kolankowej można mówić o kondygnacji?
I najważniejsze pytanie: jeżeli WZ ewidentnie pisane pod wniosek właściciela ziemi który che wybudować taki a nie inny dom można zmienić pod własne potrzeby tzn. mniejsza pow. zabudowy, niższy dom w kalenicy, dach 2 spadowy itp.? Czy wyznaczona obowiązująca linia zabudowy (8m od drogi wewn. dla 8 działek) może być mniejsza? Czy jeżeli wszyscy właściciele działek się zgodzą na mniejszą to można coś wskórać? Jak legalnie zdobyć wykładnię WZ tak aby po kupnie projektu gotowego nie wyrzucać go do kosza?
Wiem że pytam o niuanse ale są bardzo ważne dla mnie. Będę wdzięczny za rady fachowców jak i tych co już podobne problemy musieli przejść.
Pozdrawiam