PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe BK z Ytonga



Bartt
26-06-2003, 10:40
Podobno Ytong zaczął dodatkowo robić bk o wymiarach dokładnie takich jak polscy producenci np. 24*24*59, bez PW i bez uchwytów.
Czy ktoś to już kupił? - jak z jakością, rabatem i ceną - czy jest to droga/tańsza/tania wersja dalej dobra jakościowo?

Pytam, bo zaproponował mi to hurtownik - cena wyższa niż bk z Milicza o jakieś 60gr/sztuka, ale może da się taniej - pytanie czy warto

rtp
26-06-2003, 17:21
Podobno Ytong zaczął dodatkowo robić bk o wymiarach dokładnie takich jak polscy producenci np. 24*24*59, bez PW i bez uchwytów.
Czy ktoś to już kupił? - jak z jakością, rabatem i ceną - czy jest to droga/tańsza/tania wersja dalej dobra jakościowo?

Pytam, bo zaproponował mi to hurtownik - cena wyższa niż bk z Milicza o jakieś 60gr/sztuka, ale może da się taniej - pytanie czy warto
Mam wycenę za 37 zł za mkw - nazywają to suporex- na palecienazywa się bk autoklawizowany, z tego bedzie mój dom ( itong normalny wycena
60 zł ) róznicy golym okiem nie widac

jolana
26-06-2003, 17:58
Ja właśnie z tego ytonga buduję swój dom. Jakość bardzo dobra, bloczki równiutkie, cena metra kw. 42 zł, nie zdążyliśmy przed podwyżką przez producenta, byłoby jeszcze taniej. Budujemy ścianę dwuwarstwową więc grubość 24 cm, potem ocieplenie.

Bartt
26-06-2003, 19:00
rtp, jolana
- czy podane przez was ceny to ceny brutto czy netto?
- z transportem i rozładunkiem, czy bez?
- i wreszcie ile upustu wynegocjowaliście :)

PS Jeszcze jedno, czy klej wliczono w tę cenę, czy płaciliście osobno?

jolana
26-06-2003, 19:10
Bartt, cena brutto z transportem i rozładunkiem, klej osobno.

Bartt
26-06-2003, 19:34
To jest to dobra cena :), Na bk 600 na klej z Milicza uzyskałem z transportem 37,50/m2, więc różnica nie jest już aż tak wielka.
PS Targowałaś się ostro czy tak sobie

Zbychu
26-06-2003, 21:07
JA też buduję właśnie z tego Ytonga. Potwierdzam, że jakość jest bez zastrzeżeń. Bloczki są barzdo równe i na palecie nie więcej niż 3 lub 4 lekko poobijane. Jak narazie zużyłem koło 35 palet i były tylko 2 bloczki bardiej uszkodzone.
Z transpoetem w okolice Łodzi zapłaciłem 36,70 m2 ale jeszcze przed podwyżką (marzec). Cena w fabryce była 4,40 za bloczek czyli koło 31,0 zł/m2. Kleję na klej psb 11,50 za worek 25kg. Teoretycznie worek powinien wystarczyć na 1 paletę pustaków ale mnie wychodzi nieco więcej koło 1,2 worka na paletę.

Moj murarz też mocno chwali materiał.

Pozdrawiam
Zbychu

rtp
28-06-2003, 21:37
Moja cena 37 brutto ( jeszcze nie przyklepnieta ) ze wszystkim oprocz kleju, chyba kupię drozszy
itongowski klej bo po wymurowaniu jest biały jak bloczki - jestem
estetą i zapłace za to :oops: 20 zł za 20kg worek by Ytong