PDA

Zobacz pełną wersję : "Doskonały" i "Z Charakterem" z pracowni



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11

tomchis
29-12-2010, 20:42
Ja budowalem z Porothermu 25 i wyszło mi ok 2600szt ale mój Doskonały (1EN) jest wydłużony o 1,5m i mam dobudowany garaż ok 40m2
pzdr.
M.

Dzięki, hmm tylko ,że Porotherm 25 ma inne wymiary.... no ale ok. Jakiś obraz mam. Przyjmując , że Porotherm 25 jest 1/3 mniejszy to 1/3 z 2600szt to około 1733, więc wydaje się całkiem trafne te 1600sztuk.

Pzdr.

Mr_Mabram
30-12-2010, 19:16
Mam pytanie do "Plebus". Z tego co pamiętam masz kocioł gazowy taki stojący z zasobnikiem. Mogłabys napisac proszę jakiej to firmy |(jaka moc kotła).Jak się sprawuje przy twoim ogrzewaniu podłogowym? Pamiętam że poszło ci ok. 1300 m rury chyba. Jakie koszty miesięczne mniej więcej w ogrzewaniu teraz wychodzą.
Dziekuję i pozdrawiam
Mabram

pauli28
02-01-2011, 22:24
Witam, a ja mam pytanie dotyczące kosztów budowy? Czy można wierzyć temu co jest napisane na stronie internetowej czy w rzeczywistości to nierealne? Czy jest taki dom w okolicach Łodzi? Pozdrawiam wszystkich:)

gaga33
03-01-2011, 13:04
pytanie do plebus: i jak tam koszty ogrzewania?ile was wynosi na miesiac?i jakie macie ogrzewanie? Plebus czy nie macie przez te duze okna bardzo duzych strat powietrza? proszę o szczere porady:) AA i jakie macie pomysły na okna żeby byc bardziej intymnym, okna sa duze i wszytsko przez nie widac, najwiekszy problem to jest chyba z tym trojkatnym oknem:(i wymiarowo i finansowo;/

evel_ina
03-01-2011, 16:34
Witam. Mam pytanie do plebus: czym macie obłożony kominek? Jaki to kamień? Bardzo mi się podoba i nie mogę nigdzie czegos takiego znaleźć.

plebus
04-01-2011, 10:55
Mam pytanie do "Plebus". Z tego co pamiętam masz kocioł gazowy taki stojący z zasobnikiem. Mogłabys napisac proszę jakiej to firmy |(jaka moc kotła).Jak się sprawuje przy twoim ogrzewaniu podłogowym? Pamiętam że poszło ci ok. 1300 m rury chyba. Jakie koszty miesięczne mniej więcej w ogrzewaniu teraz wychodzą.
Dziekuję i pozdrawiam
Mabram

Mamy piec: http://pl.immergas.com/products1/kotly_kondensacyjne/2f_z/hercules_cond_2/26_2_e.htm Ogrzewanie gazowe mamy, a koszta wyszły za pełne 2 miesiące, na 850pln brutto. Powerzchnia naszego domu to 260m.

plebus
04-01-2011, 11:08
;/

pytanie do plebus: i jak tam koszty ogrzewania?
jak wyżej za 2 miesiące 850pln brutto

ile was wynosi na miesiac?
zazwyczaj jest to rozliczenie 2-3 miesieczne, trzeba sobie podzielić

i jakie macie ogrzewanie?

gazowe


Plebus czy nie macie przez te duze okna bardzo duzych strat powietrza?

pojęcia nie mam, w domu jest ciepło, sredni atemperatura to 21-22 stopnie.
Nie wiem jak się takie straty liczy nawet.


proszę o szczere porady:)
A i jakie macie pomysły na okna żeby byc bardziej intymnym, okna sa duze i wszytsko przez nie widac,

mamy to szczęście, że mieszkamy przy lesie i mamy tylko 1 sasiada, od strony jadalni. Nie zasłaniamy się, bo na wysokości okna jest działka, nie dom. Nikt nam nie przeszkadza, a latem planujemy jedynie zasadzić tuje. Ich widok bedzie ciekawszy od widoku siatki:)


najwiekszy problem to jest chyba z tym trojkatnym oknem:( i wymiarowo i finansowo

u nas nie ma problemu z tym okem, mamy widok na ogród, a finansowo nie rozliczaliśmy każdego okna ososbno, tylko wycenialiśmy za całość, więc trudno mi powiedzieć jednostkowo ile ono kosztowało, ze wzgledu na konstrukcje i wielkośc na pewno było najdroższe.

plebus
04-01-2011, 11:13
Witam. Mam pytanie do plebus: czym macie obłożony kominek? Jaki to kamień? Bardzo mi się podoba i nie mogę nigdzie czegos takiego znaleźć.

http://www.architonic.com/pmviw/absolute-white-star-caesar/1099627

ten ciemno szary na żywo tez wyglada rewelacyjnie: http://www.architonic.com/pmviw/absolute-white-star-caesar/1099633

Można zakupić w galerii pięknego wnętrza w Łodzi.

gaga33
04-01-2011, 15:32
plebus a jaką temperaturę macie na parterze a jaką na poddaszu? i czy macie wentylację mechaniczną?czy jest potrzebna? czy wystarczy podłogówka? jeśli macie podłogówkę to czy czuć że powietrze ucieka do góry czy jest wyrównany poziom ciepła? Troszkę mnie też martwi ta odtwarta przestrzen na poddaszu ale mysle sobie ze jesli kiedys by mi to przeszkadzalo to najwyzej sie troszke zamuruje;)

gaga33
04-01-2011, 20:18
Plebus nie zauwazylam ze napisalas temp. To idealna temperaturze macie w domku. Wg mnie brakuje w tym projekcie jednego jeszcze pokoju i małej spiżarki:)Chodzi mi o projekt Doskonały 2 EN bo na ten sie zdecydowalam:) Dodam jeszcze jakie ja zamierzam zmiany wprowadzic w tym projekcie:
- jeden poziom na parterze (bez schodków)
- z jadalni wyjście na taras który będzie z tej strony a z tył
- zmiana wymiaru okien w kuchni na takie jak ma plubus( plubus napisz mi wymiary swoich okien w kuchni)
- zlew bedzie po lewej stronie w kuchni (tak jak rowniez ma plebus)
-w pokoju na dole chyba raczej będą okna zamiast drzwi
- na poddaszu planuję w sypialni zrobić swoją prywatną łazienkę + okno dachowe w niej, marzy mi się jeszcze prywatna garderoba, ale nie wiem czy się zmieści
- dodatkowo na parterze tj. w kuchni, holu płytki bądź gres polerowany i zastanawiam się co w salonie albo to samo albo panele
- podłogówka: kuchnia, hol, salon, jadalnia, łazienki wszystkie, w reszcie pomieszczen grzejniki

plebus
05-01-2011, 08:41
plebus a jaką temperaturę macie na parterze a jaką na poddaszu? i czy macie wentylację mechaniczną?czy jest potrzebna? czy wystarczy podłogówka? jeśli macie podłogówkę to czy czuć że powietrze ucieka do góry czy jest wyrównany poziom ciepła? Troszkę mnie też martwi ta odtwarta przestrzen na poddaszu ale mysle sobie ze jesli kiedys by mi to przeszkadzalo to najwyzej sie troszke zamuruje;)

Temperatura taka sama 21-22 st. Nie mamy rekuperacji, mamy grawitacyjna i nieźle sobie radzi. Na pewno lepsza jest rekuperacja, ale w naszym przypadku zrezygnowaliśmy (koszta). Podłogówkę mamy na parterze i we wszystkich łazienkach i na korytarzu i antresoli na górze. W pokojach na górze są grzejniki. W stopy jest zawsze ciepło:) Ogólnie na temperature w domu nie narzekamy. Jest ciepło. Jak napalimy w kominku, to wtedy rzeczywiście jest cieplej na górze, ale otwór przez który wydzielane jest ciepłe powietrze jest praktycznie równi z podłogą na piętrze, więc nic dziwnego. Zauważyłam, że przez wentylacje kominka wpada troche chłodniejszego powietrza. Nie mamy jeszcze zamontowanych kratek na kominku, ale myślę że jest to do zrobienia. A murowac nie radzę, bo wg mnie cały urok projektu polega właśnie na tej przestrzeni. Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie szyb od podłogi do sufitu, jak w domu z charakterem. Wiem jednak, że jest to drogie rozwiązanie.

plebus
05-01-2011, 09:01
- zmiana wymiaru okien w kuchni na takie jak ma plubus( plubus napisz mi wymiary swoich okien w kuchni)

Od frontu w kuchni mamy 180x90 a elewacja boczna kuchnia to 240x90.

Pozdrawiam,
Kasia

tomchis
05-01-2011, 19:54
Plebus nie zauwazylam ze napisalas temp. To idealna temperaturze macie w domku. Wg mnie brakuje w tym projekcie jednego jeszcze pokoju i małej spiżarki:)Chodzi mi o projekt Doskonały 2 EN bo na ten sie zdecydowalam:) Dodam jeszcze jakie ja zamierzam zmiany wprowadzic w tym projekcie:
- jeden poziom na parterze (bez schodków)
- z jadalni wyjście na taras który będzie z tej strony a z tył
- zmiana wymiaru okien w kuchni na takie jak ma plubus( plubus napisz mi wymiary swoich okien w kuchni)
- zlew bedzie po lewej stronie w kuchni (tak jak rowniez ma plebus)
-w pokoju na dole chyba raczej będą okna zamiast drzwi
- na poddaszu planuję w sypialni zrobić swoją prywatną łazienkę + okno dachowe w niej, marzy mi się jeszcze prywatna garderoba, ale nie wiem czy się zmieści
- dodatkowo na parterze tj. w kuchni, holu płytki bądź gres polerowany i zastanawiam się co w salonie albo to samo albo panele
- podłogówka: kuchnia, hol, salon, jadalnia, łazienki wszystkie, w reszcie pomieszczen grzejniki

Witam,
ja właśnie jestem w trakcie zdobywania pozwolenia na budowę ale mogę się podzielić z wami co zamierzam.

Zatem sercem ogrzewania pompa ciepła gruntowa z kolektorem poziomym ( mam dużą działkę - 60 arów, więc to nie problem), gdzie będzie ona zasilała ogrzewanie podłogowe i ścienne w całym domu. Nie planuję żadnych grzejników. Może jedynie może w łazienkach - drabinki.



Wentylacja mechaniczna, plus GWC.

Mam już wycenę na stolarkę - aluminium, profil ciepły UR=1,5, plus szyby 3.3.1\12\4\12\4 dwie komory z folią antywłamaniową. cena za wszystko 37.000 plus 8% vat, z montażem. Nadmienię, że w jadalni okno rozsuwane z wyjściem na taras. Dodam też , że okna które mogły być nieotwierane są nieotwierane. Np w kuchni.

Co o tym sądzicie?

pozdrawiam
T.

JK102
05-01-2011, 20:38
Do budujących Doskonałego 2 - moje uwagi :
1. poszerzyć schody - my poszerzyliśmy o 10 cm, a i tak są nieco za wąskie
2.okno w sypialni przy łazience - obie części zrobić otwierane - zrobiliśmy zgodnie z projektem ( tylko część wychodząca na balkon sie otwiera) i teraz nie wiem jak będę myć to okno z zewnątrz
3.dobrym rozwiązaniem było powiększenie łazienki na piętrze kosztem tej dużej sypialni - daliśmy w łazience 2 okna dachowe- teraz uważam ,że jest w sam raz , a ten pokój i tak jest wielki.
4. powiększyliśmy okna w kuchni i teraz niestety okap nad płytą jest trochę za wysoko
tomchis - też mamy pompę, wm i gwc. Zrobiłam okno rozsuwane w jadalni , a teraz trochę żałuję, ponieważ drzwi w hallu na taras w naszym przypadku by wystarczyły. jadalnia nie jest za duża i przeciskanie się za stołem będzie niewygodne. W całym domu jest podłogówka i to chyba jedna z lepszych decyzji.
Pozdrawiam .

wicios
05-01-2011, 20:42
Tomchis moglbys zdradzic z jakiej firmy ta wycena okien? ja dzis dalem do Stolbudu. Maja mi wycenic zarowno drewniane -sosne i meranti jak i PCV- 6cio komorowe,podwojny kolor jak bede cos wiedzial od razu napisze...

tomchis
06-01-2011, 12:08
Do budujących Doskonałego 2 - moje uwagi :
1. poszerzyć schody - my poszerzyliśmy o 10 cm, a i tak są nieco za wąskie
2.okno w sypialni przy łazience - obie części zrobić otwierane - zrobiliśmy zgodnie z projektem ( tylko część wychodząca na balkon sie otwiera) i teraz nie wiem jak będę myć to okno z zewnątrz
3.dobrym rozwiązaniem było powiększenie łazienki na piętrze kosztem tej dużej sypialni - daliśmy w łazience 2 okna dachowe- teraz uważam ,że jest w sam raz , a ten pokój i tak jest wielki.
4. powiększyliśmy okna w kuchni i teraz niestety okap nad płytą jest trochę za wysoko
tomchis - też mamy pompę, wm i gwc. Zrobiłam okno rozsuwane w jadalni , a teraz trochę żałuję, ponieważ drzwi w hallu na taras w naszym przypadku by wystarczyły. jadalnia nie jest za duża i przeciskanie się za stołem będzie niewygodne. W całym domu jest podłogówka i to chyba jedna z lepszych decyzji.
Pozdrawiam .

Witam,

JK102 zatem okno w jadalni rozsuwane odpada, rozumiem, że i w pokojach masz podłogówkę, na piętrze też? Czy na piętrze masz panele w pokojach, bo zastanawiam się, czy nie będą one zbyt mocno przytłaczały ogrzewania, dlatego myślałęm o ogrzewaniu ściennym - dodatkowo. Jak wychodzi Ci z kosztami za ogrzewanie? ja myśłałem o pompie NIBE 8KW

Zastanawiam się nad tą wentylacją mechaniczną, czy będzie gdzie umieścic pod sufitami kanały wentylacyjne. Chciałbym dodatkowo ocieplić podłogę, 30cm, czy radzicie
podnieść cały budynek o jedną warstwę pustaków? Dodatkowo na ścianach 20 cm styropian zamiast 12cm.

Do Wicios: firma to aluplast
myślałem o PCV, ale chcę mieć okna w kolorze RAL7012, a nie wiem czy da się to zrobić z plastikiem.

pozdrawiam

Monya
06-01-2011, 13:45
Tomchis moglbys zdradzic z jakiej firmy ta wycena okien?

Może nie do mnie było pytanie, jednak ja też mam okna pcv z Aluplastu. Kolor Antracyt AP60 obustronny - wyceniono nam na 22tys. netto (w tym 2 okna przesuwne , ponieważ planujemy 2 tarasy i stałe szklenia tam gdzie się dało+jedno okno-galeria w kuchni, tam powiększaliśmy okna o 10 cm) Kolor jest piękny i idealnie pasuje nam do bramy Hormanna Titan Metallic. Aluminium wyceniono nam na 4tys. netto (Euroal)

Monya
06-01-2011, 13:50
Czy ktoś ma moze tzw ciepłą obudowę kominka? I zapytam jeszcze o rozprowadzenie ciepła? Nie za bardzo wiem po pierwsze jak to wykonać, ponieważ kominek przestawiliśmy obok okna trójkątnego oraz czy wogóle jest taka konieczność, skoro jak pisze plebus, sporo ciepła przez antresolę ucieka do góry? Jestem ciekawa podpowiedzi.

JK102
06-01-2011, 17:27
Podłogówka jest w całym domu, nie mam żadnego kaloryfera, ani ogrzewania ściennego. Na całym piętrze i w gabinecie na dole są deski parkietowe, w salonie, kuchni , korytarzu gres. Na ogrzewanie podłogowe parkiet musi mieć odpowiednią grubość. Mamy pompę NIBE 12 kw, na razie nie mieszkamy, ale od wrzesnia pompa chodziła. Od połowy października za dwa miesiące zapłaciłam 950 zł za prąd, myślę, że to dobrze, bo w tym okresie były dość duże mrozy, nie mieliśmy jeszcze drzwi wejściowych, tylko taką nieocieplona prowizorkę, a między wiatrołapem a resztą domu nie ma drzwi. Cały czas trwały prace w domu , tak że panowie też zużywali prąd do swoich celów. W domu było ciepło, może nawet za ciepło, jak na niezamieszkany dom, z tym że nie korzystaliśmy z ciepłej wody. Zobaczymy jak będzie jak się już przeprowadzimy.
Kanały wentylacyjne spokojnie zmieściły się na stryszku, rekuperator mam w pomieszczeniu gospodarczym.

tomchis
06-01-2011, 17:49
Dzięki za informacje

ja mam wycenę z alu-plast - sorki. UR=1,4 dodatkowo sa uwzglednione drzwi wejsciowe oraz okna energo US=0,6 , szyby 3.3.1/12/4/12/4 z folia antywłamaniową.

tomchis
06-01-2011, 17:51
Podłogówka jest w całym domu, nie mam żadnego kaloryfera, ani ogrzewania ściennego. Na całym piętrze i w gabinecie na dole są deski parkietowe, w salonie, kuchni , korytarzu gres. Na ogrzewanie podłogowe parkiet musi mieć odpowiednią grubość. Mamy pompę NIBE 12 kw, na razie nie mieszkamy, ale od wrzesnia pompa chodziła. Od połowy października za dwa miesiące zapłaciłam 950 zł za prąd, myślę, że to dobrze, bo w tym okresie były dość duże mrozy, nie mieliśmy jeszcze drzwi wejściowych, tylko taką nieocieplona prowizorkę, a między wiatrołapem a resztą domu nie ma drzwi. Cały czas trwały prace w domu , tak że panowie też zużywali prąd do swoich celów. W domu było ciepło, może nawet za ciepło, jak na niezamieszkany dom, z tym że nie korzystaliśmy z ciepłej wody. Zobaczymy jak będzie jak się już przeprowadzimy.
Kanały wentylacyjne spokojnie zmieściły się na stryszku, rekuperator mam w pomieszczeniu gospodarczym.

Witam,

czyli nie tak zle... A jak macie ocieplony dom? 12cm? i wełna 25?

JK102
06-01-2011, 18:33
Wełna 25 cm i styropian 20 cm

basil102
06-01-2011, 22:01
pauli28 - temat był poruszany kilka razy a dogłębnie chyba 2. Przejrzyj kilka ostatnich stron postów i wszystko będzie widoczne jak na dłoni. W ocenie mojej i kilku jeszcze innych budujących kosztorys jest kompletnie nierealny.

aneta89 - problemu z oknem trojkątnym czy też trapezoildalnym nie ma żadnego. Każda firma poradzi sobie z jego wykonaniem w standardowej wersjii, większość dobrych firm w wersjii z potrójnym szkleniem, szyba bezpieczną ,czy nawet antywłamaniwoą. Jest wielkie więc siła rzeczy zapewne najdroższe, ale tak jak wspominała plebus wyliczenie jest na wszystjo więc na ogół nawet sie nie wie ile ono kosztuje. Dodatkowo, co może byc zaskoczeniem w stolarce najdroższe sa okucia ( otwieranie wezelkiego typu ) a w związku z tym , że to okno jest witryną ( nieotwieralne ) może się okazać, że jesli zaplanujesz suwane drzwi przy jadalni to będa one droższe niż to wielkie okno. O metodach zaslaniania tez juz wielokrotnie na forum było ( np. refleksole ). Jeśli chodzi o podział ogrzewania podłogówka / grzejniki to wiele osób z którymi wymnieniałem doświadczenia, a które już użytkują domy jednozacznie stwierdziło, że gdyby budowali dom jeszcze raz podłogówke zrobiliby wszędzie.

kasia - dzisiaj o 5 rano ( :) ) skonczyło sie 4 podejście zrobienia mojej betonowej podłogi ! Zaglądałem rano przez okno i było dobrze. Kolor jest ok, przebarwień nie ma. Jak wyschnie i założą w przyszłym tygodniu impregnat wkleje jakies foty. Aaaaa, no i dostaliśmy w końcu podwyżkę kredytu więc może ruszymy i za 3 - 4 miesiące zamieszkamy.

Pozdrawiam

Rafał

wicios
08-01-2011, 00:31
Witam. Pytanie do Pana maciekp: jakie sa wymiary okna naroznego u Pana w kuchni. Jest szansa na przelanie na maila schematu zazbrojenia belki nad tym oknem? pozdrawiam Doskonalych.

tomchis
08-01-2011, 17:33
Witam,

Mam pytanie, czy jeśli w projekcie przewidziany jest piec gazowy Viessmann to czy muszę coś gdzieś zmieniać , bo chcę zamontować pompę ciepła, albo np piec na paliwo stałe, lub np ogrzewać dom tylko kominkiem?

Czy ktoś robił coś podobnego? Czy może nic nie trzeba zmieniać a po prostu nie instalować kotła gazowego ani instalacji gazowej?

Proszę o poradę.

pozdrawiam
T.N.

maciekp
08-01-2011, 21:44
Witam. Pytanie do Pana maciekp: jakie sa wymiary okna naroznego u Pana w kuchni. Jest szansa na przelanie na maila schematu zazbrojenia belki nad tym oknem? pozdrawiam Doskonalych.

Okna są trochę skrócone tj 200x90 (oba), ponieważ belka (poza solidnym dozbrojeniem) musi miec lepsze oparcie. Przy takich rozmiarach okien jest ona dodatkowo dociskana przez betonową konstrukcję lukarny (co jest pewnie mniej istotne bo najwazniejsze jest jednak zbrojenie...)
Poza bardzo solidnym zbrojeniem poziomym i pionowym są jeszcze po trzy podwójne pręty ułożone ukośnie (lepsze rozłożenie sił). Całość zbrojenia jest dodatkowo wyciągnieta do góry wiec zwiazana także stropem.
Zamiast schematu mogę podesłać kilka zdjęć.
pozdrawiam.

maciekp
08-01-2011, 21:47
tomchis: możesz zmienić na co masz ochotę. W projekcie jest tylko propozycja dopasowana pod kątem zapotrzebowania na ciepło dla tego domu (co oczywiście musisz uwzględnić zmieniając rodzaj ogrzewania)

basil: gratulacje. mam nadzieję że tym razem wszystko bedzie na tip-top :) koniecznie wklej zdjęcia efektu końcowego...

tomchis
08-01-2011, 22:38
tomchis: możesz zmienić na co masz ochotę. W projekcie jest tylko propozycja dopasowana pod kątem zapotrzebowania na ciepło dla tego domu (co oczywiście musisz uwzględnić zmieniając rodzaj ogrzewania)

basil: gratulacje. mam nadzieję że tym razem wszystko bedzie na tip-top :) koniecznie wklej zdjęcia efektu końcowego...

OK, dzięki za info. Czyli w projekcjie może zostać piec gazowy a ja mogę zainstalować pompę ciepła i nie muszę tego nigdzie wcześniej zgłaszać i zmieniać w projekcie. To samo tyczy się sposobu ogrzewania, tzn jeśli w projekcie jest system grzejnikowy to ja bez problemu mogę zrobić ogrzewanie podłogowe, I też nie muszę tego poprwiać w projekcie przed złożeniem pozwolenia na budowę?

Dzięki wielkie.

TN

miejski
08-01-2011, 23:36
No chyba nie jest to takie proste.
Buduję co prawda inny dom z pracowni DzW, ale mam zmiany dotyczące PC naniesione w projekcie (np. kolektor poziomy naniesiony na planie zagospodarowania działki i opisówka w projekcie). Ale np. co do instalacji podłogówki zamiast kaloryferów nie mam ani słowa w zaadaptowanym projekcie.

tomchis
09-01-2011, 07:50
No chyba nie jest to takie proste.
Buduję co prawda inny dom z pracowni DzW, ale mam zmiany dotyczące PC naniesione w projekcie (np. kolektor poziomy naniesiony na planie zagospodarowania działki i opisówka w projekcie). Ale np. co do instalacji podłogówki zamiast kaloryferów nie mam ani słowa w zaadaptowanym projekcie.

Witam,
Hmm..... Ale np jak mam w projekcie kocioł gazowy a chcę na drzewo to raczej nie będzie problemu? Może to można po zakończeniu budowy gdzieś napisać?

To samo tyczy się instalacji gazowej. Ja nie mam możliwości podłączenia się do instalacji gazu ziemnego, w projekcie jest taka instalacja ale przecież nie muszę tego robić.Tak samo jest chyba z piecem gazowym. W projekcie może to chyba być ale nie muszę tego robić, mogę przecież ogrzewać cały dom kominkiem , bez kaloryferów czy podłogówki....

Poprawcie mnie czy dobrze myślę....


pozdrawiam

tomchis
09-01-2011, 07:53
Aha, np pompa ciepła może być powietrzna, więc nie trzeba na mapie zagospodarowania terenu nic nanosić.

plebus
14-01-2011, 10:41
kasia - dzisiaj o 5 rano ( :) ) skonczyło sie 4 podejście zrobienia mojej betonowej podłogi ! Zaglądałem rano przez okno i było dobrze. Kolor jest ok, przebarwień nie ma. Jak wyschnie i założą w przyszłym tygodniu impregnat wkleje jakies foty. Aaaaa, no i dostaliśmy w końcu podwyżkę kredytu więc może ruszymy i za 3 - 4 miesiące zamieszkamy.

Pozdrawiam

Rafał

Super - w końcu wykończeniówka! Już nie mogę się doczekać aż osiągniecie efekt finalny, ta część betonowego sufitu z betonową podłogą zapowiada się extra! Dodatkowo pewnie świetne podświetlenia i .. i już się nie mogę doczekać. Dzałajcie Rafal działajcie!

wicios
14-01-2011, 14:19
Mam juz wycene okien moze komus sie przyda: Okna drewniane STOLBUD material:meranti albo sosna, wymiary okien jak w projekcie, poszerzone tylko okno w kuchni, cena z montazem 49 tys, okna PCV: dwustronny kolor, profil 6-cio komorowy prestige cena z montazem 22 tys. Pozdrawiam

tomchis
14-01-2011, 20:44
Mam juz wycene okien moze komus sie przyda: Okna drewniane STOLBUD material:meranti albo sosna, wymiary okien jak w projekcie, poszerzone tylko okno w kuchni, cena z montazem 49 tys, okna PCV: dwustronny kolor, profil 6-cio komorowy prestige cena z montazem 22 tys. Pozdrawiam

Wicios,

okna PCV to też ze stolbudu? A jakie szyby do tej stolarki Ci policzyli? Cena niezła 22tyś z montażem, rozumiem ze to już cena brutto.....

pozdr.
TN

agapaweł
15-01-2011, 11:56
Witam wszystkich budujących!

Zakochałam się w projekcie Z charakterem 2 i mam nadzieję, że na wiosnę uda mi się rozpocząć budowę. Od kilku miesięcy jestem stałą czytelniczką tego forum :) Dzięki Wam dużo się dowiedziałam i utwierdziłam w przekonaniu, że projekt jest rewelacyjny. Jestem na etapie wyboru budulca - Solbet 24 czy Ytong 24? Jak sądzicie? Ile wyszło Wam bloczków? Jeżeli ktoś miły mógłby podać ile płacił za całą stal, będę wdzięczna.

Jak oglądam Wasze zdjęcia to sama buzia się cieszy na takie widoki :) Trzymam kciuki za nowe piękne domy z Wizją !!

wicios
15-01-2011, 13:38
Cena brutto zgadza sie. Rama Prestige 71mm L176/6MD, skrzydlo 84 mm, kolor tak jak pisalem obustronny, szyby Planitherm 4/16 Argon/4 U=1.0, maja jeszcze sie zastanowic czy da sie zastosowac pakiet 3 szybowy z U=0.7- ale z racji wielkosci przeszklen twierdza ze raczej nie polecaja. Nie panietam tylko nazwy firmy...:( wydaje mi sie ze albo aluplast albo budvar. liczyla mi firma ktora handluje wieloma roznymi oknami i stwierdzili ze te sa jednymi z lepszych jezeli chodzi o pcv. Ale ktora firma tak nie mowi... :) pozdrawiam

maciekp
15-01-2011, 13:54
Cena brutto zgadza sie. Rama Prestige 71mm L176/6MD, skrzydlo 84 mm, kolor tak jak pisalem obustronny, szyby Planitherm 4/16 Argon/4 U=1.0, maja jeszcze sie zastanowic czy da sie zastosowac pakiet 3 szybowy z U=0.7- ale z racji wielkosci przeszklen twierdza ze raczej nie polecaja. Nie panietam tylko nazwy firmy...:( wydaje mi sie ze albo aluplast albo budvar. liczyla mi firma ktora handluje wieloma roznymi oknami i stwierdzili ze te sa jednymi z lepszych jezeli chodzi o pcv. Ale ktora firma tak nie mowi... :) pozdrawiam

A dlaczego nie polecją 3 szyb jeśli można wiedzieć?

wicios
15-01-2011, 15:17
Co do 3 szyb to mowia ze okna w wymiarach jak w projekcie beda strasznie ciezkie w pakiecie 3 szybowym i moga stracic na sztywnosci... no ale zobaczymy co ostatecznie powiedza. Dostalem juz wycene dachu we wszsytkich firmach ktore o to prosilem wiec tez przedstawie: Braas tegalit kolor grafit, rynny pcv grafit , okna fakro wymiary jak w projekcie, blacha aluminiowa matowa grafit, plus cale niezbedne wyposazenie do polozenia dachowki :35 tys.Cena za ceramiczna dachowke Tondach figaro 39 tys tez komplet, a za wszystko firmy Euronit model Kapsztad 35 tys.Ja chyba zdecyduje sie na Braas, gdyz wydaje mi sie ze jest najlepiej wykonany. Pytanie do osob ktore braly Braasa : wszyscy macie ta dachowke w kolorze grafitowym czy moze ktos zdecydowal sie na szary ?Jezeli tak to moglibyscie przeslac fotki? Pozdrawiam Agata i Witek

maciekp
15-01-2011, 15:50
Co do 3 szyb to mowia ze okna w wymiarach jak w projekcie beda strasznie ciezkie w pakiecie 3 szybowym i moga stracic na sztywnosci... no ale zobaczymy co ostatecznie powiedza.

To prawda, że do takiego ciężaru potrzebne są odpowiednie profile więc wtedy i cena jest juz zupełnie inna... Ale na pewno nie jest to powód żeby nie polecać pakietu 3-szybowego. Oferta okien jest bardzo szeroka od PVC na wąskim profilu i standardowymi szybami (za 15-20 tys) do alu-drewno, szeroki profil, energooszczędny lub pasywny pakiet 3-szybowy (za 60 tys...).
Z moich doświadczeń w poszukiwaniu najlepszej opcji najważniejsza lekcja to chyba świadomy wybór, wiec koniecznie trzeba odwiedzić kilku sprzedawców i posłuchać różnych opinii. Montaż tez montażowi nie równy, bo np. ten z użyciem taśm Illbrucka kosztuje 2x więcej...

Odnośnie dachu - jak mam tegalit grafit i nie ukrywam bardzo mi się podoba :).
Widziałem tez szary - z odpowiednia kolorystyką elewacji tez może wyglądać ładnie.

tomchis
16-01-2011, 14:09
[QUOTE=

Odnośnie dachu - jak mam tegalit grafit i nie ukrywam bardzo mi się podoba :).
Widziałem tez szary - z odpowiednia kolorystyką elewacji tez może wyglądać ładnie.[/QUOTE]

A co powiecie o dachu pokrytym blachą na rąbek stojący, w kolorze grafit, albo ciemny szary?

Może ktoś z was ma taki dach?

Lattifeld
16-01-2011, 19:43
Jak każdy kto pierwszy raz tu piszę :) witam Wszystkich serdecznie :)

Cały weekend zajęło mi przejrzenie całej korespondencji forumowej, aż oczy i portfel rozbolały:) od wszystkich uwag:)

Ze względu na to że ja jeszcze jestem na etapie wyboru projektu:).
To co rozważam to
Doskonały 2(lub 2EN)
Z Fasonem (raczej 2)

Dylematów jest kilka :), Min szerokość działki, która w przypadku domu z Fasonem daje jakieś 50 cm luzu do możliwości posadowienia domu, kąty nachylenia dachu, no i co wynika z przestudiowania :) forum kasa.
Dlatego będę wdzięczny za przesłanie na priv zestawienia materiałów do budowy - to co przewiduje pracownia.

emil: lattifeld (at) o2.pl

Z jednej strony pozwoli mi to przełożyć zamiary ;) na siły oraz może pozwoli przekonać współinwestora;) że jednak damy radę:)

Pozdrawiam serdecznie
Jarek

maciekp
16-01-2011, 20:31
A co powiecie o dachu pokrytym blachą na rąbek stojący, w kolorze grafit, albo ciemny szary?

Może ktoś z was ma taki dach?

Andy_doskonaly ma taki dach ale on juz chyba od dłuższego czasu nie jest aktywny na tym forum :(
W kazdym razie mozesz sobie jego dom zobaczyć na stronie pracowni w zakładce realizacje Doskonaly 2

pzdr.

wicios
18-01-2011, 16:50
Moglby mi ktos z budujacych doskonalego 2 napisac jaka jest powierzchnia scian zewnetrznych i wewnetrznych w naszym domku bo chcialem zamowic cegle ale projekt sie przerabia i nie mam mozliwosci obliczen... Bardzo dziekuje za pomoc:)Ps: ktos zaczyna budowe na wiosne tego roku w okolicach lodzi? Razem moze wynegocjujemy lepsze ceny...

szumenpółnoc
18-01-2011, 18:01
Witam wszytkich mam na imię Maciej jestem na forum nowy mieszkam 15 km od gdynia zamierzam wybudować doskonały2 chociaż się jeszcze wacham ciekawi mnie czy ktoś już w województwie pomorskim ten projekt zrealizował jakbym mógł prosić o zdjecia z budowy na meila to byłbym wdzięczny [email protected] pozdrawiam

szumenpółnoc
18-01-2011, 18:04
oops waham oczywiście przez samo h:bash:

tomchis
19-01-2011, 13:50
Andy_doskonaly ma taki dach ale on juz chyba od dłuższego czasu nie jest aktywny na tym forum :(
W kazdym razie mozesz sobie jego dom zobaczyć na stronie pracowni w zakładce realizacje Doskonaly 2

pzdr.

Dzięki za info.

Widziałem ten domek na stronie DzW. Zastanawiam się gdzie można obejrzeć coś takiego.

Wygląda to całkiem nowocześnie i nawet pasuje do Doskonałego....

while
23-01-2011, 08:42
Co do 3 szyb to mowia ze okna w wymiarach jak w projekcie beda strasznie ciezkie w pakiecie 3 szybowym i moga stracic na sztywnosci... no ale zobaczymy co ostatecznie powiedza. Dostalem juz wycene dachu we wszsytkich firmach ktore o to prosilem wiec tez przedstawie: Braas tegalit kolor grafit, rynny pcv grafit , okna fakro wymiary jak w projekcie, blacha aluminiowa matowa grafit, plus cale niezbedne wyposazenie do polozenia dachowki :35 tys.Cena za ceramiczna dachowke Tondach figaro 39 tys tez komplet, a za wszystko firmy Euronit model Kapsztad 35 tys.Ja chyba zdecyduje sie na Braas, gdyz wydaje mi sie ze jest najlepiej wykonany. Pytanie do osob ktore braly Braasa : wszyscy macie ta dachowke w kolorze grafitowym czy moze ktos zdecydowal sie na szary ?Jezeli tak to moglibyscie przeslac fotki? Pozdrawiam Agata i Witek


Witam,
Wlasnie jestesmy w trakcie budowy domu z charakterem 3, czy mogłabym prosić o podanie firmy ktora wycenila ci dach na 35 tys z braas tegalit?

wicios
25-01-2011, 19:49
Witam. A co tu taka cisza na forum zapanowala? Dachowke braasa wyceniala mi firma "Dziki" w Andrespolu- taka lokalna hurtownia budowlana. Czekam jeszcze na wycene firmy Zamek z Łodzi, bo podobno sa konkurencyjni cenowo. Dalem jeszcze do wyceny dach z nelskampa g10 i tez czekam zobaczymy... za to chyba znalazlem firme z oknami: wymiary jak w projekcie, pakiet 3 szybowy ( 0.7 ), drewno lite podobno lepsze od meranti, z montazem 32tys zl. Drewno na wiezbe najtaniej wychodzi w Tartaku w Łomzy...transport 800 netto.

halb
26-01-2011, 12:26
... za to chyba znalazlem firme z oknami: wymiary jak w projekcie, pakiet 3 szybowy ( 0.7 ), drewno lite podobno lepsze od meranti, z montazem 32tys zl..

Odnośnie tego powyżej na temat okien, to powiedz mi co za drewno lite Ci wycenili? Meranti to taki egzotyczny odpowiednik polskiej sosny, więc szału nie robi, dlatego też ludzie się tym zachwycają bo drewno egzotyczne, a jeśli chodzi o właściwości wytrzymałościowo-trwałościowe, to wcale taka rewelacja nie jest. Drewno lite - lite po długości czy łączone na mikrowczepy? Jaki gatunek? Jakie grube szyby? Jakie grube okno, bo przy pakiecie 3szybowym powinno to być w granicach 9cm. Diabeł tkwi w szczegółach ;) Pozdr.

wicios
26-01-2011, 15:42
Juz odpowiadam. Drewno lite po dlugosci, zadnych mikrowczepow, gatunek drewna matoa, grubosc 88mm z tego co pamietam, dodatkowa uszczelka, okapniki w kolorze okna, szyby nie wiem jakie grube bo w wycenie jest uwzgledniony pakiet 2 szybowy. Podobno program nie uwzglednia im obecnej promocji w ktorej jest trzecia szyba gratis i liczy duzo drozej...

halb
30-01-2011, 08:45
Juz odpowiadam. Drewno lite po dlugosci, zadnych mikrowczepow, gatunek drewna matoa, grubosc 88mm z tego co pamietam, dodatkowa uszczelka, okapniki w kolorze okna, szyby nie wiem jakie grube bo w wycenie jest uwzgledniony pakiet 2 szybowy. Podobno program nie uwzglednia im obecnej promocji w ktorej jest trzecia szyba gratis i liczy duzo drozej...

Mikrowczepy akurat w niczym nie przeszkadzają, wręcz z punktu widzenia użytkowego nawet są wskazane, gdyż okno zachowa większą stabilność, z racji tego, że zostają przecięte naczynia i nie tworzy się kapilara, która może zasysać wodę. Okna z tego co piszesz są ok - matoa powinno mieć gęstość w granicach 700kg/m3, zatem to taki odpowiednik polskiego dębu. Najlepszym egzotykiem byłoby merbau, ale... podejrzewam, że cenowo byłoby droższe. A okna jakiej są firmy?
pozdr.

tomchis
05-02-2011, 18:03
Witam,

POKRYCIE DACHU

Właśnie mam ofertę na cały dach z kompletem osprzętu oraz podbitką.
Ruukki CLASSIC PREMIUM PURAL MAT 27600
Ruukki CLASSIC D OURAL MAT 22500
Ruukki VINTAGE PURAL 19000

Chyba zdecyduję się na clessic premium PURAL MAT za 27600. Bardzo ładna i nowoczesna blacha. Nie mam jeszcze wyceny tegalitu i nelskamp g10. Ma ktoś może jakieś namiary na dobrą hurtownię, A może ktoś ma już gotową wycenę.

pozdrawiam

PS. Adaptacja projektu już gotowa, pozwolenie w trakcie. Zatem jak tylko puszczą śniegi i będzie dało się kopać zaczynam przygodę z DOSKONAŁYM 2 :-)

wicios
06-02-2011, 13:06
Cementowe dachowki:Braas tegalit z oknami fakro 30000, euronit kapsztad 30000,
Ceramiczne dachowki:Nelskamp g10 z veluxem 36000,tondach z fakro 36000, Repceramika turmalin z fakro 36000
Wszystkie w kolorze szarym, blacha w kolorze dachowki, rynny pcv. Wycena nie obejmuje plotkow sniegowych i uchwytow kominiarskich. Pozdrawiam Witold Salski

wicios
07-02-2011, 10:44
Pytanie do Tomchis. ile wyszlo Ci metrow scian( zew. i wew), bo nie wiem ile materialu kupic.W dalszym ciagu nie mam projektu ( ciagle sie adaptuje)zeby te wszystkie cegly przeliczyc....a moze ktos zakupil kosztorys i moglby udostepnic za "drobna opłata "...

tomchis
07-02-2011, 20:56
Hej Wicios,
wg moich obliczeń wyszło około 1650 sztuk na ściany nośne i działowe. Trzeba byłoby odliczyć około 50metrów na ściany z połówki pustaka.

Ps. U mnie projekt dzisiaj się zaadoptował, teraz pozwolenie i kopiemy. Aha, dzisiaj też zaniosłem komplet dokumentów do zrobienia projektu przyłącza wody. koszt 550 ze wszystkim. A propo kosztów... Adaptacja projektu 300zł (mała zmiana - brak drzwi w kotłowni i okna oraz przesunięcie kominka. Adaptacja wod-kan 300, prąd 200.

pozdrawiam

wicios
07-02-2011, 23:14
dziekuje bardzo za pomoc.twoje obliczenia potwierdzaja moje zgrubne pomiary z projektu na stronie domow z wizja :) napiszesz mi jeszcze ile bloczkow betonowych kupiles? robisz bloczek szerokosci 24 cm? U mnie adaptacja zajmuje sie jedna Pani ktora od razu zalatwia wszystkie formalnosci :) mamy dosyc duzo przerobek z racji tego ze gabinet na dole przerabiamy na gabinet lekarski wiec potrzebujemy dodatkowych przylaczy, do tego poszerzamy schody, powiekszamy lazienke,zmieniamy troche wymiary okien, przesuwamy kominek, beton konstrukcyjny zmieniamy na cegle, do tego glowna przerobka to sciana trojwarstwowa a co z tym idzie inne fundamenty lawy itp... Takze jak widzisz sporo tego. Pani zalatwia tez wszystkie projekty przylaczy . Za wszystko 4500 zl. Chyba nie jest tak zle :)

basil102
08-02-2011, 19:38
Podłoga betonowa gotowa. Całość wyszła rewelacyjnie. Są jeszcze 2 plamy do poprawki ale to już drobiazg :)
http://img27.imageshack.us/img27/2728/img0376sg.jpg

[IMG]http://img143.imageshack.us/img143/1928/img0373r.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/3085/img0368is.jpg


Teraz trwają prace nad betonowymi ścianami ( tynk dekoracyjny ), w przyszłym tygodniu montaż drzwi wejściowych. Robi się kuchnia, drzwi wewnętrzne i fornirowania wnęk oraz kilka innych drewnianych drobiazgów. Jak się coś zmieni wkleję zdjęcia.

Pozdrawiam

Rafał

tomchis
08-02-2011, 19:56
dziekuje bardzo za pomoc.twoje obliczenia potwierdzaja moje zgrubne pomiary z projektu na stronie domow z wizja :) napiszesz mi jeszcze ile bloczkow betonowych kupiles? robisz bloczek szerokosci 24 cm? U mnie adaptacja zajmuje sie jedna Pani ktora od razu zalatwia wszystkie formalnosci :) mamy dosyc duzo przerobek z racji tego ze gabinet na dole przerabiamy na gabinet lekarski wiec potrzebujemy dodatkowych przylaczy, do tego poszerzamy schody, powiekszamy lazienke,zmieniamy troche wymiary okien, przesuwamy kominek, beton konstrukcyjny zmieniamy na cegle, do tego glowna przerobka to sciana trojwarstwowa a co z tym idzie inne fundamenty lawy itp... Takze jak widzisz sporo tego. Pani zalatwia tez wszystkie projekty przylaczy . Za wszystko 4500 zl. Chyba nie jest tak zle :)

Witam,
robię bloczek 24 cn, jeszcze nie kupiłem, ale mam juz zamówione po1,80. Bloczi 12x24x38 1680 sztuk na wysokość około 1 metra ponad ławy.

Mi Też wszystko robi jedna pani, razem mnie wyniesie 1350 z przyłączem wody. Do tego prąd ziemią 1800zł, ale to już płatne w PGE.

Aha mam już wycenę dachu.
Dachówka Euronit Kapstadt z rynnami Ruukki metal , cały osprzęt do dachu, plus okna fakro, plus wszelkie łaty, gwoździe, itd i położenie tego na dachu czyli z robocizna to 36000zł. Czy to dobra oferta?

Pozdrawiam

tomchis
08-02-2011, 19:59
Podłoga betonowa gotowa. Całość wyszła rewelacyjnie. Są jeszcze 2 plamy do poprawki ale to już drobiazg :)


Teraz trwają prace nad betonowymi ścianami ( tynk dekoracyjny ), w przyszłym tygodniu montaż drzwi wejściowych. Robi się kuchnia, drzwi wewnętrzne i fornirowania wnęk oraz kilka innych drewnianych drobiazgów. Jak się coś zmieni wkleję zdjęcia.

Pozdrawiam

Rafał
Basil, ładnie to wygląda. A powiedz mi o jakim tynku dekoracyjnym mówisz. Ja chciałem położyć płyty betonowe, wyglądają jak surowy odlewany beton. Tak jak jest na wizualizacji w DzW.

wicios
08-02-2011, 21:17
wycena dachu jak dla mnie ok. wczesniej wyceniali mi euronit na 30000 tez komplet, tyle ze bez robocizny i drewna. Napisze jeszcze jutro bo mam dostac wycene od jednej z firm. podobno teraz jest jakas promocja na euronit wiec cena ma byc konkurencyjna.zobaczymy bo juz wiele razy to slyszalem...Powiedz mi gdzie ty w ogole zalatwiasz te swoje materialy... u nas w łodzi w ogole nie ma takich cen... zjezdzilem cale miasto i okolice i ponizej 2.3 netto nie ma szans zejsc za bloczek :( no chyba ze jakis "odchudzony" beton. A wlasnie, po ile placisz za m3 wiezby zaimpregnowanej, bo u nas 800 i ani zlotowki taniej, styropian 031 po 190 zl, beton b20 240 zl m3.a jak twoje ceny?Wiem na przyklad ze da sie kupic drewno po 690 w Łomzy ale przywoz do mnie i roznica w cenie znika :)

tomchis
08-02-2011, 21:34
Basil, ładnie to wygląda. A powiedz mi o jakim tynku dekoracyjnym mówisz. Ja chciałem położyć płyty betonowe, wyglądają jak surowy odlewany beton. Tak jak jest na wizualizacji w DzW.

Wicios,
Odnośnie bloczków to u mnie na miejscu jest producent, kolega mi go polecił, dowozi mu piach ze swojej żwirowni. Dogadałęm się i po znajomości 1,80 ale bez faktury. Beton z gruchy b20 po 195. Na razie więcej sie nie dowiadywałęm , bo tylko to będę kupował. No jeszcze piach i cement, ale to standard i dużo nie wyjdzie. Gazobeton SOLBET 600 po 6,10/sztukę. Drewno mam swoje w lesie, za około 2 tygodnie będę je ścinał. Okoruję i niech schnie aż do lipca-sierpnia, wtedy potnę i od razu na dach. Więc za drzewo nie liczę, jedynie cięcie na miejscu tartakiem przyjezdnym. Liczę że około 1000zł max. Stal już mam.

Pozdrawiam

wiki:)
08-02-2011, 21:47
Basil podłoga wygląda super, wkońcu sie udało :):) Oby teraz było już z górki:)

miejski
08-02-2011, 21:51
tomchis i wicios,
Rozumiem, że ceny dachów, które podaliście nie uwzględniają więźby (materiał i robocizna) i ew. deskowania i papowania? Czyli to tylko stricte dachówka, obróbki blacharskie i orynnowanie itp?

tomchis
08-02-2011, 21:54
tomchis i wicios,
Rozumiem, że ceny dachów, które podaliście nie uwzględniają więźby (materiał i robocizna) i ew. deskowania i papowania? Czyli to tylko stricte dachówka, obróbki blacharskie i orynnowanie itp?

miejski
ja założyłęm do wyceny że dach już jest odeskowany i opapowany. Oni załątwiają łąty , kontrłaty, dachówkę , okna dachowe, blachę rynny i wszelkie inne potrzebne materiały oraz dokładają swoją robociznę aby to ułożyć na dachu.

miejski
08-02-2011, 22:07
OK, teraz jasne. Bo już myślałem, że te ceny to kompletny dach (z więźbą). A wtedy ten dach byłby jak na rozmiar Doskonałego podejrzanie tani.

wicios
09-02-2011, 19:40
Hej mam pytanie do doskonalych. dzis wybralem sie na zakupy stali i wszyscy robili duze oczy na stal ksztaltowa 140x140x7.1. proponowali albo 6 zamiast scianki 7.1 albo 10. co wy na to? zmienialiscie to jakos czy po prostu daliscie tak jak w projekcie. pozdrawiam

padalec_
10-02-2011, 20:10
Witam
kontynuując watek stali do doskonałego, mam zapytanie dotyczace ilości .
Kazdy z budowniczych ktoremu przedstawiłem projekt - doskonały EN , jest wręcz zdziwiony iloscia stali jaka jest przewidziana w projekcie .Poczatkowo byłem stanowczo przekonany za trzymaniem się ustaleń projektu , lecz po konsultacjach z "fachowcami" - konsternacja.....wszyscy jak mantre powtarzają, że jest przeszacowany pod tym wzgledem.
wicios i tomchis, jak to wyglada u Was, bo czytajac wasze watki jestem na podobnym etapie realizacji

tomchis
10-02-2011, 21:16
Padalec_
Ja nie kupiłęm jeszcze stali, ale na pewno nie będę kładł tyle ile jest w projekcie. Mój murarz powiedział , że na 100% 1/4 odpadnie. Kierownik budowy też jest za odchudzeniem. Co prawda u mnie grunt jest stabilny, więc dlatego można trochę stali odpuścić.

Jeszcze jedno, nie wiem jak Wy ale ja na pewno nie będę dawał zbrojenia w garażu. To jakaś pomyłka, bp nie zamierzam czołgiem po nim jeździć. Mieszkam w domu gdzie garaż jest dwa razy większy od tego w doskonałym i nie było dawane żadnej stali. Jest Ok, więc po co ją dawać. Oczywiście na słabych gruntach być może to jest wskazane. W każdym razie ja nie daję.

Pozdrawiam

wicios
11-02-2011, 11:45
wiec tak. wczoraj rozmawialem z konstruktorem i powiedzial tak: platew musi byc stalowa, belke przy schodach mozna zamienic na zelbet, garaz rzeczywiscie moze byc bez zbrojenia. co do reszty stwierdzil ze to kosmetyka i wiecej wydam na jego poprawki i wyliczenia niz na ta stal. tak wiec zamowilem jak w projekcie. nie bede kombinowal. aha zamienilem slupki podpierajace na balkonach i w wejsciu na takie o grubosci scianki 6( nie chcieli sprowadzic 7.1- konsultowalem z konstruktorem z domow z wizja) , a IPE 220 przy schodach na zwykly dwuteownik 220(tez po konsultacjach) bo akurat taki mieli na skladzie, dokladnie takiej dlugosci jak potrzebujemy do doskonalego wiec nie musze kupowac calej sztangi :) ogolnie kupujcie stal bo idzie do gory z kazdym dniem... mi sie udalo wynegocjowac cene za wszystko z cieciem blach na niecale 17000 wiec jak na lodzkie warunki baaardzo okazyjnie brutto z transportem i przechowaniem .aha zamowilem dachowke nelskampa g10 dunkelgrau z veluxem i rynnami gamrat i blacha za 33000. cena tez najlepsza za nelskampa. zamowilem tez welne i styropian, bo od dzis podobno znow welna i styropian w gore... zamawiam tez teraz okna bo od marca 10 % okna drewniane drozeja w firnie w ktorej bede kupowal.ogolnie rzecz biorac ceny oszalaly!!! podobno zaczyna sie znow boom budowlany. ogladalem nelskampa i wyglada jak dla mnie super. poza tym jednak co ceramika to ceramika...doszedlem do wniosku ze chyba nie ma co kupowac cementowej braasa jak za 3000 jest ceramika angobowana. mam nadzieje ze to dobra decyzja , choc braas kusi ksztaltem niesamowicie...:)

basil102
13-02-2011, 21:50
wiki:), dzięki, mam nadzieję, że faktycznie teraz trochę przyspieszymy. Liczę, że za 3 miesiące da się już wprowadzić.

tomchis, płyty betownoe już mi się troche opatrzyły, dlatego chcieliśmy coś wizualnie innego a jednak pasującego do raczej surowego wystroju jaki planujemy. Nie wiem co to za tynk, spytam naszej Pani architekt i dam znać. Efekto kocowy jest bardzo fajny. Wkleję wkrtótce zdjęcia.

Jeśli chodzi o stal to w stosunku do projektu udało sie nam "zaoszczędzić" jakieś 10%. Pierwsze komentarze osób widzących projekt sugerowały oszczędności rzędu 50% ale dopiero fachowcy pokazali czego naprawde nie trzeba było w beton wpakować. Nie spodziewajcie się wiele. Mimo wszystko dom ma specyficzna konstrukcje i wymaga wzmocnienia :) Podsumowując - na murarzu w tej kwesti raczej bym nie polegał, niech zrobi to konstruktor ( inspektor nadzoru ).
Stal kształtowa 140 x 140 x 7,1 to wynik onbliczeń AutoCAD'a. Podobno takie coś nie istnnieje, a przynajkniej nie zostało znalezione w bazach danych stali 2 dóżych hurtowni. Wziąłem coś zblizonego, ale o grubszej ściance.
PŁATEW bez najmniejszego problemu może byc drewniana, trzeba to przeliczyć i wyjdzie zapewne coś o przekroju 240 x 240. Wielkie i ciężkie ale nie tak jak ta stalowa "szyna". Nie wiem dlaczego konstruktor powiedział, że się nia da. Dyskusja na temat płatwi była już na forum niejednokrotnie i o ile mnie pamięć nie myli większość dyskutujących po konsultacjach zamieniała stal na drewno.

Pozdrawiam

Rafał

basil102
13-02-2011, 22:56
Kilka zdjęć gotowego "betonowego" tynku.

http://img34.imageshack.us/img34/7494/dsc2040l.jpg

http://img256.imageshack.us/img256/4576/dsc2042m.jpg

http://img813.imageshack.us/img813/2218/dsc2044.jpg

Pozdrawiam

Rafał

beyatka
16-02-2011, 18:57
Witam wszystkich! Zaglądam na to forum od dawna bo również -jak Bozia da- będziemy budować Doskonałego 1 (wielkopolska).
Wprowadziliśmy kilka zmian -
- poszerzony korytarz i schody,
- z garażu powstaną 2 pokoje,
- ze względu na położenie działki z wjazdem od południa - odwróciliśmy budynek i zamieściliśmy tam wejście,
- w związku z odwróceniem budynku zmieni się rozmieszczenie okien - narożnikowe w gabinecie i okna na balkonie tak jak z drugiej strony
- zamiast pomieszczenia gdzie było wejście będzie pralnia,
- trochę powiększona kuchnia kosztem bocznego okna w jadalni,
- kuchnia na jednym poziomie z jadalnią i salonem,
- jedna łazienka na poddaszu - z drugiej garderoba.
No to tyle zmian na dzień dzisiejszy (o tych wie architekt), ale zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem małej garderoby z gabinetu -wejście z wiatrołapu na jakieś płaszcze, buty - bo biegać z tym do góry to trochę szaleństwo.

Mam nadzieję za jakieś 3 misiące wbić łopatę - no ale zobaczymy jak te wszystkie instytucje się wyrobią z terminami
Pozdrawiam wszystkich, dzięki którym zakochałam się w Doskonałym

tomchis
16-02-2011, 20:58
Basil,

ładnie to wygląda. A możesz pokazać jaka to jest struktura z bliska? Ja jeszcze zastanawiam się nad cegłą ręcznie formowaną. Zobaczę, może skusze się na coś podobnego do Twojego tynku :-)

pozdrawiam

vayakon
16-02-2011, 21:55
Witam serdecznie, po wielu poszukiwaniach i rozterkach ostatecznie kupiliśmy dzisiaj projekt Doskonały EN. Projekt trafił do adaptacji, budowę planujemy nie wcześniej niż za rok. Projektant sugeruje budowę z gazobetonu 24cm+12cm styropian, co o tym sądzicie? Jesteśmy kompletnie "zieloni" w temacie budowlanym, niemniej jednak chciałam Wam podziękować za wspaniałe forum - Wasze zdjęcia i opisy są dla nas bezcenne

Monya
17-02-2011, 15:19
Podłogówka jest w całym domu, nie mam żadnego kaloryfera, ani ogrzewania ściennego. Na całym piętrze i w gabinecie na dole są deski parkietowe, w salonie, kuchni , korytarzu gres. Na ogrzewanie podłogowe parkiet musi mieć odpowiednią grubość..

Czy mogę zapytać jaki parkiet kładziecie na podłogówkę (spotkałam się z tyloma opiniami sprzedawców że już trudno mi jednoznacznie określić jaka jest najlepsza grubość oraz jaka decha najlepiej się sprawdza) oraz ile m rur Wam poszło na ogrzewanie podłogowe ? Interesuje mnie też jak fachowcy wyceniali wam podłogówkę; w moich okolicach liczą sobie za punkt=4-5m2. Nie wiem czy to dobre rozliczenie.

basil102
17-02-2011, 20:03
tmochis, w sobote będę na budowie przepołudniem, zrobię zdjęcie i wkleję. Cegła fajna sprawa ale to nie ten styl, moim zdaniem nie jest substytutem surowości betonu.

vayakon, jeśli do energooszczędnej wersji Doskonałego Twój projektant polecił 12 cm izolacji to zastanowiłbym sie nad natychmiastowym jego zwolnieniem. Kto jak kto, ale projektant energooszczędnośc powinien rozumieć. Sam projekt mówi bodajże o 22 cm ( a 20 to minimum ) więc po co wywarzać otwarte drzwi.

Pozdrawiam

Rafał

tomchis
17-02-2011, 22:09
Basil, już z góry dziękuję. A propos cegły, to chodzi mi o cegłę w stylu surowym , fabrycznym, tak jak nieraz budowano fabryki, taki styl surowości i industrialu. Marzy mi się styl hi tech, czyli szkło, beton i to wszystko. Ale zobaczę. Jak na razie to zaczynam kopać dołki i zalewać ławki :-)

Pozdrawiam
TN

vayakon
18-02-2011, 06:45
Basil, dzięki za info. Też mi się wydawało, jako laikowi, że 12cm to mało energooszczędne rozwiązanie.
Zaproponowane dalej zmiany:
- wyrównianie powierzchni podłogi w salonie do poziomu kuchni
- przeniesienie komina na ścianę pomiędzy garażem i pomieszczeniem gospodarczym
- dołożenie jednego okna dachowego w pokoju, w którym jest tylko wyjście na balkon
- połączenie dwóch łazienek na górze w jedną
- z części łazienki na górze wydzielenie garderoby dla rodziców
Spotykam się z projektantem jeszcze raz za tydzień, zobaczymy, co jeszcze zaproponuje.

beyatka
18-02-2011, 17:03
Basil, dzięki za info. Też mi się wydawało, jako laikowi, że 12cm to mało energooszczędne rozwiązanie.
Zaproponowane dalej zmiany:
- wyrównianie powierzchni podłogi w salonie do poziomu kuchni
- przeniesienie komina na ścianę pomiędzy garażem i pomieszczeniem gospodarczym
- dołożenie jednego okna dachowego w pokoju, w którym jest tylko wyjście na balkon
- połączenie dwóch łazienek na górze w jedną
- z części łazienki na górze wydzielenie garderoby dla rodziców
Spotykam się z projektantem jeszcze raz za tydzień, zobaczymy, co jeszcze zaproponuje.

Błagam tylko nie zrównanie poziomów - też się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem, ale to właśnie filar atrakcyjności tego projektu Może to mało wygodne, ale chyba można się do tego przyzwyczaić ........ i nie zabić Wejdź na stronę projektów MTM-Styl (np projekt Jaspis -notabene fajne projekty i wizualizcje - można coś podpatrzeć) i tam każdy projekt nowoczesny ma różne poziomy no i niestety to właśnie się podoba
Długo zastanawiałam się też nad taką zmianą w projekcie -i doszłam do wniosku, że jeżeli zrobię obniżenie to zawsze na starość mogę je zlikwidować, ale odwrotnie już nie
My obniżyliśmy tylko kuchnię do poziomu salonu, żeby nie zabić się biegając do jadalni
A jeśli chodzi o różnicę kosztów to niewielka

beyatka
18-02-2011, 17:10
................. acha jeszcze jedno -nie wiem jakiego macie projektanta, ale ja mam wrażenie, że to jest osoba z uprawnieniami do robienia kwitów do instytucji, a nie ktoś kto potrafi podpowiedzieć, wskazać odpowiednie rozwiązania itp
=Do projektanta trzeba jechać już z projektem=

................dlatego zastanówcie się w domu co tak naprawdę chcecie, a projektant powie czy to da się przerysować na kwit.........

plebus
22-02-2011, 12:16
Cześć Basil,

efekt super i podłogi i ścian. Podłoga sprawia wrażenie tafli - zakładać łyżwy i jeździć;) Ładnie, czysto to wygląda. Teraz bierz się za taras, bo za 3 miesiące jak się wprowadzicie, to od parapetówki do parapetówki będziesz liczył czas;) No i wklejaj dalej zdjęcia z wykończeniówki, bo dachów i okien już się naoglądałam:)

My jesteśmy na etapie wycen kostki i płotu. Będziemy najprawdobodobniej murować z CJ Bloku łupanego i oczywiście stalowe przęsła poprzeczne, gęsto usiane, jak na zdjęciu, które kiedyś wrzuciłam. Jak tylko mróz odpuści zaczynamy prace ziemne - wyrównanie terenu, wyrywanie starych tui i innych drzewek, zasadzenie brzózek, nowe tuje zasadzimy po zrobieniu płotu i kostki. Pewnie jesienią. Musimy zrobić też jakieś miejsce na drewno kominkowe i inne rzeczy typu kosiarka, taczka, łopaty, meble ogrodowe zimą itd, itp. Może macie namiar na strony z takimi altankami, pomieszczeniami gospodarczymi wolnostojącymi i najchętniej nie murowanymi.

Pozdrawiam,
Kasia

RAF70
22-02-2011, 18:56
Witaj,

Jestem ciekaw czy RAL7012 sie sprawdził;-)? jaki macie kolor dachu (łupek) i blachy lukarny?
Pozdrawiam
Rafał


Adamie! Spróbuj jeszcze raz wkleić zdjęcia, bo nie mogę otworzyć :cry:.
SALV76 - piękne okna! Czy możesz wkleić jakieś zdjęcia z wnętrz?
plebus - ja zdecydowałam się na profile Brugman ( czy jakoś tak ) - okna M&S, w kolorze RAL 7012
Czy wybieraliście już bramy garażowe i drzwi zewnętrzne ( mnie podobają się adeco, ale kosztują 11 tys. ) ?

RAF70
22-02-2011, 19:14
Witaj,

Czy rekuperator został zainstalowany w garażu? A jeśli tak to czy nie "zamarza",? trzeba powietrze wstępnie ogrzewać aby rek nie szronił?
Pozdrawiam
Rafał

u mnie rekuperator bedzie w garazu :)

wiki:)
22-02-2011, 20:32
Witaj,

Czy rekuperator został zainstalowany w garażu? A jeśli tak to czy nie "zamarza",? trzeba powietrze wstępnie ogrzewać aby rek nie szronił?
Pozdrawiam
Rafał

Witam
rekuperator mamy w garazu jest on połaczony z gwc który mamy pod domem i do reku wchodzi temperatura okolo 5 stopni, Dzieki temu nic nie szroni:)
pozdrawiam

wiki:)
22-02-2011, 20:36
Witam
rekuperator mamy w garazu jest on połaczony z gwc który mamy pod domem i do reku wchodzi temperatura okolo 5 stopni, Dzieki temu nic nie szroni:)
pozdrawiam

dodam, ze te 5 stopni wchodzi przy temperaturze zew -7:)

RAF70
23-02-2011, 13:08
dodam, ze te 5 stopni wchodzi przy temperaturze zew -7:)

Czyli różnica 12C to wydaje sie sporo...ja niestety ze wzgledu na tereny z wysoka woda moge zrobic tylko GWC glikolowy, ktory jest droższy:-(
A jaki zainstalowaliście recuperator? - ja w zasadzie raczje wybiore bartosza (tak jak sasiad) podobno jedny ktory nie porzebuje wstepnego nagrzewania, przeciwprądowy z wysoka sprawnościa, ale cos za coś jest chyba najwiekszy ze wszystkich rekuperatorów i stad zastanawiam sie gdzie go umiescić - kotlownia czy garaż...
Pozdrawiam
Rafał

wiki:)
23-02-2011, 19:07
Czyli różnica 12C to wydaje sie sporo...ja niestety ze wzgledu na tereny z wysoka woda moge zrobic tylko GWC glikolowy, ktory jest droższy:-(
A jaki zainstalowaliście recuperator? - ja w zasadzie raczje wybiore bartosza (tak jak sasiad) podobno jedny ktory nie porzebuje wstepnego nagrzewania, przeciwprądowy z wysoka sprawnościa, ale cos za coś jest chyba najwiekszy ze wszystkich rekuperatorów i stad zastanawiam sie gdzie go umiescić - kotlownia czy garaż...
Pozdrawiam
Rafał

witam
reku mamy w garazu i jest podwieszony do sufitu, dzieki temu nie zajmuje duzo miejsca i nie slychac go w domu.
pozdrawiam

andryna
27-02-2011, 11:23
WItam,
Czytam Wasze posty już od dawna, jest to nieocenione źródło wiedzy:) My mamy pozwolenie na budowę Doskonałego 2EN od lipca zeszłego roku i teraz, w marcu chcemy zacząć budowę. Aktualnie czekamy na decyzję kredytową i jak wszystko będzie ok to ruszamy-W KOŃCU:) Postaram też dzielić się swoimi dośwaidczeniami, a i do tej pory było ich sporo mimo, że to tylko dokumentacja. Jeden z sukcesow to, że dzięki URE, Enea postawi skrzynkę z prądem na granicy naszej działki, a nie jak chcieli to zrobić 80m od granicy:))) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:))

tomchis
27-02-2011, 15:56
Pytanie do Plebus i Basil.

Czy macie u siebie tą płatew stalową jak jest w projekcie? Ja zamierzam dać tam płatew drewnianą 28x24. Widziałęm gdzieś na zdjęciach , że ktoś tak budował, tylko nie pamiętam kto.

Robiłem kilka obliczeń i wynika, że płatew nie koniecznie musi być cała ze stali, chodzi to może bardziej o estetykę, gdyż jak widać na wizualizacji, to na piętrze, nie ma sufitu, tylko połać dachu schodzi aż do kalenicy.

Czy ktoś z was zamieniał tą płatew?
pozdrawiam
TN

basil102
01-03-2011, 21:11
tomchis, tak, ja zamieniłem płatew ze stalowej na drewnianą. Wszystko za aprobatą i po przeliczeniu przez konstruktora. O ile mnie pamięć nie myli, moja płatew ma rozmiar 24 x 24. Płatew stalowa z estetyką ma niewiele wspólnego, ponieważ w rzeczywistości jętki są rozmieszczone co 100 i 80 cm natomiast na wizualizacji co najmniej co 1,5 metra. Innymi słowy na żywo konstrukcja nie wygląda wcale tak fajnie więc wszyscy budujący ( albo znaczna część ) zamyka to stropem a zatem płatwi nie widać.
Próbowałem zrobić zdjęcia struktury tynku ale nie wygląda to dobrze, brakuje 3 wymiaru więc nie mam co wklejać.. Dodatkowo, jak się okazuje, tynk jest celowo kładziony niepoprawnie, by uzyskać taki właśnie efekt. W przeciwnym wypadku nie wygląda to dobrze. Tej metody nasza Pani Architekt nauczyła 1 wykonawcę i to on właśnbie robi to w taki sposób. Niemniej jednak, sprawdzę co to za tynk i dam znać.

Kasia, dzięki, wyszło ok, mam nadzieję, że będzie wyglądać jeszcze lepiej już na gotowo. Zazdroszczę tego etapu budowy, my do tego to jeszcze lata świetlne :( I tak zabraknie forsy nawet na wnętrze a co tu mówić o drzewkach i kostce. Ale taras przewidziałem bo już od dawna mam :) Ba, powiem więcej, ja już miałem 1 parapetówę - taką prawdziwą, w surowym stanie. Grubo było :) Teraz już tylko spotkanka przy dobrym jedzeniu i winku ( akurat :) )

Pozdrawiam

Rafał

oskmik
05-03-2011, 14:38
WItam,
chcę zakupić projekt domu doskonały 2 z biura domy z wizją. Niestety, działka na której chcę postawić ten dom znajduje się na terenie nasypów, czyli na gruncie niezbyt stabilnym. Oznacza to, że będę musiał budować na płycie lub na specjalnie wzmocnionym fundamencie. W związku z powyższym mam pytanie, czy ktoś z Państwa budował ten dom na płycie oraz ile droższa jest taka płyta od zwykłego fundamentu? ile pod ten projekt będzie kosztowała płyta? Czy znacie w Warszawie lub w bliskiej okolicy jakiegoś projektanta, który mógłby mi przeprojektować ten projekt. Mam już zrobione badania geologiczne mojej działki.

Pozdrawiam

wicios
05-03-2011, 18:25
Oskmik ja nie pomoge bo buduje na normalnym fundamencie.
Co do stalowej platwi to mozna ja zmienic oczywiscie tylko po co? Jezeli masz platew o wymiarach 24x24 to wychodzi ci na nia prawie metr3 drewna. Platew stalowa wazy 360 kg po niecale 2700 zl za tone wychodzi cena bardzo zblizona do drewna... takze ja sobie darowalem :) no chyba ze ma sie swoje drewno. dostalem wycene na brame garazowa normstahl wymiary jak w projekcie:z automatyka 8200 duzo czy ok?

ipawelek
06-03-2011, 11:08
Witam

Mam pytanie odnośnie posadzki betonowej do basilo:
1. Czy macie tam podłogówkę?
2. Jak są zakończone krawędzie np, uskok w holu lub na piętrze?


Pozdrawiam
Irek

zibi1410
06-03-2011, 11:32
Witajcie

mój domek zaliczył przed zimą stan surowy otwarty z dachem, a teraz czas na dalszy ciąg...

i moje pytania do tych, którzy mają już zamontowane okna:

1. na jakie się w końcu zdecydowaliście, drewno czy PCV?, różnica w cenie oczywista, ale niektórzy mówią, że przy dużych rozmiarach okien plastiki mogą się wypaczać
2. dwu czy trzyszybowe? (choć przy energooszczędnym te dwie szyby, to za mało)
3. czy macie zrobiony montaż w warstwie ocieplenia? Okazuje się, że sprawa nie jest prosta i oczywista dla producentów okien. Jedni nie wiedzą o czym do nich mówię, inni wiedzą ale nie potrafią, jeszcze inni udają, że wiedzą, tak że ogólnie jest problem. Jeśli macie montaż w warstwie ocieplenia, to kto Wam to robił?

Pozdrawiam
Zbyszek

poluks
06-03-2011, 12:30
Witam wszystkich "doskonałych" , zamierzam zakupić projekt doskonałego 2EN, ale za radą kolegi Basila102, wcześniej chciałbym zobaczyć go "na żywo", więc moje pytanie czy ktoś realizuje/zrealizował może na Górnym Śląsku takowe przedsięwzięcie i zechciałby użyczyć go na wizję lokalną?
pozdrawiam Radek

basil102
06-03-2011, 15:28
wicios, ja na płatew drewnianą wydałem połowę kwoty jaką trzeba było zapłacić za stal. Poza tym zaoszczędziłem na dzwigu, transporcie. Byc może teraz relacje cen są inne i oszczędności nie będzie.

ipawelek, podłogówka jest w każdym pomieszczeniu w domu. Wylewka betonowa kończy się ok. 2 cm przed krawędzią. W to miejsce wklejona będzie listwa drewniana ( w kolorze stopnic i fornirów wnęk ) lub co mniej prawdopodobne listwa kamienna.

zibi1410, wątek o oknach był kilkanaściw stron temu, warto do tego wrócic bo było tam mnówstwo użytecznych informacji zarówno o samych oknach ( materiale, producentach ) jak i sposobach montażu.

Pozdrawiam

Rafał

RAF70
08-03-2011, 10:04
ja wzorujac sie na podpowiedzi z niniejszego forum zamówiłem w zeszłym tygodniu okna u "jareko" PWC trójszybowe, profil Schuco SI-82. Jareko montował juz okna do Doskonalego w warstwie ocieplenia na kotwach JBD i daje na to 10 lat gwarancji


mój domek zaliczył przed zimą stan surowy otwarty z dachem, a teraz czas na dalszy ciąg...

i moje pytania do tych, którzy mają już zamontowane okna:

1. na jakie się w końcu zdecydowaliście, drewno czy PCV?, różnica w cenie oczywista, ale niektórzy mówią, że przy dużych rozmiarach okien plastiki mogą się wypaczać
2. dwu czy trzyszybowe? (choć przy energooszczędnym te dwie szyby, to za mało)
3. czy macie zrobiony montaż w warstwie ocieplenia? Okazuje się, że sprawa nie jest prosta i oczywista dla producentów okien. Jedni nie wiedzą o czym do nich mówię, inni wiedzą ale nie potrafią, jeszcze inni udają, że wiedzą, tak że ogólnie jest problem. Jeśli macie montaż w warstwie ocieplenia, to kto Wam to robił?

Pozdrawiam
Zbyszek[/QUOTE]

vayakon
08-03-2011, 23:06
Mój projekt dopiero podlega adaptacji u projektanta, więc żadne prace się jeszcze nie rozpoczęły. Wszelkie zmiany (żadnych zmian konstrukcyjnych), aż do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę 3,3tyś. Co myślicie o cenie?

tomchis
10-03-2011, 21:29
basil - dzięki za info, mi wyszło , że płatem musi być 28x24, ale może gdzieś się pomyliłem. Masz rację , bo teraz jak się przyglądam tej wizualizacji to całkiem jest inaczej niż w projekcie. Mi zależy na tym aby tego całego strychu nie zamykać. Teraz tak sobie myślę, że może jeśli wszystko będzie drewniane, to lakierując widoczną więźbę (jętki płatwie itd) uzyskam ładny efekt. Całkiem modne jest połączenie betonu z drewnem. zobaczę jeszcze jak to wyjdzie, na razie mam w planach przestrzeń otwartą aż do kalenicy.

wicios - teraz stal jest dość droga, ja całą więźbę robię ze swojego drzewa z lasu. W tą sobotę wybieram się na wycinkę :-) . Więc już sporo zaoszczędzę i tak jak basil napisał można równ ież też zaoszczędzić na dźwigu i transporcie.

wicios
11-03-2011, 11:20
nie no pewnie Tomchis jezeli masz swoje drewno to na pewno duzo zaoszczedzisz.mnie za drewno policzyli ok 11 tys... ja tylko swierdzilem ze koszty zakupu takiej platwi z drewna beda bardzo zblizone jak nie identyczne z platwia stalowa. obawiam sie tez ze jak wytniesz taka belke 24x28 to i tak nikt ci tego na dach nie "wtarga " i bedzie potrzebny dzwig. Powiedzcie mi czy te 10 krokwi nad salonem rzeczywiscie dawaliscie 16x22? bo mi wszyscy mowia zeby skrecic dwie krokwie 6x22 i bedzie ona silniejsza a zarazem tansza no i lzejsza... druga sprawa: robiliscie sciane z betonu konstrukcyjnego? jezeli z niej zrezygnowaliscie to czym ja zastapiliscie?

Krispol30
13-03-2011, 22:40
Witam wszystkich forumowiczów
Jestem w fazie kupna dziłki, projekt wybrany "doskonały 2en" lecz mam kilka wątpliwości :
- faktyczne koszty budowy - stan surowy zamknięty czy ma ktoś realną wycenę ?
- działka którą chcę zakupić 800 m2 czy nie będzie za mała po wybudowaniu domu ?
- jaki jest realny czas budowy ?
Czy jest ktoś kto buduje swój doskonały dom w okolicach Poznania ???

basil102
18-03-2011, 10:24
tomchis, obawiam, że sie rozczarujesz. To faktycznie wygląda ładnie na wizualizacji, kiedy jętki są rozstawione pewnie co 2 metry. W rzeczywistości efekt wizualny konstrukcji dachu widoczny z piętra jest raczej podobny do góralskiej chaty a nie nowoczesnego domu :)

wicios, ściana może być zrobiona z tego samego materiału co cała konstrukcja domu, czyli w moim przypadku z gazobetonu. Moim zdaniem dzięki takiemu rozwiązaniu można później uzyskac dowolny efekt na ścianie - gdyby człowiek sie rozmyslił i nie chciał już jednak betonu ( a to miało miejsce w moim przypadku ). Jeśli ściana byłaby już zrobiona z betonu ( a za tym idą spore koszty ) to pewnie już taka by została, żal byłoby zmienić. Poza tym pamiętam z naszego wątku, że któryś z budujących próbował znaleźć firmę, która byłaby w stanie profesjonalnie taka ścianę zrobić ( czyli z dobrym efektem wizualnym ) i nie znalazł.

Krispol30, o kosztach było kilka stron, przejrzyj wpisy sprzed kilku miesięcy i będziesz miał wszystko podane na tacy.

Pozdrawiam

Rafał

wicios
18-03-2011, 21:52
hej. dzieki za odpowiedz, twoje argumenty basil ostatecznie mnie przekonuja ze nie ma co sie silic na beton konstrukcyjny. u mnie jutro wszystko sie zaczyna... wbicie pierwszej lopaty :) dom ma stanac w 2 miesiace... pozyjemy zobaczymy. do konca roku chcemy z zona odprowadzic do stanu zamknietego z instalacjami i tynkami. konczyc bedziemy w przyszlym roku no ale jak bedzie zycie pokaze.

basil102
19-03-2011, 23:39
wicios, no to już po pierwszym dniu zamieszania pod tytułem "dom" :) Powodzenia, żeby udało Ci się tak jak planujesz. Grunt to dobre zaplanowanie, koordynacja i strumień gotówki. Jeśli te 3 elementy uda się zapewnić to masz olbrzymie szanse, żeby na koniec roku dom stał w takim stopniu zaawansowania jak byś chciał, choć powiem szczerze, że 2 miesiące na stan surowy otwarty to naprawdę zawrotne tempo. Powodzenia i dawaj od czasu do czasu znać jak idzie :)

Pozdrawiam

Rafał

Krispol30
21-03-2011, 11:45
Forum przeczytane, działka kupiona projekt zamówiony jeszcze tylko pozwolenie na budowę i ruszam z budową w Tarnowie Podgórnym
Mam pytanie dotyczące pustaka izolacyjnego Isomur - dostałem ofertę na 3500 netto. jest to cena do przyjęcia czy jest jakiś zamiennik tańszy ???

Pozdrawiam
Krzysztof

RAF70
25-03-2011, 14:20
Krispol, jak przejrzysz wcześniejsze informacje to kots podawał Novomur ktory podobno jest tańszy. Ja zastosowałem Isomur i mam pytanie do Doskonalych ktorzy stosowali tego typu materiały

1. Czy układaliście Isomur na całym obwodzie tj rowniez pod drzwiami zewnetrznymi
2. Jak odizolowac szchody zewnetrzne od bryly budynku w świetle drzwi?. W projekcie jest oddzielone strytodurem/styropianem, czy tak robiliscie i zostawiliscie 20cm stryropianu? czy jednak tutaj zalaliscie betonem łącząc schody z drzwiami wejściowymi (to samo od kotłowni)?



Rafał

vayakon
04-04-2011, 20:20
Wiosna nadeszła, cisza na forum, a może ktoś zechciałby użyczyć kilka zdjęć z realizacji?

magda12345
07-04-2011, 19:16
Witam,

mam pytanie do Basil i Wiki,
jakie macie wymiary okien w kuchni, i na jakiej wysokości są zamontowane? w przyszłym tygodniu zaczynają murowoć nam ściany a zastanawiam się nad wielkością okna nie wiem czy 60 cm to dobry pomysł przy szerokich ramach okna zostanie trochę mało szyby chciałabym trochę powiększyć ale zastanawiam sie o ile.




I jeszcze jedno do wszystkich czy ktoś zamieniał garaż na pokój, bo zastanawiam się w jaki sposób wstawić tam okno, tzn czy na środku czy też w ten sposób, żeby dolne okno kończyło się przed górnym, mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Bardzo proszę o podpowiedzi i opinie?


pozdrawiam

Magda

ANULKA&PAWEŁEK
09-04-2011, 09:43
Witamy "DOSKONAŁYCH" po długich poszukiwaniach projektu wreszcie wybraliśmy właśnie ten DOSKONAŁY 1. Przeczytaliśmy temat na forum od deski do deski a i tak zbyt mało informacji , wiemy że między forumowiczami już dawno krążyły prośby o zestawienie materiałów ale my dopiero zaczynamy swoją przygodę, więc może znajdzie się jakaś dobra dusza i przesłałaby nam zestawienie na e-mail [email protected], chcemy zacząć budowę w tym roku jak łaskawi urzędnicy wydadzą pozwolenie na budowę ha ha ha. z informacji które piszą forumowicze dotyczących kosztów budowy są różne, więc już na etapie planowania budowy chcemy oszacować wydatki zeby nie zamieszkać tylko w gołych murach. Trochę ostatnio wątek się urwał, czy to zima? czy ci co wybudowali już nie są zainteresowani dzieleniem się informacjami na temat budowy tego wspaniałego domu, bo tak ich to wyczerpało? nie poddawajcie się, pozdrawiamy

beyatka
10-04-2011, 09:23
My zamieniliśmy garaż na 2 pokoje - w projekcie mamy okno (zewnętrznego pokoju) na końcu górnego, ale zastanawiam się czy nie wstawić dwóch narożnikowych (tak jak na piętrze). Mam jeszcze trochę czasu więc się zastanowię.

basil102
11-04-2011, 11:49
magda12345, okna ( otwory okienne ) maja 90 cm czyli powiększylismy je o 50%. Wysokośc dolnej krawędzi nie uległa zmianie, to jest warunkowane wysokością zabudowy kuchennej ( blat wchodzi we wnękę jako parapet ) więc jesli nie chcesz mieć blatu na wysokości kolan to wysokości dolnej krawędzi otworu nie zmieniaj.

Pozdrawiam

Rafał

wicios
11-04-2011, 14:38
witam wszystkich. u mnie juz po wykopach, lawach, fundamentach, i wylaniu plyty. dzis zaczeli murowac sciany, wiec ok tygodnia opoznienia jak na razie. na szczescie wszystko na razie przebiega bez wiekszych problemow. moge podac ile jak do tej pory materialu "poszlo". beton na ławy b20-23 m3, bloczki fundamentowe ok 1800 szt, cement na fundamenty klasa II 2.5 tony, piach siany 20 ton, beton na plyte b10 17m3, styropian na fundameny grubosc 12 cm- 7,2 m3, dysperbit 4 wiadra po 20 kg ( 3 razy malowane fundamenty z zewnatrz- w srodku nie malujemy bo u nas sucho jak pieprz, dlatego tez nie dajemy zadnej folii kubelkowej bo nie ma sensu ), folia grubosc 1mm na lawy ok 120m biezacych,folia grubosc 1mm pod sciany 150m biezacych,do tego jeszcze 100ton piachu do zasypania fundamentow oraz podlaczenia hydrauliczne za 2800zl.dalej bede podawal nia biezaco. moze komus sie przyda takie zestawienie ile czego.nadmienie tylko ze my mamy sciane trojwarstwowa wiec materialu idzie troche wiecej ( bloczek fundamentowy na plask a na zewnatrz na sztorc), sciana zewnetrzna 24 cm megamax + 11,5 minimax. Pozdrawiam
Ps. w jednej z firm sprzedajacej dachowki BRAAS podali mi adres doskonalego 2 w łodzi. Jest własciciel na forum?

wiki:)
11-04-2011, 20:56
Witam,

mam pytanie do Basil i Wiki,
jakie macie wymiary okien w kuchni, i na jakiej wysokości są zamontowane? w przyszłym tygodniu zaczynają murowoć nam ściany a zastanawiam się nad wielkością okna nie wiem czy 60 cm to dobry pomysł przy szerokich ramach okna zostanie trochę mało szyby chciałabym trochę powiększyć ale zastanawiam sie o ile.




I jeszcze jedno do wszystkich czy ktoś zamieniał garaż na pokój, bo zastanawiam się w jaki sposób wstawić tam okno, tzn czy na środku czy też w ten sposób, żeby dolne okno kończyło się przed górnym, mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Bardzo proszę o podpowiedzi i opinie?


pozdrawiam

Magda

Witam
my jak basil mamy okna 90cm, Zależało nam na tym aby blat dochodzil do ramy okna, ale jednocześne aby był na wysokości odpowiedniej dla nas. Dzieki temu blat tworzy jedną całość, nie ma widocznego parapetu. Okna kuchenne mamy bez podziałek :) Musieliśmy zrobić fixy, ponieważ nie dało sie zrobic tak dużego okna uchylnego.
pozdrawiam

wicios
11-04-2011, 20:57
znalazlem cos ciekawego na allegro. moze komus sie przyda na elewacje doskonalego... tanio jak barszcz a jezeli ktos robi dom w szarej kolorystyce to chyba bedzie mu pasowalo. pozdrawiam
http://allegro.pl/plyty-okladziny-szklane-scienne-elewacyjne-szyby-i1555026551.html

wiki:)
11-04-2011, 20:59
Wicios
murowanie to piekny widok, wszystko tak szybko rosnie w oczach:) Zanim sie obejrzysz będziesz na dachu siedzieć :)
pozdrawiam\

ANULKA&PAWEŁEK
12-04-2011, 19:27
Widzę że wiosna przyszła i forum ożyło:welcome: bardzo mnie to cieszy, mój mąż umówił na dziś geodetę mieli mierzyć teren może niedługo będzie mapa do celów projektowych - daleka droga jeszcze przed nami. Większość z was już jest na dalszym etapie więc z ogromnym zainteresowaniem będę śledzić wasze wpisy może szukać podpowiedzi. Co do kuchni zamierzamy podnieść okna o jakieś 15 cm według nas blat mebli kuchennych byłby zbyt nisko, widzieliśmy dom doskonały na żywo jeszcze nie wykończony dzięki uprzejmości właściciela w okolicy Warszawy bardzo nam się podoba ale jak każdy mamy swoją wizję nie decydujemy się na obniżenie salonu - będzie na jednym poziomie, kuchnia będzie miała przedłużoną ściankę do filaru dzięki temu przestrzeń podzielimy pięknymi drzwiami przesuwnymi i zyskamy zamkniętą kuchnię. czy ktoś z budujących może też robił jeden poziom parteru?

vayakon
17-04-2011, 21:05
Pochwalcie się fotkami z realizacji, dawno nikt nic nie wklejał :-)

vayakon
26-04-2011, 21:06
Plebus - czy możesz tak bardzo ogólnie napisać, jak po zimie wyglądają koszty ogrzewania? Jak się generalnie mieszka, czy coś byście zmienili?

plebus
11-05-2011, 13:16
Plebus - czy możesz tak bardzo ogólnie napisać, jak po zimie wyglądają koszty ogrzewania? Jak się generalnie mieszka, czy coś byście zmienili?

Koszty ogrzewania wyniosły za 4 miesiące w najgorsze mrozy po 1700zł na 2 miesiące (czyli ok 850zł miesiąc), więc troche się płaci. Natomiast temperatura u nas nie spada poniżej 21 stopni. Wszyscy zapewniają nas, że koszty te spadną, bo podobno budynek był nowy, mury nie do konca suche. Nie wiem jak to będzie, zobaczymy.

Mieszka się bardzo dobrze, cicho i spokojnie, ale może to kwestia okolicy - nie samego domu. W domu troche się niosą hałasy z salony do sypialni na górze, lepiej jest w pokojach dziecięcych, mniej slychać. Zmieniłabym, to o czym pisałam wcześniej - brakuje okna na stronę garażowo-gabinetową. Są okna, ale u nas dość wysoko (w sumie celowo), teraz zrobiłabym je albo niżej, albo w gabinecie pod sypialnią zrobiłabym pionowe 3 okienka, tak by było cokolwiek widać po tamtej stronie budynku. Niestety z balkoników też nie zajrzy się na tamtą stronę, a szkoda. To chyba wszystko, co bym zmieniła. Projekt nadal mi się podoba, jest wygodnie.

Teraz jesteśmy na etapie ogrodzenia. Zmieniliśmy nieco jego wygląd, ze względu na koszty i na opinie, że lepiej nie murować słupków z cegły i obrzucać ich betonem, bo to szybciej czy później zacznie odpadać, a koszta nie są wcale niskie, zdecydowaliśmy się na ogroszenie z CJ Bloku + metalowe przęsła. Długość ogrodzenia z przęseł i CJ Bloku wynosi ok 28m, dojdzie podmurówka i siatka na jeszcze 50m. Szcowany koszt materiału i robocizny to ok. 30.000zł. Masakra.

Pozdrawiam,
Kasia

vayakon
15-05-2011, 17:47
Kasiu, dzięki za odpowiedź. 850 to rzeczywiście sporo, choć miejmy nadzieję przejściowo. Ja wciąż czekam za adaptacją - już 3 miesiące, zaczynam się irytować.

plebus
17-05-2011, 18:48
Kasiu, dzięki za odpowiedź. 850 to rzeczywiście sporo, choć miejmy nadzieję przejściowo. Ja wciąż czekam za adaptacją - już 3 miesiące, zaczynam się irytować.

Rzeczywiście troche to trwa... Życzę cierpliwości:)
Jeśli chodzi o ogrzewanie pamiętaj, że my mamy dom powiększony, jego powierzchnia z garażem, gdzie też jest grzejnik, ale na minimum, wynosi 260m, czyli więcej niż standardowy projekt.

Pozdrawiam,
Kasia

basil102
19-05-2011, 13:10
A ja z nieukrywaną dumą muszę Wam powiedzieć, że po raz 5 ( piąty ) złożyłem reklamację mojej betonowej superpodłogi :) Tym razem podłoga przecieka. W wyniku normalnego użytkowania robią sie rysy a przez nie np. przy myciu podłogi woda dostaje się pod impregnat. Tym samym podłoga uzyskuje na 12 godzin efekt nakrapianego węża :) Po prostu rewelacja. Najzabawniejszy jest w tym wszystkim wykonawca, który twierdzi, że impregnat ma właściwą odpornośc na zarysowania. Jesli kiedykolwiek przyjdzie Wam do głowy, żeby robić betonową posadzkę przemysłową w systemie Weber Durocolor ( ale zapewne każdym innym również ) to puknijcie się 2 razy w głowę, napiszcie do mnie, opowiem Wam o genialnych wykonawcach i czym prędzej wybije pomysł z głowy. A już montowali mi kuchnię ... :)

Pozdro dla wszystkich nękanych przez gatunek ludzki zwany budowlańcami :)

Kahah
21-05-2011, 15:47
To nieźle :( Nie zazdroszczę...
Chyba faktycznie zacznę się pukać w czoło! Chciałam chociaż częściowo wylać posadzkę betonową w domu, ale jeśli ma to tak wyglądać...
W sumie, to nie mam pojęcia, co położyć na tą podłogę? Gres mi się nie podoba, a deski drewniane na ogrzewanie podłogowe, to też nie do końca dobry pomysł!
A tak ładnie wyglądało to u Ciebie...
Basil! Mam prośbę - przyślij mi namiary na fachowców od Twojego dachu. Twój dach jest REWELACYJNY!
Pozdrawiam!

plebus
23-05-2011, 18:54
Cześć Basil,

za dużo osób Wam zazdrościło tej posadzki, to dlatego się psuje;))))
A tak poważnie myślicie teraz nad jej zerwaniem, przykryciem innym materiałem: płytki, drewno, czy coś czym znowu nas zaskoczysz? Podejrzewam, że takie reklamacje bardzo wpływają na opóźnienie kolejnych prac i sam termin wprowadzenia się. Nie będzie problemów z kolejnymi ekipami - chociażby montaż kuchni. A i pewnie sprzęt kuchenny zakupiony i mimo, że nieużywany - jego gwarancja leci? Współczuje nerwów, bo mimo, że mieliśmy jak na budowę minimum problemów (praktycznie jedynie z oknami), to i tak dostatecznie nas to absorbowało.
Powodzenia Basil!
K.

basil102
25-05-2011, 10:34
Kahah, to dalej wygląda bardzo ładnie tylko, że przecieka :) Nie załamuj rąk, ten sam a nawet lepszy efekt MOŻNA uzyskać dzięki gresowi ale odpowiedniemu. Jakaś hiszpańska firma robi gres w formacie nawet 1,5 x 1,5 metra imitujący beton. Efekt - posadzka betonowa pocięta dylatacjami. Rewelacja. Kiedy rozważaliśmy ten pomysł płytki w stosunku do planowanego kosztu podłogi były bardzo drogie ( o ile mnie pamięć nie myli ok. 200 zł / m.kw ) i wzięliśmy beton. Co z tego, skoro na dzien dzisiejszy koszt metra naszego cholernego wynalazku dzięki "fachowcom" przekroczył 350 zł./ m.kw. Deski na podłogówke to wcale nie jest aż tak zły pomysł jakby sie wydawało. Ten wątek był w poście. Trzeba dobrać odpowiednie drewno i kleic do podłogi. Różnica temperatury między spodem dechy a górą to w przypadku dobrego wybotu i montażu ok. 1 st. C. więc do przeżycia. Numer do "dachowców" prześlę na priva, nie chcę bez zgody upubliczniac telefonu, może sobie tego nie życzą.

Kasia, sądzisz, że myśli kilku osób powodują rysowanie się podłogi ? :) Niestety nie stac na juz teraz na położenie czegoś innego na podłodze. Nasz super wykonawca nie usunął wady w ustawowym terminie więc możemy odstąpić od umowy i żadać zwrotu kosztów ale to jest oczywiście sprawa sądowa więc jesli w międzyczasie gość nie zbankrutuje ( czego w sumie bardzo mu życzę ) to sprawa może się ciągnąć nawet i 2 lata. W związku z tym, że był to kolejny wykonawca polecany przez Webera będą od nich domagał się poprawnego wykończenia podłogi, mam nadzieję, że to zadziała. Oczywiście masz rację, wszystkie roboty wewnątrz domu wstrzymane ( a kuchnia juz tak pięknie zaczynała się prezentować ). Teraz wszelkimi sposobami próbuję zorganizować i przenieść siły na prace zewnętrzne ( drenaże, odprowadzenie deszczówki, oczyszczalnia i nawiezienie ziemi ) ale w związku z tym, że to miał być ostatni etap już po wnętrzach chwilowo nie mogę tego zrealizować. Innymi słowy - stoję :)

Pozdrawiam

Rafał

Monik_d
25-05-2011, 22:09
Witam,

Basil niestety trafiłeś na nieuczciwych wykonawców. Również chciałam zrobić taką betonową posadzkę na materiałach Webera ale mnie ostrzeżono, że będę miała problemy właśnie między innymi z zarysowaniami. Weber ma bardzo dobre materiały (stosowałam m.in. odpowiednik uni-gruntu na posadzki). To nie kwestia materiałów tylko specyfiki takiej posadzki :(
Pozdrawiam
Monika

basil102
25-05-2011, 23:30
Monik_d, i tu się mylisz :) Problemem jest nie posadzka a jej zabezpieczenie przed plamami. Specyfiką ( każdej ) betonowej posadzki jest jej pękanie i to jest ok. Po prostu taka jej uroda a moim zdaniem to nawet zaleta a nie wada bo skoro ma być beton to nie można oczekiwać, żeby zachowywał się jak linoleum :) a te pęknięcia dodają posadzce urody i autentyczności. Nie do końca natomiast piękne są plamy chociażby po rozbitej butelce wina w związku z tym stosuje się różnego rodzaju impregnaty by do takich sytuacji nie dopuścić. W jednym masz rację, trafiłem na nieuczciwych wykonawców, bowiem zamiast zastosować rekomendowany i sprawdzony przez Webera impregnat ( którego próbkę posiadam i któremu nawet ostry gwóźdż nie straszny ) dałem sie przekonać do "lepszego" rozwiązania, którego wyższość polega na zdecydowanie łatwiejszym odłażeniu od samej posadzki :) Czym innym jest zatem specyfika podłogi a zupełnie inną kwestią świadoma lub wynikająca z indolencji ( niewłaściwe skreślić ) chęć eksperymentowania z posadzką inwestora. Preparatów impregnujących jest wiele ( żywice epoksydowe, akrylowe, środki polimerowe ). Sam Weber do posadzek DuroColor zaleca impregnaty obcej firmy Johnson Diversey ( seria Jontec ) ale juz do innych posadzek środki przejętej przez siebie firmy Deitermann. Kluczem do sukcesu jest zatem dobór i właściwa aplikacja odpowiedniego środka ale jak nieuczciwy wykonawca nie chce albo nie potrafi to efekt jest taki jak u mnie na podłodze :)

Pozdrawiam

Rafał

Kahah
26-05-2011, 00:20
Basil, wysłałam do Ciebie "dłuższą" wiadomość, tylko nie zdążyłam spojrzeć czy w ogóle poszła (nie zapisała mi się w wysłanych).
Daj znać, gdyby nie doszła.
Dobrej nocki!

kakusek
27-05-2011, 22:34
Plebus z czego masz balustrade na balkonach? Robiłam wycene balustrady ze stali nierdzewniej ale na moj malutki balkonik to koszt prawie 3900 zl wiec szukam tanszej (mam nadzieje) alternatywy.

plebus
28-05-2011, 17:35
Plebus z czego masz balustrade na balkonach? Robiłam wycene balustrady ze stali nierdzewniej ale na moj malutki balkonik to koszt prawie 3900 zl wiec szukam tanszej (mam nadzieje) alternatywy.

Kakusek,

na zewnątrz na balustradach mamy stal malowaną proszkowo na grafit zdaje się. Nie podam ceny za same barierki, bo mieliśmy wycenę z balustradami z nierdzewki i oszkleniem wewnątrz. Firma, w której zamawiałam jeździ po całej Polsce, może zapytaj u nich - mvmetal p. Marian Śliwka. Byliśmy zadowolni z niego i z ceny, teraz robi nam przęsła do płotu.

Mogę się pochwalić, że dziś skończyliśmy dach: podbitka i płotki antyśniegowe. Zastanawiamy się nad żaluzjami poziomymi, które są na wizualizacjach domów z wizją (trójkąty przy dachu, bo z tych na balkonach zrezygnowaliśmy). Zastanawialiście się z czego to zrobić żeby było lekkie? Braliście firmy specjalizujące się w żaluzjach czy poleconych rzemieślników?

Pozdrawiam,
K.

kakusek
28-05-2011, 17:56
Dziekuje za namiar.Wysle do nich zapytanie choc watpie czy do tak malego balkoniku bedzie im sie chcialo przyjechac.Zastanawiam sie jakie robicie ogrodzenie bo ja swego czasu tez myslalam o takich poziomych przeslach malowanych na grafit.Mozesz podac ile macie metrow tego ogrodzenia (czy brama wjazdowa tez taka?) i ewentualnie koszt?(moze byc na priv) Rozumiem ze jeszcze nie macie go zamontowanego-jesli jednak sie myle to prosze o fotki :)
Pochwal sie rowniez nowa podbitka ;)

plebus
29-05-2011, 12:40
Koszt ogrodzenia to około 30.000zł - 10 za przęsła, 10 za materiał (CJ Blok) i 10 wyjdzie robocizna murarza z pomocnikiem i cement, piach. Może nieznacznie przekroczyć, bo jeszcze nie wycenialiśmy daszków na murki, zobaczymy ile arkuszy blachy nam zejdzie i ile będzie chciał gość od ich "rzeźbienia". Płot i brama będzie z takich samych przęseł, a długość murowanego ogrodzenia z przęsłami początkowo miała mieć ok 20m, teraz będzie ok 30m, dalej podmurówka i siatka (nie wliczone do kosztów ogrodzenia, bo nie wiemy, czy zrobimy w tym roku - na dzień dzisiejszy jest stara siatka). Nie mamy jeszcze zamontowanych orzęseł, chcemy poczekać aż murarz skończy - wtedy wchodzi ekipa od przesęł, niech to dokładnie wymierzą i wtedy będziemy dopasowywać przęsła do dziur, nie będzie niespodzianek, że coś do czegoś nie pasuje. Zaskoczył mnie również koszt domofonu, zwykły domofon tyle, że nieco lepszej firmy urmet kosztuje 1000zł, jak dla mnie za kawałek żelastwa i plastiku masakryczne pieniądze i dodam, że to zwykły domofon nie vidodomofon. Pocieszeniem jest, że inny domofon firmy bticiono, którą nam polecało kilka osób, kosztował 2500zł. Tak jak myślałam o videodomofonie, stwierdziłam, że chyba aż tak bardzo nie potrzebuję:))) Ogólnie koniec z inwestycją w tym roku. Teraz zbieramy fundusze i w przyszłym chcemy zrobić płytki na balkonach, schodach zewnętrznych i daszku nad garażem i jeśli jakimś cudem się uda - kostkę, ale wątpię. Wyliczaliśmy, że będzie nam najmniej potrzebnych 50.000 na kostkę i taras, więc.... Narazie mamy zakupioną płytę meba i nią będziemy utwardzać podjazd, a później płyty te pójdą na utwardzenie podjazdu, który chcemy zrobić z jednej ze stron domu i posadzić na tym trawkę. Podejrzewamy, że przez najbiższe 3 lata będziemy mieli jeszcze co robić z domem i wokół niego:) Zdjęcia płotu i podbitki mam częściowo zrobione, ale muszę je zrzucić na komputer i wtedy coś powklejam, szczerze mówiąc brakuje czasu na wklejanie zdjęć. Zasięg na naszej wsi kiepski, dziecko wymagające:) i ciągle jest co robić.
Pozdrawiam,
K.

kakusek
29-05-2011, 12:59
Serdeczne dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.Nam jeszcze duzo brakuje do wykonczenia domu (dopiero zaczynam wykonczeniowke) a jak piszesz o kosztach wokol domu to widze ze chyba do konca zycia bedziemy miec pelne rece roboty ;)Dom to skarbonka bez dna :yes: U nas dosc duza działka (28 ar) dlatego tylko do frontu (na wysokosci domu) zrobimy ogrodzenie na podmorowde a reszte trzeba bedzie ogrodzic siatka z elementami prefabrykowanymi.

plebus
30-05-2011, 15:20
Wklejam kilka zdjęć ze stanu obecnego.

