PDA

Zobacz pełną wersję : podbitka



tadzel
25-06-2003, 19:48
kochani poradzcie. czy podbitke robic prostopadle do sciany, czy w dluż krokwi ?

Jezier
25-06-2003, 19:54
Ja zrobiłem prostopadle. Ale zrób jak ci się bardziej podoba.

KMK
26-06-2003, 11:56
Bezpieczniej jest prostopadle - drewno pracuje i wtedy jego krotsze odcinki poddawane są tej pracy. My zmienialiśmy po dwoch latach z rownoleglego na prostopadly bo zaczely bardzo sie wyginac i brzydko wygladac. I koniecznie zamow odpowiednio grube deski, nie na boazerie wewnetrzna, tylko zewnetrzna (w tartaku moga ci wcisnac to co maja), zeby mniej pracowaly.

GRom
26-06-2003, 13:16
Prostopadle oczywiście :)

Benicio
26-06-2003, 14:19
Bezpieczniej jest prostopadle - drewno pracuje i wtedy jego krotsze odcinki poddawane są tej pracy. My zmienialiśmy po dwoch latach z rownoleglego na prostopadly bo zaczely bardzo sie wyginac i brzydko wygladac. I koniecznie zamow odpowiednio grube deski, nie na boazerie wewnetrzna, tylko zewnetrzna (w tartaku moga ci wcisnac to co maja), zeby mniej pracowaly.

Te odpowiednio grube deski mają zdaje się taka nazwę:
Deska pióro-wpust grubość 22 mm.
Ewentualnie 21 mm (nie pamiętam w tej chwili)

Pozdrowienia B.

Blood!
26-06-2003, 14:50
Zdecydowanie prostopadłe - po latach estetyczne i trwałe - pamiętaj o dobrym impregnacie - polecam sadolin - zwłaszcza ciemny - spokój przez 15-20 lat, no i oczywiście pióro-wpust z niezbyt cienkiego materiału ...

Bartt
26-06-2003, 19:11
kochani poradzcie. czy podbitke robic prostopadle do sciany, czy w dluż krokwi ?

Co rozumoecie pod pojęciem prostopadle do ściany :-?
Moim zdaniem może być:

1 - równolegle do ściany/kalenicy/=prostopadle do krokwii
2 - prostopadle do ściany/kalenicy/=równolegle do krokwii

o której wersji piszecie :D

jolana
26-06-2003, 19:19
Ja mam prostopadle do krokwi, wygląda super!

Krystian
26-06-2003, 19:53
Też tak będę miał w przyszłym roku... 8) ( prostopadle do krokwii)

Pepe
20-07-2003, 15:21
A czy można zrobić tę podbitkę przed ociepleniem zewn.?

20-07-2003, 23:53
moi fachowcy powiedzieli, że najlepiej podbitkę układać razem z tynkami zewnętrznymi ( razem gdyż na budowie są rozstawione rusztowania ), a właściwie wpierw tynki a następnie podbitkę aby nie zachlapać jej przy tynkowaniu.
Ale może jak zakleisz podbitkę folią malarską, to możesz wpierw podbitkę a później ocieplenie i tynki.

CZ.

Szadam
28-07-2003, 21:07
Czy po impregnacie malujecie lakierem? To wychodzi całkiem drogo !!!!
Impregnuję nobilesem 2 razy od "lica" i raz od spodu. Myslę, że po przybiciu podbitki trzeba ją pomalować lakierem bezbarwnym. Ok 25zł za litr. :(

Jezier
28-07-2003, 22:30
Ja pomalowałem lakierem bezbawnym. Za 10 litrów zapłaciłem 150 zł. Pomalowałem raz, starczyło na 100m2.

Szadam
29-07-2003, 06:00
Dzięki, Jezior. W takim razie muszę poszukać tańszego.

paj^
29-07-2003, 19:37
u siebie malowalem tak:
pierwsza warstwa- drewnochronem gleboko penetrujacym, cokolwiek to znaczy:) a na to 2 warstwy drewnochronu BARIERA z jakims woskiem, wyglada bardzo fajnie

Kaa
29-07-2003, 21:34
nie za bardzo wiem jak chcecie zrobić przed ociepleniem podbitkę.
Przy prostopadłej podbitce trzeba najpierw ocieplić budynek do góry bo niby jak inaczej. Ja bym najpierw ociepliła, wytynkowała (zwłaszcza że nie trzeba wtedy tynkować pod sam dach) i dopiero potem podbitka na czysto.

mariof
06-07-2005, 13:05
pomocy
mam do zrobienia podbitkę, ma być ona wykonana w ten sposob ze deski nie beda nabijane pod spód na krokwie tylko od końca krokwi do ściany budynku (skrzyneczka). Pytanie brzmi jak się wykonuje ten fragment konstrukcji na końcu krokwi? Ścina się krokiew i nabija od spodu łatę, a drugą łatę na ścianę i do tej konstrukcji deseczki? A może nie ścina się krokwi (za dużo z tym roboty) tylko przykręca od czoła jakiś "L" profil stalowy a na ścianę łate i do tego profilu i łaty deseczki? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Czy profil stalowy nie będzie się inaczej kurczył niż drewno i w związku z powyższym nie bedą powstawały jakieś szpary w podbitce na przełomie zima-lato. Czy w podbitce drewnianej zostawia się wentylację, jeśli tak to jak to w praktyce wygląda? Dzięki

Ella
06-07-2005, 13:16
Czy po impregnacie malujecie lakierem? To wychodzi całkiem drogo !!!!
Impregnuję nobilesem 2 razy od "lica" i raz od spodu. Myslę, że po przybiciu podbitki trzeba ją pomalować lakierem bezbarwnym. Ok 25zł za litr. :(

Zajrzyjcie, proszę, przy okazji do mojego wątku (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50429) na ten temat i napiszcie, co o tym sądzicie i jakie są Wasze doświadczenia.

D`arek
06-07-2005, 14:29
Co rozumoecie pod pojęciem prostopadle do ściany
Moim zdaniem może być:

1 - równolegle do ściany/kalenicy/=prostopadle do krokwii
2 - prostopadle do ściany/kalenicy/=równolegle do krokwii


można jeszcze prostopadle lub równolegle do krokwi ale nie prostopadle do muru tylko pod kątem jaki tworzy :ściana - krokiew
czyli listwy "U" mocowane na całej długości do krokwi. Miałem tak pewien fragment ale przy "parterówce" wyglądało koszmarnie więc wszedzie mam prostopadle do muru i wygląda o.k.

Szadam
07-07-2005, 07:19
Czy po impregnacie malujecie lakierem? To wychodzi całkiem drogo !!!!
Impregnuję nobilesem 2 razy od "lica" i raz od spodu. Myslę, że po przybiciu podbitki trzeba ją pomalować lakierem bezbarwnym. Ok 25zł za litr. :(

Zajrzyjcie, proszę, przy okazji do mojego wątku (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50429) na ten temat i napiszcie, co o tym sądzicie i jakie są Wasze doświadczenia.
To był 2003r
Od tego czsu to podbuitka mi się tylko starzeje :lol: