PDA

Zobacz pełną wersję : budowe czas zaczac :))



Strony : [1] 2

kolakao
07-05-2007, 23:35
nie wiem czy dobrze zaczelam ale bardzo chcialam - nasz dom zaczyna powstawac - ha to chyba za duzo powiedziane zostal wytyczony i zostaly wbite paliki, a ja bylam tam ostatniraz w listopadzie ale nasze budowanie to bardzo dluuuuuuuuuuuuga historia!!!! no i chyba jak kazdy zaczynajacy nie mam zielonego pojecia jak sie wkleja zdjecia ale chyba wszystyko przedemna


no i tak bede zaczynac nowy temat co 5 minut zeby zobaczyc jak to wyglada :) pewnie juz jutro mi sie znudzi :) a wiec dzialke kupilismy w tamtym roku w czerwcu i wyjechalismy za granice, a wiadomo jak to jest jak sie nie jest na miejscu, a chchialoby sie cos zalatwic - wiec na pierwszy ogien poszly warunki zabudowy - wiadomo dzialka rolna - gmina nie miala planow - kazali czekac az sie dochrapia owych planow - czekac nie chcielismy - wiec napisalismy pisemko o wydanie takowych planow - nawet nie my a projektant ktory mial sie zajac calym naszym budowaniem i projektem, a my jedynie moglismy telefonami go poganiac, trwalo to tak dlugo - 4miesiace!!!!!! az zmienilismy projektanta na bardziej obrotnego, coz efekt byl taki ze w koncu okolo lutego roku panskiego 2007 dostalismy odmowe wybudowania domu na naszej dzialce w poniewaz odwolania przecwiczylismy na poprzedniej dzielce :) napisalismy odwolanie i po kolejnych dwoch miesiacach dostalismy warunki z pozwoleniem na wybudowanie DOMU JAKIEGO BYSMY CHCIELI :)q
NO I BARDZO BYM CHCIALA WKLEIC OW DOMEK ALE NIE MAM POJECIA JAK TO ZROBIC - JESZCE DOCZYTAM :)

nie majac jeszcze zielonego pojecia a tylko silna wiare ze sie uda dostac warunki zabudowy kupilismy w tamtym roku siporexy :P i dzieki bogu za to ze nas natchnelo - wprawdzie tylko na sciany zewnetrzne :( ale i tak po 6.70 a nie po 12 jak teraz- o ile mozna je w ogole dostac !! tak prawde mowiac to dalej leza w skladzie budowllanym - dzieki ci kadexie - no wprawdzie nie za darmo - no ale mogli sie nie zgodzic na zaleganie terenu skladu budowlanego !!!!! :)

w miedzy czasie kupilismy siatke, slupki, ze tak powiem zbieralismy sie do kupy :) nie wspominajac o zalatwianiu ekipy - dzieki wielkie mojemu tacie ktory dostal zlecenie znalezienia ekipy - szukal w zamosciu - ktora wykona to w radomiu - a nie kazdy chce na odleglosc budowac - za w miare rozsadne pieniadze -- dostalismy telefoniczny namiar na paru - w koncu zdecydowalismy sie na jednego pana - i caly czas drzelismy czy on rowniez nie wyjedzie za granice tak jak my - bo czesto o tym wspominal - w koncu rozmawialismy z nim o zaczeciu budowy gdzies tak ok grudnia i stycznia a do maja bardzo daleko - okazal sie jednak slowny i czekal na nas az do maja!!!! jutro przyjezdza na budowe :)

no i cos pokielbasilam - dlaczego dwa razy jestem ja -chce byc tylko raz i pisac dziennik a nie caly czas zaczynac nowy- jeszce mnie za to wywala :o
nie no moze tak zle nie bedzie

a tak poza tym - dlugo by jeszce pisac o perypetiach zalatwiania wszystkiego na dzialke - prawda jest taka ze gdyby nie internet nic bysmy nie zalatwili - poniewaz poczawszy od zalatwienia przyczepy kempingowej na dzialke - ktora osobiscie znalazlam w elektronicznych anonsach i po ktora wyslalam moich tesciow gdzies pod radom - kierujac ich rowniez dzieki mapie z wyszukiwarki gdzie miejscowosc do ktorej maja dotrzec sie znajduje :) , poprzez zalatwianie i zamawianie dachowki na dach rowniez przez internet no i oczywsicie niech zyje SKYPE bez niego poszlabym z torbami za rozmowy telefoniczne - ogolnie rzecz biorac jestem z siebie zadowolona jezeli chodzi o dosc sprawne zaczecie budowy - moj maz za to - jest wielki!!!!! liczyl na oko ile bedzie mu potrzebnych materialow - na oko poniewaz nie mial dokladnego projektu - wiedzielismy jak bedzie wygladal nasz dom i sami go narysowalismy a projektant mial go nam dostarczyc lada moment - chwila troche trwala a my w tym czasie w ciemno zamawialismy materialy na dom :)
dobrze tez ze mielismy brata mojego meza ktory jezdzil i kupowal nam te materialy - stal, klej do siporkow, betoniarke itp - dzieki wam bardzo !!! w miedzy czasie moj tato "wysiekal" pare sosen w swoim lesie na laty i kontrlaty na dach - leza juz na dzialce i czekaja na swoja kolej !!!


a ja siedze sobie tu na zielonej wyspie i czekam na wiadomosci co sie bedzie dzialo jutro na dzialce - bo to juz jutro zaczynaja, mowie wam wszystko na wariackich papierach, oby sie udalo - a moj maz oczywsicie zapomnial aparatu wziasc i nie bede mogla podziwiac jak to sie wszystko zaczyna - w srode ma przyjechac koparka, jutro maja wiazac zbrojenie i stawiac wychodek :) najwazniejsza budowa jak na razie - a ja przylatuje w poniedzialek 14 majA juz sie nie moge doczekac - ale tylko na tydzien - zawsze cos- nie wiem co mam pisac jestem bardzo zdenerwowana jak to bedzie - wszyscy pisza ze trzeba siedziec i patrzec na rece a my bedziemy tak daleko i jakos to ma sie krecic - TRZYMAJCIE KCIUKI - bo tak dlugo nie mielismy wlasnego kata, ciagle przeprowadzki, wynajmowane pokoje, mieszkania, zmiany miast, ciagle zycie na walizkach -juz tak 6 lat - ze jak sobie pomysle ze wreszcie zaczynamy i bedziemy mieli wlasne cztery katy to po prostu jestem bardzo szczesliwa na sama mysl o tym !!! pozdrawiam i spokojnej nocy
monika


nie wiem jak zaczac nastepny watek- ze tak powiem , wiec dopisuje sie do poprzedniego; dzisiaj dostalam maila od "monikach" jak wklejac zdjcia - dzieki ci bardzo - oczywsicie nie wytrzymalam do wieczora i bede probowac teraz - a noz widelec :)
a do ma wygladac tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74ddb5d3ee202478.html[img]
no i nie wyszlo ale bede probowac :)

kolakao
08-05-2007, 16:48
jutro wjezdza koparka - pan zarzyczyl sobie 8zl od metra - nie wiem czy to duzo czy malo - musimy porownac z innymi - ten jest od znajomego - a z tym roznie bywa, dzisija przyjechal murarz i ciagle nie mam zadnej wiadomosci od jacka - jak sie tam to wszystko kreci!!!!

kolakao
08-05-2007, 17:02
Bezczynnosc jest straszna - tak bardzo chcialabym pojechac do polski - dzisiaj odprowadzalam na lotnisko moja szwagierke - chetnie bym sie z nia zamienila miejscami - ja, ja chce leciec i patrzec i robic zdjecia i pisac i pisac co sie dzieje, a tak musze czekac do poniedzialku bo dopiero wtedy pojade i zobacze i bede robic zdjecia i robic archiwum naszej budowy, nasz osobisty dziennik :)
http://images21.fotosik.pl/263/74ddb5d3ee202478.jpg (www.fotosik.pl)[/img]

jest jest !!! udalo sie wkleilam nasz dom - tak ma wlasnie wygladac - jets piekny, parterowy - no coz wpadlam w samozachwyt, jeszcze tylko wkleje rzuty - hm jak im zrobie zdjecia i stronka powoli bedzie gotowa!!!

kolakao
08-05-2007, 17:07
To w takim razie jak mi tak dobrze :lol: poszlo z wklejeniem naszego domu to sprobuje jeszcze kawalek naszej dzialki - oczywsicie tej gorszej polowy - bo brzozki i sosenki sa z drugiej strony a te zdjecia zaginely w akcji- ale poczekajcie do poniedzialku jak tam pojade to nadrobie zaleglosci :) w robieniu zdjec
http://images21.fotosik.pl/263/00c15c8dfb87e3cd.jpg

kolakao
08-05-2007, 17:41
a tak bedzie wygladal na zewnatrza - troszke inaczej niz na wizualizacji - bo dluzszy - ale kolorystyka ma byc taka jak na wizualizacji - no poza tym ze dach bedzie grafitowy :)
http://images21.fotosik.pl/264/1de69d758cb6590e.jpg

kolakao
08-05-2007, 17:48
No i nie wytrzymalam - zadzwonilam do polski :) - i co mi powiedziala moja polowa - ze dziadek tzn moj tato wpadl na dzialke i powycinal nam nasze brzozki i powiedzial ze on tu zrobi porzadek - :evil: no kazalam pilnowac zeby nie powycinal wszystkich bo tego bym nie darowala, a porzadek ktos musi zrobic :) byle nie za duzy !!!!

Jacek chcial zalatwic strop i co mu powiedzieli ze bedzie ale na polowe lipca :o :o :o :o wiec zaczal poszukiwania w innych wytworniach, ponoc jest nadzieja na czerwiec :) oby panowie oby !!!!!

kolakao
08-05-2007, 19:58
znalazlam pare ladnych fotek - moze mi cos z tego wyjdzie - podoba mi sie - moze oprocz tej wykladziny na podlodze
http://images20.fotosik.pl/319/6d5d0202a463cb5d.jpg

oczywiscie moj kominek nie bedzie taki okazaly, poniewaz bedziemy mieli tylko w rogu, ale idea jest zacna, prawda??

kolakao
08-05-2007, 20:04
a taka sypialnia

http://images20.fotosik.pl/319/8e6ae07fc1fae3fb.jpg

ALE JAK NA RAZIE NIE MAMY NAWET FUNDAMENTOW HEUHEUHEUHEUHEUEHUHEU

kolakao
08-05-2007, 20:12
mam jeszcze jedna wersje duzego pokoju :) - cudna

http://images20.fotosik.pl/319/9d7dab90938ce063.jpg

andzik.78
08-05-2007, 20:48
zrób komentarze do dziennika w tedy będe mogła skomentowac Twój dziennik :D zaczyna sie ciekawie i pewnie będę czesto zagladac :P.Narazie początki niezłe.Czytając Twoj dziennik można''wyczuć''.ze jestes jednoczesnie szczęśliwa i podekscytowana ale to zrozumiałe.Pozdrawiam

kolakao
08-05-2007, 21:48
no jakis biedny ten moj opis i bez poczatku ze tak powiem ale to pod wplywem emocji :) gdyby ten dziennik pisal moj jacek mielibyscie piekna chronologiczna opowiesc w iscie poetyckim jezyku i az chcialoby sie wam to czytac :) a tak jestem ja z moim niepoukladana wielowatkowa historia, bez specjalnego poczatku i konkrtenego rozwiniecia sytuacji - ale tak juz chyba zostanie - ot cala ja :)

kolakao
09-05-2007, 10:40
no i zaczely sie pierwsze schody - mielismy ponoc drugi raz zadzwonic :oops: i potwierdzic ze chcemy bloczki betonowe - no i nie zadzwonilismy :( myslelismy ze raz wystarczy - no i bloczki bede ale na srode a w piatek bedzie beton - no i mamy pare dni przestoju !!!

oczywsicie obdzwonilam wszystkie mozliwe wytwornie i sklady i otrzymalam odpowiedzi nast:
- na zapisy ;
- nie przyjmujemy zamowien ;
-nie ma i nie bedzie :))
- oczywiscie ze sa :) 3,60zl za sztuke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

no i czekamy albo kupimy jakies 400szt zeby po prostu robic a nie stac!!

kolakao
09-05-2007, 23:23
Jak milo byc na forum i czytac komentarze do dziennika :)
rzeczywsicie nic nie napisalam o naszej dzialce i domku :)


A wiec od tego powinnam zaczac: dzialka jest duza - tak mi sie wydaje- 2000m2 - dla mnie w sam raz - chociaz moglaby byc szersza - a tak ma 27m x 74m
w pierwotnej wersji dom mial byc w "elke" ale sie nie zmiescil wiec go wyprostowalismy :) - i zrobil sie dluuuuuuuuuuugi ale co tam bedzie ladny :)


dom ma ok 150m2 - nie liczac garazu i pomieszcen przy garazzu!!!! - na poczatku mial miec do 100m2 ale sie nam troszke rozrosl :)

Metraz pokojow jest nast. i mysle ze w sam raz:
- salon:40m
-kuchnia:12m + 4m spizarka
-sypialnia nasza 14m + nasza lazienka 5m + nasza garderoba 3,2m - chyba troche za mala ale damy rade
-pokoje dzieciakow: 14,7m i 13m
- lazienka dzieciakow 6,6 m
- no i pokoj zamykany na piec spostow - krolestwo mojego jacka - 7,5m


mysle ze wszystko tak jak ma byc - a czy rzeczywiscie wyjdzie w praniu :lol:

kolakao
09-05-2007, 23:33
budujemy z siporexu, jezeli chodzi o fundamenty moj maz opracowal juz magiczny plan na ich docieplenie - nie pytajcie jaki bo nie powtorze - ale jest tam wszystko a moze i jeszcze wiecej :roll: ; dlugo czytal i przegladal archiwum muratora i wymyslil - kocepcja bardzo mi sie podobala jutro go zapytam jak go zaizolowal i czym docieplil, oraz jaki zrobil drenaz :)

chcielismy sie zdecydowac na wiazary dachowe i brak stropu - ale w koncu nie wypalilo - mamy strop i zwykla wiezbe - czy dobrze to czy zle okarze sie w praniu!!

Dachowke zaliczkowalismy w kwietniu - bedzie na lipiec - tak to juz jest w tej naszej polsce albo kleska urodzaju albo nieurodzaju - dobrze ze w ogole sie zalapalismy na ten termin - jakbysmy dzwonili pozniej prawdopodobnie w ogole bysmy jej nie mieli - a dachowka bedzie BRAASA kolor grafitowy - do tego rolety - prawdopodobnie - zloty dab - i jazny zolty elewacja - miodzio!!!

ja oczywsicie jak to kobietka - wchodze w szczegoly wygladu zewnetrznego i wew a nie konstrukcyjne co pewnie nie jeden czytajacy ten dziennik mi zarzuci - no ale to w koncu moj dziennik !!!

pozdrawiam
monika

kolakao
10-05-2007, 11:40
wlasnie dzwonilam do meza - mam juz wrocic na stale do polski :o :cry: :roll: :-? :lol: czyli ze 14 maja wyjezdzam i juz nie wracam :o :o to mi dopiero wiadomosc

PO PROSTU NIE CHCE MI SIE WIERZYC !!!!!!

Ktos musi pilnowac budowy i jezdzic i zalatwiac i sprawdzac i pilnowac - tyle sie dzisiaj dowiedzialam -

ale zeby tak bez ostrzezenia takie wiadomosci czlowiekowi najblizszemu sprzedawac , :roll: :roll:

ALE WIECIE CO CHYBA SIE CIESZE - JAK NIE WIEM CO - WRACAM DO POLSKI!!!!!!
DZIECIAKOM CHYBA JESZCZE NIE POWIEM !!!!!![/i]

NIE NO JUZ IM POWIEDZIALAM :oops: PRZECIEZ NIE MOGLAM NIE POWIEDZIEC!!

A jezeli chodzi o budowe to dzisiaj pada i ponoc czekaja w przyczepie az przestanie !!!!

kolakao
10-05-2007, 12:39
NO I ZNALAZLAM KUCHNIE DLA SIEBIE A WLASCIWIE DWIE !!!!!

http://images20.fotosik.pl/326/dbeee982864c5e12.jpg

i jeszcze jedna

http://images21.fotosik.pl/271/4847b61cc7f43a7c.jpg

kolakao
10-05-2007, 23:21
witam wieczorowa pora :lol:

no a teraz przydaloby sie zejsc na ziemie i przyblizyc troche poniesione juz KOSZTY BUDOWY naszego upragnionego m- iles :lol:

sama dzialka 2000m - kosztowala nas 30.000tys
projekt 3.500tys
uzgodnienia 1.140zl
geodeta 400zl
kierownik 1.000zl

za ogr. bet 4.000
siatka 3.000zl
przyczepa na dzialke 2.600zl - z tym ze pozniej ja wykorzystamy dla naszych celow :) i dlatego troche drozsza
koparka 1.000zl

stal 4.500zl 1,5 tony chyba
bloczki betonowe 4.500zl -2500szt
siporex 1700x6,60= 11.220zl
dachowka +folia = 6.000zl zaliczkowana

no i to by bylo jak na razie tyle kosztow o ktorych wiem - a jakie zostaly poniesione aktualnie - niestetty nie mam pojecia!!!

ale zostane uswiadomiona w niedziele po przylocie mojego meza!

kolakao
11-05-2007, 22:23
zamowilismy strop - jest za 8100zl - z keramzytu no chyba z keramzytobetonu tak wg mnie :)

stawki zaczynalay sie od 12000tys w zaleznosci gdzie moja druga polowa pojechala - stanelo na czym stanelo!!!!!


A TERAZ NAJLEPSZE :lol: INWESTORZY OTO CO WAS CZEKA :
GAG DNIA DZISIEJSEZGO -ZALATWIAJAC STROP I PYTAJAC SIE O UPUSTY MOJ MAZ DOSTAL U JEDNEGO Z PANOW ODPOWIEDZ - "
UPOSCIC TO JA MOGE PANU CEGLOWKE NA GLOWE " SLOWO DAJE JESTEM ROZBAWIONA!!!!! PAN POWIEDZIAL ZE WRESZCIE NASTALY DLA NICH CZASY W KTORYCH SIE SKONCZYLY UPUSTY A JAK NIE ON TO PRZYJDZIE KTOS INNY!!!!!


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ WYSPY!!!
MONIKA

kolakao
11-05-2007, 22:38
jutro przyjezdza beton - mial byc dzisiaj ale przelozyli - w radomiu ponoc padalo wiec w zwiazku z powyzszym male opoznienie!!! ponoc kantuja na kubikach z firmy w ktorej bierzemy, mowia np ze przyworza 6 a daja 5,5m :evil: - a pozniej trzeba domawiac bo brakuje - ale sa najbardziej konkurencyjni cenowo!!
wlasciwie nie wiem co mam o tym sadzic - kubik betonu u nich 135zl, gdzie indziej 175zl - no i proste!!

Droga juz utwardzona - bo nie dalo sie ponoc wjechac, jakies dwa tygodnie temu zakopalo nam sie na drodze auto z drewnem na dach - tzn laty i kontrlaty, wiec trzeba bylo z tym zrobic porzadek :)

ogrodzenie ponoc ciagle sie robi - mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci sie zrobi :) !!!!

kolakao
11-05-2007, 22:50
Dzisiaj dowiedzialam sie tez ze za nami ktos chce kupic kolejna dzialke - wiec w te pedy jaco przekazal info ze ta dzialeczka ma zostac dla nas - dobrze ze to nasz znajomy wiec powiedzial ze nam zostawi - po prostu kolejny 1000 chcemy dokupic - jakos ta nasza wydaje sie nam mala :roll:

No i byly dzisiaj u nas na dzialce zajace, no to jak chcemy drzewka to koniecznie po ogrodzeniu - a tak w ogole to po prostu suuuper!!!

kolakao
12-05-2007, 18:41
No i fundamenty mamy zalane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hip hip hurraaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
pierwsze koty za ploty!!!!

Tato pojechal do domu z ekipa na odpoczynek, ale juz wponiedzialek zaczynaja znowu :), no i ja w poniedzialek tez przylatuje i wszystko sobie zobacze :))
pozdrawiam
monika

kolakao
15-05-2007, 20:08
no i fundamenty zalane teraz stawiaja sie bloczki

http://images21.fotosik.pl/293/97babbe06e21dcd2.jpg

a tak sie wyrzuca bloczki - no i troche sie polamalo- ale co zrobic :cry:

http://images20.fotosik.pl/348/ca412c810a2b5480.jpg

kolakao
15-05-2007, 20:13
pogoda nam dzisiaj troche splatala figla, ale tak ogolnie nie jest zle!!! jutro jade po styropian i pape z osnowa na izolacje !!! :))

kolakao
15-05-2007, 22:14
no dzisiaj sie dowiedzialam jak ma wygladac izolacja i docieplenie naszego fundamentu, a wiec:
wykopy byly wylozone folia- przed zalaniem fundamentu , przed polozeniem pierwszej partii bloczkow na wierzchu bnetonui zostala polozona warstwa folii dodatkowo, potem ida bloczki w gore na 85cm, pionowa scianka zostanie pomalowana dysperbitem nastepnie na wys 85cm zostanie ulozony styropian 8cm, nastepnie bloczek na boku polozony na wys 85cm, znowu ta warstwa bloczkow zostanie pomalowana jakims izolbetem a nastepnie jeszce wlozymy pape z osnowa - ot i cala izolacja pionowa - z tym ze bedziemy obkladac cegla klinkierowa i dlatego ten kolejny bloczek!!!!!
oczywiscie poziomo na to wszystko pojdzie papa z osnowa 0,3mm i mysle ze bedzie ok :) - niezla litania nie?

a tak w ogole jezeli ktos sie stuka w glowe jak to czyta to bardzo dlugo na dzialce jest wilgotno wiec wolimy byc przezorni niz miec wilgoc w domu!!!

kolakao
15-05-2007, 22:24
Jutro ide walczyc o kolejna partie bloczkow - w czwartek maja przywiezc kolejne 500 a ja potrzebuje jeszcze 500 w piatek!!!! Dodam ze bloczki byly zamowione i zaplacone 2 miesiace temu!!!!!!!!!!!!!!! No i bez komentarza!!!

a tak chce zeby sie konczyla linia okapu z oknem - dzisiaj znalazlam taki domek gdzie tak sie wlasnie konczy - jutro ide zaniesc panom zdjecie zeby dokladnie zobaczyli o co mi chodz :) !!
no troche zaslaniaja krzaczki ale wiadomo o co chodzi :lol:

http://images20.fotosik.pl/349/f01386943b3a3a5d.jpg


a tak przy garazu

http://images20.fotosik.pl/349/95c695b018a03297.jpg

kolakao
15-05-2007, 22:27
Nie wiem czy zauwazyliscie ta SWIETNA RYNNE w tym domu - wyglada naprawde rewelacyjnie!!!!