Płot - CJ Blok z bliska
http://images47.fotosik.pl/895/a2e881f23038b605.jpg (http://www.fotosik.pl)

Podbitka
http://images39.fotosik.pl/888/74d1760d4f0b0a70.jpg (http://www.fotosik.pl)

Płotki antyśniegowe
http://images46.fotosik.pl/843/77b7a99f2073211e.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiam,
K.

kakusek
30-05-2011, 19:18
Plebus podbitke macie drewniana? Nie widze paneli wentylacyjnych dlatego pytam.Jelsi tak podaj prosze czym ją malowaliście.
Bardzo ładny ten murek z CJ Blok.Świetnie pasuje do waszego domku :) Widać ze wszystko macie dobrze przemyślane i konsekwentnie realizujecie-gratulacje :)

MMC
31-05-2011, 21:34
Witam wszystkich,
Naszą przygode z "własnym kątem" zaczelismy w tamtym roku,podejmując decyzje o zakupie dzialki. Do wyboru projektu podeszlismy, mozna powiedziec bez wiekszego namyslu. Szukalismy domu nowoczesnego i po wygooglowaniu tej frazy ukazaly nam sie domy z wizja. Decyzja byla szybka i oczywista - Doskonaly. Oczywiscie nie obylo sie bez przeróbek i konfiguracji dla naszych potrzeb (pozdrawiamy Pania architekt). Niektóre z nich byly drastyczne, np przesunięte schody, aby uzyskac efekt szklanej sciany w sypialni(jak w "z charakterem"). Wiem, moze przesadzilismy, ale budujemy dom dla siebie. To byla nasza wizja i mamy nadzieje, ze w takim wlasnie wnętrzu bedzie nam komfortowo:).
W tej chwili jestesmy na etapie murowania, ale juz myslimy o dachu i reszcie, gdyz ekipa bardzo sie sprezyla (8 tygodni od stanu zero) i wlasnie konczy ukladac terive.
Napiszie, co myslicie o naszym doskonalym. Za wszelkie uwagi i porady z gory dziekujemy

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58932
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58727
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58726
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2744&attachmentid=58725

plebus
02-06-2011, 08:51
Plebus podbitke macie drewniana? Nie widze paneli wentylacyjnych dlatego pytam.Jelsi tak podaj prosze czym ją malowaliście.
Bardzo ładny ten murek z CJ Blok.Świetnie pasuje do waszego domku :) Widać ze wszystko macie dobrze przemyślane i konsekwentnie realizujecie-gratulacje :)

Nie, zwykła plastikowa, może na ciemnym kolorze rzeczywiście mniej widać wentylacje, ale jest nawet często, bo co 5 panel. Ciekawa jestem jak wyjdzie ostatecznie ten płot, bo nie widzieliśmy dokładnie takiego jaki robimy.

Pozdrawiam,
K.

plebus
02-06-2011, 09:54
MMC,

przyjrzałam się Waszemu projektowi. Jest naprawdę ciekawy i podoba mi się. Nie wiem jakich porad i uwag oczekujesz, bo jednoześnie piszesz, że projekt jest przemyślany i taki właśnie chcecie. Jako użytkownik podobnego domu zastanawiałabym się nad odległością jadalni gościnnej jak się domyślam od kuchni, to jednak troche daleko maszerować z daniami i talerzami. Ja się nachodzę do pomieszczenia gospodarczego (mam tam piec, pralnie, spiżarnie i narzędzia), które mam nieco bliżej i już mam dość tego spacerowania:) Zastanawiam się gdzie masz pralnie, bo pom gosp jest dość małe, a wydaje mi się, że podstawowe narzędzia typu śrubokręt, młotek czy szczotka, szufelka, worki na śmieci, odkurzacz, kosz z brudną bielizną mogą sobie leżeć niewidoczne właśnie w takich nieuczęszczanych pomieszczeniach. Drzwi od pom gosp kolidują z drzwiami pokojowymi, będą uderzać klamką o siebie i się niszczyć. Może zastanówcie się, czy na dole nie wystarczy łazienka na miescu gospodarczego z prysznicem, wc i umywalką i drzwiami przesuwnymi na lewo, a pom gosp zrobić większe w dotychczasowej łazience? Może drzwi od pom gosp mozna zrobić bardziej na środku tej ściany?

Na górze zastanawiałabym się jedynie nad doświetleniem pokoju z Lukarną, u nas jest jedno pojedyncze okno od południa i podwojne od zachodu, nie jest to najbardziej doswietlony pokoj w domu:) Jasniejszy jest ten drugi u nas nad garazem, oprócz potrójnego okna ma też dachowe, może jednak zrobić pojedyncze z wyjściem na taras? Tym bardziej, że jedyne okno też jest na zachód.

Nie wiem na jakim dokładnie etapie murowania już jesteście, możecie się zastanowić nad tym, co napisałam. I oczywiście życzę powodzenia w dalszej realizacji.

Plebus.

MMC
02-06-2011, 21:06
hey plebus,
tak jak napisalas, jestes uzytkownikiem doskonalego, takze wiesz jak to jest mieszkac w nim na co dzien.Co więcej najgorszy okres tzn. budowa masz juz za soba i jak mozna przeczytac na tym forum, nie jednemu "pomoglas" w podjęciu wszelkich decyzji. To bedzie nasz pierwszy domek i nie wiemy jeszcze do konca czego mamy sie spodziewac i jak to wszystko bedzie wyglądalo " na zywo". Dzieki za zapoznanie sie z projektem. Twoje uwagi są jak najbardziej trafne. Jesli chodzi o jadalnie goscinna, mysle, ze nie bedzie ona uzytkowana na co dzien i jakos damy rade od swieta. Pralka jest zaznaczona w projekcie w lazience, takze pewnie tam zostanie.W pomieszczeniu gospodarczym narazie jest przewidziany tylko piec, plus jakies male sprzety. Pare metrow od domu stoi budynek z garazem, spizarnia, lazienką, pokojem i kuchnia, takze mysle, ze narzędzia, czy ewentualnie piec na inne grzanie jak gazowe znajda swoje miejsce. Znajduje sie z boku dzialki, nie koliduje z domem, a szkoda by bylo sie go pozbyc, zwlaszcza ze ma media.
Wracając do domu drzwi w pokoju beda przesuwane lub wąskie dwusrzydlowe otwierane do wewnątrz, lub w pom. gosp. zrobi sie do wewnatrz. Nie chcielismy miec ich na widoku. Na sciance przewidzieny jest jakis ciekawy projekt stylizacyjny. Jak najwiecej przestrzeni otwartych i prosta bryla to wlasnie nowoczesna forma. Pokoj z lukarną, hmm... Jeszcze nie wiemy w tej chwili jakie bedzie mial zastosowanie, gdyz nie mamy jeszcze gromadki dzieci (pierwsze w drodze:)). Mysle,ze podwojne oknodrzwi dadzą rade. Co prawda z zachodu,ale jak bedzie problem cos wymyslimy.:)
Murarze wylali schody, skonczyli strop i mają narazie przerwe. Teraz pora na dach.

A propos dachu, czy ktos z obecnych na forum ukladal blache "na rąbek"? Z tego co sie orientowalem i tutaj przeczytalem dach to niemala inwestycja.
pozdrawiam
M

plebus
03-06-2011, 07:32
Hej MMC,

my niestety nie mamy takiego budyneczku, będziemy mieli budynek gosp. połączony z kojcem dla piesków, ale dopiero zrobilismy jego projekt i tam będzie skladzik ogrodowy z drewnem do kominka. Rzeczywiscie taki budynek to sporoe ułatwienie.

Drzwi do pom gosp. wg prawa powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia i nie mogą być suwane. Na pewno coś wymyślicie.

I na koniec gratulacje potomka:) Będzie miał kto brudzić te szklane powierzchnie;) U nas synek ma 2 lata i nie nadążam czyścić, drugie w drodze więc mamy już zaplanowany pokój z Lukarną, wcześniej była to suszarnia prania imały magazynek rzeczy, które wnosiliśmy na strych:)

Pozdrawiam,
K.

Kahah
03-06-2011, 14:30
Kasiu - świetne ogrodzenie Ci rośnie! Masz najdoskonalszą elewację z doskonałych;)
Twój domek wygląda rewelacyjnie!
Skąd Ty bierzesz tyle sił na te inwestycje? A ta ostatnia - w pokój z lukarną... Tylko pogratulować!
Rafałek będzie miał z kim ganiać po chacie;)
Pozdrawiam!

Kahah
03-06-2011, 14:31
Mam pytanie do DOSKANAŁYCH!
Jakie stropy macie w swoich domach?

vayakon
03-06-2011, 21:24
Ja przyznam szczerze, że mieliśmy spory dylemat pomiędzy dwoma projektami, ostatecznie zdjęcia Kasi Doskonałego przekonały nas do tego projektu :-) Szkoda tylko, że czwarty miesiąc czekamy za adaptacją ):

plebus
03-06-2011, 21:28
Dzięki Kahah,

u nas strop teriva, a na korytarzu i antresoli monolit.

Pozrawiam,
Kasia

Kahah
03-06-2011, 22:44
Dzięki Kasik, jeden z dwóch Bobów tak nam też doradzał ale jeszcze zobaczymy co z tym zrobić.
Nie możemy wystartować z budową, bo ciągle czekamy na podłączenie gazu, a nie chcielibyśmy robić dodatkowo innego ogrzewania...
Trochę to już staje się irytujące:(

plebus
04-06-2011, 08:58
Kahah,

my też zaczynaliśmy bez gazu, ale był blisko w ulicy więc to była tylko i wyłącznie kwestia czasu az podłączą i wstawią skrzynkę. Wielkim fartem nam założyli wcześniej niz planowali, bo inny inwestror w poblizu się wycofał i zostali z ludźmi i skrzynką więc jak podjechali i zapytali czy chcemy to odpowiedź była wiadoma: TAK TAK TAK! Fart po prostu. Gorzej było z prądem:/ Ale sąsiad życzliwy więc i to ominęliśmy. Jedynie z wodą nie było żadnego problemu.

Może jakieś pismo na jakim etapie jest sprawa ich pospieszy? Chociaż wiadomo jak to działa...

Pozdr.,
Kasia

MMC
05-06-2011, 15:48
Plebus ,
dzieki i nawzajem.:) Jak tak dalej pojdzie, to niedlugo bedziecie musieli myslec o wiekszym domu:) Rodzina sie powieksza. Drzewko juz posadziliscie?:)
Zaoferowalem żonie, że okna w domu bede mył ja. Chyba nie wiedzialem, na co sie pisze.

kahah , u nas tez jest teriva

pzdr
M

Kahah
05-06-2011, 23:36
Dzięki:)

basil102
06-06-2011, 11:44
Kahah, u nas jest strop typu filigran. Mail ( odpowiedź ) na priv doszedł ?

Pozdrawiam

Rafał

Kahah
06-06-2011, 16:42
Kahah, u nas jest strop typu filigran. Mail ( odpowiedź ) na priv doszedł ?

Pozdrawiam

Rafał

A doszedł... ba, nawet Ci odpisałam;)
Dzięki wielkie i również pozdrawiam!

basil102
07-06-2011, 11:59
A doszedł... ba, nawet Ci odpisałam;)
Dzięki wielkie i również pozdrawiam!

Haaaa, to niestety odpowiedzi nie dostałem :(

wicios
08-06-2011, 17:44
witam. u mnie po 2 miesiacach koniec robot budowlanych:) wreszcie. w zasadzie dom bez duzych przerobek wewnatrz. oprocz tego ze: zamiast pokoju na dole mamy gabinet a z czesci kotlowni zrobilismy poczekalnie i tego ze powiekszylismy lazienke na gorze o metr na szerokosc kosztem pokoju nad garazem, oraz tego ze schody wylalimy z betonu. moge przedstawic kolejne wyliczenia ile czego itp. wiec tak( kolejnosc tak jak leza faktury ):pret do laczenia sciany oslonowej z minimaxa z nosna z mega maxa-130 szt dl 150cm,sruba szpilkowa fi 8 plus podkladki i nakretki -100szt,cement II- 6ton,cement I-2,8 tony,styropian na fasade gr 15 cm-33m3,beton towarowy b-20-strop 28m3,beton B-10-chudziak-17m3, cegla mega max kozlowice-2400 szt,cegla mini max kozlowice- 2200szt( murowalem sciane zewnetrzna 3 warstwowa oraz na gorze scianki ktore w planie sa z plyt k-g),cegla pelna na caly komin i podmurowywania-ok 2600( ilosc orientacyjna bo nie mam jeszcze jednej faktury), tarcica 13,5 m3,drut wiazalkowy- ok 60 kg,wapno w plynie 5litrow-20szt, grys do betonu na schody, slupy itp 3 tony, sruby na dach, gwozdzie, laczniki krokwi, elektrody do spawania itp itd ciezko powiedziec ile ale 1000 zl starczy:P. generalnie moge pocieszyc budujacych, jak sie oszczedza od samego poczatku cena stanu surowego nie odbiega jakos znacznie od innych domow:) u nas koszty z dachowka ceramiczna nelskamp g10, oknami velux, rynnami galeco metalowymi, oknami drewnianymi 3 szybowymi o wsp 0.7 , drzwaimi garazowymi normstahl, drzwiami debowymi CAL , jedna para z naswietlami gornym i bocznym, druga bez, koszty wyniosa 280 tys. Dodam ze styropian i welne na dach mamy o najmniejszym wspolczynniku tj 0.31, na fundamenty aqua, podloga 10 cm tez o mniejszym wsp. Pozdrawiam

Kahah
08-06-2011, 22:47
Haaaa, to niestety odpowiedzi nie dostałem :(
Pewnie coś namieszałam...
Jak idą prace? Kiedy wpuścisz "parapeciarzy" na przetestowanie podłogi?
:)

budocom
09-06-2011, 15:14
Witam Wszystkich użytkowników niniejszego tematu.
Po 3 latach boksowania się z urzędasami, zepsutym do granic możliwości projekcie indywidualnym biorę się za budowę Doskonałego 2.
Zakup gotowego projektu, jego adaptacja wychodzą taniej niż poprawki po prawie dwuletniej tzw "pracy" Pani Architekt :-(
Odnośnie Doskonałego 2 znalazłem tutaj mnóstwo cennych uwag, za które wszystkim forumowiczom dziękuję :-) ale mam też kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi na tym forum, (a może niedostatecznie szukałem) jeżeli ktoś z Was zechciałby pomóc to będę bardzo zobowiązany.
Mianowicie:
- Czy ktoś z Was rezygnował z tworzenia balkonu na piętrze, chodzi mi o ten nad tarasem ??? zastanawiam się nad celowością jego wykonania, chciałbym to zastąpić drzwiami balonowymi z barierką na elewacji zewnętrznej, wiem, że takie balkoniki są praktycznie nie używane
- zastanawiam się też nad zmianą okien w kuchni, zamiast dwóch okien w poziomie, chciałbym przeszklić ten narożnik w pionie, może nawet fixy wielkości drzwi balkonowych - może ktoś wykonał już coś takiego, jeśli nie to dajcie znać co o tym sądzicie
- czy komuś z Was udało się tak zagospodarować kuchnię że zmieściła się w niej wyspa ???
- ja się zastanawiam nad skróceniem ściany pomiędzy kuchnią a wiatrołapem, ale też zastąpieniem słupa na granicy kuchni i jadalni takim dużym filarem np 80 x 80 cm w którym mógłbym ukryć jakąś niewielką szafkę spiżarnianą, albo też zrobiłbym w takim filarze kwadratowe akwarium widoczne z każdej strony, ciekaw jestem co sądzicie o tym pomyśle :-)
- Doskonały 2 dla mnie jest " prawie " doskonały, martwi mnie mała powierzchnia pomieszczeń gospodarczych, łazienki jakieś mikro, a pralni i suszarni właściwie nie ma gdzie umieścić

... zależało by mi na Waszych opiniach, a w szczególności na temat tego balkonika na górze i przeróbki kuchni

... a propos zdjęć z realizacji, widzę, że nie bardzo linkujecie czy też umieszczacie wprost na forum, bardziej popularne jest przesyłanie na maila :-) gdyby ktoś zechciał się pochwalić swoją realizacją to będę naprawdę wdzięczny, a może jeszcze ktoś zechciałby podesłać rzuty swojego domu po adaptacji ( zmianach w projekcie) to byłoby extra !!!
Mój adres maliowy: [email protected]

budocom
09-06-2011, 15:41
Jeszcze jedna sprawa, czy na forum jest ktoś z Dolnego Sląska, który wybudował lub jest już na ostatniej prostej i mógłby się pochwalić swoim dziełem '' w realu" ???
Jak wiadomo będę bardzo wdzięczny a nawet jakoś się odwdzięczę :-)

plebus
10-06-2011, 20:09
Cześć Budokom,

moja opinia:

1. Czy ktoś z Was rezygnował z tworzenia balkonu na piętrze, chodzi mi o ten nad tarasem ??? zastanawiam się nad celowością jego wykonania, chciałbym to zastąpić drzwiami balonowymi z barierką na elewacji zewnętrznej, wiem, że takie balkoniki są praktycznie nie używane

Celowości nie znam, nam służy do wywieszania prania latem, nawet jak pada deszt jest bezpieczne, a na dole pod daszkiem chowaliśmy grila jak nas pogoda zaskoczyła. Jesli chodzi o przód. Teraz wpadlismy na to, ze zamiast daszku nad garażem (jest minimalny) mogliśmy przedłużyć balkon z przodu, tak by zamiast zaślepionego balkonu był normalny z możliwością wyjścia na niego z pokoju nad garażem. Tak sobie ostatnio myśleliśmy, może ktoś kto zaczyna weźmie to od uwagę.

2. zastanawiam się też nad zmianą okien w kuchni, zamiast dwóch okien w poziomie, chciałbym przeszklić ten narożnik w pionie, może nawet fixy wielkości drzwi balkonowych - może ktoś wykonał już coś takiego, jeśli nie to dajcie znać co o tym sądzicie

A jak z zabudową kuchenną? Wydaje mi się, że może powstać kącik z niewykorzystanym miejscem w kuchni, w tym wlasnie narozniku. Zresztą w kuchni fixy? Zawsze coś "pachnącego" można gotować i wtedy warto mieć możliwość otwarcie okien. Rzecz gustu i pomysłu na kuchnię.

3. czy komuś z Was udało się tak zagospodarować kuchnię że zmieściła się w niej wyspa ???

Ciasno jest jak na wyspę, chyba żeby krawędź domu wyrównać z salonem, ewentualnie poszerzyć całą tę stronę salonowo-kuchnianą;) o jakieś min 2 metry. Wg mnie teraz jest średnia szansa na wolnostąjącą wyspę, chyba, że coś na kształt wyspy, ale uzyskanej w kształcie litery L tyle, że wtedy to juz nie jest wyspa...

4. ja się zastanawiam nad skróceniem ściany pomiędzy kuchnią a wiatrołapem, ale też zastąpieniem słupa na granicy kuchni i jadalni takim dużym filarem np 80 x 80 cm w którym mógłbym ukryć jakąś niewielką szafkę spiżarnianą, albo też zrobiłbym w takim filarze kwadratowe akwarium widoczne z każdej strony, ciekaw jestem co sądzicie o tym pomyśle :-)

Skracając tę ścianę zmniejszasz sobie nie tylko kuchnię, ale i wiatrołap, a sam przyznasz, że miejsca na ewentualną garderobę w projekcie brakuje. Ta ściana wcale nie jest długa. Przejscie miedzy slupem a scianą kuchenno-wejściową wcale nie jest za szerokie chyba ok. 120cm więc odejmując te 80cm na szafkę nie będzie praktycznie przejscia, sama konstrukcja musi być żeby podtrzymywać strop. Mozna w ogóle zlikwidować to przejscie, tylk wtedy cały czas będziecie musieli biegac po schodach do salonu chcą wejsc czy wyjsc z kuchni, noszac zakupy. Niektorzy proponowali zlikwdowac stopien lub zrobic go w czesci tylko salonowej nie jadalnianej. musicie zastanowic się na czym wam zalezy. U nas spizarka jest w pom gosp., pralnia zresztą też. Tylko jeśli czytałes uwaznie zauważysz, że my zmielnilismy projekt wydłuzajac go i poszerzając. Wymiary uzyskanych powierzchni znajdziesz w moich postach w tym wątku. Jesli zalezy ci na jednej duzej lazience, tzw salonie kapielowym, mozna polaczyc lazienki na górze i chyba coś się uzyska, w przyblizeniu 12m2. Zalezy na jakich wielkosciach ci zalezy.

Pozdrawiam,
Kasia

Humira
11-06-2011, 21:31
Witaj Budocom!

Według mnie:

1. Czy ktoś z Was rezygnował z tworzenia balkonu na piętrze, chodzi mi o ten nad tarasem ???
Znam takich co przez 10 lat mieszkania w domu z balkonami byli tam najwyżej 3 razy... W mojej budującej się koncepcji balkon jest częścią przestrzeni prywatnej - wejść na balkon można tylko z naszej (rodziców) sypialni. Balkon ten wychodzi na ogród - więc na whisky przed snem jak znalazł..:)

2. zastanawiam się też nad zmianą okien w kuchni, zamiast dwóch okien w poziomie, chciałbym przeszklić ten narożnik w pionie, może nawet fixy wielkości drzwi balkonowych - może ktoś wykonał już coś takiego, jeśli nie to dajcie znać co o tym sądzicie
Kuchnia w projekcie jest i tak mała. Przy tym rozwiązaniu duże gotowanie to chyba odpada - nawet wyspa nie pomoże...

