PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł stalmark



_Beti_
10-05-2007, 14:30
poszukuje kogoś kto ma ten piec zamontowany w domu
http://www.eko-kotly.pl/kociol2.html
szukałam już wszelkimi sposobami
firma sprzedająca kotły owszem udostępniła mi jeden kontakt ale aż w Piasecznie ( więc dość daleko ) mówią że sprzedali kilka tych kotłów na Podkarpaciu ale osoby te nie są zainteresowane pokazaniem ich :( dziwi mnie to trochu, nie wiem czy firma sprzedająca kotły coś kombinuje czy faktycznie ludzie są tak niechętni :-?
Ja bym się na pewno zgodziła,
nawet numer telefonu mnie ratuje do takiej osoby :roll:

Więc proszę jeśli macie ten kociło lub znacie kogoś kto do posiada, to pomóżcie :)
wydanie ponad 6 tyś to nie jest prosta sprawa
nie chce kupować kota w worku

I.W.
10-05-2007, 14:52
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88973&highlight=stalmark
W tym wątku przynajmniej dwie osoby piszą że mają ten kocioł

_Beti_
10-05-2007, 15:44
wiem przeczytałam już wszystko co o stermarku, na tym forum i wysłałam wiadomości do posiadaczy tego pieca
ale łudzę sie jeszcze jednak że jest ktoś jeszcze kto ten piec ma i może się podzielić spostrzeżeniami

Mam jednak dziwne wrażenie że niekiedy w wątkach o stelmarku wypowiadają się sprzedawcy tych kotłów lub innych pieców

Jakoś na razie co poniektóre wypowiedzi mało obiektywne są :roll:
chyba że ja jakaś przeczulona jestem :roll:
[/img]

I.W.
10-05-2007, 16:06
Jakoś na razie co poniektóre wypowiedzi mało obiektywne są :roll:
chyba że ja jakaś przeczulona jestem :roll:
[/img]
Bo tak to już jest jak ktoś cos kupił to w swojej ocenie wybrał najlepsze i trudno mu być obiektywnym.Poza tym obiektywny może być ktoś kto może porównac wiele rozwiązań/produktów. Ja w pewnym momencie byłem bardzo nastwiony na stalmarka ale 25 kW dla mojego domu to za dużo. Ma małą powierzchnię wymiany jak na 25 kW. JEst wiele innych pieców z podajnikiem tłokowym. Jest też "nowość" podajnik ślimakowy na miał i groszek w dowolnych proporcjach z jakimiś tam opcjami do paliw o gorszej spiekalności (ruchome palenisko). Podajniki te z palnikami robi firma ardeo (jest na www) i mam zamiar dokładniej sie temu przyjrzeć.

_Beti_
10-05-2007, 17:18
a jakie znasz piece z podajnikiem tłokowym oprócz stelmarka, pleszewa ( którego widzę że raczej nie polecają )
U stelmarka martwi mnie jego ciężar, czyli inne kotły z podajnikiem są cięższe
że podajnik jest tylko na 90 kg, myślę ze to trochę mało

a nie chcę podajnika z ślimakiem ponieważ nie chcę się ograniczać tylko do ekogroszku, który jest dość drogi

a u stelmarka można palić węglem o większej granulacji do 4cm tak przynajmniej piszą

I.W.
10-05-2007, 17:28
a jakie znasz piece z podajnikiem tłokowym oprócz stelmarka, pleszewa ( którego widzę że raczej nie polecają )
U stelmarka martwi mnie jego ciężar, czyli inne kotły z podajnikiem są cięższe
że podajnik jest tylko na 90 kg, myślę ze to trochę mało

a nie chcę podajnika z ślimakiem ponieważ nie chcę się ograniczać tylko do ekogroszku, który jest dość drogi

a u stelmarka można palić węglem o większej granulacji do 4cm tak przynajmniej piszą

właśnie dlatego zwróciłem uwagę na podajnik ślimakowy do miału
opisany tutaj: http://www.ardeo.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=36
Zerknij na allegro (stalmark też kiedyś był) np.

http://www.allegro.pl/item190419629_kociol_kotly_tlokowo_mialowy_ktm_til gner_hit.html

http://www.allegro.pl/item190441257_kociol_tlokowo_mialowy_kwts_20kw_i_i nne_.html

http://www.allegro.pl/item190904819_kociol_kotly_piec_piece_tlokowo_mial owy_25kw.html

Co do kotłów pleszewkich to tam jest kilkanaście firm które swoje kotły nazywają pleszewskimi i są różnej jakości.

_Beti_
10-05-2007, 18:14
właśnie zauważyłam że są różne kotły z Pleszewski ( różni producenci) ale skąd mam wiedzieć które są dobre :roll:
co do kotłów do których podałeś linki wszystkie są droższe :roll:
zielony odpada okrponie dziwny jest
ten niebieski tez jakieś dziwny te drzwiczki ma jakieś dziwne
najnormalniej wygląda ten szary chyba :wink:
wogóle te piece z podajnikiem tłokowym okropnie zakręcone są

a czy już kupiłeś ten ardeo ?
czy jesteś po prostu na niego zdecydowany

I.W.
10-05-2007, 19:07
właśnie zauważyłam że są różne kotły z Pleszewski ( różni producenci) ale skąd mam wiedzieć które są dobre :roll:
co do kotłów do których podałeś linki wszystkie są droższe :roll:
zielony odpada okrponie dziwny jest
ten niebieski tez jakieś dziwny te drzwiczki ma jakieś dziwne
najnormalniej wygląda ten szary chyba :wink:
wogóle te piece z podajnikiem tłokowym okropnie zakręcone są

a czy już kupiłeś ten ardeo ?
czy jesteś po prostu na niego zdecydowany
No to tak jak moja Pani patrzysz na wygląd :wink: . Myśle że kryterium urody kotła jest najmniej ważne. Zwróć uwagę na jego ustawność, dopasowanie do kotłowni i cechy użytkowe. Nie jestem zdecydowany na ardeo ale biorąc pod uwagę że są oni głównie producentem palników-podajników dla wielu firm, będę próbował coś znaleźć. Też mam z tym problem ale zacznie mi się rozjaśniac w głowie kiedy powstaną sciany kotłowni. Stalmark od kwietnia miał podrożeć kosztował chyba 5900 brutto a jak teraz?

ps Sprawdziłem - 6490

_Beti_
10-05-2007, 19:37
ten czerwony stalmarka kosztuje 6300
mają promocje do końca maja, odjeli 500zł dla instalatora

_Beti_
11-05-2007, 13:25
czy może jeszcze ktoś posiada ten kocioł

ADAMOS48
12-05-2007, 20:14
Podchodząc do sprawy sarkastycznie to najleprze sa kotły ,które są produkowane bardzo daleko od nas .Znam kotły Stalmarku ponieważ jest on w moim rejonie i często widzę jak pracują .Po co Wam kotły na miał jak już wyszła dyrektywa ,żeby miału kopalnie nie sprzedawały klientom indywidualnym ,jedynie elektrociepłownie i duże kotłownie mogą palić tym paliwem .Napewno nie zabronią ale mogą zrobić życie bardziej uciążliwe nakładjąc jakieś tam podatki ekologiczne.Powracając do kotów mogę tylko stwierdzić ,że są dobre i wytrzymałe .O innych kociołkach nie będę się wypowiadał ponieważ moglibyście się nieco zdziwić.

qwertys
12-05-2007, 21:11
Beti, czy jest coś na czym Ty się nie znasz ?

Czytam Twój dziennik i jestem pod wrażeniem.

Byłaś tu :

http://forum.info-ogrzewanie.pl/viewforum.php?f=5&sid=a1689ff5b4debb78f5256f3550e9eebf

_Beti_
13-05-2007, 17:01
ADAMOS48

Dziękuje za opinie
Oczekiwałam właśnie opinii od instalatora lub posiadacza takiego kotła
Jednocześnie śmiem jeszcze zapytać :wink: dlaczego najlepszymi kotłami są te które produkowane są bardzo daleko ???
Sadzę że dyrektywa dyrektywą, ale jak jest popyt to i podaż będzie :wink:
Na miał zdecydowaliśmy się przede wszystkim za względu na ekonomie, wiem że miał z ekologią ma mało wspólnego, że więcej popiołu z niego, że mniej kaloryczny i z komina dymi się że ho ho, ale co mi kto nie powiem to i tak wiem że będzie taniej niż eko groszkiem ( podajnik ślimakowy )

Ale czyli na Stalmarki Pan nie narzeka :)
czy ma Pan jeszcze jakieś ewentualne wskazówki ???

qwertys
dzięki za stronkę przydała się , nie byłam tam jeszcze

robson1
14-05-2007, 10:03
mam ten kociol, i po roku czasu nic sie nie dzieje, dziala bez zarzutu, powinni sie wypowiadac Ci co maja go od kilku lat, sterownik jest firmy TECH bardzo prosty w obsludze u mnie wspolpracuje z regulatorem pokojowym

_Beti_
14-05-2007, 12:07
widzę ze odpowiedziałeś mi wszędzie gdzie pytałam o kocioł stelmarka :)
ale może pogadamy na tym wątku
w dzienniku pisałeś że masz zamiar przerobić zasobnik na większy, my także o tym rozmawialiśmy ale jak masz zamiar to zrobić :roll: z 90 na 300 :o
wytłumacz proszę pokrótce

Poza tym mój mąż też miał genialny pomysł "aby przebić się przez ścianę piwnicy i sypać miął prosto z zewnątrz" do piwnicy ale na razie mu przeszło :lol:

U nas jest inny problem z tego co zrozumiałam z rozmowy męża z teściem, jak podłączyć piec do komina bo ma podobne ten wylot okropnie wysoko, jak sobie z tym poradziłeś ???

powiedz mi jeszcze na ile dni wystarczał Ci pełny zasobnik tej zimy
bo że popiół trzeba często wyrzucać to wiem, ze wsi jestem :lol: więc znam uroki palenia miałem i węglem, dymienie z komina też znam :roll:

czy często czyścisz piec, bo z tego co czytałam to raz na 2 tyg. to obowiązkowo trzeba go czyścić

Bardziej techniczne pytania może będzie miał mój mąż, jak wróci z pracy, bo ja raczej od strony praktycznej patrzę :wink:

robson1
14-05-2007, 12:52
no wiec przerobic zasobnik prosta sprawa, ten ktory jest teraz to zwykła puszka zespawana z czterech kawałkow prostej blachy przykrecona 4 srubami ,wiec spawam 4 kawalki blachy tyle ze 3 razy wieksze przykrecam i po sprawie:), co do wylotu komina, nie rozumiem problemu? kupilem kociol razem z kolanem przylaczeniowym do komina, z tym ze kolano troszke musialem przerobic bo przekroj mojego komina to 140x140 a kolano mialo srednice bodajze 300 mm, postawilem kociol z kolanem przy kominie wykulem dziurke i po wszystkim :lol:

robson1
14-05-2007, 12:58
no wiec przerobic zasobnik prosta sprawa, ten ktory jest teraz to zwykła puszka zespawana z czterech kawałkow prostej blachy przykrecona 4 srubami ,wiec spawam 4 kawalki blachy tyle ze 3 razy wieksze przykrecam i po sprawie:), co do wylotu komina, nie rozumiem problemu? kupilem kociol razem z kolanem przylaczeniowym do komina, z tym ze kolano troszke musialem przerobic bo przekroj mojego komina to 140x140 a kolano mialo srednice bodajze 300 mm, postawilem kociol z kolanem przy kominie wykulem dziurke i po wszystkim :lol: co do spalania to nie bylo zimy i zasobnik wystarczal na okolo tydzien, ale pewnie przy srogiej zimie wystarczy na okolo 3 dni, a czyszczenie robilem raz na tydzien, z tym nie ma problemu, zajmuje to raptem pare minutek

robson1
14-05-2007, 13:00
kurcze musialem wyjsc i poszlo drugi raz ale co tam, jak bedziesz miala jakies pytanka to wal smialo

_Beti_
14-05-2007, 13:59
a nie dziwiło Cię przy zakupie że piec jest lżejszy od innych tego typu o jakieś 100kg

a gdzie zamawiałeś piec na allegro????


powiedz jakiej wielkości masz dom i jaki zbiornik na ciepłą wodę
u mnie jest to jakieś 160m (bez piwnicy) budowany z maksa ocieplany 12cm styropianem a zasobnik na ciepłą wodę ma być 300l ( mąż wymyślił kolektor w przyszłości więc musi być taki duży :-? ) więc jak myślisz z doświadczenia czy 25 wystarczy

robson1
15-05-2007, 05:16
piec kupilem na www.kotly.pl, co do ciezaru to nie przykladam zbytnio do niego wagi, jesli jest faktycznie wykonany ze stali kotłowej to połowa sukcesu, jesli wytrzyma 20 lat bede szczesliwy (ale to chyba nie realne)
no wiecm moj dom ma powierzchni uzytkowej 122 m2 + garaz (ogrzewany) i piwnica, budowany z bloczka komorkowego typ 600 + styropian 12 cm, zbiornik CWU z podwojna wezownica ma150 litrow, jesli rozpale w piecu po 30 minutach woda w zbiorniku ma 50-60 stopni, wiec moim zdaniem nie widze problemu jesli bedziem mial nagrzac 300 litrow troche dluzej mu to po prostu zajmie, no i podoba mi sie w tym piecu duze palenisko i ruszt dodatkowy, bo jesli latem tylko w nim podgrzewam wode to pale drzewem a z racji tego ze jestem biedny to musze oszczedzac wiec wrzucam do srodka 3-4 kawalki drewna (suchego) i po pol godzinki woda ma 60 stopni, sa minusy takiego rozwiazania codziennie musze rozpalac, ale kiedys sprawdze dokladnie ile spaliłby miału jaeśli tylko bym podgrzewał wodę (wtedy musiałby być na podtrzymaniu 24 godz na dobe), a teraz wybacz bo czas do pracy, nie wiem czy Ci pomogłem, ale życzę miłego wybierania kociołka :lol:

robson1
15-05-2007, 05:20
ta stronka to www.kotly.com sorki za pomyłkę :D
http://kotly.com/product_info.php?cPath=15&products_id=786

bernadetta
15-05-2007, 07:19
mój dom ma 130 m, podłogówka 14m,bjler z wężownicą 120l i na to kocioł 25kw

lbryndal
19-11-2007, 11:34
troszkę jakby zimno było więc pewnie użytkownicy Stalmarków spogladają na kociołek.

jak wrażenia ??
jak spalanie ??
jak obsługa ??
polecacie ??

czy ten 17kW wystarczy mi na 120m2 uzytkowej ? (po podłogach 137m2 powyżej 1,9m) + ogrzewanie ciepłej wody uzytkowej ?