Widac ja przy garazu!!!

kolakao
15-05-2007, 22:30
A to jeszcze takie pogladowe zdjecie na calosc!!!!
Ciagle mam wrazenie ze ten dom jest jakis maly :lol: , ale moja ekipa mowi mi ze jak wyjda z murami w gore to zobacze ze wcale to takie male nie jest - zobaczymy - w kazdym razie mam nadzieje :wink: !!!

http://images21.fotosik.pl/293/6164add629678a9b.jpg

kolakao
16-05-2007, 19:07
dzisiaj kolejny dzien, dowiedzialam sie ze bloczkow nie bede miala na jutro tylko na pojutrze :evil: , a moze na sobote :evil: :evil: :evil: no i co mam zrobic????
Kupilam 6 rolek papy z osnowa grubosci 3mm - 6rolek za 390zl !!!

Jutro musze kupic pedzle i walki do malowani adysperbitem!!!!!

A co jeszcze zobaczymy!!
Jak na razie mury pna sie do gory, popadalo wczoraj i dzisiaj w nocy wiec musimy poczekac teraz az woda wyparuje z wykopow!!!

kolakao
17-05-2007, 18:21
witam
dzissiaj kolejny dzien, mam nowe fotki :) tak panowie wmurowali kotwy na styropian i pape !!

http://images20.fotosik.pl/356/15c693565d4ec814.jpg


a to ladniejsza czesc naszej dzialki, jest pieknie - dzisiaj nawet spotkalysmy jaszczurke, swierszzce pieknie cykaly, sloneczko swiecilo - nie moge sie doczekac kiedy tam zamieszkamy!!!!!

http://images20.fotosik.pl/356/94fbdcaf2b27f2ce.jpg

kolakao
18-05-2007, 16:29
a dzisiaj bylo tak, scianka urosla do 6 bloczkow i tak ma zostac!

http://images21.fotosik.pl/304/dddb8446cf109e63.jpg

i jeszcze jedno

http://images21.fotosik.pl/304/c162f6558df4325d.jpg

pozdrawiam

kolakao
19-05-2007, 22:29
witam wieczorowa pora, bylam dzisiaj na budowie i mam nowe wiadomosci - i nie wiem co z tym zrobic :cry: :cry: :cry:

moze mi ktos poradzi???
fundamenty zostaly za wysoko wylane tzn 11cm a bardziej prawdopodobne za plytko zostaly wykopane i teraz brakuje 11cm - o tak !!!!!
i co maja zostawiac ta wysokosc - chodz ponoc o strefe przemarzania, czy domurowac te 11 wtedy podloga w garazu bedzie wysoko, czy zostawic tak jak jest- nie wiem jestem glupia - musze jutro nadac wiadomosc do meza i zapytac co dalej !!!

kolakao
19-05-2007, 22:38
a tak poza tym pozbylam sie 1600zl - kolejna wyplata dla ekipy, pojechali dzisiaj o 12 w poludnie ponoc maja jakies wesele, ale i tak caly tydzien ladnie pracuja!

No i zalatwilam rure stalowa WIELKA I CIEEEEEZKA -sama dzwigalam tzn tylko dalam rade zrzucic ja z przyczepki do przedluzenia wjazdu na nasza droge- pan zazyczyl sobie 100zl za nia- bo w poniedzialek przyjezdzaja nam bloczki i moglby sie nie zmiescic na wjezdzie z tym hds-em - no troche sie martwie ta wysokoscia fundamentow!!!

poszukam gdzies na necie albo w archiwum cos na ten temat!!!

pozdrawiam

kolakao
21-05-2007, 21:39
witajcie forumowicze :)
dzisiaj mialam pracowity dzien- o 7 pobudka tzn obudzono mnie ze za 20 minut na dzialce beda bloczki, a ze panowie murarze dzisiaj przyjezdzaja o 12 wiec w te pedy zeby wyszorowalam i polecialam, dobrze ze dzieciaki spaly i mialam z kim je zostawic, w miedzyczaasie jak rozmawialam z facetem od bloczkow na stacjonarny zadzwonil gosciu od siporkow ze za godzine przyjezdzaja i potrzebuja pomocy przy rozladunku hds - wiec uwierzcie mialam co dzisiaj robic :)

kolakao
21-05-2007, 21:50
a wiec 20 palet stoi z jedenj strony domu a 10 zdrugiej, nastepna ma dojechac jutro

http://images20.fotosik.pl/373/9b1421c6da87c312.jpg

no i moj tato zbil wreszcie najwazniejsza budowle na dzialce, no jeszce jutro wymaga dokonczenia :))

http://images21.fotosik.pl/318/2e7887195f4504d8.jpg

no i zaczeli dzisisja malowac dysperbitem- pierwsza warstwa rozcienczona 1:1 z woda, a pozniej jeszcze dwa razy nierozcienczonym

http://images21.fotosik.pl/318/2f1f0519dbbc3a26.jpg

kolakao
22-05-2007, 23:30
witam
dzisiaj bez zdjec ale jutro nadrobie, dzisija podjelismy decyzje o podniesieniu jednak naszego domku o jeden bloczek - niesttety - fachowcy troche marudzili ale co mieli zrobic :roll:

pozbylam sie tez ok 2000 tys zl :o na poczet plastikowych rur!!! dlaczego to az tyle kosztuje - dobrze ze szwagier mi poradzil zebym wziela nie fakture tylko tzw WZ takze jakby co moge oddac albo wymienic jak cos zostanie
!!!!

pojezdzilam tez za roletami zewnetrznymi - musze sie na cos zdecydowac - bo juz niedlugo tzreba bedzie je zamontowac tzn same skrzynki na razie no ale okres oczekiwania ok 2 tygodnie!!!

stanal rowniez na dzialxce piekny kibelek zrobiony przez mojego tate, stoi pieknie wsrod brzozek i wyglada uroczo :wink:

wywrotka piasku tez juz przywieziona 10ton - 150zl z dowozem - czeka na zageszczanie - no jeszcze zageszczarke musze wypozyczyc!!!

chyba wszystko na dzisiaj - pozdrawiam - do zobaczenia jutro !!

kolakao
22-05-2007, 23:39
no i niby juz troche wyszli z ziemi i dalej mi sie wszystko jakies male wydaje - ale w koncu kiedys w bloku mieszkalismy na 46m i bylo dobrze nie :lol:

kolakao
23-05-2007, 17:30
dzisiiaj znowu musialam dokupic rur i jutrro tez jeszce pare - a ile to kosztuje -szook!!!
z paiskiem cos sie pieprzy ze tak powiem, musze jutro dzwonic co z nim, no i wlasnie zadzwonilam o zageszczarke, ma byc na piatek a nie na jutro

dzisjaj mialam wolny dzien w miare, a od jutra sie zaczyna- oprocz tego ze musze corke zapisac do szkoly, to sprawy do zalatwienia na jutro - kupic folie na fundament, pape do izolacji, dokupic rury, zalatwic piasek - mam nadzieje ze o wszystkim pamietalam :oops:

a slonko tak grzeje ze ho ho chociaz dzisiaj bylo troche wiaterku wiec robotnicy nie mieli tak zle :wink:

a teraz obiecane zdjecia:

kibelek cudnie umiejscowiony
http://images20.fotosik.pl/379/0ecae4f35414abba.jpg

tyle rur juz nakupilam

http://images20.fotosik.pl/379/a505ddb1bdeba3a6.jpg

a taka maja lazienke :lol:

http://images20.fotosik.pl/379/aa7ac7611c88c1ff.jpg

a tak klada rury

http://images21.fotosik.pl/324/6a4e9ca19e558ec2.jpg

http://images20.fotosik.pl/379/7caab775b85566a8.jpg

kolakao
28-05-2007, 09:57
witam po dlugiej przerwie - tak dlugiej ze az spadlam na trzecia strone!!!
troche sobie zrobilam przerwy w pisaniu i wyjechalam :) w piatek zrobilam jeszcze zdjecia ale zapomnialam je wgrac :)
ale juz nadrabiam zaleglosci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
28-05-2007, 10:09
no i w piatek zasypalismy te wszystkie rury, wypozyczylam zageszczzarke i.....

http://images21.fotosik.pl/342/e3da13cc3c7d7585.jpg

http://images20.fotosik.pl/397/2aaa83f5fe43a6d3.jpg


sie popsula :( :evil: :evil: wiec musialam ja odwiesc no i po robocie poniewaz w kolejnej wypozyczalni powiedzieli ze beda mieli na poniedzialek

http://images21.fotosik.pl/342/26fb5ae8613d5783.jpg


a taki doleczek zrobilismy na wpuszczenie naszej "przypokojowej" lazienki :)

http://images21.fotosik.pl/342/556767ff2a1511ba.jpg

kolakao
28-05-2007, 10:15
a dzisiaj bedziemy betonowac plyte, wiec po poludniu kolejne zdjecia, a nowa zageszczarka - z innej wypozyczalni jak na razie dziala!!!

musze sie znowu nakrecic na odpowiednia SZYBKOSC :) bo troche sie rozleniwilam przez te dwa dni nic nierobienia - a w sobote byl taki deszcz z gradem ze znowu nam zamulilo wykopy wokol fundamentow :evil: :evil: :evil: :evil: brrrrrrrrrrrrrrr

dobrze musze sprawdzic co tam jeszcze moge dzisiaj zalatwic!!!!!

kolakao
28-05-2007, 22:16
MAMY STAN ZEROWY!!!!!!!!!!!!!!!!

no i zakonczylismy dzisiaj zalewanie plyty: 5 gruch x 6m kazda x149zl kazdy metr i to sie rowna 4470zl mniej w portfelu :cry: :cry:

a tak to wygladalo:

http://images20.fotosik.pl/400/a9859d6c07052aaa.jpg

pierwsze chlusniecie betonu :)

http://images22.fotosik.pl/112/2123660a9be1ab70.jpg

marek sprawdza jak grubo juz jest

http://images20.fotosik.pl/400/8c7b44e6eddc86e4.jpg


a tutaj piekne zacieranie czy jak to nazwac, w kazdym razie rowniutko jak od noza

http://images22.fotosik.pl/112/50cfdd0b2d1019b9.jpg

kolakao
31-05-2007, 22:39
dlugo nie pisalam - ale jakos tak mi zeszlo -musialam pozalatwiac pare waznych spraw!!!!!!!!!!!!!!
a tak ma sie nasza budowa:

http://images12.fotosik.pl/48/c35c9efe03814e66.jpg

i jeszcze od strony ogrodu

http://images12.fotosik.pl/48/dd3e389f3ced476a.jpg


wejscie

http://images21.fotosik.pl/351/3d5c51c5cf97c043.jpg


i tak to wszystko wyglada, po zalaniu betonu ladnie go pielegnowalam dwa razy dziennie- niestety nie mam zdjec a pozniej przyszla mi pomoc z samego nieba :) i zaczal padac deszcz!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
31-05-2007, 22:43
a wczorak szukajac klinkieru na obmurowanie naszego domku na stronie firmowej znalazlam cos takiego :lol: dokladnie tak kolorysycznie ma wygladac nasz domek - wiadomo nie ten rozmiar co na zdjeciu, ale dokladnie z klinkierem ktory kupilam SIENA NOVA i takim samym kolorem dachu i okien
chyba to wszystko wyglada ladnie

http://images21.fotosik.pl/351/72216ba1e9722afe.jpg

kolakao
31-05-2007, 22:48
nie no mi sie podoba bardzo!!!!!!!!!!!!!!!

a co wy o tym sadzicie???
no zapomnialam dodac ze wyprosilam wczoraj u pana w skladzie bud 2 palety polowek siporexu cena 7zl za sztuke :x pomyslec ze wtamtym roku kupowalam za to caly bloczek :evil:

na kolejne zebry ide w przyszlym tygodniu, maz powiedzial zebym sie ladnie ubrala to moze dostane wiecej :D :wink: :roll: -dobre nie?!

potrzebuje jeszcze 24cm siporexu - ciekawe czy dostane i za ile przede wszystkim :)

pozdrawiam wszystkich budujacych!!!!

kolakao
01-06-2007, 15:14
witajcie
wlasnie jeden z forumowiczow zjechal mnie ze to zdjecie skopiowane z jego dziennika budowy a ja napisalam ze z firmowej strony klinkieru - PRZEPRASZAM - mam juz tyle zdjec roznych elewacji ze bylam pewna ze to z ich strony :oops: - no coz bledy sie zdarzaja
pozdrawiam

kolakao
01-06-2007, 15:31
no tak napisze jeszcze ze zdjecie zostalo skopiowane z dziennika budowy od "pan od ciasteczek" anie ze strony internetowej klinkieru o czym byla swiecie przekonana :oops: :oops: :oops:

kolakao
01-06-2007, 21:04
dzisiaj pojechalam jeszcze wieczorem i zobaczylam w jakim stanie panowie zakonczyli sciany
a bylo tak

http://images21.fotosik.pl/352/0cbc99ab4f00a925.jpg

http://images22.fotosik.pl/122/063d783836f93750.jpg

kolakao
01-06-2007, 21:09
a jutro pojade sobie na dzialeczke posprzatam w przyczepie :) , no i porobie male porzadki na budowie - kawalki siporeksow do wora szczota w ruch - chyba przesadzam ale jakis porzadek musi byc nie?

kolakao
07-06-2007, 13:08
poniewaz moi panowie murarze nie dojechali w poniedzialek - powiedzieli ze przyjada po swiecie, wiec mialam troche luzu!!

Wczorak obdzwonilam wszystkie skaldy budowlane i znalazlam polowke siporexa bialego za 7,50zl - masakra - wiec kupilam 7 palet - jak jest trzeba brac co zrobic jak taka cena!!!!

kolakao
07-06-2007, 13:13
jutro maja przywiezc nadproza wewnetrzne czyli znowu 700zl nie moje!!!
za mb nadproza "L" zaplacilam 24,40zl brutto!!

kolakao
07-06-2007, 22:28
troche sie balam ze panowie na jutro nie dojada ale zadzwonilam do nich i jednak przyjezdzaja :D no i zostaja nawet na niedziele !!!!!!!!!!!!!

kolakao
08-06-2007, 21:26
a poniewaz w skladzie bud na chorzowskiej nie mieli hds musialam sobie transport zorganizowac sama, prywatny hds zazyczyl sobie 250zl za 8km przewiezienia i rozladunku na placu budowy siporkow - wiec mu grzecznie podziekowalam i po znajomosci zalatwilam za 50zl!!!!!!!!!!!!!!!! tyle ze nie hds a zwyklym autem z winda i tez przywiezli!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
08-06-2007, 21:39
no i zapomnialam napisac ze przywiezli mi dzisiaj te nieszczesne nadproza - jak je rozladowywali to jakos mi sie wydawlao ze sa jakies nie bardzo ale podpisalam wszystko, porozmawialm wieczorem z mezem przez telefon i stwierdzil ze jezli sa do bani to trzeba je oddac - no i znowu mam wrzod na ....
juto jade walczyc zeby mi kase oddali!!!!!!!!!!!!!!!!!! kupie gdzie indziej - jak oddadza mi kase!!!!!!

kolakao
08-06-2007, 21:41
tak to jest jak baba sama na budowie :cry: :cry: :cry: :cry:
czasami brakuje mi odwagi do podjecia meskiej decyzji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam

kolakao
09-06-2007, 10:20
zadzwonilam dzisiaj w sprawie oddania nadprozy - ponoc ma nie byc problemu - tylko co dalej??????? musze znalezc gdzies inne- no dobra nie ma co narzekac TRZEBA DZIALAC !!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM - POGODA JEST PIEKNA - ALE PANOM NA BUDOWIE NIE ZAZDROSZCZE - JA BYM SIE CHYBA UGOTOWALA!!!!

kolakao
12-06-2007, 10:04
witam
nadproza oddane - pieniadze zwrocone - murarze powiedzieli ze sami sobie zaleja nadproza, poczekamy na efekty, a wczoraj zaczeli murowac sciany garazu!!!!

dzisiaj pojade porobie zdjecia jak im to wyszlo i iile zrobili, juz sie nie moge doczekac kiedy beda stawiali sciany dzialowe :roll: moze w tym tygodniu im sie uda?! Pozyjemy zobaczymy :lol:

kolakao
12-06-2007, 10:12
a tak mialy sie sciany na dzien 9.06.2007
wlasnie czekam na wgranie zdjec na serwer do fotosika ale moj komp w polaczeniu z neostrada to jedne wielkie oczekwianie :x

no mam dalo rade wreszcie

http://images22.fotosik.pl/150/17980e167998dfc2.jpg

http://images11.fotosik.pl/75/5839fc6cb5c69c13.jpg

http://images22.fotosik.pl/150/36203d1653984af8.jpg

pozdrawiam musze zmykac na budowe

kolakao
12-06-2007, 22:22
a tak zakonzcyl sie dzisiejszy dzien
http://images22.fotosik.pl/152/c53cb0d279848c20.jpg

http://images11.fotosik.pl/76/5e1b19eaf47f538b.jpg


a taki klinkier bedziemy mieli na domku

http://images12.fotosik.pl/80/fc8dbda5e34892b0.jpg

kolakao
12-06-2007, 22:30
tak teraz patrze i ten klinkier jest jasniejszy!!!
jutro przywioza piasek do murowania za14ton zaplace 200zl
no i zaczely mi sie przeprawy z doprowadzeniem wody - mamy nie lada odleglosc prawie 100m !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale sasiedzi powiedzieli ze ciagna razem z nami wiec koszty beda podzielone - przynajmniej tyle!!!
ciekawe jak dlugo to potrwa!!
ciagle sie zastanwiamy czy nie zmienic kanalizacji na rozsaczkowanie i nie wiem!!
sprawa do przedyskutowania - troche kiepski grunt mamy na rozsaczkowanie bo gline ale ponoc da to sie jakos zrobic - jeszcze zobaczymy!?

przedemna jeszcze pare spraw do zalatwienia - kominy, dom bez nadprozy = wiekszy wieniec!!!

kolakao
12-06-2007, 22:34
w czwartek przyjada tez panowie od rolet zewnetrznych zeby powiedziec ile miejsca zostawic na skrzynki nadprozowe zeby moc je pozniej zamontowac!!!
zobaczymy co powiedza!!!

pozdrawiam

madzia- moja mala corcia powiedzial dzisiaj dziadkowi ze jej domek jest fajniejszy od jego nawet jak nie bedzie mial balkonow!!!!

kolakao
18-06-2007, 00:11
no i tak od 12 wprawdzie niewiele sie zmienilo ale zawsze cos - wczoraj przyjechala wiezba - 650 za metr3 - 15 metrow bylo wiec poszlo kolejne 9750zl wiezba nie impregnowana - bedziemy malowac na zielono, zobaczymy jak wyjdzie!!!
czesc stropu przywieziona - zaliczka wplacona!!
jutro jade po kominy - 3500zl nie moje
paleta cementu do kupienia jutro, 6 ton pospolki do nadprozy rowniez!!!
no od jutra znowu sie zacznie zalatwianie, znowu trzeba wskoczyc na wysokie obroty :)

pozdrawiam
jutro jakies zdjecia

no a u mnie na budowie wszystkie sciany nosne skonczone - no pare cegielek zostalo do domurowania, ale od jutra zaczynaja dzialowe :) - jak milo

w sobote obgadalismy sprawe z elektrykiem - 18zl od punktu - ale sami kupujemy materialy - mysle ze jest ok !!

kolakao
18-06-2007, 00:17
no i zaczelismy zalatwiac kredyt w millenium bo zacznie nam brakowac pieniedzy juz niedlugo :(
zobaczymy jak szybko pojdzie, albo jak dlugo - w poniedzialek mam dowiesc reszte papierow do kredytu!!!

kolakao
18-06-2007, 22:10
papierow do kredytu nie dowiozlam - bo nie mialam kiedy :( dzisiaj znowu ujezdanie uskutecznialam - z rana pojechalam przywiesc stemple ok 100szt po drodze z kierowca kupilam tone cementu - zajelo nam to wszystko 4 godziny - MASAKRA JAK TEN CZAS LECI!!!!!!!!!!!!!!!!

jutro porobie jakies zdjecia!!

cement - 530zl / tona :o
zaplacilam tez kominy prawie 3000zl - systemowe niemieckie
dowiezli reszte stropu - no i trzeba tez reszte zaplacic :lol:
pustaki mialy byc keramzytobetonowe - myslelismy ze tego keramzytu cos w nich bedzie - ale z keramzytu to one maja tylko kolor :evil:

jutro dowoza pospolke - 6 ton - 40zl/tona +100zl dowoz - 340zl w sumie

wiem juz tez ile dozbroic nadproza nad oknami i nad wjazdem do garazu!!! - wymeczylam wreszcie naszego projektanta zeby mi to zrobil w koncu!!!!

