PDA

Zobacz pełną wersję : okno dachowe Rooflite



poi098
08-05-2007, 21:14
czy ma ktoś doswiadczenia z tymi oknami. Mogę nabyć w rozsądnej cenie te okna o symbolu DPM6A czyli bez nawiewnika ale nic o nich nie wiem poza tym co pisze producent, ale oni zawsze sie chwalą. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.Pozdr.

jeżyk
08-05-2007, 22:45
Coś mi sie obiło o uszy, że te okna robią w fabrykach Veluxa albo na ich zlecenie (o nieco nizszym standardzie). Gdzieś mi je zachwalali, ale kupiłem Roto

romwis
09-05-2007, 01:14
Ja mam 6 szt takich okien o wymiarach 78x140 oraz 2 szt Roto najmniejszych na swoim poddaszu. Na razie doświadczeń eksploatacyjnych brak bo dach skończony dopiero 1 marca tego roku. Prezentują się dość dobrze ale też nie mają żadnych wodotrysków. Po prostu okna dachowe. Mają dwa stopnie zamknięcia: całkowite i lekko uchylone. Robi się TO za pomocą klamki zamykającej umieszczonej na dolnej krawędzi okna. Podobno to jakaś odmiana Veluxa robiona na starej linii produkcyjnej na Węgrzech.
Co do chwalenia się to mam przeciwne zdanie. Są wręcz skromni i wprost mówią, że to okna dla przeciętnie zarabiających o przyzwoitych parametrach.
Dlatego ich m. inn. wybrałem. A jak będzie? Zobaczymy.
pzdr.
-romwis

jacek_cn
09-05-2007, 09:29
Mam 4 takie okna kupiłem w leroy. Jestem po pierwszej zimie. Jak na razie spoko, bez zarzutu

kaczorek.
09-05-2007, 11:48
mam ich 5 nie są złe ale porównujac z veluxem to widac i czuc różnicę
wystarczy dotknąć blaszek i się wyginają velux jest zdecydowanie lepszy - mam 12 szt veluxy wiec mam porównanie i na dzień dzisiejszy raczej bym dopłacił do lepszych okien tymbardziej ze te okna mają wytrzymać lata - mam nadzieje że tak będzie ale powtórze dzisiaj kupił bym veluxa albo fakro

iwonaszczytno
09-05-2007, 19:58
Ogólnie wynalazek tyle że w przyzwoitej cenie, jak kogoś stać niech bierze Fakro , Velux , Roto, Okpol jak nie to Rooflite też potrzyma kilka lat, jest to jakby uboga wersja Veluxa coś jak towar ARO dla Macro Cash Carry

Andrzej Wilhelmi
09-05-2007, 23:59
Jaka cena taki produkt. Pozdrawiam.

ALBINOTAUR
05-07-2007, 20:31
No cóż nad tymi RoofLiteami też długo myślałem i prawdę powiedziawszy byłem na 90% za nimi. W hurtowni mili panowie bardzo mi ten produkt zachwalali, przekonywali itp. Trochę już na ten ich marketing przymykam oko i zacząłem szukać czegoś sprawdzonego:
1. Roto - w innej hurtowni dawali 26% rabatu, jednak nie mówili że Roto ma swoje produkty w katalogowej cenie o 10-12% droższe od konkurencji (zły marketing)
2. Fakro - bo polskie i bardzo dobre i bardzo drogie (nawet od veluxa)
3. Velux - bo wiadomo - najwieksze doświadczenie, sprawdzone produkty.

No i prosze sobie wyobrazić, że kupiłem veluxy 78x140 obrotowe z modułem wentylacyjnym i klamką u dołu okna po 944zł/sztuka. I wyszło mnie to o 31zl drożej na sztuce od RoofLiteów (od ceny jaką dawali mi w promocji w hurtowni 913zł)!!! No więc chyba musiałbym być kompletnym wariatem żeby ryzykować w te okna RoofLite.
Dodam, że okna kupiłem na allegro, transport gratis.
Oczywiście cena 944zł jest już z kołnierzem izolacyjnym :)

Pozdrawiam i zycze podobnych zakupów.
Albin

masza
05-07-2007, 22:03
Okna te mają cieńsze ościeżnice niż Velux. To uwaga dekarza.
4 szt. założyłem w garażu.
Na moje okna był zwrot 100 zł/szt. po wysłaniu kuponów do Niemiec. Nie wierząc w specjalnie, że coś dostanę, wysłałem 4 kupony listem zwykłym do Niemiec. I otrzymałem ten zwrot, pomniejszony co prawda o znaczne koszty przelewu zagranicznego.
U mnie te okna nazywają się Tyrem, kupione w Leroy Merlin, ale jest to to samo, co Rooflite. Razem z kołnierzami po tym zwrocie wyniosły 500 zł/szt. Rozmiar 118x70. Jestem z nich zadowolony, służą jako świetliki, nie otwieram ich.

iwonaszczytno
05-07-2007, 22:23
Akurat Tyrem to nie to samo :wink: te robi Fakro, a Rooflite Velux ale jakość taka sama ( nie najciekawsza, jakby produkt dla Biedronki czy Lidla)

I.W.
06-07-2007, 15:28
Chyba maja zwykłe szkło nie hartowane. Ja okna kupiłem na allegro, za fakro 78 x 118 z kołnierzem płaciłem 848 zł. Te kołnierze też parę złotych kosztują dlatego warto sprawdzić czy do tych okien są i po ile.

leszekmiller
28-11-2009, 09:35
ja myśle że to słaby produkt polecał bym już bardziej StarLite albo Fakro

e-dachowe
02-11-2010, 14:48
POLECAM ROOFLITE z NOWEJ LINI, czyli modele AERO oraz CORE, bardzo ładne okna w dobrej cenie