PDA

Zobacz pełną wersję : Ukraińcy i inni bracia



25-06-2003, 12:31
Czy zatrudniacie ludzi zza Buga? Do jakich prac? Jakie macie doświadczenia? Ja tak ......... z ciekawości. Ja osobiście biorę ich tylko do ciężkiej roboty "precyzyjnej" typu kopanie , noszenie.

kwiatkor
25-06-2003, 13:42
Byłem na budowie, gdzie Ukraińcy wymurowli cały dom: od fundamentów po dach (deskowanie) i muszę przyznać, że w niektórych miejscach zrobili lepiej niż moi (np. wyrównanie stropu po wylaniu betonu)

juras
25-06-2003, 13:51
Osobiście kilka razy miałem ochotę zatrudnić, np. do kopania fundamentów, załadunku i wyładunku więźby,itp. , ale jakoś się wszyscy z rodziny bali, bo działka na uboczu i mogłoby coś potem ginąć ...

ArtMedia
25-06-2003, 14:34
Witam.

Jeśli pewni i sprawdzeni to polecam. Ja miałem takich. Robią wszystko i z doskonałą jakością. Fundamenty, murują, kleją, więźby stawiają, dachy kryją wylewki robią. Trzeba im tylko zapewnić noclegi. Pracują od 5:00 do 21:00 i biorą połowę tego co nasi.
Ale: ryzyko (w przypadku wypadku jesteś udupiony), jeszcze raz ryzyko (zatrudnianie na czarno obcokrajowców), no i naszą gospodarkę okradasz...
Sam zdecyduj.
Powodzenia.

Sebastian.

kwiatkor
26-06-2003, 11:18
ArtMedia - na czym polegają problemy w przypadku wypadku - czy możesz nieco rozwinąć problem. Wydaje mi się, że głównym "udupionym" będzie kierownik budowy, ale... ?

KARO1
26-06-2003, 13:50
U mnie też będą robili ukraińcy. Są sprawdzeni (budowali u szwagra). Budują szybko, tanio, czysto, bardzo dokładnie (widziałam jak obkładaja dom z klinkieru a to trzeba robić czyysto)

29-06-2003, 18:41
Pracują bardzo wydajnie, po bardzo konkurencyjnych cenach. Z jakościa robót bywa róznie ale to jest u pewno u wszyskich nacji ...

jarpol
23-07-2003, 16:48
ArtMedia - na czym polegają problemy w przypadku wypadku - czy możesz nieco rozwinąć problem. Wydaje mi się, że głównym "udupionym" będzie kierownik budowy, ale... ?


Wystarczy aby kierownik budowy zapisal na poczatku swojej pracy w dzienniku budowy ze bierze odpowiedzialnosc tylko za ludzi zatrudnionych przez jego firme i wtedy odpowiedzialnosc spada na inwestora. Bardzo glupi musi byc kierownik aby takiego wpisu nie dokonac i za kilka groszy ponosic skutki prawne. Uczmy sie wspolnie a dziennik traktujmy jak najwazniejszy dokument na budowie bo takim jest a wpisujmy tam rozne sprawy i bronmy sie przed odpowiedzialnoscia dotyczy to dwoch stron na budowie inwestora oraz wykonawcy/kierownika budowy/.

jarpol
23-07-2003, 16:51
U mnie też będą robili ukraińcy. Są sprawdzeni (budowali u szwagra). Budują szybko, tanio, czysto, bardzo dokładnie (widziałam jak obkładaja dom z klinkieru a to trzeba robić czyysto)

Wystarczy polskiemu robotnikowi powiedziec co trzeba zrobic i jak a zatrudnianie obcokrajowcow nie jest potrzebne. Stawki sa obecnie tak niskie ze ryzyko wypadku wcale sie nie kalkuluje

majo
25-08-2003, 11:50
witam

zatrudnilem ludzi zza Bugu - od fundamentow po ulozenie dachowki .. zrobili wszystko jak nalezy, szczytem bylo ulozenie przez dwoch "Mikolaji" wiezby majac pod nogami jedynie sciany
koszt - nie wiecej niz polowa cen polskich ekip