kolakao
19-06-2007, 15:57
a tak wyglada w srodku - pierwsze sciany i nadproza

http://images23.fotosik.pl/1/e6a56e1c0a164842.jpg

http://images25.fotosik.pl/1/3ed4b95b595f4900.jpg

a taka drabinke zbili dzisiaj sobie panowie na budowie - sliczna prawda?!

http://images28.fotosik.pl/1/b294fd841349fc57.jpg

tak bylo
http://images20.fotosik.pl/356/94fbdcaf2b27f2ce.jpg

a tak wyglada teraz nasz domek od ogrodu - ladnie urosl!!

http://images29.fotosik.pl/1/8ed12223668d7b4b.jpg

kolakao
24-06-2007, 09:25
witam
nie bylo mnie pare dni na budowie - wyjechalam na slask - i oczywiscie jak tylko dzisiaj z rana przyjechalam to od razu pojechalam na dzialke :) sciany dzialowe pieknie wymurowane - po jednej stronie - po drugiej stronie tj duzy pokoj, nasza sypialnia - jeszcze jako calosc!!! ale juz fajnie1!1 a bedzie jeszcze lepiej - jutro musze zalatwic jeszcze wymiane komina ze 180 na 200 - srednica - okazalo sie ze 180 bedzie za mala!!

jutro ma przyjechac facet do zrobienia ogrodzenia - moze wreszcie stanie, bo jak na razie stoi pare slupkow bez siatki :(!!

pozdrawiam

kolakao
24-06-2007, 09:35
a tak bylo dzisiaj - prawde mowiac niewiele widac :)

wejscie do spizarki z kuchni

http://images25.fotosik.pl/5/dae634b4ccef53d4.jpg

maly gabinecik meza

http://images26.fotosik.pl/5/2e882f4921f61970.jpg

reszty nie wklejalam bo nie ma co ogladac :) tylko cegly i cegly !!

kolakao
26-06-2007, 09:49
a takie cudenko przywiozl moj murarz do giecia strzemion - myslal mysla i stworzyl cos takiego

http://images28.fotosik.pl/8/176cf1b733c92ec4.jpg

a tak to wyglada z gory!!

http://images28.fotosik.pl/8/984de94b5c21324d.jpg

kolakao
26-06-2007, 09:58
no i zaczely sie schody z woda i pradem, ide dzisiaj jeszcze raz do energetyki zeby dowiedziec sie czegos nowego, albo tego samego;
otoz sprawa ma sie nastepujaco, energetyka dala nam warunki przylaczeniowe do slupa ktorego na wlasny koszt zmodernizowal ze tak powiem sasiad tzn wymienil go na nowy - poniewaz kolidowal on z domem jaki mial zamiar wybudowac na swojej dzialce- ZE oczywiscie nie chcial zwrocic zadnych poniesionych przez sasiada kosztow w zwiazku z czym sasiad powiedzial ze kazdy kto bedzie sie chcial do owego slupa podlaczyc bedzie mu musial zaplacic 500zl - nawet jestem sklonna dla swietego spokoju ale nie tylko ja musialabym zaplacic te 500zl ale rowniez nastepny sasiad obok mnie ktory tez prosil o przylaczenie do pradu , a energetyka nie chce prowadzic tylko do mojej dzialki !!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

no i co mam zrobic - pomozcie!!!!!

kolakao
27-06-2007, 21:08
Bylam dzisiaj w energetyce i musialam zlozyc pisemko o wydanie nowych warunkow przylaczeniowych!!!! z innego slupa - no ciekawe co z tego wyjdzie :x

w domu rosna sciany, juz sa prawie wszystkie dzialowki, a moj tato rozpoczal grodzenie dzialki - no dopiero teraz niestety ale lepiej pozno niz wcale!
z woda stoimy w miejscu - pan kierownik w gminie jest na L-4 do konca tygodnia!!!

Jeszcze mi cierpliwosci wystarcza do wszystkiego na razie :)!!!

ale mam problem - w zwiazku iz bedziemy mieli rekuperator a chcemy rowniez miec kominek - ale tylko tak ozdobnie, nie do ogrzewania domu!! nie wiem co zrobic z wentylacja do kominka - POMOCY!!!!! tzn jak to wszystko zrobic, obczytalam juz rozne artykuly i publikacje i dalej jestem glupia :roll: :roll:

pozdrawiam

kolakao
04-07-2007, 08:44
ciagle pada!!!!!!!!!
ale na budwie prace raz szybciej raz wolniej ale trwaja, ja zamowilam stal na wieniec i strop, wczoraj zaszalowali wieniec i powiazali zbrojenie - moj tato powiedzial ze ma dosyc i placze mu sie wzystko w oczach :lol: :P

dzisiaj pojade i porobie zdjecia:)
pozdrawiam

a sasiedzi ktorzy mieli z nami ciagnac wode powiedzieli ze oni maja czas, gdzie 2 tygodnie albo 3 tygodnie temu mowili ze im sie spieszy :evil: :evil: :evil: :evil:

kolakao
04-07-2007, 08:49
zapomnialam jeszcze dopisac ze mamy pieska ktory sie do nas przyblakal, jak przyjezzdam autem to skacze tak wysoko ze ho ho i do tego szczeka tak wesolo
a oto i on :
http://images29.fotosik.pl/16/8f3077da63d91c5e.jpg

kolakao
04-07-2007, 08:55
no i w sobote zrobilam pierwsze porzadki w moim domku - w sobote kupilam wielka szczote i zamiotlam wszystkie pomieszczenie, wywiozlam 2 taczki pylu i resztki siporeksu wg mnie niewiele ale od razu zrobilo sie ladniej, juz sie nie moge doczekac kiedy bedzie strop i dach - a 12 przywioza mi na budowe dachowke, calkiem ladna :) - grafitowa z brassa, zobaczymy jak to wszystko bedzie wygladac

no i dalam do wyceny zrobienie hydrauliki w calym domu z c.o., grzejnikami podlogowka piecem stelazami geberita i piecem - niecierpliwie czekam na CENE!!!!

kolakao
04-07-2007, 16:46
a ja oczywiscie bylam dzisiaj na budowie - ale padalo jak nie wiem co - moi panowie jak padalo to do przyczepy jak nie to do szalowania, kleli na czym swiat nie stoi :)
a takie dzisija zrobilam zdjecia mojej kraty- taka bedzie w garazu, ktora wczoraj kupilam u pana
http://images26.fotosik.pl/16/5a413acb27102b49.jpg

a takie mam zbrojenie nad oknami - TAKIEEEEEEE WIELKIE ale to dlatego ze zadne okno nie bedzie mialo nadproza tylko wieniec bedzie nadprozem - zeby obnizyc dom coby nie byl za wysoki - niezle to sobie wymyslilam nie :lol: :lol:
http://images27.fotosik.pl/16/00242863e1cdffe1.jpg

kolakao
05-07-2007, 21:14
witam
dostalam nowe warunki przylaczeniowe pradu :D :D :D :D -wszystko wskazuje na to ze nie bede musiala jednak placic sasiadowi za podlaczenie do jego slupa, ale zeby tak do konca wiedziec na czym stoje pojde jutro do eneretyki i zapytam co i jak!!!!

wieniec nad garazem zalany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

od jutra zaczynaja robic szalunek na domku - i byc moze pod koniec przyszlego tygodnia zalewamy strop :lol: :D :lol: :D :lol: :D - MAM NADZIEJE !!!!!! A JAK NIE W PRZYSZLYM TO NA PEWNO W NASTEPNYM :)))) ale w kazdym razie juz niedlugo

kolakao
06-07-2007, 19:01
no i z powodu okropnej pogody - moi panowie wyjechali do domu i nic dzisisja nie zrobili :( ach ta pogoda ale juz w przyszlym tygodniu powinno byc dobrze - mam nadzieje - bylam w energetyce no i mamy z panem projektantem podjechac jutro na dzialke i zobaczyc co sie z fantem naszym da zrobic, i byc moze bedziemy dzialac w tym kierrunku - uff oszalec mozna z ta energetyka!!!

kolakao
08-07-2007, 00:11
no i mialam wpasc dzisiaj tylko na chwilke na dzialke a skonczylo sie na poobcinaniu dolnych galezi brzozek - ogolnie troche mi zeszlo - ale jak przejasnialo :) w poniedzialek postaram sie wykosic cala dzialke !!! chyba troszke nie czas na obcinanie galezi ale jakos mnie tak wzielo :roll: a pozniej pojechalam sobie na grilka do mojego szwagrostwa - no i bylo fajnie :)

Troche mi tu brak moich znajomych na tej radomszczyznie - mam nadzieje ze jeszcze jakichs porzadnych znajde :)!! - chociaz nie ma to jak starzy i sprawdzeni :wink:

kolakao
08-07-2007, 21:47
hydraulik dostarczyl mi dzisiaj wycene hydrauliki w moim domu tzn wszystko co tylko zwiazane jest z woda- pompy, hydrofor, grzejniki purmo,podlogowka w kuchni i lazience, stelaze do kibelkow - geberitax2szt, terma, zawory + robocizna do wszystkiego - 18700zl oczywiscie do tego dochodzi cena pieca!!
TROCHE SIE NAZBIERALO!!!!
MUSZE JESZCZE DAC KOMUS DO WYCENY I POROWNAC!!

A CO WY O TYM MYSLICIE ????
POZDRAWIAM

kolakao
08-07-2007, 22:21
tak przegladalam dzisiaj projekty muratora domkow parterowych i doszlam do wniosku ze nasz dom to jakies pomieszanie jaskolki i cynoberu !!!! :roll:

kolakao
09-07-2007, 18:24
ale jestem zdziabana dzisiaj wykosilam a raczej wykarczowalam cala dzialke i zrobila sie taka sliczna ze ho ho, pozyczylam dzisiaj u jazienickiego kose spalinowa i dali jazda tak wygladalam na poczatku
http://images27.fotosik.pl/22/6928c06b07d40260.jpg

a tak sie zrobilo po calym dniu pracy - doslownie usypiam taka jestem zmeczona :)

http://images28.fotosik.pl/22/82c420d441cdeb00.jpg

http://images24.fotosik.pl/22/6efc3cdfd87b3bf0.jpg

http://images29.fotosik.pl/22/e3d0f3151d4ca988.jpg

a takie sie robi ogrodzenie

http://images24.fotosik.pl/22/2540818478d57335.jpg

nie no ide spac nie mam sily - pozdrawiam

kolakao
09-07-2007, 18:27
a i jeszcze jedno - DLACZEGO ZNOWU PADA TEN CHOLERNY DESZCZ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
10-07-2007, 19:42
kupilam dzisiaj palete siporexu - 720zl + 20zl transport i kantowki 5x12cm do podparcia stropu - tu mnie najbardziej bolalo bo do niczego wiecej mi sie to nie przyda i zaplacilam 700zl brrrrrrrrrrrrrrrrrrr ale przynajamniej za transport nie zaplacilam - ale idzie ta kasa :cry: :cry: :cry:
pozdrawiam

kolakao
17-07-2007, 21:54
no i zlecialo tych pare dni bez pisania !!! mezo przyjechal wiec mi sie nawet pisania odechcialo - a ze juz sobie dzisija polecial i znowu mam wolny wieczor wiec zabieram sie za klikanie :) budowa odebrana prze glowe rodziny z wynikiem pozytywnym heuheuheuhe byloby pare rzeczy do poprawki ale sie juz nie da :( a co tam
kominy wymurowane, sciany wszystkie tez - jest piknie!!
a dzisiaj bylismy w wa-wie ufffffff jak goraco - rekuperator zaklepany - mam nadzieje ze bedzie wart swojej ceny :) :lol: :roll:
zaliczona bartycka - nie bylo tego czego oczekiwalismy a poza tym bylo wszyyyyyyyyystko - jak dla mnie za duzo :roll:
pozniej startnelismy do urzutu - wioska jakby wymarla - troche mnie rozczarowala - jak ogladalam w necie wioski za granica to jest cos u nas jak zwykle namiastka - z pewnoscia bylo bardzo ciekawie na zjezdzie muratora no ale niestety nie bylo mnie tam :cry:

kolakao
17-07-2007, 21:59
powrot z wa-wy z malymi przygodami - auto chcialo sie popsuc ale po 15 minutach sie rozmyslilo i zapalilo :) - najlepsze w tym wszytskim bylo to ze dorobilismy w jankach nowy kluczyk do naszej skodzinki bo sie gdzies jeden zapodzial i jak chcialam zapalic tym nowym kluczykiem to nie chciala odpalic a jak po 15 minutach wsadzilam stary zaskoczyla od razu - NASZE AUTO MA DUSZE heheuheueu!!!!!!!!!!!! bo immobiliaizera w kluczyku nie ma na 100% !!!

kolakao
17-07-2007, 22:03
od jutra biore 2 panow do malowania wiezby - bo moze juz niedlugo zaczniemy ja wznosic - niedlugo to chyba jakies 3 tygodnie - heuheuheuheuue! trzeba byc cierpliwym :wink:
no i zapomnilam napisac ze przywiezli nam dachowke na dach - podoba mi sie - jestem bardzo ale to bardzo ciekawa jak sie bedzie prezentowac na dachu :roll: :roll:
pozdrawiam wszystkich forumowiczow!!

kolakao
18-07-2007, 16:18
DOSTALISMY KREDYT !!!!!

kolakao
19-07-2007, 22:17
witam
dzisiaj sie tyle dzialo ze juz sama nie wiem co pisac - wzielam jakichs dwoch gosci do malowania wiezby, tato sie rozchorowal i pojechal do domu - ogolnie bryndza z tego powodu :cry: podpora budowy sie rozchorowala i na dodatek nie wiem czy przyjedzie w poniedziaek :cry: :cry: :cry: - faceci od wiezby sa jacys niemrawi - chyba dobrze ze tylko do malowania ich wzielam - nawet bardzo dobrze!!!!!!
ogolnie sie dzisia w... - :x ZDENERWOWALAM - nie bede opisywac ale cisnienie mi sie podnioslo ogolnie - chyba sobie kupie jakis napoj wysokoprocentowy dla ogolnego rozluznienia :evil: :evil: :evil: :evil:

a z troche lepszych wiadomosci - zaczeli ukladac belkii stropowe, moze je uloza do soboty - bo w sobote maja zostac tez - przynajmniej tyle, ale od poniedzialku, urywa mi sie jeden pracownik - ma zniwa i przyjedzie za 2 tygodnie chyba bede sama ten wieniec ukladac i wiazac jak nikogo nie bedzie a zostanie mi tylko majster

pomocy niech mnie ktos wesprze psychicznie bo czasami mam ochote zwariowac!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
19-07-2007, 22:24
ogolnie jutro sobie wyjezdzam dla zdrowia psychicznego :) i wracam w poniedzialek rano - ciekawe co bedzie zrobione jak przyjade - no i wtedy porobie zdjecia!!

no i zapomnialabym ide jutro znowu po kolejne - trzecie tym razem :lol: :lol: wydanie warunkow przylaczenia pradu poniewaz za pierwszym razem facet za zgode na prowadzenie pradu z jego dzialki chcial kase a teraz sie okazalao ze pan od kolejnego slupa niestety nie zyje :o wiec mam nadzieje ze z trzeciego slupa juz sobie poprowadze ten cholerny kabel!!!!!!!!!!

kolakao
19-07-2007, 22:27
juz mi sie chyba dzisiaj poczucie humoru nie zmieni - no i zaczelam sie wreszcie odchudzac moi drodzy - trzymajcie kciuki!!! :lol:

kolakao
23-07-2007, 23:00
przyszlo nam zbawienie i na budowie zaczal pracowac moj szwagier - przynajmniej zna sie na robocie i nie bedzie sie obijal bokami :) - tato ma przyjechac w przyszlym tygodniu !!!!
a ja dzisija polatalam dziury na drodze - tzn jedna taka wilka zasypalam piaskiem i gruzem - przynajmniej mozna przejechac :wink: - heuehu - jeszcze - zobaczymy jak bedzie pozniej!!!
nosilam dzisiaj ze szwagrem drewno na dach - wprawdzie chyba tylko z 20 krokwi ale takich dlugasnych na 5 metrow - okrrrrrrrrrroooooopnie byly ciezkie!!! ostatni raz dzwigam takie ciezary!!!
ogolnie bylo cieplutko i bardzo milo - panowie mieli pracowac do soboty ale oczywiscie ulonili sie w piatek - belki na strop wniesli te dlugie: a wyglada to tak
http://images24.fotosik.pl/35/affa170828571f25.jpg

a taki mamy widok znad stropu i belek :))

http://images23.fotosik.pl/35/f15067ab680e3fcf.jpg

kolakao
23-07-2007, 23:05
zapomnialabym dodac ze przy znakowaniu dzisiaj stempli na budowie - czesc nie jest nasza wiec umalowalam je wapnem :lol: - znalazlam cala piekna rodzinke grubych ropuch, jak wzielam ja do reki to byla taka duza ze zajmowala mi ja cala :o do tego bylo jeszcze male ktore zajmowalo mi pol reki w sumie 3 sztuki: CUUUUDOOOOO!!!!!
powlazily pod stemple bo bylo im tam wilgotno i zimno, mowie wam pieknie wygladaly!!!!

http://images28.fotosik.pl/35/c2f488a119853709.jpg

kolakao
23-07-2007, 23:10
dostalam rowniez dzisiaj wycene oczyszczalni przydomowej - zgadnijcie ile - 15 tys polskich zlotych :roll: :o - okropnie duzo - chyba jednak sie zastanowimy nam pociagnieciem tej kanalizacji 100m - chyba wyjdzie na to samo - sasiad chce ciagnac z nami - bedzie taniej !!

kolejny facet od wyceny hydrauliki i co nie dojechal - a dojezdza od tygodnia - wiec na wstepie rezygnuje z niego - jak bedzie mi tak robil inst jak dowozil wycene to sie wprowadze na kolejne wakacje!!

kolakao
26-07-2007, 18:41
dzisiaj podpisalam 30 letni wyrok na nasza familie :lol: :lol: - czyli kredyt!!!!!
troche jestem przerazona :) iloscia lat - sama sie pocieszam ze bedzie dobrze!!

Zaplacilam dzisiaj za deski - 165zl - 25cmx2cmx3m - kupilam bednarke ocynkowana do ogrodzenia 120mb - 240zl nie moje !!!!

pan od hydrauliki dojechal wreszcie, wyobrazcie sobie ze przez 2 godziny nie potrafilam z niego wydusic ile chce za ta te instalacje, w miedzyczasie powiedzial mi ze zatopil mu sie moj plan domu, rozbil sobie auto - dlatego nie mogl do mnie dotrzec na czas i ogolnie ze ma w zyciu pecha :o :o i ze sie stara o dofinansowanie z unii i ze od pol roku komus zalega z kasa - czym mnie oczywiscie rozbil ostatecznie :roll: :roll: :roll: no i efekt jest taki ze go nie wezme nawet jakby dobrze robil inst !!!!!!!!!!!!!!

kolakao
26-07-2007, 18:50
Zadzwonil tez sasiad - kolejny z ktorym mam prowadzic wode - i powiedzail ze decyduje sie prowadzic ze mna, mam nadzieje ze sie nie rozmysli za miesiac :x :x jak zrobili to poprzednicy!!!! musze tylko poczekac az uzyska z gminy warunki przylazceniowe - ciekawe jak dlugo bedziemy na to czekac!!

No i zaczynaja sie kolejne roszady odnosnie pracownikow, nasz murarz powiedzial mojemu szwagrowi ze jednak bedzie sciagal poprzedniego faceta z ktorym pracowal, chyba dlatego ze szwagier boi sie chodzic na wysokosci i chce z niego zrezygnowac - szlag mnie chyba trafi - tamten poprzedni zna sie na robocie ale lubi sobie zatankowac - wprawdzie nie w czasie pracy tylko wieczorem ale jednak no i nasz murarz placi mu 70zl dziennie a nie 100 jak szwagrowi - oszaleje :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!

kolakao
27-07-2007, 21:52
zamowilam strop na sobote rano i oznajmilam na budowie ze chocby sie walilo i palilo ma byc zalane w sobote rano ew w poniedzialek - bo przedluzania o kolejny tydzien nie zniose :x :x :x - juz sie budze w nocy i zastanawiam co bedzie dalej!!!!!

coraz czarniej widze mozliwosc wprowadzenia sie do zimy, przy takim tempie robot wyjdzie nam chyba wiosna ew lato :cry: :cry: :cry: :( :( :( !!!!!

kolakao
28-07-2007, 21:33
Mam ochote zmienic ekipe, wszystkojest pieknie, wykonanie ok - tylko strasznie dlugo to im wszystko idzie, jak beda mieli dalej takie tempo to nawet nie chce myslec kiedy to skoncza :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bylam dzisija wieczorem na dzialce - jest cudnie - swierszcze cykaja, jakis bocian krazy nad dzialka, i bloga cisza roztaczajaca sie wokol !!!!!
Bardzo chcialabym juz tam mieszkac!!!!!

kolakao
29-07-2007, 19:39
Dostalam kolejna wycene wykonania ogrzewania i wody - 35 tys :o :o :o a poprzednia 25tys - niby wszystko to samo ale dlaczego taka roznica w cenie - i jak ja mam to wybrac skoro od wczoraj wiem co to jest peszla czy tez peszel :oops: , a od paru chwil wiem ze moze byc inst albo na rozdzielaczu albo na trojniki - czarna magia jak dla mnie!!!!!
po co jednemu ins jest potrzebna miedz (a drugiemu nie!!) skoro ins jest z palstikowych rur!!!!!!!!
dlaczego w kotlowni oprocz sterownika zamontowanego przy piecu, jest doliczona jeszce jaks automatyka za 1200zl~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I JESZCZE JEDNO - SKAD JA MAM TO WSZYSTKO WIEDZIEC I DLACZEGO JA MAM O TYM DECYDOWAC :evil: :x :oops: :cry: !!!!!!!!!

kolakao
30-07-2007, 21:39
No dobrze kochani - ekipa przyjechala dzisiaj wczesniej tzn ok 9 przewaznie w poniedzialki przyjezdzaja ok 11;
no i na cale szczescie przyjechal moj tato -troche sie obawiam o jego zdrowie ale obiecal ze sie nie bedzie przepracowywal- no mam nadzieje!!!
wiec ogolnie dzisja wiazali caly dzien zbrojenie wienca- okropnie duzo i gesto tych pretow nad oknami - tato stwierdzil ze jak da jeszce jeden to wlasciwie beddzei zapelniona cala przestrzen i nie bedzie ich wogole wiazal drutem - huehuehue
oczywiscie zartowal!!!

NO I DOSTALAM REPRYMENDE ZE W DOMU JEST OGOLNY BALAGAN I MAM POSPRZATAC - NO TROCHE RACJI MA - WSZEDZIE JAKIES DECHY SIE PONIEWIERAJA A W GARAZU TO JEST APOGEUM :lol: :lol: - NO I MAM JUTRO POJECHAC I POSPRZATAC TE WSZYSTKIE WIORY I BARZOLY!!!

no i tez tak zrobie!!!

dziewczyny dostaly dzisiaj zjezdzalnie, radosci bylo co niemiara, wreszcie sie doczekaly, wprawdzie bylo mokro i kiepsko sie zjezdzalo ale w ogole im to nie przeszkadzalo!!!!!
jutro porobie jakies zdjecia - chociaz ogolnie nic sie nie zmienia-jak beda betonowac to zaszaleje z aparatem :wink:

kolakao
31-07-2007, 16:36
Bylam dzisiaj na dzialeczce i wysprzatalam caly garaz, szkoda tylko ze nie wzielam aparatu zeby wam pokazac jaki piekny i czysciutki jest teraz - no zrobilam kawal dobrej roboty!!!

I ja rowniez jak kazdy prawie w swoim dzienniku pokazuje moj prywatny las :lol: :lol: :lol: :lol:

http://images30.fotosik.pl/43/4f28c8320fab5a18.jpg

A jak juz tak chodzilam i podziwialam od dolu to postanowilam wejsc i na gore!!! momentami bylo strasznie bo wialo okrutnie i balam sie chodzic ale najlepsze bylo to ze nie wiedzialam jak zejsc - dobrze ze byli faceci na dzialce to mi pomogli heuhueheuheu inaczej wisialabym do wieczora chyba :oops: :lol: :D !!!!

http://images26.fotosik.pl/43/93c5f9f5e688fad7.jpg

http://images26.fotosik.pl/43/47d289d8a79fc8c6.jpg

kolakao
31-07-2007, 16:51
Przelozylam rowniez betonowanie :cry: :cry: na poniedzialek - tak na wszelki wypadek jakby mieli nie zdazyc w sobote - jeszcze troche im tego zostalo do ulozenia no i nie lezy jeszcze zaden pustak na belkach :x !!!

Jutro mam spotkanie z hydraulikiem ma mi jeszcze objasnic co i jak chce zrobic z ta instalacja - tak dla przejasnienia w sprawie :lol: :roll:

kolakao
31-07-2007, 16:56
Zadzwonila rowniez pani od rolet z pytaniem kiedy wreszcie bedziemy odbierac te skrzynki i rolety :lol: bo im przeszkadzaja w zakladzie, wiec musze skombinowac gdzies miejsce u sasiada na te rolety!!!

kolakao
01-08-2007, 07:46
:)

kolakao
01-08-2007, 23:09
a na budowie dalej wiaza zbrojenie, dzisiaj nawet musialam dokupic 250kg stali i znalazlam tani sklad - szkoda ze tak pozno - placilam 2300 za tone!!!!

kolakao
02-08-2007, 22:26
No i zaczynam szukac jednak nowej ekipy - nasz wykonawca powiedzial mi dzisiaj ze moge szukac nowych wykonawcow :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !!!
Nie powiedzial ze on rezygnuje - oczywsicie nie moge powiedziec ze jestem zadowolona nie moge rowniez powiedziec ze jestem zdenerwowana - ja jestem po prostu mocno wkurzona :evil: :evil: :evil: :evil: !!!! i to jest bardzo delikatnie powiedziane :evil: :evil: :evil: :evil: - jutro kupuje anonse i bede szukac a tam ponoc jak sie ktos oglasza w sezonie to nic dobrego o nim nie mozna powiedziec :evil: :evil: :x :x :x

Po prostu zeszlo ze mnie powietrze na maksa!!!!!!!!!
Przywiezli nam rolety zewnetrzne - ciekawe kiedy je zamontujemy - teraz to nie mam zielonego pojecia nawet!!!

No ale przestawilismy komin, tu byl (w rogu):
http://images29.fotosik.pl/45/3a0ae8184d7a31b9.jpg

a jest teraz tutaj (w garazu)
http://images28.fotosik.pl/45/896c63934a0fd5f9.jpg

kolakao
02-08-2007, 22:47
No czuje sie podle, moze jak znajde kogos, jakas ekipe to znowu poczuje ze bedzie lepiej, juz sama nie wiem co mam myslec i robic - trzeba rozwiazac problem a nie matwic sie nad tym co sie aktualnie dzieje - a nie dzieje sie nic dobrego!!!!!!
no inwestorko glowa do gory!!!!!! :roll:

kolakao
02-08-2007, 22:55
Ale jest i dobra wiadomosc dnia dzisiejszego a mianowicie:

dostalismy warunki przylaczeniowe od slupa ktorego chcielismy, czyli nie bede musiala nikomu placic ani prosic o pozwoleniena przeprowadzenie kabla przez jego dzialke - przynajmniej na ta mysl pysk mi sie smieje

ciekawe kiedy mi podlacza ten prad - :wink:

kolakao
03-08-2007, 09:03
No i nie powiedzialam jeszcze jednego - betonowanie przelozone na czwartek :evil: :x :cry: :-?

Mam tylko nadzieje ze nie bede musiala przekladac tego ponownie!!!!

kolakao
04-08-2007, 21:02
Ekipa znaleziona i zaliczkowana - maja wejsc 5-10 wrzesnia i zrobic wiezbe+polozenie dachowki!!!!!
Mam nadzieje ze teraz juz bedzie tylko dobrze :) no za duzo bym chciala ale mialam bardzo czarna wizje odnosnie znalezienia w miare porzadnej ekipy od wiezby i dachowki!!!!!
A ta polecil mi rowniez pan od ktorego kupowalismy dachowke - jako firme sprawdzona i pewna!!!!!

Dzisiaj znowu posprzatalam na budowie, zawsze lepiej pomalutku niz wszystko na hura na sam koniec!!!!!!!

Dzisiaj moge spokojnie spac, bo od paru dni mialam z tym problem :-?
Pozdrawiam wszystkich - monika

kolakao
05-08-2007, 22:11
Znowu wczoraj chodzilam po stropie :lol: :lol: :lol: tym razem sama tam sie wdrapalam i sama zlazlam, fajnie wyglada!!!

Dopadla mnie jakas cholerna deprecha, wkurzaja mnie wszyscy i wszystko dookola - musialam sie wiec odseparowac od ludzi zeby bezsensownie im nie dokuczac i nie denerwowac swoja osoba - mam ochote gdzies wyjechac i zapomniec na pare dni o wszystkim - a wiec za namowa dziennikowa "mayland" wyruszylam z moimi dziewczynkami do krolewskich zrodel
no i wspanialy pajak ktorego znalazla moja starsza corcia

http://images28.fotosik.pl/48/d2d278e873628bcb.jpg

kolakao
07-08-2007, 15:59
Mam nowa ekipe i bede miala prwdopodobnie w czwartek strop - juz tak optymistycznie i pewnie nie podchodze do wielu spraw dlatego tez pisze ze byc moze bedzie - jest zamowiony i wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazuja na to ze strop bedzie zalany!!!

A dzisiaj budowa stanela nam na 3 godziny z powodu braku pradu :( wiec moi panowie odpoczywali

http://images30.fotosik.pl/50/d96f5426f2a3ebc4.jpg

a tak wyglada u mnie jeszcze nie calkiem zalozony pustakami (bo zdjecia wczorajsze) strop

http://images27.fotosik.pl/50/a958bcb38300bf74.jpg

http://images29.fotosik.pl/50/a1e3d68c7ff886dd.jpg

http://images26.fotosik.pl/50/3bcb478a45a3aa3c.jpg

a to mi sie najbardziej podoba - jeszcze jeden pret i nie mozna by bylo igly wcisnac heuheuheuheuheu
http://images25.fotosik.pl/50/6db2e2e57cb29f1b.jpg

kolakao
07-08-2007, 16:05
tak patrze na te zdjecia i sa dzisiejsze - zrobilam je jak pradu nie bylo!!!!!
ale jestem fujara!!!!!!!!

kolakao
09-08-2007, 21:03
No i strop mamy zalany!!!!!!!!!!!!!!!!

Prawde mowiac myslalam ze pogoda nam dzisiaj pokrzyzuje plany ale ktos te chmury tak prowadzil ze 150m dalej lalo jak z cebra a u nas nie spadla ani jedna kropelka!!!!!!! :lol: :lol:

No i mam piekny strop, poszlo 21m3 :o niezle nie!!- wg moich wyliczen mialo pojsc 20 wiec niewiele sie pomylilam!!!!!
Ganialam to tu to tam - bylo tylko monika zakryj cegly bo z gory je ochlapia (chodzilo o klinkier - i tak ochlapali i musialam je myc :x) daj lopate, odkrec wode itp no a jeszcze musialam robic zdjecia i robilam oj robilam :lol: :lol:

A tak to wszystko wygladalo!!!
Przyjechala wielka i dlugasna pompa
http://images29.fotosik.pl/53/cec72f41db2f79a8.jpg

http://images28.fotosik.pl/53/bd127521a1893940.jpg

Jak zaczela wylewac ten beton to chlopaki musialy sie niezle uwijac

http://images25.fotosik.pl/52/c1cbba249c0231c6.jpg

http://images26.fotosik.pl/53/7fcfaaba3b231415.jpg

http://images25.fotosik.pl/52/400f1546786f1401.jpg

No a tak wygladalo na koniec - piekniascie!!!!! :D :D :lol:

http://images23.fotosik.pl/53/be10b0b065c2dbb0.jpg

No to panowie maja tygodniowy urlopik, ale jutro maja wymurowac szczyty - ponoc, poniewaz dzisiaj dostali ode mnie 0,7 wiec nie wiem w jakim stanie beda jutro :roll: :roll:

kolakao
10-08-2007, 19:45
No i mamy rysy na stropie :evil: :evil: :evil: chodzilam dzisiaj i patrzylam na ten nasz strop i sa niestety!!!!!!!!!!
No a dzisija zaczeli murowac nam scianki szczytowe

http://images24.fotosik.pl/54/8170baa6933312e2.jpg

http://images29.fotosik.pl/54/34a4d034f421f564.jpg

kolakao
11-08-2007, 14:55
Dzisiaj moje dziewczyny polewaly strop :)))

http://images25.fotosik.pl/54/3d0c018cd54bcd24.jpg

kolakao
11-08-2007, 14:58
A tak wyglada z daleka

http://images30.fotosik.pl/54/ca28d1b3e1e3ed10.jpg

Mialam dzisiaj rowniez rozmowe z panami w sprawie ogrodzenia - maja przyjsc w poniedzialek i zaczac grodzic - no zobaczymy jak im to pojdzie!!!

kolakao
11-08-2007, 19:55
:)

kolakao
11-08-2007, 20:03
Uwierzcie mi zeby nie moje dzieci mieszkalabym juz tam w przyczepie, uczepilabym sie tej dzialki jak pchla do psa, jak kleszcz :lol: nie ma wody, nie ma pradu- ale dalabym rade- tak mi sie tam chce mieszkac - baaaaaaaaaaaarrrrrrrrdzo, baaaaaaardzooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale jak sa dziecka to musi byc przynajmniej woda i prad - nie??? No musi byc i koniec!!!
Zauwazylam ze jezdze tam nawet wtedy jak nie trzeba, tak po prostu dla polepszenia humoru, dla poogladania, dla spokoju ducha - jest cudnie

kolakao
12-08-2007, 19:47
Kochani koncze dzisiaj :roll: - x-lat ponoc kobieta nie powinna sie przyznawac do wieku :lol: :wink: :wink: !!!!!!!!!!!!!
Ale mala niezapowiedziana imprezka byla udana, kolezanka zadzwonila dzisiaj po polnocy i powiedziala ze bedzie pierwsza w skaldaniu mi zyczen - no bylam pod wrazeniem, a ja jestem aktualnie pod wplywem :oops: :oops: :oops: , no coz w koncu 30 lat - ups wygadalam sie :lol: - konczy sie raz w zyciu, prawda?????!!!!!! :) :lol:


Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!!!!!!!!!!

kolakao
13-08-2007, 22:45
Dzisiaj bylam pod wrazeniem panow od ogrodzenia :D - najpierw zadzwonili do mnie z rana ze przyjada na 20 minut pozniej niz sie umawiali ze mna - przyjechali, a potem jak sie wzieli do roboty to kiedy nie przyjezdzalam na dzialke to pracowali :o a szlo im to tak szybko ze ho ho, no i nie dali mi nawet szansy zrobic zdjec, no nie chcialam tak pierwszego dnia pstrykac ich bo by sie jeszcze zdenerwowali i robota by im nie szla :lol: , moze jutro tam wpadne i pstrykne pare fotek zeby pokazac jak cudnie im poszlo - jak tak dalej bedzie szlo to w piatek bede miala ogrodzenie :D 8) !!!!!!!!!!!
Nawet im z tego wszystkiego kawy zrobilam i osobiscie donioslam na miejsce!!!!

Pozyjemy, zobaczymy!!

kolakao
14-08-2007, 22:01
No dzisiaj odpalilam autko o 19 i na dzialeczke, maly poploch sie zrobil jak przyjechalam :-? , panowie od ogrodzenia pracowali a i owszem - czym mnie zdziwili jak nie wiem co :o :o :o :o - jestem w dalszym ciagu pod wrazeniem!!!!!!!!!!

A w przyczepie nerwowka :-? :o :roll: i o co chodzilo - no o wodeczke oczywiscie - czy ja naprawde taka straszna jestem - przeciez nie kaze im o 20 siedziec na dachu i robic, ale jak przyjechalam to towarzystwo sie rozeszlo z przyczepy [doszli moi sasiedzi zeby mojej ekipie lepiej wchodzilo chyba :wink: ] i ekipa z przyczepy weszla na dach :lol: :lol: i zaczela lepic komin - no nie mialam ubaw

A oto co ulepili:
http://images23.fotosik.pl/58/4f99fbca8e7dea59.jpg

a oto moje ogrodzenie
http://images27.fotosik.pl/58/10b023ab0456e5da.jpg
http://images26.fotosik.pl/58/d393a8851470a0b5.jpg

No i raz jeszcze moj komin uchwyconym tuz przed wyjazdem z dzialki :lol: :lol:

http://images23.fotosik.pl/58/9dc13ec991bd7411.jpg

kolakao
14-08-2007, 22:11
No i zapomnialabym sasiedzi od wody [czytac: ci co sie rozmyslili] dzisiaj przybyli na nasza rozmowe z pania od kanalizacji, oczom uwierzyc nie moglam, to pewnie po mojej wczorajszej rozmowie z wyzej wymienionym sasiadem, zdecydowali ze jednak im sie przyda kanalizacja, wczoraj im nie byla potrzebna :x , i o wode tez pytali - czy jakos z nami moga - ciut za pozno bo teraz zeby oni sie dopieli musze prowadzic wode przez cala szerokosc swojej dzialki - no i co mam zrobic :evil: :evil: :evil: :evil: przeciez miesiac temu wypieli na mnie tylek i mowili ze nie potrzebuja a teraz jednak potrzebuja brrrrrrrrrrr

POzdrawiam

kolakao
23-08-2007, 22:24
No dlugo nic nie pisalam, ale nic sie nie dzialo - przyjechal malz - bardzo mi sie to okreslenie podoba - ktos z forumowiczow go uzywa ale nie pamietam kto :), ogrodzenie sie robi jutro ma byc juz skonczone!! Juz jest pieknie - dzisiaj wpadl jakis kot na dzialke i zbaranial - stawal pod ogrodzeniem i nie wiedzial co jest grane - postawili mu plot i koniec :lol: :lol:

Ogolnie nic sie nie dzieje - budowa stoi - tygodniowy urlop wzieli murarze!!!!!
Byl dzisiaj facet od wiezby i dachowki - popatrzyl poogladal i maja wchodzic tak jak mowili 5-10 wrzesnia - pozyjemy zobaczymy!!!
Malz byl pare dni ale ostro pracowal
http://images25.fotosik.pl/67/8a88defe90ee18a4.jpg

a to moje ogrodzenie
http://images27.fotosik.pl/68/813be20654369156.jpg

kolakao
23-08-2007, 22:33
A takie zdjecia dostaje od mojego mezulka - front robot jakby "troche" wiekszy :wink: :lol: 8)
http://images13.fotosik.pl/47/d878556304587862.jpg

No i jeszcze raz moje ogrodzenie
http://images21.fotosik.pl/379/0626507566b1903e.jpg

kolakao
24-08-2007, 20:53
Dzisiaj ze szwagrem przerzucilismy ok 300 siporeksow - oczywiscie ja sama jednego nie dzwignelam - szwagier dzwigal sam a ja z wujkiem jedengo na spole :lol: no i nie stoja juz w bramie - a mialam brac hds :roll: a tu 1,5 godziny wystarczylo zeby zmienilo miejsce
Juz sie nie moge doczekac kiedy przyjada ci murarze zeby to konczyc wreszcie - ten komin i slupek
No i jak juz pewnie pisalam nie raz nie dwa :roll: :roll: :roll: panowie od dachu wchodza przy dobrych wiatrach za 2 tygodnie :D :D 8)

kolakao
26-08-2007, 09:18
A wczoraj wybralam sie do krakowa zeby oplakac powrot mojej kolezanki do dublina - jak ona tam nie chce wraca - ja tez juz bym nie chciala, bardzo jej wspolczuje ze musi, w kazdym razie bylo super -
Krakow jest jedyny i magiczny!!!!!!! NIEPOWTARZALNY!!!!!
Za kazdym razem jak tam jade czuje takie mile gliglanie w brzuchu jak ide tymi uliczkami!!

A tego nie moglam nie sfotografowac
http://images23.fotosik.pl/69/1f08d3fd3cb12739.jpg

Jak zobaczylam na wlasne oczy co burza zrobila z drzewami na plantach to dopiero uzmyslowilam sobie co sie tam musialo dziac :o :o :o

http://images21.fotosik.pl/382/d2f3bce50889dc42.jpg

kolakao
26-08-2007, 09:29
A z bardziej przyziemnych spraw to panowie mieli skonczyc ogrodzenie wczoraj i oczywiscie nie skonczyli :evil: :x :-? a obiecali, mam nadzieje ze w poniedzialek przyjda i skoncza - oby - no i zrobilam jeden blad, zaplacilam im za robote przed skonzceniem - bo juz tak nieiwele zostalo - no zobaczymy jutro -
No i jutro przyjedzie murarz i beda konzcyc to co zostalo do skonzcenia - beda jaja jak nikt jutro nie przyjedzie :evil: :roll: :x - no ale nie bede gdybac - pozyjemy zobaczymy :P

kolakao
26-08-2007, 20:39
Oczywiscie w niedziele nie proznuje :) i obdzwonilam dzisiaj - wybaczcie panowie ze w dzien wolny was nekam - ale w koncu w grudniu chce sie wprowadzic :) - i sie dowiedzialam ze ekipa od ogrodzenia ma jutro skonczyc to co ma do skonczenia :D , natomiast tak jak podejrzewalam murarze nie przyjada, moze w srode :evil: :cry: - poczekamy ale robie sie niecierpliwa :roll:
No i tyle mialam do powiedzenia :roll:

kolakao
27-08-2007, 21:25
No ogrodzenie skonczone - trzeba tylko wstawic bramy :o i bedzie po wszystkiemu :lol:
A z nowszych wiadomosci tzn juz w komentarzach sie nimi pochawalilam jezeli jest sie czym chwalic :cry: :x - a ze emocje i nerwy ogromne juz opadly wiec opisze wszystko beznamietnie!!!!!!!!!!!!

Otoz przyjechal moj tato i powiedzial ze murarz mu powiedzial ze dokonzcy kominy i slupek jaki mial wymurowac - oby tylko przyjechal :roll: - i nic wiecej nie bedzie robil :lol: no teraz juz mnie to nie wzrusza, i ze jedzie do anglii bo tam jego szwagier tak duzo zarabia ze juz sobie zaglowke kupil, a ja mu nie zapewniam pelnej lodowki, chociaz na poczatku byla mowa tylko o obiadach, a lodowke zapelnialam z wlasnej nieprzymuszonej woli - widac nie mozna byc za dobrym dla ludzi bo pozniej wchodza na glowe - no i tyle mam do powiedzenia!!!!!!!!!

A tak w ogole to ROZSZALOWALAM Z MOIM TATA DZISIAJ PRAWIE CALY STROP, A CO - I JEST CUDNIE, SZALELISMY TATO Z SIEKIERA A JA Z MLOTKIEM OD DOLU STUKALISMY ZEBY PODCIAC I WYRYWALISMY PONIEWAZ STEMPLE BYLY PRZYKRECONE DO DESEK A NIE PRZYBITE GWOZDZIAMI :evil: :x

Powiedzialm mojemu tacie ze z niego to niezly"czlowiek demolka" a ze niedaleko pada jablko od jabloni :lol: :wink: to zgrana z nas para!!!!!!!!!!!

Oj poszalelismy - jutro wam pokarze na zdjecaich jak ladnie jest bez prywatnego lasu w domu :wink: !

kolakao
28-08-2007, 20:50
Wkurzylam sie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: zadzwonilam do mojego murarza i dowiedzialam sie ze juz nie przyjedzie - szlag mnie chyba trafi, jak bym go dorwala, zastanawiam sie kiedy mi chcial to powiedziec -dupek - nawet nie potrafi spojrzec w oczy i powiedziec ze nie konczy pracy ktora zaczal - zwykly palant - juz sie nie wkurzam nawet na to ze baran nie przyjedzie - fuera z mojej budowy palancie - tylko ze stracilam przez niego poltora tygodnia - przez ten czas moglabym poszukac kogos innego - czas jest dla mnie bardzo cenny i nie cierpie jak mi go ktos bezmyslnie trwoni!!!!!!!!!!

kolakao
28-08-2007, 21:06
A tak wyglada moj duzy pokoj rozszalowany i troszke posprzatany - opadla mi troche ochota i sila do sprzatania,oczywiscie po telefonie do mojego murarza ale jednego dziada mniej - niecierpie nieslownych ludzi, obym znalazla tylko kogos na dniach kto mi dokonczy to co niedokonczone - jak nie to sama zaleje ten kawalek wienca i wymuruje ten cholerny komin chocby sie walilo i palilo - uwierzcie mi jestem do tego zdolna!!

http://images23.fotosik.pl/70/40b77e17a3775bdd.jpg

a taki piekny zachod slonca bede miala kazdego wieczora z duzego pokoju - cudowny!!
http://images26.fotosik.pl/70/cd666cd10a74bbdf.jpg

A taki mam dlugany korytarz:
http://images13.fotosik.pl/56/78bbc821b41e082a.jpg

prawda ze ladnie bez stempli i ile miejsca :o
pozdrawiam

kolakao
28-08-2007, 21:25
Objezdzilam sie dzisiaj za wycena okien, najbardziej podobaly mi sie okna z oknoplastu - sliczne, piekne profile - cud malina - no i cena z montarzem 11tys- najwyzsza :cry: ;
-plast- system na czachowskiego -cena podobna - ale jakos mi nie pasil pan ktory mnie obslugiwal;
- vetrex, lubelska - 9tys
-okno-bud - przytyk -9,8tys-cena z wew. parapetami- najtansze ale jeszcze musze sie dopytac o pare szczegolow 8)

Wszystkie wyceny byly robione na:
kolor bialy wew., zloty dab zew.
- profil polokragly - czasami sa szczegolnie szpetne te profile :-?
- no i roznily sie detalami - niektore sa dla mnie bardzo wazne- np.
-barwienie w masie - oknoplast, vetrex, plast-system - jak dla mnie wazne,
-ciepla ramka miedzyszybowa- nie wiem jak to jest z tym - wazne czy niewazne czy tez wymyslone dla potrzeb przyciagniecia klienta;
-blokada obrotu klamki - zeby dzieciaki nie przekrecaly- oknoplast
No co ja wam tu bede opowiadac jak i tak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze najbardziej podobaja mi sie okna oknoplastu - tylko ta cena w porownaniu z innymi - kurcze musze sie zastanowic!!!

kolakao
29-08-2007, 06:24
Dzien dobry kochani - skoro zaczynam pisac posty o tej porze :o tzn ze zaczynam cierpiec na bezsennosc, czyli zaczyna mi sie palic pod nogami i nie wiem co mam zrobic - spokoj spokoj tylko spokoj mnie uratuje - ale dzisiaj obudzilam sie o 6 i od razu pzrejrzalam "anonse" - jak tylko szwagier zadzwoni do mnie odosnie mozliwosci zalatwienia murarzy na juz - na dokonczenie tylko tego zeby mogli wejsc panowie od dachu - i bede wiedziala co jest grane - zaczne obdzwanianie innych murarzy!!!

No to trzymajcie kciuki!!!!!!!!!! i zyczcie powodzenia w sprawie!!!!!

kolakao
01-09-2007, 09:40
no mam nowe wiadomosci - od poniedzialkku wchodzi mi ekipa od wiezby - a kominow dalej nie ma!!!!!!!!! dzisja z rana o 7 bylam na dzialce - elektryk zaczal swoja robote !!!!!!!!!!!! - oczywsicie wszyscy mi prorokuja ze do grudnia sie nie wprowadze, no nie nie przyjmuje tej inf do wiadomosci!!!!!!!!!!

wczoraj zalalismy z moim tata wieniec - krociiutki ok 2m dlugosci!!!! ale weszlo prawie 3 betoniarki takie w miare duze - tato stal na gorze a ja z dolu podawalam mu w wiaderkach beton - no i zalalismy :lol: :lol: :lol:

kolakao
01-09-2007, 09:42
a na doddatek nie moge normalnie dojechac na moja dzialke bo jest air show i musze jezdzic jakos naokolo!!!!!!! :evil: :cry: :roll: :x

kolakao
01-09-2007, 09:47
A z takimi panelami bede miala okna

http://images28.fotosik.pl/73/d05ef9ab09a04154.jpg

kolakao
02-09-2007, 22:47
:)

kolakao
03-09-2007, 21:01
No i tak - panowie od kominow weszli dzisiaj o 8 rano :o :o - raz jeszcze chyba przeprosze "anonse" - jak na razie sa slowni, zobaczymy co bedzie pozniej - wprawdzie juz im kazalam zdemontowac jedna rure z komina bo mi ja na zaprawe skleili - a chybanie spodziewali sie ze bede wchodzila na strop i podkladala sobie cegly zeby zobaczyc co tam zmontowali w srodku :lol: :lol: :lol: i zobaczylam lekko wyciekajaca zaprawe a nie klej :evil: :-? o ktorym im mowilam - wiec tak do konca kolorowo nie bylo - ale bez jekniecia rozbierali, jutro osobiscie im ten klej sama rozrobie bo jakos nie jestem pewna ze zrobia to dobrze!!!
jutro ponoc maja przyjechac o 7 rano - ciekawe ciekawe!!

a tak w ogole to jutro ponoc :roll: :roll: - bardzo bym chciala zeby tak bylo !!!
wchodzi ekipa od dachu

kolakao
03-09-2007, 21:07
Jezeli tak bedzie zaczne wielki fotoreportaz powstawania mojego od dawna oczekiwanego dachu :lol: :D :D

A dzisiaj moja corcia poszla do szkoly- no prawie - zaczela "0" 8) 8) 8)
a moje mala corcia byc moze znajdzie miejsce w przedszkolu - jak na razie jest na liscie rezerwowej :cry: :cry:

kolakao
03-09-2007, 21:17
Zapomnialam jeszcze napisac ze rozszalowalam dzisiaj moj wieniec - ten ktory w piatek zalalismy - nie powiem zeby bylo latwo - ale siekiera, mlotek i zelazna lapka - w koncu pokonaly te dechy - a juz myslalam ze sobie odpuszcze - no tak latwo nie odpuszczam :wink: :lol: :lol: 8)

kolakao
05-09-2007, 20:55
no to w pyte mi tego dachu zrobili :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x
zaczal padac deszcz i jak na razie nie zamierza skonzcyc, kominy tez nie dokonczone!!!!!! a zimnica jak nie wiem co - blagam juz nie padaj!!!!!!!

http://images21.fotosik.pl/403/b9227f402174f4b3.jpg

http://images23.fotosik.pl/76/959683587c3c6f1e.jpg


umowilam sie tez z tynkarzami - 14zl/m2 +material - zamierzam robic tradycyjne tynki cementowo- wapienne ktorych ponoc juz nie trzeba gladziowac - widzialam na wlasne oczy :roll: ladnie wygladaly

zamowione na 10 pazdziernika!!!!!!!!!!!!! i prawdopodobnie beda tez ocieplali dom cena 25zl/m2 - musze sie zorientowac jak chodza ceny za ocieplanie!!!!!!!!!!

kolakao
05-09-2007, 21:10
a po piasek do tych tynkow bede musiala jechac az do tarczyna :o :o :o
a pojade a jakze i przywioze bo bedzie potrzebne tylko 800kg , a reszta czyli 18ton zwykly piasek do tynkowania!! z okolicznej kopalni na szczescie!!!

kolakao
05-09-2007, 21:55
a takie zamowilam dzisiaj drzwi wejsciowe do naszego domku :) tylko ze w kolorze zloty dab!!!

http://images13.fotosik.pl/71/e4f8a8b25f9faf6c.jpg

kolakao
06-09-2007, 18:25
Panowie od dachu dzwonia regularnie codziennie przed 7 rano - i pytaja sie czy w radomiu pada bo oni sa zwarci i gotowi do pracy - a ja niestety :cry: :cry: :cry: :cry: mowie ze pada ten cholerny deszcz i nie wyglada ze chce przestac, wiec dzisiaj rowniez im powiedzialam ze pada i pojechhalam do kielc - przyjezdzam ci ja o 17 na dzialke a panowie sa i ostro pracuja :o :o :o :o :o :o :D :D :D :D - powiedzieli ze dowiedzieli sie ze juz nie pada i przyjechali - no jak sie ciesze, jaka porzadna ekipa :o :D - bardzo mi sie podoba takie dzialanie

a w zwiazku z tym iz pojechalam tylko tak sobie poogladac na dzialke i nie spodziewalam sie ekipy - zdjec nie bedzie - ale jutro jak najbardziej :) :)

kolakao
06-09-2007, 18:29
zamowienie na okna zlozone - jutro bedzie pomiar - odbior i montaz za jakies 4 tygodnie !!!!!!! czyli ok 6 pazdziernika!!!!!!!!! mam nadzieje :roll: :roll: :roll:
rekuperator ponoc pod koniec pazdziernika!!!!!!!!
pozdrawiam

kolakao
07-09-2007, 19:13
okna zamowione!!
a oto i obiecane zdjecia - mialam swoj prywatny las, mam i prywatny Ciechocinek - mam na mysli teznie - jakby ktos mial duze watpliwosci o co chodz, bo ja nie mam zadnych :lol: :wink: :P !

kolakao
07-09-2007, 19:20
http://images29.fotosik.pl/77/e5eb9a083dd2f0f5.jpg

http://images27.fotosik.pl/77/b92c72b1f9971d77.jpg

http://images21.fotosik.pl/406/7b0a2bbf97acc746.jpg

kolakao
09-09-2007, 21:18
Imprezka zaliczona - czyli wielkie weselisko moich znajomych!!

A panowie z ekipy ciagle mnie zadziwiaja :o :o :o :o - a czym tym razem - nie zalali calego slupka w sobote, wiec przyjechali w niedziele :o :o :o :oops: :o :o rano i dokonczyli to co mieli do dokonczenia!!!
Kolejny raz wprowadzili mnie w zdziwienie, nie ci sami tylko kolejnie!!!!!!!!!!
No aby tak dalej, NIK i PIP w jednej osobie przylatuje w czwartek :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: - trzymajcie kciuki!!!
Jutro maja dokonczyc wiezbe - o ile nie bedzie padac ten deszcz, niech juz sie skonczy!!!!!

kolakao
10-09-2007, 20:36
KOCHANI MAM WIEZBE - NA RAZIE TYLKO NAD DOMEM !!!!! ALE JESTEM W SIODMYM NIEBIE O ILE NIE WYZEJ, PO PROSTU LATALAM DZISIAJ JAK MLODA KOZKA :lol: :lol: :D :D PO TEJ dzialce, na strop i ze stropu i z kazdego okna wygladalam i juz widzialam jak mi sie pnie jakis bluszcz po scianie, jak chodze naokolo domu - po prostu wizualizacje dzisiaj mialam wlaczona na maksa - a ekipa jest boska - SPRYTNI, SZYBCY - CALA WIEZBE POSTAWILI OD RANA DO 17 :o :roll: :roll: - moze oni nie z tego swiata - wprawdzie moja wiezba prosta i nieskomplikowana ale zrobili ja ekspresowo

a oto i ona :)

http://images26.fotosik.pl/78/307eb78b37b9b411.jpg


http://images25.fotosik.pl/78/9ca6364442c26400.jpg


jaka jestem szczesliwa, a jutro jak nie bedzie padac :evil: :evil: :evil: skoncza nad garazem!!!!

kolakao
10-09-2007, 20:40
Jutro maja tez zakladac skrzynki nadprozowe na rolety, no oczywiscie jak nam -daj boze- aura bedzie sprzyjac!!!!!!!!
A jutro do energetyki, do pana od wody - bo laskawie po chyba 3 tygodniach dostalam od mojego geodety wreszcie mapki nowe!!!!!!!!!! I dzialamy dalej kolezanki i koledzy!!!!!

Pozdrawiam cieplutko w te chlodne dni - jak na razie mi humor dopisuje i oby tak zostalo!!!

kolakao
11-09-2007, 19:46
Wiezba skonczona - ekipa skonczyla o 20 - naprawde sa niezli - bardzo mi sie ich praca podobala :)

a takie ladne zdjecie dzisiaj zrobilam

http://images28.fotosik.pl/79/f73ed2284f2ae489.jpg

powstawiali skrzynki na rolety i okna zrobily sie mniejsze

http://images21.fotosik.pl/414/db6da2b471656caa.jpg

http://images13.fotosik.pl/82/0bf8f1d2af834ecc.jpg

kolakao
12-09-2007, 19:47
a tak wyglada z daleka nasza skonczona wiezba z przesliczna wiecha :), ktora moja ekipa wczoraj zrywala wieczorem na sassiednich polach - i dzisiaj przez telefon powiedzieli ze zerwali piekne kwiaty dla pieknej kobiety - ach ci mezczyzni ....

http://images23.fotosik.pl/80/99843a23d27709a0.jpg

kolakao
18-09-2007, 21:11
No i reyzel kochana dzieki tobie zmusilam sie do napisania czegokolwiek w dzienniku - a tak mi sie nie chcialo poniewa nic wielkiego sie nie dzieje, caly czas jakies duperele!!!!

przyjechal moj tato wreszcie, no od razu mi lepiej - a na budowie nic sie nie dzieje - czekamy cierpliwie na panow od dachowki :roll: :roll: - ponoc maja w przyszlym tygodniu wejsc ale czy wejda nie wiadomo bo szefo pojechal na wywczas :) no zeby tak w srodku sezonu :o , wiec czekamy az wroci i powie nam co i kiedy sie bedzie dzialo

a ja jedna z bram zamowilam, zrobiona odebrana - jeszcze tylko ja zalozyc a pozniej pomalowac - i kosztowala tylko (wg mnie tylko) 1300zl - zrobiona w tydzien!!!

wczoraj kopalam z tatkiem fundamenty pod slupki tarasowe - ups dziure trzeba bylo wykopac metrowa slup nad glowa - nie bylo jak lopata kopac - ale jakos dalismy rade :) no i dzisiaj mielismy zalac ale zdazylismy tylko - wlasciwie to tato zdazyl bo ja nie zalewalam zalac tylko jeden fundament bo jak zaczelo lac to myslalam ze nie przestanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jutro musimy dokonczyc!!
jutro tez przychodzi gosciu od zamurowania fundamentow - wreszcie!!!!!!!!!!
ja wczoraj oczyszczalam te sciany i raz jeszcze malowaam je dysperbitem - jeszcze mi tego malowania zostalo ze hohohohohohoh!!!!!
oby tylko pogoda byla - no moi mili jutro jak sie cos posunie do przodu to zrobie zdjecia!!!![/b]

kolakao
18-09-2007, 21:18
no zapomnialabym posadzilam dzisiaj z mlodsza narcyzy, tulipany i krokusy na dzialce - coby wiosna bylo wesolo i troszke kolorowo:) - tato przywiozl tez jakies bluszcze, agrest - ha stara jakas odmiana - kolcow ma tyle ze jak sie wsadzi reke to nie sposob sie o cos nie ukluc - ale odmiana ponoc jeszcze przedwojenna od mojego dziadka z ogrodu!!!!!!!!!!!!!

no zamowilam sobie tez 13 ton heuhueehuehuehuehue kruszywa do betonu, moze na jakies sciezyny - od cholery tego jest wiec bedziemy korzystac to tu, to tam - duzo ale sie przyda :lol: :lol: - prawde mowiac myslalam ze bedzie tego ciut mniej :roll: ale co tam

kolakao
18-09-2007, 21:28
no oczywiscie panowie nie byli tak doskonali od wiezby jak ich wychwalilam, zrobili jeden podstawowy blad oparli mi krokwie o komin nie robiac mijanow i bede do nich dzwonic zeby to poprawili !!!!
a tak poza tym ok!

kolakao
23-09-2007, 07:33
Krokwie maja poprawic, a w tym tygodniu wchodzi mi ekipa od dachowki :D :D :D :D juz sie nie moge doczekac - daj boze tyl;ko taka pogode jak teraz; ocieplanie i obmurowywanie fundamentow juz sie konczy - japa mi sie cieszy jak nie wiem co - znowu mialam pesymistyczne mysli i obawialam sie czy kogos znajde ale jakos sie znalazl starszy pan ktory jest bardzo robotny ze tak powiem :) moj tato mowi ze jest pod wrazeniem - trzeba bedzie mu jakas bonifikate za to dac!!!!!!

a dzisiaj stukam ze slaska, zrobilam sobie mala wycieczke - do mojej siostry-maly wypad :lol: wczoraj przyjechalam dzisiaj wracam !!!

przydaloby sie jakis zdjecia porobic, tym bardziej ze elektryka dobiega konca!!!! no i zeby pozniej nie bylo jazdy - ponoc wsztscy robia zdjecia wiec ja tez od jutra pstrykam!!!

szuakalam paisku kwarcowego do tynkowania - w mojej okolicy kiepsko - musze jechac albo do tarczyna albo do kielc - a wczoraj znalazlam jakis pakowany po 50kg - potzrebuje tego ok 800kg wiec zaplacilabym za to ok 200zl - to normalna cena za taki piasek czy z kosmosu?????
moze ktos wie bo ja ni w zab nie mam pojecia!!!!!!!!!!!!!! prosze o pomoc

kolakao
24-09-2007, 08:48
Musze dzisiaj pojezdzic za deskami okapowymi - potrzebne mi bedzie 60mb - deska 25cm na 3,2cm - wg mojego taty bardzo gruba, ale z kolei facet od dachu mowi ze on tylko taka gruba daje nie chce innej - a jaka wt mieliscie albo miec bedziecie!!!!????

kolakao
24-09-2007, 15:08
No dzisiaj zadzwonilam w pare miejsc za tym piaskiem kwarcowym i owszem panowie moga mi przywiezc ale UWAGA 20TON - tylko co ja bede z taka iloscia robic?????

kolakao
25-09-2007, 21:29
Byc moze w przyszlym tygodniu bede podpisywala umowe z energetyka o dostawe pradu - a pozniej ponoc miesiac czekania - sie zobaczy;
pan od obmurownia fundamentow znowu nie dotarl ale zostawil karteczke dla nas zebysmy sie nie denerwowali - doslownie- on bedzie w srode - ciekawe ciekawe :roll: :roll:

No i oczywiscie w momencie jak ja chce robic zdjecia, bo przeciez musze te kable od elektryki pofotografowac to moj aparat odmowil posluszenstwa - jutro idzie do serwisu dziad jeden!!!!!!!!!!!!

Dzisiaj nawet pojechalam do huty szkla za tym diabelnym piaskiem kwarcowym- jutro byc moze bede miala odpowiedz czy da sie rade zalatwic i kupic u nich - moze?! - jak nie czeka mnie podroz do tomaszowa mazowieckiego - bardzo ciekawe bardzo :roll: :-?

kolakao
26-09-2007, 22:45
W hucie piasku nie dostane - moga mi dac wiaderko :cry: :cry: :cry: - czyzbym rzeczywiscie musiala jechac do tego tomaszowa i na dodatek musze kupic tylko tone - a tam jest do cholery kopalnia - wielkie zloze z okresu kredy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ja co podjade moja skodka z malutka przyczepka i powiem ja tylko tone chcialam - a pozniej odjade na dwojce - ho ho o ile to uciagnie na dwojce - bede wracac do radomia na jedynce - no ladnie a moze jednak zamowie te 20 ton - tylko co ja z tym zrobie - do jasnej cholery zachcialo mi sie jakichs gladkich, bialych tynkow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

no i na dodatek pan od fundamentow powiedzial ze przyjdzie prawdopodobnie do nas w piatek i sobote - no ciekawa jestem co z tym bedzie!!!!!!

No i dalej nie moge robic zdjec - no bo niby czym nie :x :x :evil: :cry: :( :roll:

pozdrawiam

kolakao
27-09-2007, 10:04
No i wszystko na raz - okna beda jutro co z tego jak nie ma jeszce dachu, a dach wchodzi w poniedzialek, hydraulik tez - ma tylko przyjechac w sobote i zobaczyc co i jak - no ciekawe co powie???
Znalazlam tez goscia do klinkieru - widzialam jego robote na Sadkowie - wg mnie bardzo ladnie - oczywsicie nikt nie chcial ze mna jechac i zobaczyc czy to jets ladnie czy nie - wiec diecezje podjelam sama - ladnie i koniec :lol: 8) !!!
z klinkierem moze wejsc za jakies 2,5 tygodnia to moze i dobrze bo jak bedzie pogoda - pils plis plis to akurat by jakos tak konczyli ten moj dach!!!!!!!!

No i co jade w sobote po piach do tomaszowa huehuehuehuehuhe- juz rozmawialam z pania - sprzeaddza mi tone - a jade autem ktore ma pake wiec czeka mnie przeladowywyanie tego piasku w worki - wiec musimy wziasc lopaty i do dziela brygada!!!!!!!! - bardzo mila pani powiedzial ze sie da to zrobic!!!!

No i super !!!
pozdrawiam

kolakao
01-10-2007, 20:58
No dobra zdjec nie mam - niestety - ale jak skombinuje jakis aparacik to i zdjecia beda - skonczylam {prawie} malowanie lat i kontrlat - nie pisalam ze rowniez zasypalismy wreszcie fundamenty !!!!!!!!!!!!!!!!! "tadam"!!!!!!
Juz mi nie strasza te wykopy naokolo - zostalo tylko docieplenie fundamentow garazu i tam tez zasypiemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dach juz na 100% wchodzi jutro - jade z rana i zobacze jak i co!!!!!!!
Az mi ciarki po plecach chodza - ja chyba jakas glupia jestem!!!!!!!!!!!!!!!![/i]

kolakao
01-10-2007, 21:34
A plan robot mam taki :
-od jutra dekarze - zajmie im to jakies 1,5 do 2 tygodni czyli do +/- 13 pazdziernika
- w tym tygodniu rowniez prace ma skonczyc elektryk
-od przyszlego tygodnie czyli od 8 wchodzi hydraulik
- 13 albo 14 robia wylewki
-pozniej wchodza tynkarze ok 17 padziernika
-w miedzyczasie maja mi zalozyc okna i rolety

no i jakby wszystko wypalilo to bedzie SUUPEEEEEEERRRRRRR!!!!!!!!

kolakao
01-10-2007, 21:56
Zapomnialam jeszcze napisac ze posadzilam dzisja 3 sztuki pieknych pnacych roz pod plotem - ciekawe czy cos z nich bedzie :roll: :roll: :roll: -popzyjemy do wiosny zobaczymy !!!!!!!!!!

kolakao
02-10-2007, 08:06
No panowie zadzwonili wlsnie ze wchodza na dzialke i beda zaczynac robote :lol: - no moze juz niedlugo bede miala dach hip hip hura!!!
Tylko ta pogoda cos zaczyna kustykac !!!
Dziewczyny zaklinamy, odprawiamy tance bo nie dokonczymy tych naszych domow - a kysz a kysz!!!!

kolakao
02-10-2007, 20:49
No i folia zalozona - na razie tylko na dachu nad domem - przybite laty (hm albo kontlaty) w kazdym razie to co biegnie w tym samym kierunku co krokwie!!!!!!!!

jutro ciag dalszy - no i musze dorobic tych lat - zabraklo :o :o :o !!!!!

kolakao
03-10-2007, 09:01
Pojechalam z rana i co zobaczylam - przyjechalo 6 chlopa do dachu :o :o - no to mi sie podoba - rozlozyli rusztownia i dzialaja -
przyjechal elektryk i dzial
przyjechal rowniez pan olek i stawia sciane w garazu!!

Nie no tylu osob na mojej budowie na raz to jeszcze nie widzialam :o :lol: :roll: :wink:

Pozdrawiam wszystkich czytajacych!!!

kolakao
04-10-2007, 18:07
Mam wreszcie zdjecia !!!!!!!!!!!!!!!! Dzisiaj robilam i robilam i tyle sie tego nazbieralo ze wkoncu nie wiem co zapodac :lol: :lol: :lol:

Moze zaczne od mniej istotnych spraw czyli ile roznych grzybow mozna znalezc na naszej dzialce oczywsicie w przewazajcej liczbie sa trujace ale rosna tez bardzo smaczne i pieknie wygladajace grzybki :

http://images26.fotosik.pl/94/54fb5f8ce6016e55.jpg
http://images24.fotosik.pl/95/b8bbbf2553032f92.jpg
http://images11.fotosik.pl/86/9b3b95699b598474.jpg
http://images24.fotosik.pl/95/2ce10aefadbaad79.jpg

kolakao
04-10-2007, 18:12
No i sprawa najwazniejsza nasz budujacy sie dach :lol: :lol: 8)

http://images29.fotosik.pl/95/719eb3591c586b08.jpg
http://images29.fotosik.pl/95/4daaed41ad9e15f0.jpg

jakis czas temu ocieplilismy tez fundamenty i zasypalismy je i dziury juz nie strasza :)

http://images23.fotosik.pl/95/7db9369b15667c64.jpg

kolakao
04-10-2007, 18:16
Nasza powstajaca sciana w garazu - no przenieslismy kotlownie do garazu jednak :)

http://images25.fotosik.pl/94/098c86579495c808.jpg

kolakao
04-10-2007, 18:25
Dzisiaj poszlam rowniez do ZEORK z projektem i zostalam umowiona na poniedzialek na podpisanie umowy przylaczeniowej!!! -
UWAGA OKRES OCZEKIWANIA NA PODLACZENIE OD PODPISANIA UMOWY DO WYKONANNIA PRZYLACZA WYNOSI OD 90 DO 120 DNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE NO ZROBIC IM PROJEKT SAMMEU CHODZIC ZA WSZYSTKIM - JEDNYM SLOWEM PODAC KAWE NA LAWE I DOSTAJE SIE TAKI MAGICZNY TERMIN REALIZACJI :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:

powiedzial mi uprzejmy pan jak nie bedzie zimy podlaczymy pania w grudniu - w co oczywsicie szczerze watpie :cry: :cry: :cry: :cry:

kolakao
04-10-2007, 18:28
POZDRAWIAM WSZYSTKICH CZYTAJACYCH!!!!!

kolakao
06-10-2007, 21:11
Przylecial malz i jest mi z tym tak dobrze, ze w ogole przestalam myslec o budowie - musze sie zrelaksowac - to jednak jest swietne uczucie jak moge powiedziec - prosze sie zapytac meza :lol: , albo: Ja dzisiaj nie rozwiazuje problemow :lol: :lol: :lol: i tak ma byc przez 2 tygodnie a pozniej znowu bede musiala wejsc na obroty - oj jak sie nie bedzie chcialo -

a w domku jak na razie porobili troche obrobek blacharskich, zaczyna ladnie to wszystko wygladac :) :) - w sobote nie pracuja wiec czekamy do poniedzialku i chyba zacznie sie ukaldac dachowka 8) 8) 8) :lol: :roll: - no a w czwartek okna !!!!! i nabierze to wszystko jakoegos wygladu

pozdrawiam

kolakao
06-10-2007, 21:27
No a tak poza tym mam klina z moimi drzwiami zew. - zamowilam ze stobrawy - wplacilam 300zl zaliczki i czekam - a tu wczoraj dostajemy przesylke a w niej klamka do drzwi :o :o :o z zamkami gerdy - no i troche mnie zatkalo - ze niby do tych super bezpiecznych drzwi mam sobie sama zamontowac ta klamke :roll: :roll: :evil: :o :evil: - no i chyba dam sobie spokoj z nimi - przelkne strate w postaci zaliczki 300zl i pojde normalnie do sklepu i podszukam drzwi za zywca a nie na ladne zdjecia - no pytalam sie forumowiczow i mowili ze sa ok ale ta klamka mnie po prostu zatkala :roll: :o :oops:

kolakao
08-10-2007, 21:04
No i zabralam sie do pisania postu i znowu zaczelam pisac ze sie wyluzowalam jak przylecial malz - kurcze naprawde tak mi dobrze ze nie musze sie o wszystko martwic jak przeprowadzic kable od domofonu, jak uziemic piec, jakie dac deski okapowe i cala mnostwa roznych dupereli ktorych juz mialam dosyc - a przynjamniej na dwa tygodnie mam z glowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
08-10-2007, 21:16
A tak poza tym dach jest na etapie korygowania czyli sznureczek i prostowanie lat na kazdej krokwi - dzisiaj oczywsicie weszlam na dach i patrzylam jak panowie to robia a szlo im calkiem niezle, podbijali laty takimi klinikami i wychodzi prosciutenko!!!!!!!! Ponoc maja skonczyc do konca tygodnia - jakos zaczynam tego nie widziec!!!!
Przeszlam sie dzisiaj po sklepach i ogladalam drzwi zewnetrzne - mozna cos ladnego nawet znalezc ale okres oczekiwania mnie zabil - 12 TYGODNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! JEZELI XHODZI O DRZWI DREWNIANE SZYBCIEJ MIALABYM STALOWE ALE JAKOS MI SIE NIE PODOBAJA!
Chyba jednak zostaniemy przy tej stobarwie i zamontujemy sobie inne klamki barzdiej bezpieczne ze tak powiem :roll: :roll: :roll: !!!!
Pozdrawiam
Bylam dzisiaj u Urzedowskiego na obroncow drzwi zew maja piekne ale takie jak mi sie podobaja maja tylko debowe i ogolnie wycenili mi je na ok 6tys :o :o :o :o :roll: - no i okres oczekiwania oczywiscie ok 12 tyg - no niestety nie dla psa kielbasa :cry: :cry:

kolakao
09-10-2007, 16:57
Nasz dom wyglada juz tak:

http://images22.fotosik.pl/170/7a9e966ce9b89373.jpg

http://images30.fotosik.pl/99/35e8f8f6dbf48eb6.jpg

A tak dzisiaj wreszcie zasypalismy fundamenty wokol garazu i juz caly dom jest zasypany!!!!!!!!!!!!!!
http://images30.fotosik.pl/99/c6ee15a188a658a9.jpg

kolakao
09-10-2007, 17:05
:)

kolakao
10-10-2007, 19:22
KU PRZESTRODZE I INFORMACJI INNYCH

Jak juz wczesniej pisalam dachowke przywiezli nam juz w lipcu - wiec pieknie lezakowala na dzialce tam gdzie ja polozyli tam lezala - oczywsicie zostalo zgloszone to ze jest obtarta i ze jest jakas partia peknieta -i jak doszlo do ukladania dachu okazalo sie ze bardzo duza czesc dachowki jest do wymiany poniewaz po polozeniu na dachu brzegi sa bialo- cementowe i wyglada to kiepsko, wiec telefon do firmy ze trzeba wymienic ok 1400sztuk dachowki - NO I CO - PRZYJECHAL PAN PRZEDSTAWICIEL Z BRASSA I SWIERDZIL ZE .................... FOLIA W KTORA OPAKOWANA JEST DACHOWKA ZOSTALA PRZETARTA OD LEZENIA :o :o :o !!!!!!!!!!!!!!!!! A POZNIEJ W WYNIKU LEZENIA PRZEZ 2 MIESIACE I WYKONYWANYCH NA POLU OBOK PRAC POLOWYCH NALECIALO BRUDU I DACHWOWKA JEST Z TEGO POWODU OBTARTA :o :o :o !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE SLYSZALAM JUZ DAWNO PODOBNYCH HEREZJI!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: POZNIEJ JESZCZE SLYSZALAM ZE W CZASIE TRANSPORTU POWSTALY MIKROPEKNIECIA A POZNIEJ OD LEZENIA NA SLONCU SIE POWIEKSZYLY A POZNIEJ OBTARLY - ogolnie sluchalam tego pana - NIBY PROFESJONALISTE - z coraz bardziej otwartymi oczami i zapytalam sie go czy on slucha tego co mowi - momentami wydawalo mi sie ze zartuje ale on jak najbardziej szedl w zaparte - nerwe chwycilam wieeeeeeeeeeelka - suma sumarum powiedzial ze pierwszy raz sie z czyms takim spotyka i wymienia nam ta dachowke ale chyba powinni wymienic tego pana bo takich bzdur nie slyszalam juz dawno!!!!!!!!!!!!!!!!

A WIEC KOCHANI MOI UWAZAJCIE NA PRZEDSTAWICIELI DACHOWKI BRAAS - WG MNIE CALA SYTUACJA BYLA NIE NA MIEJSCU I TAK DUZA FIRMA Z DUZA RENOMA POWINNA INACZEJ POSTEPOWAC Z INWESTORAMI I NIE PROBOWAC WCISKAC IM KITU O ZLYM LEZAKOWANIU DACHWOKI A RACZEJ BACZNIEJ PRZYJRZEC SIE SPOSOBIE PRZEWOZENIA DACHWOKI Z FABRYKI DO KLIENTA!!!!!!!!!!!!!!

Jestem delikatnie zniesmaczona - pomimo tego iz ogolnie dachowka zostanie wymieniona!!!!!!!!

kolakao
10-10-2007, 19:36
Spojrzcie sami :
http://images24.fotosik.pl/100/713d3502ececd4c3.jpg

http://images27.fotosik.pl/100/ba7c5bf1dec1df6d.jpg

http://images22.fotosik.pl/173/d81d4fc4d3b5629f.jpg

http://images24.fotosik.pl/100/1a7e857a69d84ac9.jpg

i osadźcie!!!!!!!!!

CZy takie rzeczy dzieja sie od lezenia!!!!!!!!

kolakao
11-10-2007, 18:42
Mamy okna!!!!!!!!!!1

http://images28.fotosik.pl/100/6d8c062cc12cd8c4.jpg

http://images11.fotosik.pl/94/ef9fa98c987b7c7b.jpg

http://images22.fotosik.pl/176/038a202d9e7ad593.jpg

kolakao
11-10-2007, 22:11
Okna mamy ale rolet niestety nam nie zamonowali poniewaz sa za szerokie :o :o :o i trzeba je dociac - beda montowac w przyszlym tygodniu, wymieniona dachowka przyjedzie do nas w srode!!!!!!!!!! Zawsze to lepsze od czekania na ekspertyze ktora zaproponowal nam szanowny pan przedstawiciel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tak poza tym jakos idzie - ekipa od dachu jest sumienna i z calym przekonaniem moge ja polecic - dzisiaj nawet zaproponowali ze dociepla nam kawalek sciany pomiedzy polacia wyzsza a nizsza - tam jest ok 50cm i moj "maly" malz ledwo co sie tam miesci - :lol: :lol: :lol: wiec juz mamy styropian przyklejony w tym miejscu i zaciagniety klejem !!!!!
No i chce mi sie spac jak nie wiem co wiec DOBRANOC wszystkim do jutra!!!!

kolakao
15-10-2007, 20:40
A u nas jak na razie wiekszych robot nie ma - czekamy na dachowki a raczej ich wymiane - maja byc w srode, jezdzimy i ogladamy drzwi garazowe- kto lepszy Horman czy Wisniewski??? - cenowo podobni :roll: (zobaczymy- musimy sie z tym przespac do jutra), ogladalismy parkiety na debowej - ladne ladne - ceny hm wysokie :roll: ale moze cos wybierzemy tym bardziej ze maja sprawdzonych parkieciarzy- ale na to jeszcze nie pora, tynkarze sie obsuneli z terminem i oczywiscie maja wejsc pod koniec tego tygodnia, hydraulik sie rozchorowal i tez nie zaczal i czekamy - no i co kochani moi - d.. z krola z moich terminow!!!!!!!!!!!!!!!
Ponoc nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszlo!!!!

Prawdopodobnie w przyszlym tygodniu bedziemy robic wode i kanalizacje!!!!!!!!!!!!
noooooooooo ale zobaczymy - jakos te terminy lubia sie zmieniac -oczywsicie na nasza niekorzysc - nigdy nikt nie zadzwoni i nie powie ze cos bedzie wczesniej, zawsze pozniej - ale na szczecie nie tylko ja borykam sie z takimi problemami heuheuehuehuehue

pozdrawiam
monika

kolakao
17-10-2007, 19:12
Wlasnie ogladam pogode :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: - Ma padac padac padac - w ogole mi to nie pasuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
19-10-2007, 12:26
Oj Reyzel kochana a tak jakos mi sie nie chce pisac jak widze ze nici z mojego wprowadzenia w grudniu - dobija nas prad - moze jeszcze cos wyjdzie ale nikt nie obiecuje - a na dodatek dzisiaj z rana weszlismy do garazu i okazalo sie ze ktos w nocy ukradl nam naszego nowiutenkiego karchera ktorego sobie kupilismy tak pod wplyawem chwili zeby miec na przyszlosc - wiadomo przyda sie - zaplacilismy za niego calego tysiaka - bo chcielismy miec troche lepszego i zeby dlugo sie trzymal - a tu przyszedl jakis balwan i sobie go po prostu wzial - rece opadaja - az strach pomyslec jakby chcieli wejsc do domu!!!!! na dodatek raz tylko byl wyciagany ten karcher zeby spr czy dziala i lezal sobie w garazu i czekal - ach szkoda gadac!!!!
ucinac rece zlodziejom - zadnego innego sposobu nie widze!!!!!!!
Przeklelam ich jak tylko moglam, moze to cos da :) !!!!

kolakao
19-10-2007, 12:39
A jezeli chodzi o sprawe dachowki to zostala wymieniona - przedstawiciel brassa nie byl profesjonalny ale firma od ktorej kupowalismy dach jak najbardziej - powiedzieli nam ze dachowka ktora nie nadaje sie na wbudowanie mozemy sobie zostawic i oni nie biora za to zadnych pieniedzy - to jest profesjonalne podejscie - chociaz z druggiej strony co ja mam z nia zrobic - moze jak kiedys przyjdzie mi do glowy wybudowac jakas szope na dzialce to pokrycie bede miala jak ta lala -

o ile wspolpraca z firma Dach- komplex z radomia uklada sie jak narazie ok i polecilabym ja innym o tyle przedstawiciel brassa zawalil na calej liniii i tu pozostal mi niedosyt - ze tak powiem jakosci przedstawiciela!!!!!

Wiec idac dalej - nikomu nie polece juz brassa - niestety - moja siostra pytala sie jaka ma dachwoke wybrac wiec jej odradzilam stanowczo ta firme i bede to robila dalej - gdybym nie kupowala dachowki od firmy ktora juz dlugo z Brassem wspolparcuje kto wie jak rozpatrzyli by nam ta reklamacje - tym bardziej ze zglaszalismy w lipcu po przywiezieniu dachwoki ze palety przyjechaly porozrywane - zastanawiam sie caly czas czy pomimo wszystko nie zadzwonic do siedziby glownej i zapytac sie o wykszalcenie kierunkowe swoich przedstawicieli - bo powtarzam sie juz chyba ktorys raz z kolei - pan mowil takie glupoty jakby skonczyl filologie i nigdy nie mial do czynienia z budownictwem!!!!

No to chyba odreagowalam tez dzisiejsza kradziez na wypisaniu sie :roll: :roll: !!!!!

kolakao
19-10-2007, 12:49
A konczac jeszcze wiadomosci z naszej budowy - od poniedzialku maja wejsc tynkarze :roll: :roll: - hm zobaczymy, dzisiaj maja przywiesc sprzet, w sobote maja zrobic szpryc w calym domu no i od poniedzialku zaczynac - ze tak powiem nie nastawiam sie aczkolwiek :wink: mogliby to zaczac robic !!!!!

Hydraulika nie zrobiona bo sie fachowcowi pochorowalo - woda w kolanie- wiec jednak zaczynamy od tynkow - terminy wszystkie padly na leb :evil: :evil: :evil: - wiec juz nie mowie ze wtedy i wtedy na wejsc ten i ten - bo i tak diabli biora moje daty!!!!!!!

Dach tez nie skonczony, tzn na ukonczeniu, ale niestety majster od dachu tez ma cos z kolanem i dzisja przyjechal z gipsem na nodze - wszyscy cos z kolanami maja na tej mojej budowie :x :o :o :o :o !!!
O co chodzi ???????????????????
stwierdzilismy ze mozna by kogos poszukac do robienia lazienki - przynajmniej jednej - a noz widelec wyjdzie nam ten grudzien - kto wie nigdy nic nie wiadomo :roll: :roll: :roll: !!!!!!!

Jak zaczna robic tynki, porobie jakies zdjecia, jutro maja skonczyc alarm robic - wiec w ogole musze porobic zdj gdzie jakie kable ida - coby wiedziec w przyszlosci nie :( :( :wink:

pozdrawiam
i coby rece poodpadaly wszystkim zlodziejom!!!!!!!!!!!!! Amen - to nie chrzescijanskie wiem ale tak wlasnie mysle!!

kolakao
20-10-2007, 19:16
Chcialam oznajmic wszem i wobec ze dach zostal skonczony - no zabraklo nam 4 gasiorow ale to sie nie liczy :)
Fachowcy pojechali maja tylko przyjechac zeby wstawic w listopadzie kominki wentylacyjne do rekuperatora i wywiewke od kanalizacji - bo jeszcze dokladnie nie wiemy gdzie to ma byc :(
dzisiaj odbyly sie ostatnie uzgodnienia odnosnie wykonania kanalizacji - juz niedlugo bedzie mozna zamontowac kibelek - huehueue no najpierw musimy zrobic inst wew!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam

kolakao
20-10-2007, 19:24
Oczywsicie tynkarze nie przywiezli gratow w piatek tylko w sobote rano o 6.30 rano byli :o :o :o :o :o i maja zaczac o tej samej porze w poniedzialek - no zobaczymy zobaczymy jak to bedzie????

Pan ktory mial klasc klinkier odroczyl sie do nastepnego poniedzialku - kolejny niepowazny jakis - zastanawiam sie czy jeszcze go robic w tym roku - chociaz teraz biora za wmurowanie jednej cegielki 1,50zl to pewnie w przyszlym roku bedzie za 2,50zl i tylko dlatego chcialabym zrobic to w tym roku!!!!!!

