PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KOZIŃCE pracownia DOMOWE KLIMATY



Gizela
08-05-2007, 11:49
Czy jest jakiś napaleniec na KOZIŃCE z Pracowni www.domoweklimaty.pl?
Chętnie bym porozmawiała na temat kosztów budowy i ewentualnych przeróbkach? :D

Gizela
09-05-2007, 09:15
No to chyba jestem samotna :cry:

Gizela
04-12-2007, 09:29
Może jest ktoś kto ma zamiar budować ten domek KOZIŃCE z pracowni Charkiewicza link www.domoweklimaty.pl. Proszę o opinie na jego temat. Będę wszystkim bardzo wdzięczna :lol:

skrzydelkomexico27
04-12-2007, 10:57
Podoba mi sie ten projekt, jęsli miłabym budowac duży dom to wybrałabym coś w tym stylu - duza przestrzeń w strefie dziennej, można zastosowac ciekawe aranżacje.
co do wad - to projekt moim zdaniem pochłonie sporo kasy (ale o tym pewnie wiecie :wink: )- powierzchnia, sporo okien , wykusz, lukarna, kilka nietypowych okien. Poza tym kotłownia i pomieszczenie gospodarcze mają przejscie tylko z zewnątrz.
i jeszcze jedna uwaga - z której strony macie wjazd na działkę, projekt jest idealny na działkę z wjazdem od wschodu - mało okien na ścianie północnej, taras na zachód, wykusz od południa, pokój na dole ma okno od wschodu - wiec może być tam na przyład sypialnia.

Ja pomyslalabym też nad schodami - może w innym miejcu aby były widoczne w salonie
To tyle moich luźnych uwag na temat projektu

Gizela
04-12-2007, 10:59
Ja wiem, że dla niektórych to może taka "stodoła" ale mam do upchania dwójkę dzieci, córa 11 lat, 1,5 roczny synuś, my z mężusiem i babcia prawie 24 godziny na dobę (jest niezastąpiona dla naszych dzieciaczków). Dom ma "pokój dla babci" trochę na uboczu z łazieneczką, trzy sypialnie z garderobami, pralnię i niewątpliwie (czego na projekcie tak odrazu nie widać) uroczy strych całkiem użytkowy, może być pracownią, bawialnią, biblioteką albo 2 pokoiki dla gości itp. to ponad 18m użytkowych. Zaleta to duży salon. jadalnia, kuchnia z boku, tarasik z kominkiem, wszystko doświetlone, okna duże ale można może dać mniejsze, a może nie. Wszystko ciepłe i "na luzie". Dach prosty aż do bulu. Może duży ale prosty.
Obecnie mam "super mieszkanie" szkliwione jasne gresy, szkło,lustra aluminium,jasna kolorystyka, ekstra nowocześnie i wiecie co, mam dość tego, że jak sie nawet żarówka wypali to już to burzy ten uporządkowany minimalizm. Tego się ma po 4 latach dość. Ja chcę natury i swobody. Wiejską chatę !. Czy to objaw starczy czy idzie nowy trend( ja zawsze mam nosa) :lol: Mówią, że życie zaczyna sią po 30 tce. No to jak? Czekam

Gizela
04-12-2007, 11:39
Podoba mi sie ten projekt, jęsli miłabym budowac duży dom to wybrałabym coś w tym stylu - duza przestrzeń w strefie dziennej, można zastosowac ciekawe aranżacje.
co do wad - to projekt moim zdaniem pochłonie sporo kasy (ale o tym pewnie wiecie :wink: )- powierzchnia, sporo okien , wykusz, lukarna, kilka nietypowych okien. Poza tym kotłownia i pomieszczenie gospodarcze mają przejscie tylko z zewnątrz.
i jeszcze jedna uwaga - z której strony macie wjazd na działkę, projekt jest idealny na działkę z wjazdem od wschodu - mało okien na ścianie północnej, taras na zachód, wykusz od południa, pokój na dole ma okno od wschodu - wiec może być tam na przyład sypialnia.

Ja pomyslalabym też nad schodami - może w innym miejcu aby były widoczne w salonie
To tyle moich luźnych uwag na temat projektu

Dziękuję za cenne uwagi. Tak kasy to on wymaga. Patrząc jednak na projekty o podobnej powierzchni użytkowej w innych projektach to i tak jest stosunkowo dużo więcej metrów za tyle samo kaski (może mi się tak wydaje). Z przejściami do kotłowni i pomieszczenia gospodarczego już coś myślałam ale czasem myślę, że może kotłownia niech będzie osobno(ma być na węgiel), a pomieszczenie gospodarcze? rozważam. A wjazd mamy od strony wschodnio/północnej ( ciągle mam z tym problem - nie byłam pilna z geografi ha ha) :roll: Może jakieś lustrzane odbicie. A schody to myślę, że pięknie jak są reprezentacyjne. Ale dzieci to tylko gora-dół, dół-góra i jeszcze te piesze wycieczki koleżanek i kolegów i ciągłe dzień dobry itp i itd I jeszcze raz dziękuję za uwagi i proszę o jeszcze :lol:

skrzydelkomexico27
04-12-2007, 11:49
Hm, jesli ogrzewanie na węgiel, to moze lepiej aby wejście było od wewnątrz, np ze spiżarni

Gizela
04-12-2007, 12:08
Hm, jesli ogrzewanie na węgiel, to moze lepiej aby wejście było od wewnątrz, np ze spiżarni

Dobry pomysł. Może i to lepsze iść w kapcioszkach do pieca. Ale teraz są podobno piece gdzie raz na 2/3 dni się dokłada to można ostatecznie się poświęcić i przewietrzyć :D. Tak by w ogóle z domciu wychodzić ha ha.
Tak ale zimą to jest straszne.....bry...tak chodzić.

skrzydelkomexico27
04-12-2007, 12:29
I jeszcze mam jedną uwage - broń Boże nie podnoście ścianku kolankowe, to całkowicie wam zepsuje wizualnie ten domek, który ma dużo uroku przez to że ma dośc nisko dach (patrz: zdjęcia z realizacji ) :lol:
Więc życzę trafnych decyzji i miłego budowania

Gizela
04-12-2007, 12:40
A ta realizacja to samego Pana Projektanta. Widziałam wnętrze w katalogu. No cudnie to sobie wymyślił.Ma taki stary wiejski kominek z gliny otwarty ale códny. A ścianka kolankowa to jest w sam raz myślę. Ten dom taki jest i już. A i kończę dziś już pracę jadę szukać dla dzieciaków Mikołaja. Mam takie długie listy dla niego, że szok. Będę musiała je skrócić. Szczególnie ten od męża :D