PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki opust na Braasa i Unibeta?



pawel_l
25-06-2003, 22:46
Jaki opust udało się wam uzyskać? Na Braasa (na razie bez negocjacji) dostałem 10%, na Unibeta - 15%. Cena bazowa Unibeta troszkę niższa.
Wybieram między esówką Unibet i Celtycką Braasa. (kolor ceglasty / czerwony)
Paweł

Uller
26-06-2003, 07:17
Rozglądałem sie na razie tylko i na Brasa dostałem 15% w Hadexie w Katowicach, ale wydaje mi się ze można jeszcze coś wywalczyć.

Karolina
26-06-2003, 07:28
Na brasa dostaliśmy 16% na dach. podstawową i 15% na pozostałe elementy w dachluxie w Warszawie.

Maluszek
26-06-2003, 07:50
Nam proponowano ok. 20% upustu na Brassa. Wybraliśmy ceramiczną Creatona na którą dostaliśmy 25% - Warszawa

Karolina
26-06-2003, 08:31
To był upust od cen katalogowych? Aż nieprawdopodobne! Nam powiedział, że 16% to jest absolutny max. upust. Jesteście lepsi w negocjacjach niż my, a juz nam się wydawało, że osiągamy mistrzostwo :lol:

Maluszek
26-06-2003, 08:43
:D

26-06-2003, 08:44
Ja moze nie na temat ale jakże miło zobaczyć "opust" an ie ten wstrętny "upust". Paweł jesteś jednym z nielicznych ludzi posługujących się tym terminem prawidłowo :D :D :D Ludzie skąd ten "upust" !!!??? :o :evil: Przecia upuścić to można komuś krwi lub sobie kamień na nogę :x Ceny się opuszcza !!!!!

Maluszek
26-06-2003, 08:46
O jejku ale się czepiasz :D i tak wiadomo o co chodzi :D

pawel_l
26-06-2003, 08:59
Gość-
dzięki za pochwałę.
Staram się o przynajmniej elementarną poprawność. Przyznam, że gdy pierwszy raz zobaczyłem "opust" to pomyślałem, że to błąd, ale po refleksji sprawdziłem i to jest poprawnie. A wyposażony w różne pomocnicze akcesoria językowe jestem dobrze bo moja żona jest polonistką.
Więc prośba do wszystkich- dbajcie o to jak piszecie. Ostatnio wyrzuciłem do kosza ofertę na dach głównie z powodu nieczytelności i błędów np. co to jest "kołnież"?

Pozdrawiam
Paweł

kwiatkor
26-06-2003, 10:38
Ale problem chyba w tym, że język polski należy ciągle do języków żywych i przyjmuje nowe słowa i nowe znaczenia słów. Upust w sprzedaży stał się już tak popularny, że chyba tylko czekać jak zawita do słownika poprawnej polszczyzny.

Karolina
26-06-2003, 14:08
Wiem, że powinno się używać słowa "opust", ale tak mi to strasznie nie brzmi i dziwnie kojarzy się z "odpustem". Coś w tym musi być, bo z kim nie rozmawiam (negocjuję), mówi właśnie o "upustach", a nie "opustach".

Uller
03-07-2003, 08:45
Ostatnio wchodzę do jednej z moich ulubionych hurtowni i zapytałem się ile dostanę opustu na Brassa i powiedziano mi 10%. Stwierdziłem, że w innych miejscach dostanę co najmniej 15% i wtedy dowiedziałem się o ciekawej rzeczy. Na Śląsku 16 czerwca zostało podpisane porozumienie pomiędzy paroma większymi hurtownikami, że nie będą dawać większych opustów niż 10% na Brassa :evil: . W bardzo złym humorze sprawdziłem jak się ma to do rzeczywistości. Hurtownie które wcześniej dawały mi 15% opustu wycofały się z tej oferty. Zaproponowano mi w niektórych 13% i powiedziano: "Więcej nie możemy, a i tak daliśmy za dużo jakby się ktoś tam dowiedział to byśmy stracili swoje stałe rabaty" :lol: . Ale całe szczęście znalazłem bez problemów dostawców niezależnych i hurtownie, które nie zgodziły się na taką umowę gdzie 15% rabatu dostaje się na starcie :lol: . Poza tym małopolskie hurtownie (do których mam jakieś 20km) wcale nie się nie przejmują tym co się dzieje na Śląsku.

Uller
11-07-2003, 08:52
Pochodziłem, popytałem i dowiedziałem się, że BRAAS daje hurtowniką opust 22%. Hurtownik jeszcze jest obciążany transportem. Na śląsku teoretycznie mówi się o tym ze opust dla klienta nie powinien byc wiekszy niz 10%, ale nikt tego nie przestrzega. Na razie mam 17%, ale inny dostawca powiedział mi że da mi 10% bo nie może powiedzieć inaczej, ale kwotowo bedzie mniej niz 17%.