3. czy komuś z Was udało się tak zagospodarować kuchnię że zmieściła się w niej wyspa ???

W mojej wersji (można obejrzeć parę stron wcześniej) tradycyjną wyspę zastąpiłem wyspą ruchomą - nie jest to samo co wyspa stała ale kanapki czy tatara nie mówiąc o drinkach da się na tym z powodzeniem zrobić. Wyspa jest na indywidualne zamówienie u stolarza.

4. ja się zastanawiam nad skróceniem ściany pomiędzy kuchnią a wiatrołapem, ale też zastąpieniem słupa na granicy kuchni i jadalni takim dużym filarem np 80 x 80 cm w którym mógłbym ukryć jakąś niewielką szafkę spiżarnianą, albo też zrobiłbym w takim filarze kwadratowe akwarium widoczne z każdej strony, ciekaw jestem co sądzicie o tym pomyśle
Wizualnie pomysł z akwarium super - nie wiem jak to konstrukcyjnie ze słujpem nosnym jak się zdaje zgra, ale pomysł godny uwagi. Z resztą uwag w tym punkcie zgadzam się z Plebus.

5. Łazienki i pomieszczenia techniczne
Odsyłam do moich propozycji parę stron temu - może coś się przyda? Wydaje mi się że oba problemy rozwiązałem!

Pozdrawiam,

Humira

basil102
17-06-2011, 10:09
Pewnie coś namieszałam...
Jak idą prace? Kiedy wpuścisz "parapeciarzy" na przetestowanie podłogi?
:)

Pan podłogowiec pod okiem Webera prowadzi testy nowego rozwiązania. Jesli się sprawdzi, miałby przyjechać w ciągu 7 dni od zatwierdzenia metody naprawy. Pożyjemy, zobaczymy :) Na razie od tygodnia pielimy i kosimy step, który niepostrzeżenie wyrósł nam za domem ( masakra !!! ) i przygotowujemy teren do wkopania szamba i zbiorników na deszczówkę. W środku pracuje Pan od od balustrad szklanych, pod koniec przyszłego tygodnia powinny byc gotowe. Poza tym cisza i spokój :)

Pozdro dla wszystkich cierpliwych

Rafał

Kahah
20-06-2011, 10:45
Pan podłogowiec pod okiem Webera prowadzi testy nowego rozwiązania. Jesli się sprawdzi, miałby przyjechać w ciągu 7 dni od zatwierdzenia metody naprawy. Pożyjemy, zobaczymy :) Na razie od tygodnia pielimy i kosimy step, który niepostrzeżenie wyrósł nam za domem ( masakra !!! ) i przygotowujemy teren do wkopania szamba i zbiorników na deszczówkę. W środku pracuje Pan od od balustrad szklanych, pod koniec przyszłego tygodnia powinny byc gotowe. Poza tym cisza i spokój :)

Pozdro dla wszystkich cierpliwych

Rafał

W takim razie czekamy cierpliwie na fotki z balustradami

majamaki
20-06-2011, 18:54
Plebus mam pytanie odnośnie lamp w Twoim salonie. Byłabym wdzięczna za wskazanie nazwy i producenta.

andryna
27-06-2011, 13:40
Witam Wszystkich, u nas budowa w toku i wciaz brak czasu na wszystko:(
Mam natomiast pytanie, czy ktos porównywał koszty wykonania w Doskonałym balkonów za pomocą łączników systemowych ze standardowym wykonaniem-wylewaniem. Zastanawiam się czy jest to duża różnica cenowa, bo nasz wykonawca troche przegial i mimo ze w umowie mamy zapisane łączniki systemowe zrobił wylewane-może liczył że nie zauważe. Ale, że jest już po fakcie chciałabym wiedzieć czy żadać jakiegos zwrotu kasy albo cos innego wyegocjowac w rekompensacie. Proszę o info.

paseczek
27-06-2011, 22:08
Nie pamiętam dokładnie ale u mnie była to kwota rzędu 1,5 - 2tys zł. Nie stosowałem oryginalnych łączników ze względu na cenę - była o kilkadziesiąt procent wyższa. Gdzieś w wątku na pewno o tym pisałem.

andryna
28-06-2011, 08:04
Nie pamiętam dokładnie ale u mnie była to kwota rzędu 1,5 - 2tys zł. Nie stosowałem oryginalnych łączników ze względu na cenę - była o kilkadziesiąt procent wyższa. Gdzieś w wątku na pewno o tym pisałem.

Dzięki za odpowiedź. Wydawało mi się że będzie to większa różnica, ale i tak muszę się upomnieć, bo teoretycznie straty chyba mogą być większe ze względu na mostki termiczne...chyba

mb1808
29-06-2011, 13:38
Witam wszystkich budujących.

Niestety nie mogę się pochwalić Doskonałym ale dołączyłem do rodziny "Domy z wizja" i będę budował Praktycznego :)

Zauważyłem kilka wypowiedzi związanych ze zmianą stropu z monolitu na Terrivę.

CZy możecie podać jaka jest róznica kosztów między obiema technologiami??
Co was skłoniło do zminy technologii wykonania stropu ?

Bede wdzięczny za każdą odpowiedz.
Jeżeli można również na PRIV.

Pozdrawiam.

ANULKA&PAWEŁEK
02-07-2011, 10:15
Witam wszystkich forumowiczów właśnie czekamy na pozwolenie na budowę doskonałego 1 mam pytanie do osób które już wybudowały lub są w trakcie nasz ewentualny wykonawca podał nam orientacyjną cenę za stan surowy otwarty włącznie z więźbą, kominem, schodami przed budynkiem kwotę robocizny 50 tyś czy możecie wyrazić swoje zdanie -to dobra cena?:confused: chciałam również napisać że mamy nową wycenę materiałów i robocizny z DzW i jakoś nam się te ilości i kwoty nie zgadzają?

Humira
02-07-2011, 21:49
Witam wszystkich forumowiczów właśnie czekamy na pozwolenie na budowę doskonałego 1 mam pytanie do osób które już wybudowały lub są w trakcie nasz ewentualny wykonawca podał nam orientacyjną cenę za stan surowy otwarty włącznie z więźbą, kominem, schodami przed budynkiem kwotę robocizny 50 tyś czy możecie wyrazić swoje zdanie -to dobra cena?:confused: chciałam również napisać że mamy nową wycenę materiałów i robocizny z DzW i jakoś nam się te ilości i kwoty nie zgadzają?

Witajcie,

Ja za robociznę do tego stanu zapłaciłem bardzo podobną kwotę. Ze schodami przed budynkiem dobrze się zastanówcie - jeśli wiecie precyzyjnie z czego zrobicie dojście do schodów i na ile będzie to wystawać z gruntu to OK. Jeśli nie jesteście pewni to lepiej poczekajcie.

A tak z ciekawości na ile robociznę wyceniają teraz DzW?

Powodzenia,

Humira

Humira
02-07-2011, 21:58
Witajcie,

Ja za robociznę do tego stanu zapłaciłem bardzo podobną kwotę. Ze schodami przed budynkiem dobrze się zastanówcie - jeśli wiecie precyzyjnie z czego zrobicie dojście do schodów i na ile będzie to wystawać z gruntu to OK. Jeśli nie jesteście pewni to lepiej poczekajcie.

A tak z ciekawości na ile robociznę wyceniają teraz DzW?

Powodzenia,

Humira

Trochę się pospieszyłem - ja buduję Doskonały 2 EN - ale w sumie wielkościowo budynki zbliżone ...:)

ANULKA&PAWEŁEK
03-07-2011, 16:21
Witaj Humira

Dziękujemy za odpowiedź, rzeczywiście różnica między doskonałym 1 a 2EN nie jest duża więc kwota jaką zaproponowali nam wykonawcy jest do przyjęcia ale i negocjacji:lol:, co do kwot podawanych w kosztorysie DzW nie ma rozgraniczenia na materiał i robociznę oraz ceny i ilości materiałów jakoś się nam nie zgadzają może nam się tak wydaje przykład: drzwi wewnętrzne pcv 8szt i drzwi kolejne w zestawieniu też wewnętrzne chyba 7szt jak to się ma do rzeczywistości:???:. My liczymy na fachowość wykonawcy i to on będzie wyliczał ilości materiału do naszego doskonałego. Co do schodów to masz rację zostawimy to na późniejszy etap ze względu na to że będziemy mocno podnosić i podsypać teren. Pozdrawiamy

wicios
05-07-2011, 10:36
do :ANULKA&PAWEŁEK

ja zaplacilem za doskonalego 2 lacznie z kominem i wiezba 44 tys, i to wcale nie byla najtansza oferta. oczywiscie byly tez drozsze np 82 tys ale takich w ogole nie bralem za powazne :). moge jeszcxze powiedziec ze jezeli budowalbym sciane 2 warstwowa jak w projekcie a nie 3 warstwowa tak jak u mnie byloby jeszcze taniej. takze moim skromnym zdaniem cena do negocjacji. Ps oczywiscie cena zawsze zalezy od miejsca budowy.

Kahah
05-07-2011, 14:55
Na stronie www.domyzwizja.pl pojawiły się nowe projekty domów i jedna realizacja Doskonałego 2 :)

ANULKA&PAWEŁEK
05-07-2011, 19:48
:welcome: Wielkie dzięki wicios za podpowiedz cenową my będziemy się budować pod Warszawą i będziemy mocno negocjować tą kwotę. Jest szansa że w sierpniu zaczniemy- jeszcze formalności kredytowe sama przyjemność i do dzieła. Z rozmowy z architektem DzW naszych doskonałych jest bardzo mało podobno na Polskę sprzedano ok 41 projektów to dlatego za wiele osób się nie chwali realizacją :no: a ta nowo wstawiona fotka też pod Warszawą. Jak ruszymy to założymy własny dziennik budowy tylko nie wiem jak nam się uda dużo uzupełniać bo od niedawna wiemy że nasza rodzina się powiększy i czy samopoczucie pozwoli na pisanie:lol2: Pozdrawiamy.

basil102
05-07-2011, 21:28
Witaj Humira

My liczymy na fachowość wykonawcy i to on będzie wyliczał ilości materiału do naszego doskonałego.

Anulka&Pawełek - Jeśli wykonawca nie jest Waszą najbliższą rodziną to jest to ostatnia osoba, na którą powinniście w takich okolicznościach liczyć. Inspektor nadzoru z bardzo ( bardzo, bardzo ) zaufanego źródła, daje jakąś gwarancję powodzenia, w przeciwnym wypadku trzeba liczyc na szczęście :)

Powodzenia

vayakon
06-07-2011, 11:37
ANULKA&PAWEŁEK gratulujemy i pomimo wszystko liczymy na to, że dziennik będziecie uzupełniać sumiennie.

vayakon
10-07-2011, 19:53
Co o tym sądzicie?Doskonały EN - Witam wyceniłem projekt cena ta jest tylko samej robocizny , 32,000 tys - cena ta tyczy się wszystkich prac murarskich .W cenie tej są ocieplenie fundamentów, ścianki kolankowe, kominy,ścianki działowe, wylanie chudziaka, ściany nośne, strop .

Humira
10-07-2011, 22:28
Witaj,

Jestem bardzo ciekawy jak wygląda Twój doskonały - wszelkie ceny jakie podajesz są nie do przebicia! Interesujące są Twoje zmiany w projekcie opisane powyżej i kilka postów wcześniej - zwłaszcza lane betonowe schody. Zapodaj parę fot Twojego doskonałego. Nauki nigdy zawiele...:)

Humira

Humira
10-07-2011, 22:32
Witaj,

Jestem bardzo ciekawy jak wygląda Twój doskonały - wszelkie ceny jakie podajesz są nie do przebicia! Interesujące są Twoje zmiany w projekcie opisane powyżej i kilka postów wcześniej - zwłaszcza lane betonowe schody. Zapodaj parę fot Twojego doskonałego. Nauki nigdy zawiele...:)

Humira

Witaj Wicios!

Prośba jak wyżej - Twój nick się zapodział.

wicios
11-07-2011, 23:39
Jutro wkleje zdjęcia. A na ceny składa się trochę szczęścia i dużo ,dużo perswazji;)

wicios
12-07-2011, 22:54
zdjecia doskonaly 2. niestety zdjecia samemu sobie trzeba poodwracac :) jedno ze zdjec przedstawia murowana barierke na gorze. dwa ostatnie zdjecia zeby sie zorientowac jak to bedzie wszystko wygladalo...

andryna
13-07-2011, 12:46
Wicios, Fajnie te schody betonowe wyglądają. My będziemy mieli podobne ale z drewna, niestety konstrukcja drewniana nie jet tak stabilna i będą musiały być podwieszane.
U nas zaczyna się etap dachu jutro mają zacząć kłaść więźbę, trzymajcie kciuki by nic nie spartolili.

Humira
15-07-2011, 21:16
zdjecia doskonaly 2. niestety zdjecia samemu sobie trzeba poodwracac :) jedno ze zdjec przedstawia murowana barierke na gorze. dwa ostatnie zdjecia zeby sie zorientowac jak to bedzie wszystko wygladalo...

Witaj Wicios,

Zdjęcia bardzo ciekawe - wygląda na to, że murarzy miałeś eleganckich. Schody z betonu są dla mnie śmiałym projektem - w wizualizacji z wzoru schody nie zasłaniają widoku. Ciekawe jest zdjęcie nr 2: czy tą ściankę pociągniesz jeszcze w górę? Na dole słup jest przesuniety względem słupa na dole - czy to jakaś dodatkowa zmiana?

Pozdrawiam,

Humira

Zchatakterem4
23-07-2011, 11:42
Czy ktoś buduje z Charakterem 4 pod Warszawą lub w woj. mazowieckim ?

Jestem o krok przed podjęciem decyzji o wyborze projektu, byłabym wdzięczna za podanie adresu, gdzie mogłabym zobaczyć jak wygląda domek. Interesuje mnie całkowicie niezobowiązujące umożliwienie zobaczenia gotowego domku z ulicy, interesuje mnie widok z zewnątrz.

Podaję mail: [email protected]

mickie
26-07-2011, 07:52
Witamy wszystkich serdecznie,
Kilka miesięcy temu zakupiliśmy projekt Doskonały 2 en, a następnie poddałem go drobnemu liftingowi.
Zmiany polegały na wyrównaniu dwóch ścian, tak aby uzyskać prostokątną bryłę, dodatkowo garaż wysunąłem na zewnątrz. Dzięki temu otrzymaliśmy dodatkowe pomieszczenia na dole (pokój gościnny stał się sypialnią, pojawiło się miejsce na garderobę oraz dużą łazienkę), a także pomieszczenie rekreacyjne oraz zostało trochę miejsca na pomieszczenie gospodarcze.
Poprzez dokonanie tych zmian nasz "doskonały" urósł znacznie (i w sumie niespodziewanie) bo aż do 270m powierzchni użytkowej i prawie 440m powierzchni całkowitej.
Obecnie poszukujemy wykonawców i zastanawiamy się nad kosztami realizacji wyśnionego domku.
Czy możecie powiedzieć jakie są koszty w przeliczeniu na powierzchnię użytkową lub całkowitą budowy do stanu surowego otwartego/zamkniętego używając materiałów wg projektu?
Bardzo liczymy na Waszą pomoc.
Pozdrawiamy
Sylwia i Paweł

vayakon
07-08-2011, 20:11
Basil - jak Twój domek, zamieszkaliście już?

basil102
07-08-2011, 21:13
vayakon, hehe, gdybym się wprowadził to bym sie pochwalił :) Muszę sie przeprowadzic do końca miesiąca bo wynajęliśmy mieszkanie. Trwa kupa drobnych prac wykończeniowych, więc myslę, że zdąrzymy bo wiele tego nie zostało. Jutro zaczynają ponownie montować kuchnię ( po jej demontażu do do impregnacji podłogi ). Pan od balustrad zachoworował ale ma podobno ozdrowieć :) Na zewnątrz pozostało wylanie podjadu, wkopanie rury od wyciągu kuchennego i podłaczenie rur spadowych od rynien ale ledwo co obeschnie moja cudowna glina i można zacząć coś robić to znowu zaczyna lać dlatego ciągnie się to jak guma. Jak tylko będę mógł zrobic zdjęcia jakis postępów to odrazu to zrobie i wkleję.

Pozdrawiam

Rafał

vayakon
08-08-2011, 20:40
To trzymam kciuki, rzeczywiście przeprowadzka już blisko. Czekamy na zdjęcia.

bakaba
10-08-2011, 21:29
Witam wszystkich serdecznie, wspólnie z żoną jesteśmy zainteresowani zakupem projektu Doskonały 2 lub 2 en. Jeżeli ktoś z was buduje dom Doskonały w woj. podlaskim lub okolicy i bł by łaskaw się nim pochwalić w realu, lub ktoś wie gdzie powstaje taki dom w tej okolicy, bardzo prosimy o kontakt priv lub [email protected].
Z góry dziękujemy i życzymy powodzenia w budowie.

vayakon
17-08-2011, 19:12
Cisza na forum - zaawansowani w budowie: Wisos, Humira, Andryna, Kahah - jak tam Wasze postępy. Paseczek - jesteś już po przeprowadzce? Anulka&Pawelek - ruszyło się coś, wybraliście wykonawcę?

paseczek
17-08-2011, 21:19
U mnie od kilku miesięcy pat :-(
Nie ma się czym chwalić...

wicios
17-08-2011, 22:43
u mnie dach "sie" polozyl. czekam na fachmana od obrobek dachowych bo nie mial czasu przyjsc:) poza tym wybralismy z zona ogrodzenie. wkrotce pomierza okna. drzwi garazowe i wejsciowe juz stoja i czekaja:) przed zima zamykamy...chyba :)

tomchis
18-08-2011, 20:55
Witam,
dawno się też nie odzywałem.

Mogę się trochę pochwalić, ale jak na razie to nei ma za bardzo czym.

Trochę trwało , zanim administracja ruszyła się i mam pozwolenie na zjazd i dom.

Jak na razie zrobiłem zjazd - podbudowę , później kostka, po zakończeniu budowy.
Zrobione ogrodzenie z 3 stron, od drogi na razie prowizorka, na drugi rok ogrodzenie już ostateczne.

Dzisiaj był geodeta, jutro kopiemy. Jak będę miał kilka fotek to sie pochwalę.

Pozdrawiam

Ps. Kupuję bloczki i gazobeton, ceny mam tak: bloczek 2,60/szt, gazobeton solbet 600 7,00/szt. co o tym sądzicie?


Pzdr

eagleeddie
19-08-2011, 13:04
My jesteśmy na etapie stanu "zero". Aktualnie będzie wykonywana izolacja ścian fundamentowych, zasypka, chudziak. Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie można oblać pierwszy zakończony etap domu. Jak do tej pory trochę się to wszystko wlecze ale mam nadzieję, że przyspieszy już na etapie ścian. Wykonawca dobry ale ma kilka budów równolegle prowadzonych, o czym wiedziałem podpisując umowę, i jeśli pracowałby tylko u nas, to zwozilibyśmy obecnie drewno na więźbę.

Zapraszam do odwiedzania naszego dziennika budowy.

Humira
27-08-2011, 20:43
Witam,

Załączam aktualne zdjęcia z zakończenia budowy dachu - cz1. Doskonały 2 EN

7201572016720177201872019

Pozdrawiam,

Humira

Humira
27-08-2011, 20:49
Witam,

Mój dach - cz.2 - Doskonały 2 EN

Pozdrawiam,

Humira

7202772028720297203072031

vayakon
30-08-2011, 11:34
Humira - super, jak bym chciała mieć u siebie już taki etap. Ja dostałam dzisiaj pozwolenie na budowę :)

basil102
30-08-2011, 22:56
Humira - super, jak bym chciała mieć u siebie już taki etap. Ja dostałam dzisiaj pozwolenie na budowę :)

Hahaha, ja też chciałbym mieć jeszcze raz ten etap. Uniknąłbym połowy błędów :)

Pozdrawiam

Rafał

mattei
01-09-2011, 15:51
Witam wszystkich zauroczonych projektami DzW.
Własnie ruszamy z budową Z Charakterem 3 w okolicach Poznania gm. Swarzędz. Przeglądając wpisy na forum natknąłem się na info o budowie tego domu gdzieś w okolicy Poznania. Może ktoś z Was wie gdzie albo zna kontakt .
Dzięki za pomoc

andryna
01-09-2011, 16:29
Dawno się nie odzywałam, ten czas zdecydowanie za szybko leci:) My mamy aktualnie położoną dachówkę, ale jeszcze brak wykończenia boków, lukarny i rynien, w międzyczasie położyli już wodę i kanalizację, a w poniedziałek mają być okna, więc jak tak dalej pójdzie to stan "dewloperski" powinniśmy meć na koniec istopada, jak skończą dach to wrzucę parę fotek:)
Chciałam się natomast podzielić swoją uwagą dla tych, którzy jeszcze nie zamówili okien, my dopiero w tym tygodniu myśląc o kuchni zrobiliśmy juz konkretne projekty i... niestety okazało się że kiepsko z miejscem na kuchenkę z okapem, gdyż okna są naprawdę spore i mając tą wiedzę teraz zmniejszyłabym jedno okno o około 20cm i by grało, ale to już po fakcie. Uprzedzam więc abyście pomyśleli o konkretnym ustawieniu sprzętów w kuchni zanim zamówicie okna. Owszem wszytko się zmieści, ale trzeba kocepcję dostosować.

poluks
01-09-2011, 19:04
Witaj basil102, napisz może jakie błędy masz na myśli, to i my skorzystamy, dzięki

tomchis
01-09-2011, 21:12
Witam,
Ja już też mogę pochwalić się tym co zrobiłem.

