PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za projekt rozbiórki domu?



RYDZU
26-06-2003, 06:26
Jak w temacie.
Przepis mówi że można rozbierać niższe niż 8 m i stojące w odległości połowy wysokosci od granicy działki bez projektu (wystarczy poinformować urząd i to wszystko)
Projekt muszę zrobić bo budynek stoi w granicy działki. Za diabła nie wiem ile to może kosztować a wypadało by mieć jakąś orientację w cenach przed rozmową.

RYDZU

HenoK
26-06-2003, 14:26
Pięć tysięcy, kto da więcej :D .
A tak serio, to jeśli chcesz dostać konkretną odpowiedź to podaj trochę więcej szczegółów : wielkość, rodzaj budynku, itp.
Może nawet znajdzie się kilku chętnych na zrobienie takiego projektu.
Mógłbym się tego podjąć, jeżeli to w moim regionie (Pomorze Środkiwe).

RYDZU
26-06-2003, 17:03
No i jak zwykle zapomniałem o tych najważniejszych detalach :)
Tak orientacyjnie to tak sie przedstawia:
Budynek z kamienia, 2 kondygnacje - parter i piętro- chociaż "budynek" to może przesada - z budynku pozostały ściany konstrukcyjne i pozapadane do środka resztki poszycia dachu i fragmenty stropów, niektóre pomieszczenia parteru mają takie "niby piwniczki" w podłodze. Generalnie ruina. :D
Wymiary - wysokość około 7-8m, Długość około 30m. Szerokość 6,5-7 m
Długą scianą budynek przylega to terenu będącego we władaniu gminy, a jedną z bocznych do sąsiadów.
Mediów żadnych nie ma - zostału poodłączane juz ładnych kilka lat temu.

RYDZU

PS Lokalizacja budynku - Częstochowa

HenoK
26-06-2003, 18:59
No to ja odpadam (za daleko), ale za tego typu opracowanie policzyłbym ok. 1000 zł.
Jednak na Twoim rynku ceny mogą kształtować się inaczej.

KM-C
24-02-2010, 11:41
Koszt projektu rozbiórki w głównej mierze zależy od tego czy jest dokumentacja budynku (np. inwentaryzacja).

Znaczenie ma też rodzaj obiektu do rozbiórki, jego lokalizacja względem innych budynków. Opisanie technologi rozbiórki oficyny budynku 4 piętrowego, z pozostawieniem części frontowej budynku, wymaga większego nakładu pracy niż rozbiórka wolnostojącego domu mieszkalnego.

W projekcie muszą znaleźć się ilości materiałów budowlanych pozostałych z rozbieranego budynku (drewno, stal, żelbet, materiały ceramiczne, czasem azbest)

Dla standardowego domu jednorodzinnego koszt wykonania projektu rozbiórki powinien się zmieścić w kwocie 1,5 - 2 tys zł ( w zależności od tego czy jest inwentaryzacja).

O nietypowych obiektach należy rozmawiać indywidualnie.

W razie zainteresowania, wykonujemy takie projekty.
501 897 771

belski1
04-07-2014, 04:03
Witam ja mam trochę podobna sprawę w centrum miasta mam mała chatkę do rozebrania która stoi od granicy równoległej do chodnika w odległości większej niż połowa wysokości budynku, ale stoi na granicy działki z sąsiadem...czy muszę tez robić projekt rozbiórki??? nie wystarczy ze dogadam się z sąsiadem?

Nefer
04-07-2014, 10:27
W prawie budowlanym z żadnej sytuacji (ani rozbiórki ani budowy ani posadowienia budynku) nie ma pojęcia "zgody sąsiada".