Fugas
11-07-2003, 18:26
Jestem po dzisiejszych rozmowach w temacie dachowki:

Rup sirius angoba- 15%
Wiekor L15 angoba - 16%
Dach 500m2. Chce kupic lacznie z rynnami ewentualnie wiezba.

Prosze o info jesli ktos w okolicach wawy dostal cos wiecej.
Poprosze rowniez o namiary na dobre sklady z dachowkami.

Maluszek - gdzie ten Creaton tak dobrze sprzedaja?
Bede wdzieczny za info.

Fugas

TOMEKR
15-07-2003, 10:06
Właśnie kupiłem Creatona karpówke z 14 % upustem więc jeżeli te 25 % to prawda to chyba jestem kiepskim negocjatorem

pawel_l
15-07-2003, 10:31
Ostatecznie zdecydowałem się na Unibet esówka- na dach. podstawową 17, na dodatki 15%.

Paweł

bd
15-07-2003, 11:12
i co w końcu wybrałeś? Czy masz zauwanie do dachówek betonowych.

pawel_l
15-07-2003, 19:42
Wybrałem j.w. myślę że nie będę żałował. Na dachu rodziców dach. cementowa (robiona w betoniarni "za rogiem") leżała 25 lat. Myślę że będzie to problem moich dzieci a może wnuków (jeśli oczywiście będą chcieli mieszkać ze starymi).

P.

mc
17-07-2003, 08:32
Przed chwilą dowiedziałem się, że hurtownie we Wrocławiu, handlujące Braasem zawarły porozumienie o opuście 10%.

17-07-2003, 16:15
Jestem z okolic Wrocławia, też interesuje sie Brasem lub Unibetem, na obie dachówki mam zapewniony opust 22%
pozdrawiam

mc
17-07-2003, 20:18
Gdzie dają opust 22 % ?
Jutro kupuję !

Uller
18-07-2003, 08:27
z 22% opustem ja też z chęcią kupie.

Bartt
18-07-2003, 09:27
Gościu - wejdź na wątek "gdzie kupować we Wrocławiu" i podziel sie namiarami :)

Drozdek
18-07-2003, 16:14
na Brassa dostałem 16% - podwójna s-ka, 230 mkw

kwiatkor
18-07-2003, 18:22
A propos Brassa i Unibet'a:

jeden ze sprzedawców, niezbyt przychylnie wypowiadający się o Brassie pokazał mi dachówki obu firm, tak do porównania. I miał rację:
Brass: jakieś nadlewki betonu w dolnch krawędziach i braki (nie za duże, ale w porównaniu z Unibetem widoczne), wierzchnia warstwa - bardzo porowata, w porównaniu z Unibetem - tandeta.

Czy macie podobne doświadczenia, czy tylko sprzedawca sprytnie przedstawił mi towary?

28-07-2003, 21:37
Opust, upust ... , ja tam wolę po staremu - UPUST.
Nie trzeba się za bardzo wymądrzać, wystarczy sprawdzić w encyklopedii.
Ja sprawdziłem i oba wyrażenia są poprawne!!
Niech więc żyje upust!

pawel_l
29-07-2003, 07:14
Sprawdza się w słowniku języka polskiego a nie w encyklopedii.

Grzegorz63
29-07-2003, 09:03
Ten "opust" zupełnie mi nie leży, wręcz mnie irytuje... Skoro przyjęło się w naszym języku popularne słowo "upust" to po co reaktywować jakieś staropolskie dziwolągi... A może zapytać MIODKA???

Artur_Cholys
29-07-2003, 22:13
To mnie na Braasa dali 11%
na euronit 12%
a ten unibeton to co to jest? :cry:

PS proponuję RABAT nieźle brzmi :wink:
[/b]

Bartt
30-07-2003, 09:25
Grzegorz ma rację, brzmi jak z jakiejś regionalnej gwary

pawel_l
30-07-2003, 10:27
Zamykając wątek:
juz kładą mi esówkę Unibetu.

A co do opustu i upustu (wg słownika j. polskiego PWN):

opust m IV, D. -u, Ms. opuście, blm
1. hand. &zniżka ceny kupna, przyznawana nabywcy przez sprzedawcę (zwykle przy zakupach hurtowych); rabat, bonifikata&
Udzielić opustu.
Hurtownia otrzymuje od wydawcy książki z opustem od ceny katalogowej.

