PDA

Zobacz pełną wersję : autoCAD



Mariusz44
25-06-2003, 20:48
kto mi wskaże jakiś link na Demo prostego auto CAD

25-06-2003, 22:14
http://www.qcad.org/index.php3?body=download&product=qcad

מרכבה
15-03-2014, 09:34
Polska nakładka językowa (plik SE2D_ST6pol.exe, ok. 30MB instalator, w którym należy wskazać katalog z zainstalowanym programem) dla "Solid Edge 2D Drafting ST6 V106" dostępna jest do pobrania bezpośrednio z anglojęzycznej strony producenta, firmy Siemens:
http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/products/velocity/solidedge/forms/so...
lub
http://www.plm.automation.siemens.com/en_us/products/velocity/solidedge/forms/so...

Jest to polska nakładka językowa tylko dla programu "Solid Edge 2D Drafting ST6 V106", bez naleciałości związanych z pełną wersją "Solid Edge ST6".

Oczywiście należy wcześniej zainstalować wersję anglojęzyczną tego programu. link stąd http://www.dobreprogramy.pl/Solid-Edge,Program,Windows,12097.html

Program autodziad to jest syf ! jego parametryczność i operowanie na relacjach żadne ! rozmawiałem z kolega i mówi mi o 2014 że są relacjie ...
ok ściągam triala i testuje.. to samo ... jak z łaską dali od wersji 2010 niby parametrycznośc to tak to kulej.
A łajać dziadów trzeba bo mają w swojej ofercie taki program jak invnetor i działa tak jak należy.

Solid Edge jest 2d ten i jest w 100% darmowy do normalnej komercji, jest to wyciągnięty moduł 2d z wersji 3D.
jedna z drugą się widzi.
I opera się na tych samych zasadach co solid works, catia, ProE, NX, inventor, powershape.
Tylko autodziad i jego marne klony nie mogą jakoś normalnie funkcjonować.
Narysuj kreskę i kasuj .. zamiast narysuj, wymiaruj, narzuć relacje, popraw wymiarem każdy normalny CAD to ma tylko auto syf nie

forgetit
15-03-2014, 16:04
A ja używam DraftSight x64. Darmowy i w miarę wygodny do rysunków 2D.

Elfir
15-03-2014, 16:05
ja mam ZWcad

מרכבה
15-03-2014, 16:13
Miałem jedno i drugie! kolny mniejsze lub większe autodziada.
http://www.gmsystem.pl/Docs/PorownanieSE2DDiAutoCAD.pdf bronie swojego ponieważ przerobiłem ac i mam go serdecznie dość

Waldek K
16-03-2014, 17:19
מרכבה pracuję na AutoCADzie od ~20 lat (gdzieś od wersji 2) i nie podzielam Twojego zdania. Wszystko zależy do czego program ma być używany. W mojej branży niemal zawsze mam sporą część infrastruktury już istniejącą i w niej muszę "doprojektować" instalację, więc mi ta parametryczność nie jest potrzebna. To w zasadzie tak jak się kiedyś rysowało ręcznie - trzeba szybko i łatwo naszkicować stan istniejący, a potem już tylko skupić się na nowych elementach. Też szybko, bo terminy gonią...

מרכבה
16-03-2014, 17:57
Pierwsze spróbuj potem czegoś innego, 20 lat tamu to jako alternatywa dla ręcznego rysowania.
Łatwość szkicowania itp nie jest do przecenienia.

Waldek K
18-03-2014, 13:56
מרכבה, przepraszam, ale nie rozumiem, co chciałeś powiedzieć.
Nie dlatego używam AutoCADa, że zacząłem używać go 20 lat temu, ale dlatego, że nadal mi odpowiada. Pracowałem też w 3D, kilka lat pracowałem w PDS-sie i nie twierdzę, że inne programy są złe. Po prostu w mojej obecnej pracy wystarcza AutoCAD i to LT. Pamiętaj, że dla firmy ważna jest też wymienność plików z podwykonawcami i zamawiającymi, a do tego cena programu ma też bardzo duże znaczenie.

מרכבה
18-03-2014, 15:00
AutoCAD i to LT. to porównaj do solid edge free 2d st 6 ... 5 tyś to wiesz ale wolę wydać na wartościowe programy np invnetor Lt jest wart 5 tyś.ale AC nie .
Jedynie wymienność plików ale też nie widzę problemu.
Ale 3D AC to jest jeszcze większa męka piekielna. Pierwsze co mnie od tego programu dorzuca, to masa tych ikonek, do niczego i ten pasek z właściwościami linii, po lewej .. wszytko pięknie ładnie ale nawet nie można długości linii w nim edytować.
Nawet z automatu nie da dobrze relacji tylko trzeba gdzieś grzebać. Ba nie wyobrażam sobie zrobienia prostej mechaniki w AC.
Test na to czy program dobrze działa to narysowanie z marszu w 5-10min silnika gwiazdowego gdzie dzięki relacjom będą tłoki się ruszać.
249114
249115

Np dobieranie długości i kąta okapu w dachu, czy ten sinik, to jest płaski moduł za free.
Program typu them 6.3 do analizy termicznej, czy np pakiet spec bud czytają dxf z programu.
Nie ma żadnego interesu wspierać jakiś produkt czy coś w tym stylu, ale jest młody inż .. i potrzebuje jakiś CAD...
to wchodzi i ściąga, a nie z chomika pirata auto dziadka.
Właśnie schematy elektryczne, ba bloki w dwóch stanach np drzwi zamknięte czy otwarte.
W najnowszym jeszcze jest lista części na podstawie bloków... czyli ile bloków drzwi wstawiłeś program to zliczy !
chyba nie trzeba tłumaczyć jak to jest wygodne w zestawieniach czy coś.
Dla ktoś kto ma zero a chce zacząć przygodę nie widzę na ten czas innej drogi.

Jak AC LT będzie za free a do tego szkicownik będzie taki jak w inwetorze to można będzie powiedzieć że wybór jest już drogą wolną.
Na razie jest poza moją galaktyką.

niktspecjalny
18-03-2014, 15:30
Pierwsze spróbuj potem czegoś innego, 20 lat tamu to jako alternatywa dla ręcznego rysowania.
Łatwość szkicowania itp nie jest do przecenienia.

Witam Cię.W mej historii i nie tylko posługiwałem się 3D Sudio Max.Mam jeszcze go na bodaj 20 dyskietkach kiedy to był bardzo skąpy i okrojony.Teraz jego przyjazny interfejs nie odbiega od innych programów.