No i co robic co robic :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

kolakao
20-10-2007, 22:33
No i jeszcze jedna niesolidna firma dzialajaca na terenie mojej budowy a mianowicie "Metrol" firma ktora montuje mi rolety zewnetrzne :roll: - nie moge sie doczekac kiedy wreszcie skoncza i nie beda sie paletac po moim domu z tymi swoimi nieudanymi prawcownikami, nie bede wspominac jak majzlem i mlotkiem wybijali mi w siporeksie miejsce pod rolety (bo kontowki nie wzieli bo wziela druga ekipa a oni w firmie maja tylko jedna :o :o ), jak to pozniej dolepiali ten siporeks, jak musialam jezdzic to szefa bujajacego w oblokach i przekonywac go zeby zapodal mi pianke w szpary bo wg nich nie byla potrzebna :evil: :x :evil: no i jak dzisiaj montowali mi zwijacze w oknach i tak wybijali te dziury na zwijacze az przebili sie na zewnatrz :evil: :evil: :evil: :x :cry: - mialam nie wspominac a powiedzialam chyba o wszystkim - nie wiem co mnie jeszcze czeka :o :roll: :roll: :roll: - ale daj mi boze cierpliwosci, bo coraz bardziej jestem przekonana ze moje rolety beda jedna z najwiekszych wpadek na tej budowie :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: i mam nadzieje ze wiatr nie bedzie tamtedy hulal bo jak na razie wszystko na to wskazuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

kolakao
22-10-2007, 20:04
:)

kolakao
22-10-2007, 20:15
Tynkarze weszli - na 2 godziny :evil: :cry: :x :evil: :cry: - jutro ponoc maja caly dzien pracowac - no nie zdziwi mnie jak nie beda !!!!

Oczywiscie kanalizacji nie zaczeli, zaczna w srode - oczywiscie terminy sa ruchome, wszystkich obowiazuja terminy ale nie budowlancow, no przeciez czepiam sie jak chce zeby ktos przyszedl terminowo - jakas glupia jestem nie :roll: :roll: :roll:

Ale jest swiatelko w tunelu -MOZE BEDZIE PRAD az boje sie tego napisac zeby nie zapeszyc :roll: :cry: :roll: :-?

Pozdrawiam!!!

kolakao
24-10-2007, 13:44
No taki hejzel mam teraz w calym domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://images31.fotosik.pl/16/83381177240e6d69.jpg

kolakao
24-10-2007, 18:13
Bilans dnia dziesiejszego:
-wytynkowane 2 pomieszczenia na szaro
-zrobione wszystkie sufity na szaro

Plan na jutro:
-ponoc maja zrobic wszystkie sufity na bialo :o :roll: :lol: - no zobaczymy co z tego wyjdzie - druga partia piasku kwarcowego jedzie wlasnie z tomaszowa :))

kolakao
31-10-2007, 18:22
No kochani mam o czym pisac - w baaaaaaaaaaaaardzo wielkim skrocie -
1. kanaliacja prawie skonczona
2.woda bedzie robiona w piatek lub sobote :)))
3. prad maja ciagnac w poniedzialek - juz mi dzisiaj obiecano - wprawdzie na 90 pare procent no ale zawsze cos - ciesze sie jak dziecko!!!!!!!!!!!

Zaczeli mi robic klinkier naokolo domu - fachowcy wzieci z anonsow - bez zadnego polecenia - sa................... REWELACYJNI robia czysto, rowniutko, po prostu pieknie - bardzo mi sie ich praca podoba - bardzo!!!!!!!!
A oto i efekt:
http://images27.fotosik.pl/104/93275773e294ffb3.jpg
http://images31.fotosik.pl/29/8b24d914254e48fe.jpg

Tynkarze tez koncza - wzieci tez z anonsow - sa naprawde porzadni - zapiep........... jak male robociki, prawie na obydwie rece, szybko, ladnie - przychodza na 7 rano - pracuja do 17 - naprawde jestem zadowolona!!!!!!!!!!!!!
http://images30.fotosik.pl/104/7780ccffc6304572.jpg

- to tylko kawalek ich roboty!!!!!!!!!

A koparka po pokonaiu prawie 160m jest juz tuz tuz przy mojej bramie
http://images34.fotosik.pl/29/520cd7326f17af05.jpg

kolakao
31-10-2007, 18:25
A dzisiaj palilysmy liscie na naszej dzialeczce - dziewczynki tez pracowaly bardzo porzadnie!!!!

http://images34.fotosik.pl/29/83a378810b0f6672.jpg

kolakao
02-11-2007, 17:24
A sie dzisiaj narobilam :roll: :roll: :-? , jako ze moja ekipaod klinkieru nie chciala slyszec o mieszaniu cegiel z roznych palet - tak lepiej wychodzi melanz na scianie jak sie to wymiesza - wiec zakasalam rekawy i sama zaczelam mieszac - wymieszalam 1300sztuk i mam dosyc na dzien dzisiejszy, jutro wymieszam reszte - oprocz tego caly syf z tynkowania wywioazlam na droge, taczek nie policze bylo ich troche :lol: , jeszce mi zostalo pare ale to juz zostaiwe na jutro, rozwalony piasek zgrupowlam w jedno miejsce bo wkurzal mnie taki rozwalony w promieniu 4 metrow - wiec teraz mam jedna kupe tego piachu w jednym miejscu :lol: 8) - a tak w ogoel to nie wiedzialam w co rece wsadzic - wyjechalam na dzialke o 9 a wrocilam o 17!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na dzien dzisiejszy sie narobilam jkak nie wiem co!!!!!!!!!!!!!!

KANALIZCJA PODLACZONA I SKONCZONA - HIPI HIP HURA

jutro zaczynaja kopac wode, a dzisiaj wytyczali prad wiec jest nadzieja ze reminu poniedzialkowego dotrzymaja!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
03-11-2007, 18:00
A tak wyglada moja kanaliza - juz nawet smierdzi jak nie wiem co !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znaczy ze dobrze podlaczona :lol: :lol: :lol:
http://images28.fotosik.pl/106/431b6a22537cd770.jpg

http://images32.fotosik.pl/32/daa98b539c9ad145.jpg

Tak bylo po poludniu:

http://images28.fotosik.pl/106/0afbaf5ac3ca7a8a.jpg

A tak jak wyjezdalam:

http://images25.fotosik.pl/106/ce0a526b4cae1c49.jpg

kolakao
03-11-2007, 18:06
Malz ledwo co przyjechal - klei styropian zeby mozna bylo klasc klinkier w poniedzialek - ciekawe czy jeszcze pojedzie do tej irlandii huehuehuehue - jakos mu sie nie chce!!!
A dzisiaj przewiezlismy jeszcze po raz kolejny w inne miejsce 4 palety siporeksow bo w tym co byly przeszkadzaly w kopaniu pradu i wody :roll: - o tyle dobrze ze tym razem to nie ja musialam je przerzucac ale robil to szwagier z sasiadem - uffff!!!!!
Ja oczywiscie dokonczylam mieszanie klinkieru- juz wszystko wymieszane, przykryte folia- czeka do poniedzialku na wyrobienie!!!!
Tynkowanie w domu prawie skonczone - zostal jeszcze tylko salon - garaz sie robi ze tak powiem - jezeli wszystko bedzie ok to tynkarze zakoncza w przyszlym tygodniu i znowu bede biednijesza o pare tysiaczkow :cry: :cry: :cry: !!!!!!

kolakao
03-11-2007, 18:10
A tak w ogole to postanowilam ze jednak bedziemy sciagac dwie warstwy tego klinkieru :cry: :oops: - jakos od wczoraj sie przygladalam ze za wysoko jest wymurowany i dom traci proporcje!!!!!!!!!!!!!!111

wiec diecezja podjeta - dwie szychty beda sciagniete!!!!!!!!!!

kolakao
05-11-2007, 18:02
Dzisiaj jest cudny dzien - baaaaaaaaaardzo - przyjechala ekipa z energetyki i polozyla kabel - huuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa!!!!
Oczywiscie pojechalam z aparatem na dzialke zeby robic zdjecia i co - zapomnialam wlozyc karte!!!!!!!!!!!!!!! Fujara ze mnie!!!!!!!!!!!!!!

JAk zajechalam na dzialke o 10 rano to na dzialce bylo 13 chlopa :o :o :o :o :o :o :o :o !!!!!!!!!!! o przepraszam 14 !!!!!!!!!!!!!
nie 17 - zapomnialam o facetach od wody!!!!!!!!!!

Oczywsicie furore zrobilla ekipa od pradu - wyciagneli takie cacuszko do kopania rowka pod kabel - wielkosci kosiarki, z takim grubym lancuchem z wielkimi zebami z przodu i wykopali rowek dl ok 160m (pod kabel) w ciagu 2 godzin - po prostu rewelacja - a ja nie wzielam aparatu :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: !!!!!!!!!!!!!!!
Ale jutro chwytam za aparat i robie zdjecia!!! - chociaz te najciekawsze momemnty byly wlasnie dzisiaj - a jutro juz wszystko bedzie zakopane i zasypane :oops: :oops: :cry: :x i sfotografuje tylko efekt koncowy!!!!!!!!!!

kolakao
06-11-2007, 11:05
No dzisiaj natomiast byli wszyscy i wszyscy pojechali - bo zimno, mroz i nic nie da sie robic :cry: :roll: :x - no coz taka pora roku!!!!!!!!!!
A ja wklejam obiecane zdjecia, ktore dzisiaj robilam skostnialymi lapami - brrrrrrrrrrrrrrrr jak zimno - a moj malz zostal tam :roll: :o :cry: - szkoda mi go - takie zimno!!!!!!

po pierwsze - NASZA SKRZYNKA!!!!!!!!!
http://images33.fotosik.pl/35/1a0f84fe93fd5a29.jpg

po druggie- nasze tynki:
http://images30.fotosik.pl/108/0880765ae728d539.jpg
http://images34.fotosik.pl/35/93d878644be43204.jpg
http://images23.fotosik.pl/108/f2b05b445e3431e6.jpg

po trzecie nasze parapety:
http://images27.fotosik.pl/108/14ff7afabda1794f.jpg

wreszcie rurre od wody mamy w domu :))
http://images23.fotosik.pl/108/535571b1038f42ba.jpg

i nasz ciagle nie skonczony klinkier
http://images31.fotosik.pl/35/bc112f40ba69f76b.jpg

kolakao
06-11-2007, 17:34
A tak sie zakonczyla rura na zakonczenie dnia - supeeeeeeeeerrrr!!!!!
http://images30.fotosik.pl/108/01b8c33222217e78.jpg

no i taka mamy rozdzielnice:
http://images31.fotosik.pl/35/9f2822c9d6119789.jpg

A jutro idziemy podpisac umowe w zakladzie energetycznym !!!!!!!
POinformuje wszystkich jak bedziemy miec prad wielkimi czerwonymi literami :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: juz w domiu - jutro montujemy bezpieczniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
10-11-2007, 20:10
Wszystko niby fajnie, gruz po tynkach wywieziony ale -zostalo "male" ale :x zostalo na wylewce bardzo duzo opadnietego i zaschnietgo tynku ktory musi zniknac - :roll: :evil: :cry: :o - zeby polozyli mi rowno styropian trzeba to skuc - a wiec caly dzisiejszy dzien majzel, mlotek, lopata sztychowka i na kolankach witanie sie z podloga - cholera a mieli porzadnie tego piasku nasypac zeby sie prawie nic nie przykleilo - mam napradwe dosyc - wczoraj zaczelam troche - i po calym dniu na dzilace zmarznieci z malzem pojechalismy do pierwszego lepsezgo monopolu i kupilismy sobie łiskej nasza ulubiona i w domciu zrobilo sie od razu cieplej :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale jak sobie pomysle ile roboty jeszcze przed nami to ................. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: !!!!!!!!!!!!!

kolakao
10-11-2007, 20:14
No i zapomnialam napisac - jestesmy biedniejsi o 11tys :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :o - rozliczylismy sie za tynki!!!!!!!!!!!!!

A pan od pradu oczywiscie nie przyjechal na nasza dzialke zeby podlaczyc nasz dom z ta skrzynka - czy to naprawde musi tyle trwac :evil: :x :o :cry: :roll: :evil: :x :o :roll: :evil: :o :roll: !!!!!!!!!

kolakao
13-11-2007, 08:33
No odwiedzilam dzisiaj energetyke - maja dzisiaj podlaczyc ten prad, no ciekawa jestem - wykopac dolek w tej breji bedzie ciezko - a ponoc w piatek maja zalozyc licznik :roll: :roll: :roll: :roll: - wszystko mi sie podoba jak ktos o tym mowi a przestaje mi sie podobac jak pryzjezdza na dzialke bo wtedy wlasnie zaczynaja sie niezliczone ilosci problemow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobaczymy jak bedzie dalej - a dzisiaj kupilam sobie piekne GUMOFILCE ZA CALE 45 ZETA :lol: :lol: :lol: :lol: - w inneych butach juz nie ma sensu do nas przychodzic !!!!!!!!!!!!!!1
od wczoraj nawiezli nam 2 kamazy szlaki na droge i mam nadzieje ze jakos sie bedzi edalo pzrejechac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

kolakao
13-11-2007, 13:39
Bylam dzisiaj na budowie i skuwalam pozostalosci po tynkach - oczywiscie ubilam sobie okropnie palec - spuchl mi caly i tak sie zakonczyla dzisiejsza wizyta na dzialce ale za to pokarez wam jakie piekne buty mam

http://images31.fotosik.pl/43/8a1854d1b0e4194d.jpg


A taka breja jest naokolo, zdjecie drogi gdzies mi wcielo ale nie da sie po niej jezdzic w ogole, i tylek mi dzisja zmarzl okropnie n atej dzialce, znowu okropnie wieje!!!!!!!!!11

http://images33.fotosik.pl/43/7fcdf08f07129c3c.jpg

kolakao
14-11-2007, 18:13
Wrocilam dzisiaj z wa-wy z siostra i wyprowadzialm ja w kierunku krakowa bo by nie znlaazla drogi sama i oczywiscie pojechalam na dzialke - w koncu ok 17,30 stwierdzilismy ze zamykamy brame i jedziemy do domciu - swiecimy latarkami na brame az tu nagle ktos jakies 5 metrow od nas dobry wieczor nam mowi i mowi LICZNIK BEDZIEMY ZAKLADAC oczy ze zdziwienia jak nie wiem co wielkie zrobilismy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja z mala madzia dalysmy za wygrana i nie doczekalysmy tego cudu ale malz juz przyjechal i powiedzial ze:

MOZNA SWIECIC, GRZAC WODE, PODLACZYC DWIE BETONIARKI, I W OGOLE WSZYSTKO

WRESZCIE SIE DOCZEKALISMY - MAMY SWOJ PRAD - JUTRO ZWIJAMY PRZEDLUZACZE I KABLE 150 METROWE OD SASIADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zmienione specjalnie dla Reyzel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
14-11-2007, 19:10
Mieli dzisija montowac brame garazowa - przesuneli montaz na poniedzialek :x :evil: :cry: , hydraulik tez sie przesunal na piatek :x :roll: :evil: :x :x :x - ale juz zaczyna byc blizej niz dalej!!!!! Cos chyba musze zaczac szukac: nie mam jeszcze nikogo do polozenia kafelek :roll: co gorsza jeszcze nie wiem jakie chce miec te plytki!!!!!!!!!!!!!
Cos chyba trzeba zaczac dzialac, i na dodatek te barany od rolet nie chca nam zalozyc rolet i sie ociagaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
16-11-2007, 17:34
A ja na kolankach po domu szaleje z mlotkiem majzlem i zbijam tynk jakiego tynkarze nie sprzatneli a jaki przywarl jak ................ :evil: :evil: :evil: :x -zabilabym ich za ta zapaprana podloge :x :cry: :evil: - powoli mam dosyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubieram sie w gacie na wacie na swoje spodnie oczywiscie, rajstopki tez mam, ciepla podkoszulka +dres cieply+polarowa gruba podwojna kurtka + szalik+ grubasna czapka -- wygladam jak jakis stwor nie z tej ziemi - niecierpie zimy, moglaby nie istniec dla mnie - niech juz pozakaladaja te rolety, kaloryfery i zaczna grzac bo zwariuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

kolakao
17-11-2007, 19:12
A taka mamy instalacje centralnego ogrzewania - i od razu lepiej!!!!!!!!!!!!!!

http://images32.fotosik.pl/47/ab0f3f711d6bc4b0.jpg

kolakao
17-11-2007, 20:05
Dzisiaj jeszcze znalezlismy w promocji deski na taras z drewna egzotycznego i oczywiscie kupilismy - 90zl/m2 - dobra cena jak dla nas 8) - ponoc sa niezle spatynowane i pan ma nam je wyczyscic karcherem - szkoda ze nie moim :cry: :cry: :cry: :cry: jak sobie przypomne ze mi go buchneli to ......... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

kolakao
19-11-2007, 09:56
prosze panstwa oto mis .....................:)

http://images34.fotosik.pl/49/7ef10c6827e64342.jpg

a to drugi :

http://images34.fotosik.pl/49/8fe2ea4b76a4cdda.jpg

Ciezko bylo im zdjecia zrobic szcegolnie bialemu bo ciagle patrzy czule w oczy wiec nie bede mu lampa blyskala :)
tu nie widac dobrze jakie sa duze ale sa kochaniutkie!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
19-11-2007, 10:14
Kurna czekam na telefon od babki czy maja plytki klinkierowe i nie moge sie doczekac - a takw ogole to montuja mi brame garazowa - na razie tylna - ale zawsze cos przynajmniej nie bedzie wialo na przestrzal po nerach jak sie stoi w garazu :)
zdjecia wieczorem :))
pozdrawiam

kolakao
19-11-2007, 20:14
A oto i dominantka i glowny sprawca dzisiejszej afery :)
oj dala dzisiaj popalic biednemu Tas-owi!!
A taka poczciwa mordke ma prawda?
http://images33.fotosik.pl/50/c51bc6728b6c1023.jpg

a to biedny zdominowany Tas
tez przeuroczy
http://images33.fotosik.pl/50/5df910751b635925.jpg

A to nasza nowa brama, na szczescie z nia nie bylo dzisiaj problemu!!!

http://images28.fotosik.pl/115/4a06456aa8f92667.jpg

kolakao
22-11-2007, 16:10
Ja dzisiaj krociutko - tak to u mnie jest obecnie!!
HYDRAULIKA
http://images33.fotosik.pl/53/2dd3b3d3bdceebe1.jpg
http://images28.fotosik.pl/116/8a9352424254a9b3.jpg

Przywiezli nam czesc styropianu na podlogi
http://images27.fotosik.pl/117/bd006b84d8380743.jpg

A oto efekt mojego calodziennego kolankowania :lol: :cry: :oops: :roll:
http://images30.fotosik.pl/116/26f94a705572e8b4.jpg

No i zamontowali nam brame NR 2 :lol: :lol: :lol:
http://images31.fotosik.pl/53/b01e89d404035249.jpg

kolakao
24-11-2007, 14:46
Przyszly wczoraj drzwi wejsciowe sa bardzo ladne -moze jeszcze dzisiaj zrobie pare zdjec!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
24-11-2007, 19:19
Zdjecie nie najlepsze bo leza w garazu ale cos zobaczyc mozna!!!

http://images32.fotosik.pl/55/1d2aabb6e0b85487.jpg

kolakao
24-11-2007, 21:23
A na wtorek mamy zamowione wylewki - poniedzialek bedzie magiczny - roboty bedzie tyle ze hohohohohoh!!!!!!!!!!! JAk sobie pomysle :cry: - ale jak sobie pomysle ze pozniej bede miala juz wylewki to az mi sie cos robi :lol: :lol: 8)

kolakao
28-11-2007, 18:40
NO ledwo zyje ale jakos pisze, wylewki w koncu przelozylismy na dzisiaj, a wczoraj do 2 w nocy ukladalismy styropian z malzem, wstalam dzisiaj o 6.30 szybki prysznic i na dzialke bo przyjechali wylewkarze po 7 - praca pelna para zaczela sie o 10 - a ja w miedzycazsie skuwalam jeszcze garaz - oczywiscie wylewkarze pukali sie w czolo jak widzieli co robie - ale co tam ma byc prosto a nie z jakimis glutami na wzdluz scian :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale o 14 poddalam sie i skonczylam skuwanie bo chcialo mi sie spac jak nie wiem co a poza tym moja corcia skonczyla dzisiaj 3 urodzinki wiec trzeba bylo cos nie cos przygotowac - bardzo symbolicznie!!!!
A aktualnie zrobie wpis i do koja - bo oczy mi sie same zamykaja- a tak poza tym mam rece jak chlop malorolny - podrapane, obite, szorstkie :oops: :oops: :oops: :oops: - po prostu tragedia - kiedy ja je doprowadze do porzadku :cry: :cry: :cry: :cry:

A tak to sie dzisiaj zaczelo:

http://images31.fotosik.pl/62/3d0bc5e62aa20655.jpg

http://images31.fotosik.pl/62/9774c4d7e034c43a.jpg

Oczywiscie przed robota zostali przepytanie ile workow cementu daja ( w jakich proporcajach :lol: 8) ) czy daja plastyfikator, ile workow cemdaja na garaz i takie tam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedzi byly zadowalajace huehuehueue- dostali pozwolenie na wejscie do domu :D :lol: 8) :P :wink: :wink:

A jutro druga tura, dzisija skonczyli tylko dom - jutro garaz!!!!!!!! mialam ukladac tam dzisja styropian ale sie poddalam - nie dalam rady sama tego zrobic - bylam zbyt zmeczona - niestety :cry: :oops:

kolakao
28-11-2007, 18:42
Pozdrawiam Wszystkich!!!!!!!!!!!

kolakao
01-12-2007, 22:38
No i tak - po posadzkach juz chodzimy - sa sliczne gladziutkie, proste - idealne - caly dom wyglada z nimi bardzo ladnie :) za pare dni kupimy juz chyba podloge do duzego pokoju i zamowimy dzwi wewnetzrene - i moze wreszcie dokoncza mi montaz tych rolet :cry: - piec i grzejniki wstawimy za jakies 2 tygodnie - m oze :roll: - i potem powolutku reszte - juz sie ciesze!!!!!!!!

A we wtorek jade do irlandii!!!!!!!!!!!!!!! W prezencie od meza za dzielna prace na dzialce - no dodam jeszcze ze nie tak calkiem bezintereswonie mnie tam wysyla :) musze przywiezc reszte naszych rzeczy :lol: - ale juz sie ciesze!!!
Dostalam male co nieco kieszonkowego na zakupki - :) no i wszystko wiadomo!!!!
Odwiedze znajomych - a jak wroce to beda juz rozprowadzone rury od rekuperatora!!!!

kolakao
05-12-2007, 13:48
Nadaje aktualnie z irlandii - przywital mnie oczywsicie deszcz ale dzisiaj jest ladnie - sloneczko troszeczke swieci :)) i 11 stopni - no tutaj jednak jest inny swiat - daleko nam jeszcze do zachodu niestety :roll: :( - wczoraj prosto z lotniska O 24 pojechalam do kupmeli i obudzialam ja - nie wiedziala ze przyjezdzam :lol: :lol: :lol: - oczy miala wielkie jak 5 zloty - nie spala ponoc do 4 z wrazenia heuheuheuheuheuh
dobra koncze - mieli klasc rury od rekuperatora, nie dzwonilam wiec nie wiem czy przyjechali :-? :-? - konczenie rolet przesuniete na czwartek, w tym tygodniu maja tez przywiezc piec i grzejniki - mam swietny humor dzisiaj, a jak wpadne do jakiegos centrum to bede miala jeszcze lepszy huehuehueuhe
Pozdrawiam z zielonej wyspy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
07-12-2007, 11:21
:wink:

kolakao
09-12-2007, 13:58
A tak przyozdabiaja swoje domy irlandczycy :wink:

http://images32.fotosik.pl/74/becc634d915dd147.jpg
Tak bylo cudnie ponad chmurami :)

http://images34.fotosik.pl/74/866d683462265a20.jpg

A tak bylo jak przyjechalam do domku - bardzo sie ciesze ze juz niedlugo bedzie tak cieplutko jak u mayland 8) 8) 8)

http://images34.fotosik.pl/74/b40e4cb9c0d8c53c.jpg

No i zalozyli w koncu rolety, wprawdzie jeszcze rewizje ale juz dzisiaj chodzilam po domu i jest coraz ladniej, drzwi w dalszym ciagu nie zamowione :( ale w tym tygodniu mamy to juz zrobic :)

http://images29.fotosik.pl/123/da78f1a701bb02b9.jpg

A pieski maja czesciowo juz sklejona bude- a i tak juz lubia w niej siedziec :)), jak na razie spia w przyczepie!!

http://images34.fotosik.pl/74/45827cfce479cc1d.jpg

kolakao
10-12-2007, 08:11
Kolejne przelozenie montazu rekuperatora przez ekipe :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x :x :x - mam nadzieje ze ostatnie, tym razem przelozyli na czwartek ew na kolejny poniedzialek - wg mnie przyjda po swietach - moj malz ma nadzieje ze jednak predzej :roll: :roll: :roll: :roll: - oby tak bylo :-? :-? :-? !!!!!!!!!!
Czasu coraz mniej a z terminu grudniowego nici jak ta lala :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: - mowi sie trudno - zobaczymy jak bedzie z reszta, jutro piec i kaloryfery, pozniej alarm a wentylwoac sie -nie wiem jak bedziemy no i kiedy :roll: :roll: :roll: - pozostaje nam czekanie - nawet zlosc nie pomoze bo i niby co by mogla pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chcielismy zrobic odbior budynku juz i moc sie zameldowac ale widac nie da sie tak szybko tego wszystkiego zrobic :cry: :cry: :x :x !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam!!!!!

kolakao
10-12-2007, 21:12
Aktualnie konczy sie nam montowanie alarmu - nie wiedzialam ze sa i montuja wieczorkiem - bardzo mi milo - a najlepsze to bylo zapytanie panow skierowane do mojego malza czy moga wypic jedno piwo :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o - niesamowite ze jeszcze tacy wykonawcy sie zdarzaja!!!!!!!!!! No ale do srody maja skonczyc i bedziemy mieli alarmik w domu a juz niedlugo monitoring 8) 8) 8) 8) !!

kolakao
12-12-2007, 20:09
Bozesz ty - nie mialam netu od przedwczoraj :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: to jest straszne - przychodzi noc i nie mialam w co poklikac i czego poczytac :roll: :roll: :evil: :evil: - czy to sie dziewczyny nazywa uzaleznienie :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
no mowie wam strasznie - tak zawsze sobie przychodzilam cyk i mam a tu prawie przez 2 dni nic, nuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale dzisiaj zadzwonilam do tp i telefonicznie cudownie naprawilam swojego kompa :lol: :lol: :lol: co za ulga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
12-12-2007, 21:37
No a tak poza tym zamontowalismy drzwi zewnetrzne - troche kiszka - bo okazalo sie ze jak murowali klinkier to zostawili za maly otwor na nasze drzwi :evil: :cry: i teraz musielismy je tam zamontowac ze licuja sie ze sciana wewnetrzna a z zew wygladaja jakby sie zapadaly do srodka no i troche ich nie widac ze tak powiem :x :evil: :cry: :cry: :cry: - zdejcia zrobie jutro to sami ocenicie!!!!!!!!!!!!!!!! Jutro dojezdzaja tez kaloryfery i cala reszta potrzebna do podlaczenia pieca z istniejaca juz instalacja - ogolnie ponoc do piatku ma byc wszystko zrobione!!!

kolakao
14-12-2007, 08:36
A sprawy maja sie nastepujaco: stan na dzien dzisiejszy- alarm podlaczony, monitoring rowniez :roll: , wlasnie malz dzwonil ze przywiezli wegiel :lol:, wczoraj podlaczyli wszystkie grzejniki - oprocz lazienkowych bo tychjeszcze nie kupilismy!!!!!!!!! Dzisiaj maja zrobic kotlownie - jak nie skoncza dzisiaj - koncza w poniedzilek i wtedy prawdopodobnie zaczynamy pierwsze palenie - bo zima sie zaczela na calego brrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!

Drzwi wew nie zamowione - bez komentarza to pozostawie!!!!!!!!

Ale czy ktos mi moze pomoc - nie mam zielonego pojecia jakie wybrac drzwi miedzy wiatrolapem a domem :oops: :oops: :roll: :roll: :oops: :oops: - nie chce zeby byly takie same jak do wszytskich pomieszczen - chce zeby jednoznacznie bylo wiadomo ze jest to wyjscie z domu a nie wejscie do kolejnego pokoju - i nie wiem po prostu nie wiem - myslalam na drzwiami calymi szklanymi jakimis mrozonymi czy cos w tym rodzaju - dom bede miala na pewno urzadzony tradycyjnie - zero nowoczesnoci :lol: - sielsko anielsko - tak cieplutko domowo - no i nie wiem co ja mam tam wstawic!!!!!!! ,moze ktos mnie natchnnie albo zapoda jakiegos linka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]

kolakao
15-12-2007, 14:14
No wczoraj bylam nieobecna bo okropnie bolala mnie glowa o 18 lezalam juz w lozku, ale jak sie dzisiaj obudzilam to sie okazalo ze grzejniki sa cieple bo podlaczyli piec i zasypali wegiel i dzisiaj rzeczywsicie pojechalismy i bylo cieplutko no tak w miare ale cieplej niz bylo do tej pory - na razie grzejemy tylko troszeczke zeby posadzka nie popekala - ale jest super od razu lepeij!!!!!!!!!!!!!!!!

Wczoraj popszperalam po necie i znalazlam drzwi miedzy wiatrolapem a domem - jeszcze nie wiem jaka cena ale bardzo mi sie podobaja

http://images23.fotosik.pl/126/5a7579304963c6cf.jpghttp://images33.fotosik.pl/79/c5f53450770f019a.jpghttp://images25.fotosik.pl/125/119517c29f07b493.jpghttp://images30.fotosik.pl/127/4dccedc5ab61f995.jpg

ciekawe ile kosztuja???????

Aparatu dzisiaj nie wzielam bo wczoraj zapomnialam go naladowac :(((( ale juz jutro obiecuje ze wezme!!!!!!!!!!!!

kolakao
15-12-2007, 14:47
To moj typ kuchni:
http://images34.fotosik.pl/79/f9606f2c7e90e670.jpg- wkazdym razie cos w tym stylu!!

Znalazlam jeszcze takie dzrwi do wiatrolapu:
http://images26.fotosik.pl/126/89b9c0086e689615.jpg
chyba musze to podrzucic Mayland ona ma podobne okleiny !!!!!

i jakas taka lazienka - ta jest za zollta - a taka jak mi sie podoba nie chce sie wgrac na serwer :evil: :evil: :evil: :evil:

kolakao
15-12-2007, 14:50
no takie mialo byc zdjecie
http://images31.fotosik.pl/79/43144406432b849d.jpg

kolakao
15-12-2007, 17:01
Wreszcie wgralam ta nasza lazienke ktora mi sie podoba:
http://images27.fotosik.pl/126/d44f616fbe7bd7ee.jpg

kolakao
18-12-2007, 17:58
No tak to moj nieszczesny piec ktory ponoc zaczal dzisiaj wieczorem wreszcie normalnie grzac - zobaczymy jak dlugo :roll: :roll: - mam nadzieje ze na zawsze juz!!!!!!!!!!!!
http://images30.fotosik.pl/128/74293e0d11bda0cb.jpg

Drzwi wstawione juz jakis czas temu ale dopiero dzisiaj zrobialam zdjecie:
http://images31.fotosik.pl/82/4864ff14c55c3604.jpg

Przyjechala ekipa ktora zdemolowala moje piekne sufity
http://images31.fotosik.pl/82/4ba6bdcedf7d4521.jpg

http://images29.fotosik.pl/127/f86188e55302d0f9.jpg
http://images23.fotosik.pl/127/7b85db15086b7e3a.jpg

nie chce mi sie troche pisac, bylam na dzialce i odbebnilam g... robote - posprzatalam po moich psach bleeeeeeeeeeee!!!!!!!! i ucieklam bo bylo okrutnie zimno!!!!!!!!!!!!

kolakao
21-12-2007, 23:09
Nastroj jak najbardziej swiateczny, wszystko naokolo super - a u mnie w domku problemy - dzisiaj pojechalam na dzialke - i co zastalam grzejnik w garazu odkrecony :roll: :o - temperatura na piecu 35 stopni :o :o :o :o - taka na razie zalecil hydraulik, grzejniki cieple ale tylko w miejscu podlaczenia rurek czyli prawie wcale nie grzeja - ale w domu nawet cieplo - chyba musze termometr zalozyc!!! Calkiem nie wiem o co chodzi - jak moj malz wyjedzie do pracy chyba wezme sprawy w swoje rece i ja zaczne rozmawiac z tym hydraulikem ale juz nie po dobroci jak to robi moj kochany mezus!!!!!!!!!!!! Dam mu po prostu popalic- na razie jestem cierpliwa!!!!!!

A z kolejnych newsow - firma rekuperatory.pl rozpoczela dzialalnosc w moim domu - porobila dziury jak widzieliscie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I co - przyjechala jakas kontrola z wroclawia- i w jeden dzien zwolnila wszystkich :o :o i rozwiazala oddzial warszawski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
po prostu miodzio, dzwonilismy do centrali i maja zaczynac wszystkich klientow obslugiwac po nowym roku - ja bym stawiala nawet na luty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry:

CZY WSZYSCY ZMOWILI SIE PRZECIWKO NAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
21-12-2007, 23:13
Z lepszych wiadomosci - zamowilismy dzisiaj podloge do duzego pokoju i drzwi do calego domu!!!!!!!!!!!!! Prawie co calego - bo w dalszym ciagu nie mam tych pomiedzy wiatrolap a dom :cry: - te szklane wyszlyby jakies 3,5tys - to naprawde duzo jak za jedne dzrwi - moze i bym sie jakos na nie skusila ale nie ma oscieznicy w kolorze mokka jak pozostale drzwi no i "dziupa z krola" jak to mowi moja madziula!!!!!

kolakao
22-12-2007, 21:23
A teraz troche klimatow swiateczno-zimowych!!!!!!!!!!!!!

PIEKNIE PRAWDA :lol: ????!!!!!!! NAWET CHYBA PIEC ZACZAL CHODZIC DOBRZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://images32.fotosik.pl/85/ac08d9fb6d3bce60.jpg

http://images34.fotosik.pl/85/21a72c2da94000f6.jpg

A TAKIE CIASTECZKA ZROBILISMY DZISIAJ Z DZEICKAMI NA CHOINKE!!!!!!!

http://images32.fotosik.pl/85/aa68b2f5c80869b8.jpg

kolakao
22-12-2007, 23:36
Suma sumarum to ja w koncu pojechalam i zamowilam wszystkie drzwi wewnetrzne-
Drzwi firmy Polskone w okleinie z limby kolor mokka lub capuccino!!! - nie wiem ktore, dokladnie mam domowic w czwartek po swietach!!!
Wiekszosc zamowilismy bez okienek :roll: :roll: :roll: - jakos tak do konca nie jestem przekonana ale malz stw ze te okienka to wiocha, a juz napewno w wc i lazience ich nie bedzie - hm moze i ma racje!!!! :roll: :roll: :roll:

POdloga merbau - parkiet z calych ladnych gladkich desek - od razu gotowe do zamontowania - bez cyklinowania i takich tam - prawde mowiac nie wiem jak to zda egzamin - mam nadzieje ze bedzie ok!!

Kurcze mialam robic zdj dzisiaj ale malz przechwycil mi aparacik no i niestety!!! Ale podjade moze w czwartek i porobie zdj tych drzwi no i tej podlogi oczywsicie!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
22-12-2007, 23:43
A wiec takie drzwi:
http://images34.fotosik.pl/86/bc0a26e42869f186.jpg

z taka szyba:
http://images31.fotosik.pl/86/ce437054baa7e113.jpg

kolakao
07-01-2008, 21:24
Sa jakies nowe wiesci, rekuperatory maja przyjechac 16 stycznia i pracowac 3 dni i ponoc to wszytsko zakonczyc - jakos tak milej sie robi jak praca jakas zaczyna sie rozkrecac :)
tematu pieca i kaloryferow drazyc nie bede bo mnie chyba trafi jak sobie pomysle - ogolnie kaloryfery sie zapowietrzaja caly czas - najlepiej grzeje te co sa najdalej od pieca, a te co sa najblizej a jest ich 4 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sukcesywanie sie zapowietzraja - ostatnio nawet nie mozna ich bylo odpowietrzyc bo jak byly mrozy to zamarzla woda w rurach ktore przebiegaja od gl zaworu przez garaz do kotlowni i na dl ok 20 cm sa nieocieplone!!!!!!!!!! no i du..... - jutro dzwonie do mojego "wspanialego" hydraulika niech wreszcie cos z tym do cholery zrobi!!!!!!!!!!!!

JA na dzialke jezdze teraz tylko z rana nakarmic psy, jak tylko wejde do domu i dotkne kaloryferow to mnie po prostu trafia!!!!!!!!!!!

kolakao
08-01-2008, 08:07
Napisalam wczorsj pieknego posta zebyscie mogli mi pomoc i gdzies mi o wcielo a drugi raz nie chcialo mi sie pisac, a sprawa jest nast:
przyszly drzwi zew juz jakis cazs temu - spr zew czy wszystko jest przy odbiorze przesylki. ale zapomnielismy spr czy posiadaja bolce antywyw ktore zamaiwlismy i oczywsicie przy montazu drzwi okazlo sie ze ich nie posiadaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rozmawialam z pania ze STOBRAWY powiedzial ze to niemozliwe i zeby przyslac zdjecia, po wyslaniu przeze mnie maila ze zdjeciami pani powiedzial ze musi wszystko ustalic na produkcji!!!! ustalenia trwaly za dlugo jak dla mnie i wykonalam telefon w ktorym oswiadczylam ze wystosuje pismo na papierez odnosnie tej reklamacji, i wtedy pani juz nie byla zbyt mila powiedziala ze nawet jak chce to moge sobie przyniesc nawet osobiscie to pismo, i ze teraz bede obsluzona w terminie ustawowym 14 dni!!!!! zdenerwowala mnie ostro!!!
ale pomyslalam sobie ze jako oficjalne pismo moge potraktowac maila ktorego wyslalam 13 grudnia a na ktore do dnia dzisiejszego nie dostalam zadnej odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
08-01-2008, 08:22
:roll:

kolakao
15-01-2008, 09:58
I CO NA TO POWIECIE - CHYBA BEDE INST TEN SEPARATOR :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:



Niestety nie mam dobrych wieści. Kotły na opał stały mają to do siebie że potrafią podczas pracy wytrącać powietrze które zapowietrza instalację
Jakość wody z wodociągu nie ma tu żadnego znaczenia, przerobienie instalacji na zamkniętą też nic nie pomoże
Kotły na opał stały tak mają i na etapie montażu kotłowni należało by tak rozplanować instalację kotłową aby sama się odpowietrzała do naczynka wzbiorczego lub do odpowietrznika przy zasobniku (bojlerze) Do grzejników stalowych odpowietrzników nie zamontujesz w tym przypadku powinien pomóc separator powietrza ale to spory wydatek

Wyślij mi zdjęcie kotłowni

kolakao
17-01-2008, 21:10
No a ze zostalam sama z moim domem wiec jak nic musialo sie cos wydarzyc :)) a wiec piec po raz kolejny przywital mnie komunikatem z rana ze na piecu nie rosnie temperatura i piec oczywsicie wygaszony, kupa wywalonego na wpol spalonego wegla naokolo retorty :evil: :evil: wiec narada wojenne przez telefon z moim malzem + konsultacja mojego szwagra i co wyszlo =ZAPOMIELISMY ZE PIEC RAZ W MIESIACU POWINNO SIE WYCZYSCIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a wiec monia pojechala do sklepu metalowego i zakupila odp przyrzady do czyszczenia pieca i dzisiaj 3 godziny spedzilam przy piecu
JAK TAK MA WYGLADAC KAZDE MOJE CZYSZCZENIE PIECA TO JA MAM TO GDZIES!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

kolakao
17-01-2008, 21:25
CHYBA NA takie plytki sie zdecydowalam w koncu:
decyzja nie jest ostateczna :)
kuchnia:
http://images23.fotosik.pl/142/1773f2c0f4642cad.jpg

przedpokoj: + do tego takie wieksze kafle 40x40 w tym samym kolorze :roll:
http://images27.fotosik.pl/142/e14937437e2f8b18.jpg

Lazienka dziewczynek:
http://images33.fotosik.pl/111/b12af94b08a18c68.jpg

no i taka ma byc podloga w duzym pokoju :) - prawie wszyscy mowia ze niepraktyczna bo caly kurz widac - ale mie sie podoba :roll:
http://images27.fotosik.pl/142/8c878f87db1f3a4d.jpg

kolakao
18-01-2008, 08:05
Rekuperatory sie robia - maja dzisiaj zakonczyc - ale nie beda zakladac jeszcze centrali bo trzeba ja zalozyc jak juz bedzie po wszelkich pracach wykonczeniowych czyli : NIE WIEM KIEDY :cry: :cry: :cry: :cry: - jakos mam taka nadzieje ze w okolicach kwietnia!!!! Szwagrowi ktory mial klasc plytki urodzilo sie dziecko no i terminy jakos ida w leb - ale o tym chyba juz pisalam - czekam na montaz drzwi wewnetrznych, kominek ma przyjechac w sobote no i tyle :)

kolakao
18-01-2008, 08:46
A tak w ogole to jeszcze pare dni takiej pogody napewno nie wjade na dzialke juz sie czuje jak na rajdzie paryz-dakar , zobaczymy co bedzie dzisiaj !!!!!!!!!!!!!!!!!

kolakao
24-01-2008, 20:30
No i wreszcie mam kompa :)) - siedzial sobie w serwisie noi wreszcie mam :)
rekuperator rozprowadzony - zostalo zamontowanie centrali!!!!!!
a tak to wyglada na strychu!!!!!!!!!!!!

http://images27.fotosik.pl/146/54e52aa12aa6ed04.jpg
http://images29.fotosik.pl/146/ab6e169b68886904.jpg
http://images32.fotosik.pl/118/f725c4155ec0dda3.jpg
http://images26.fotosik.pl/146/bce1b7a7e2a3b6ed.jpg

kolakao
24-01-2008, 21:14
A tak poza tym - kafelki do malej lazienki wybrane - bylam w impero i maja mi zrobic projekt, do malej zaczelam sie wachac - widzialam w innym sklepie plytki z czech - baaaaaaaardzo ladne - jak pojade to zrobie zdjatak i wstawie!!!
w sobote ma przyjechac hydraulik do domu i wstawiac te automatyczne odpowietrzniki!!!!!!!!!! co do separatora to sie zastanawiamy - jak nie bedzie nic dawalo to automatyczne odpowietrzanie to zainstalujemy separator!!!!!!!!

kominek przyjechal - czeka u sasiada w stodole bo do nas nie da sie dojechac niestety!!!!!!!

kolakao
24-01-2008, 21:22
taka ma byc mala
http://images23.fotosik.pl/145/1bbd11d6e138c605.jpg

http://images27.fotosik.pl/146/95dc1355daad8f07.jpg

kolakao
24-01-2008, 21:26
Tylko sie caly czas zastanwiam - bo nasza lazienka jest taka malutka - 1,59 na 2 - bo to przy sypialni - no i ciekawe jak te duze kafle beda wygladaly - sa dlugie na prawie metr!!!