2. sport. &w ćwiczeniach gimnastycznych: ruch kończyn lub tułowia ku dołowi&

upust m IV, D. -u, Ms. ~uście; lm M. -y
1. &odprowadzenie nadmiaru cieczy, pary lub gazu ze zbiornika albo z jakiegoś urządzenia&
Dzięki szybkiemu upustowi ciśnienie pary spadło.
Upust wody ze zbiornika retencyjnego.
Δ med. Upust krwi &zabieg leczniczy (dziś rzadki) polegający na nakłuciu lub nacięciu żyły, zwykle łokciowej, i wytoczeniu pewnej ilości krwi (np. w nadciśnieniu)&
◊ Dać czemuś (np. oburzeniu, niechęci, łzom, goryczy) upust &dać czemuś ujście, pofolgować sobie w czymś; wyładować się&

2. &urządzenie do odprowadzania, spuszczania wody ze zbiornika, kanału itp.; śluza, spust&
Otworzyć, zamknąć upust.
Wybudować dodatkowe upusty.

Więc daję upust swojej niechęci do upustu i życzę dużych opustów.

Bartt
30-07-2003, 12:23
Pawle, do słownikia zajrzałem juz tygodnie temu, po twoim pierwszym poście w tej sprawie :).
Niemniej mądra definicja nie przekonuje mojego ucha. Ono krzywi się na opust :P, choć przyznaję - teoretycznie wygląda na to, że masz racje. hej

30-07-2003, 18:28
Euronit 20%
Braas - czekam ... tymczasem około 12% ale to była wstępna wycena.
Jeśli braas da tyle co Euronit to wezmę braasa, chociaż w wycenie katalogowej całego dachu jest ciut droższy, ale mają podobno lepsze farby .

CZ.

Artur_Cholys
30-07-2003, 22:27
witam
Ciekawe gdzie dostałeś upust 20% na euronita?
A jeśli chodzi o Braasa to słyszałem dokładnie odwrotnie:
Braas ma farby polimerowe (trwałość 5 lat)
Euronit ma farby akrylowe, co przy ich znacznie dłuższej trwałości i samoczyszczeniu przekonuje bardziej niż oferta Braasa.

Ciekawostką jest fakt, że mój kolega odwiedzając głównego mechanika produkcji Braas Polska, usłyszał mniej więcej tekst: "... Panie jak by Pan wiedział i widział jak to się produkuje to by Pan nigdy nie kupił, nie polecam.." ciekawe co miał na myśli?
A mój kumpel w końcu wybrał blachodachówkę....

Ponawiam pytanie o UNIBETON jak to ma się do ww konkurencji?
:-?

30-07-2003, 22:57
dzięki za informacje o euronicie i braasie,
a te 20% to rzeczywiście - nie wydumane !!!
w konkurencji powiedzieli, że cyt. " ten to psuje rynek " i jeszcze coś tam pod nosem ...
Ale mnie to nie obchodzi - ja kupuję i chcę to zrobić wiadomo jak najkorzystniej. :)

W końcu mnie też konkurencja psuje rynek :evil: och i to jak !!!

CZ.

Artur_Cholys
31-07-2003, 20:07
Miły Gościu jeśli możesz zadbać o bliźniego podaj namiary na tego co psuje rynek. :lol:

31-07-2003, 21:28
generalnie wychodzi tak :
Dach prosty dwuspadowy 230 m2, wyłaz, ławy kominiarskie 2 szt. folia DACHOWA 2000 g/m2/24h, połączony z garażem, a więc kosze, wszyściutkie elementy do dachu ( bez rynien i obróbek), żadnych plastikowych nieoryginalnych wykończeń.

Euronit S dachówka - cały dach - 9 100 zł brutto,
Braas Celtycka - cały dach - 9 500 zł brutto,

I co wybrać ???
Muszę szybko podjąć decyzję.

CZ.

31-07-2003, 21:58
Encyklopedia WIEM :
UPUST - 1 - budowla hydrotechniczna
2 - upust krwi
3 -
4 -
5 -
6 - bonifikata, rabat, zniżka ceny
7 -
8 -

i jeszcze kilka innych znaczeń.
Jak widać słownik języka polskiego nie wyjaśnia znaczeń, raczej pisownię.

pawel_l
31-07-2003, 22:32
Encyklopedia WIEM :
UPUST - 1 - budowla hydrotechniczna
2 - upust krwi
3 -
4 -
5 -
6 - bonifikata, rabat, zniżka ceny
7 -
8 -

i jeszcze kilka innych znaczeń.
Jak widać słownik języka polskiego nie wyjaśnia znaczeń, raczej pisownię.
Nie chcę się wymądrzać ale WIEM nie jest tzw. wydawnictwem normatywnym (papier a szczególnie dysk jest cierpliwy) - w przeciwieństwie do słownika PWN. A słownik języka (np. polskiego) tym się różni od sł. ortograficznego, że wyjaśnia właśnie znaczenie i poprawne użycie słowa.
Myślę, że warto skończyć temat.

01-08-2003, 19:50
kurcze chyba pomyliłem wontki, nie - wątki o upustach, sorry - o opustach czy ortografii, gramatyce czy jak tam ?
Właściwie nie "sorry" tylko "przepraszam".


Piszcie co chcecie, jak chcecie byle na temat.
A to co piszecie i jak piszecie świadczy o Was.