Fundamenty gotowe, jeszcze tylko wieniec i zasypka.

Na innych zdjęciach widać wykop pod kolektor poziomy do pompy ciepła. Trochę pracy było... efekt pokaże gdy zrobię jeszcze studzienkę zbiorczą.

7279372801728067280772808

pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim budującym.

Ps. Czy ktoś buduje w mazowieckim? Ja buduje niedaleko Siedlec. Chciałbym nawiązać kontakt i zobaczyć już taki domek na żywo :-)

Porteer
01-09-2011, 21:39
Witam wszystkich forumowiczów! Od dawna śledzę wszystkie posty w tym temacie,bo jesteśmy z żoną zakochani w Doskonałym2. Nie będę skromny ale pochwalę się że od kupna działki do otrzymania zezwolenia na budowę minęło 4miesiące(bardzo dużo chodzenia"normalnie"to trwa ok 18 miesięcy) Budowę zaczynamy pod koniec września i mam nadzieję przykryć go do zimy,a jak dobrze pójdzie kontynuować bez przerwy zimowej(okna,instalacje) Co o tym myślicie? Nie za szybko? Będziemy budować pod Białymstokiem i jeżeli ktoś w okolicy budował lub zamierza bardzo chętnie nawiążę kontakt. Nasz Doskonały został bardzo delikatnie poprawiony np.podłoga bez schodka,poszerzyłem schody na piętro przez co i cały dom,na górze w sypialni zrobiliśmy garderobę-czyli kosmetyka.

Pozdrawiam i życzę wszystkim najlepszego...Doskonałego!

ANULKA&PAWEŁEK
02-09-2011, 15:25
Uf a już myślałam że jesteśmy dużo do tyłu z wiadomościami ale nie jest tak źle- WITAM WSZYSTKICH bardzo bym chciała już opisywać jaki mamy ładny fundament który powinien być wylany niestety szukaliśmy nowego wykonawcy na gwałt bo wybrany nas olał :mad: ale to nic ruszamy z miesięcznym opóźnieniem od października widocznie tak miało być a plany bardzo ambitne mamy HiHi bo nasz bobasek rośnie w brzuszku i w nowym roku 2012 się pojawi na świecie. Jesteśmy na etapie szukania najlepszych cen beton znalazłam za B10 190zł +8% vat B20 220+ 8% szukam bloczków fundamentowych czy może ktoś zakupował bloczek standard 38x25x12 a nie jak w kosztorysie 38x25x14 ?takie mało kto robi. Stal niestety ceny wysokie :confused:. a na naszej działce opady sprawiły że po zdjęciu humusu stoi woda i mamy oczko wodne z żabkami super. Pozdrawiam

tomchis
04-09-2011, 19:10
Witaj Anulka&Pawełek. Ja właśnie kończę fundamenty. Za betonB20 płaciłem 230 z watem i z pompą. Za chudziak 110 z Vat bez pompy. Bloczki stosowałem standardowe. Powodzenia w budowie.

Pozdrawiam

MMC
04-09-2011, 19:26
Witam wszystkich,
U nas dach sie położyl (blacha na rąbek), wyglada niezle,fotki wrzuce niebawem. Od jutra ma zawitac elektryk. Mysle,że najwiekszym do tej pory wyzwaniem bedzie wybór okien. Moze pomozecie w tej kwestii, tj jak sprawdzają sie wasze 2,3 szybowe?

vayakon,
ja tez podobnie jak basil chetnie bym wrocil do tego etapu, aby poprawic pare rzeczy.

tomchis,
ja buduje pod Siedlcami, ale moj projekt jest troche przerobiony z oryginalu.

Anulka&Pawelek
My mamy termin na grudzien:) bloczki kupywalismy po 3zl w standardzie.

pozdrawiam

tomchis
04-09-2011, 20:45
Witaj MMC. Ja buduję niedaleko Węgrowa. Więc niedaleko. Jak możesz to podeślij kilka fotek to zobaczę jak to robią inni:-)

Pozdrawiam

Porteer
05-09-2011, 00:20
U nas dach sie położyl (blacha na rąbek), wyglada niezle,fotki wrzuce niebawem.

Do MMC

Ja też chcę kryć tak jak TY jak byś mógł przybliżony koszt tego pokrycia podać.Bardzo Proszę.

Co prawda jeszcze nie wyszedłem z ziemi ale...

basil102
05-09-2011, 11:19
poluks, kilka z moich historii jest opisanych na forum, natomiast ja wszystko sprowadziłbym do "zarządzania strategicznego" i jeśli cofnąłbym budowę do jakiegoś wcześniejszego stadium to: architekta zatrudniłbym zaraz po wybraniu projektu, wynająłbym inspektora nadzoru ostrego jak bulterier i dałbym mu takie wynagrodzenie, żeby był na każde moje skinienie ręki no i podpisałbym umowę z 1 generalnym wykonawcą. To, wbrew temu co uważa większośc budujących zaoszczędziłoby mi masę pieniędzy ( o własnym czasie, który też ma cenę nie wspominam ), w moim konkretnym przypadku, na podstawie skromnych szacunków jakieś 150 - 200 tysięcy :) Reszta to już detale tych wyżej wspomnianych decyzji.

Pozdrawiam przedprzeprowadzkowo :)

Rafał

MMC
06-09-2011, 20:22
porteer,

u mnie koszt dachu szacuje sie ok. 55.000 zl,
przyblizone ceny to: drzewo (deski, kantówki itd) ok 8 m3 ok 12.000,
ciesla 7.600
blacha ruukki classicc premium, rynny, 3 okna dachowe 23.000
dekarze 12.000
Częsc drzewa mialem swojego wiec dokladnie nie moge ci powiedziec, ale ogólnie potrzeba ok 8 m 3 (ok 15.000). Pamietaj,że plaszczyzna pod rąbek musi byc idealna, więc troche tych desek będzie potrzeba.

tomchis,
zapraszam do obejrzenia na żywo, jak bedzisz w poblizu:) , fotki wrzuce jak tylko znajde kabel do aparatu, bo czytnik kart mi sie w lapie zwalił.
pozdrawiam
M

vayakon
08-09-2011, 21:32
U mnie B20-270 brutto, B10-235 brutto + pompa 190zł, bloczki 38x24x14-3,16 brutto. Mam 2 opcje - firmę budującą z własnymi materiałami i ekipę z moimi materiałami. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja są z polecenia. Codziennie boksuję się z myślami, co wybrać. Chciałabym zaoszczędzić, ale boję się, jak pisze basil, że to może być pozorna oszczędność. Muszę w końcu coś wybrać bo startujemy za 2 tygodnie. Fundamenty przed zimą, reszta od wiosny.

tomchis
10-09-2011, 21:17
Witam,

Dzisiaj wylałem chudziaki, od poniedziałku budujemy dalej.

Beton B10 po 110 brutto, poszło 15m3.

Fotki poniżej, pozdrawiam wszystkich

741547415574156

andryna
15-09-2011, 16:49
U mnie B20-270 brutto, B10-235 brutto + pompa 190zł, bloczki 38x24x14-3,16 brutto. Mam 2 opcje - firmę budującą z własnymi materiałami i ekipę z moimi materiałami. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja są z polecenia. Codziennie boksuję się z myślami, co wybrać. Chciałabym zaoszczędzić, ale boję się, jak pisze basil, że to może być pozorna oszczędność. Muszę w końcu coś wybrać bo startujemy za 2 tygodnie. Fundamenty przed zimą, reszta od wiosny.

Witaj, my wybraliśmy jednego wykonawcę pod klucz łącznie z materiałami i jak na razie to była najlepsza decyzja, finansowo min po rozmowie z Basilem wychodzi u nas dużo taniej, a do tego oszczędność czasu gdyż nie musimy jeżdzić załatwiać materiałów. Przede wszystkim wyszliśmy z założenia, że firma budowlana będzie miała materiały w lepszych cenach niż my zdąbędziemy, więc nie ma sensu poświęcać na to czasu.

vayakon
19-09-2011, 19:40
No tak i ja ostatecznie też się zdecydowałam na takie rozwiązanie.jedna firma robi wszystko,dostarcza też wszystkie materiały. W tym tygodniu zaczynamy fundamenty.

plebus
21-09-2011, 12:04
Anulka&Pawelek
My mamy termin na grudzien:)



MMC, Anulka&Pawelek - serdecznie gratuluję!!!

Ja się pochwalę, że 10.09.2011 zapełniliśmy drugi pokoik dziecięcy i jesteśmy w końcu w komplecie:)

Basil przeprowadziliście się już? Wkleisz jakieś zdjęcia ze stanu obecnego?
My zrobiliśmy w końcu płot, teraz robimy automatykę bramy, domofon i porządki na działce przed zimą.

Wiosną ruszamy z tarasem i może uda nam się zebrać na kostkę, później trawka, drzewka i inne roślinki.
W międzyczasie planujemy postawić małe pomieszczenie: domek narzędziowy z drwutnią i kojcem dla piesków.

Zdjęcia niebawem.
POzdrawiam,
Kasia

vayakon
21-09-2011, 20:41
Kasiu - gratuluję drugiego Maleństwa, niech rośnie Wam zdrowo :-)

Porteer
24-09-2011, 22:55
Witaj, my wybraliśmy jednego wykonawcę pod klucz łącznie z materiałami i jak na razie to była najlepsza decyzja, finansowo min po rozmowie z Basilem wychodzi u nas dużo taniej, a do tego oszczędność czasu gdyż nie musimy jeżdzić załatwiać materiałów. Przede wszystkim wyszliśmy z założenia, że firma budowlana będzie miała materiały w lepszych cenach niż my zdąbędziemy, więc nie ma sensu poświęcać na to czasu.

Mój bardzo doświadczony wykonawca w swojej hurtowni za porotherma miał cenę 4,50 netto ja bez większych starań dostałem w innej 4,20 netto za sztukę. Może zaoszczędzicie czas ,ale napewno nie pieniądze. Pozdrawiam serdecznie.

Porteer
24-09-2011, 23:05
Co do mojej budowy mam "już" szalunki pod ławy i w poniedziałek mają je zalać . Moje ceny bloczek b-6 2,90 netto; porotherm 15 - 4,20 netto.

Pozdrawiam.

adam100000
26-09-2011, 11:27
Witam wszystkich!
Mam pytanie, czy komuś z was została po budowie dachówka creatona domino szara? Chciałbym ją odkupić. Zabrakło mi w ilości 44 szt a przedstawiciel może sprowadzić mi tylko całą palete.
pozdrawiam

paseczek
26-09-2011, 13:18
Ja mam łupek :-(

ANULKA&PAWEŁEK
26-09-2011, 15:31
Kasiu gratulacje bardzo się cieszę waszym szczęściem :hug:, my się dowiedzieliśmy że to chłopiec a u was co się narodziło. co do naszego doskonałego za tydzień zaczynamy i już nic nie może nam przeszkodzić. Jesteśmy zdeterminowani a w sobotę planujemy ogrodzenie tymczasowe tzn. mąż będzie robił a ja będę kierownikiem budowy ;).Pozdrawiam Ania

basil102
27-09-2011, 08:48
Kasia, gratulacje ! Czyli Pełna Chata :) My od tygodnia na nowych śmieciach ale określenie mieszkamy byłoby eufemizmem :) Chciałem uniknąć tego co niestety miało miejsce, czyli zgraja budowlańców na budowie już po przeprowadzce. Bałagan nie z tej ziemi do tej pory właściwie nieopanowany. Na to wszystko wprowadziły sie z nami myszy. Długo by opowiadać a właśnie wróciłem do pracy po 2 tygodniowym ( budowlanym ) urlopie. Jak tylko się oporządzimy zrobię i wkleję zdjęcia, choć do etapu chwalenia brakuje mi jakieś 100.000 :)

Porteer, ta korzystna cena niestety niczego nie dowodzi, to o czym pisze andryna to oszczęność wynikająca z budowania przez 1 wykonawcę ( bez względu na to, czy ma na coś lepszą czy trichę gorszą cenę ). Odpadają wtedy historie typu nie wyszło bo poprzednik spieprzeył albo wykonawca A myslał, że coś zrobni wykonawca B i na odwrót, a to klasyczne i niestety bardzo częste sytuacje na budowie.

Pozdrawiam

Rafał

plebus
04-10-2011, 11:59
Kasiu gratulacje bardzo się cieszę waszym szczęściem :hug:, my się dowiedzieliśmy że to chłopiec a u was co się narodziło. co do naszego doskonałego za tydzień zaczynamy i już nic nie może nam przeszkodzić. Jesteśmy zdeterminowani a w sobotę planujemy ogrodzenie tymczasowe tzn. mąż będzie robił a ja będę kierownikiem budowy ;).Pozdrawiam Ania

Też chłopak, drugi już:-)
Dobrze, że termin macie na grudzień, nerwy nie wskazane, a przy budowie niestety można zwariować:)
Powodzenia!

plebus
04-10-2011, 12:07
Kasia, gratulacje ! Czyli Pełna Chata :) My od tygodnia na nowych śmieciach ale określenie mieszkamy byłoby eufemizmem :) Chciałem uniknąć tego co niestety miało miejsce, czyli zgraja budowlańców na budowie już po przeprowadzce. Bałagan nie z tej ziemi do tej pory właściwie nieopanowany. Na to wszystko wprowadziły sie z nami myszy. Długo by opowiadać a właśnie wróciłem do pracy po 2 tygodniowym ( budowlanym ) urlopie. Jak tylko się oporządzimy zrobię i wkleję zdjęcia, choć do etapu chwalenia brakuje mi jakieś 100.000 :)

Pozdrawiam

Rafał

Cześć,

dziękuję za gratulacje. Czekam na te zdjęcia z niecierpliwością. Jeśli chodzi o budowlańców, to rzeczywiście, u nas niestety czasami wręcz "dzieliliśmy" dom z nimi. Było minęlo, ale jeszcze pewnie nie raz będziemy się o nich obijać - na szczęście już na zewnątrz. My lekką ręką wydalibyśmy jeszcze z 200, a już niby mieszkamy i wszystko jest wykończone... Studnia bez dna!!!

Pozdrawiam,
Kasia

A i gratuluje zwierząt domowych:) Może przyszedł czas na kota?

poluks
05-10-2011, 10:58
Gratulacje z okazji przeprowadzki, tez byśmy tak chcieli:(
A na razie przyszedł nam projekt, teraz jest adaptowany, i może w tym roku dostaniemy pozwolenie, zobaczymy, ale mam pytanie do wszystkich którzy już wybudowali, w projekcie przyłacze energetyczne z domu do licznika zaprojektowane jest kablem YKY 5x16, a mój elektryk stwierdził, że przewymiarowany i że wystarczy 4x10, co Wy na to , zrobić jak w projekcie czy zaufać elektrykowi , to zawsze trochę taniej, dzięki za odpowiedzi

vayakon
09-10-2011, 20:33
Widzieliście nową stronę? http://www.projektyzwizja.pl/
Basil czekamy na zdjęcia :-)

mik81
10-10-2011, 00:23
Cześć wszystkim,

Właśnie jestem już na końcówce załatwiania papierów. Pierwsza próba złożeni papierów nieudana ale przynajmniej wiem co mam donieść. Mój a właściwie nasz dom to Doskonały EN. Będziemy mieli go wraz z przydomową oczyszczalnią. większych zmian nie robiliśmy Jedyne rzeczy które przerobiliśmy to :
- rezygnacja z garażu w obrębie budynku, zamiast tego "graciarnia/spichlerzyk" z wyjściem w dłuższej elewacji.
- zamiast większej łazienki na pietrze - garderoba
- i lekko poprzesuwaliśmy okna dachowe

Po drodze okazało się kilka rzeczy i mam kilka pytań:
1. Jako że nasz dom będzie dosyć blisko lasu (5m) dostaliśmy "prikaz" ze starostwa aby przygotować podanie do Ministerstwa Infrastruktury o odstępstwo od przepisów budowlanych: odległość od lasu = 12m. Ktoś z Was może spotkał się z tym?
2. Czy gdy dostaliśmy z gminy warunki przyłącza wodociągowego to czy możemy przeciągnąć wodę zanim otrzymamy pozwolenie na budowę? Czy trzeba czekać?
3. Czy macie godnego zaufania kierownika budowy? Możecie polecić? Zależy mi na łebskim fachowcu który faktycznie sprawdza co się na budowie dzieje a nie tylko na osobie umiejącej przybijać pieczątki.
4. Ile wg was SSO wraz z konstrukcją dachu powinno wynieść (Doskonały EN). Chciałbym się trzymać materiałów i rozwiązań zawartych w projekcie. Może ktoś z was jeszcze pamięta jak to było w Waszym przypadku?

Dziękuję serdecznie za pomoc i mam nadzieję ze przez zimę uda mi się papierki załatwić i od wiosny wystartować z budową.

andryna
10-10-2011, 11:04
W końcu zrobiliśmy porządek ze zdjęciami, więc pochwalę się jak to nasz doskonały już wygląda, aktualnie czekamy na tynki wewnętrzne, żeby kłaść ogrzewanie, dolne źródło już wykonaliśmy:)

andryna
10-10-2011, 11:11
Kasiu,

również wielkie gratulacje:) My spodziewamy się dziewczynki w marcu, chłopca już mamy-super 3 latka:)

vayakon
10-10-2011, 22:26
U nas dzisiaj było wielkie lanie. Zastanawia mnie, czy ktoś z Was zrobił balkon w tradycyjny sposób? Architekt twierdzi, że balkon zrobiony w tradycyjny sposób, ocieplony od góry i dołu będzie tak samo energooszczędny, a finansowo będzie zdecydowana różnica.

Monya
12-10-2011, 16:55
Przejrzyjcie nową stronę "DomówZWizją" - ProjektyZWizją.pl Więcej zdjęć z realizacji,które już znamy :) Niebawem i ja się pochwalę swoim Doskonałym.

andryna
13-10-2011, 19:21
U nas dzisiaj było wielkie lanie. Zastanawia mnie, czy ktoś z Was zrobił balkon w tradycyjny sposób? Architekt twierdzi, że balkon zrobiony w tradycyjny sposób, ocieplony od góry i dołu będzie tak samo energooszczędny, a finansowo będzie zdecydowana różnica.

My ostatecznie zrobiliśmy tradycyjnie wylewany balkon, nas tez przekonywali wszyscy, że dobrze ocieplony, wcale nie będzie gorszy, jednak jeśli chodzi o różnice cenowe, nie umiem powiedzieć ale to też podobno nie ma dużej, któś kiedyś na forum pisał że to rząd około 2000PLN.
Pozdrawiam,

plebus
14-10-2011, 21:37
Cześć wszystkim,

Właśnie jestem już na końcówce załatwiania papierów. Pierwsza próba złożeni papierów nieudana ale przynajmniej wiem co mam donieść. Mój a właściwie nasz dom to Doskonały EN. Będziemy mieli go wraz z przydomową oczyszczalnią. większych zmian nie robiliśmy Jedyne rzeczy które przerobiliśmy to :
- rezygnacja z garażu w obrębie budynku, zamiast tego "graciarnia/spichlerzyk" z wyjściem w dłuższej elewacji.
- zamiast większej łazienki na pietrze - garderoba
- i lekko poprzesuwaliśmy okna dachowe

Po drodze okazało się kilka rzeczy i mam kilka pytań:
1. Jako że nasz dom będzie dosyć blisko lasu (5m) dostaliśmy "prikaz" ze starostwa aby przygotować podanie do Ministerstwa Infrastruktury o odstępstwo od przepisów budowlanych: odległość od lasu = 12m. Ktoś z Was może spotkał się z tym?


My pisaliśmy takie pisemko i skutkuje to tym, że nie mozemy ubiegac sie o odszkodowanie od nich w razie gdy jedna z tych pieknych drzew runie nam na dom:/ Ale skoro chcleismy sie budowac, to wyjscia nie mielismy...

Pozdrawiam.
K.

tomchis
16-10-2011, 18:25
79482794837948479485Witam,

trochę się pochwalę, chociaż niektórzy już mieszkają w doskonałych :)

U nas jak na razie prawie koniec na ten rok, jeszcze tylko deski i papa i gwoździe i na zimę spokój.

Będziemy teraz robić lukarnę, i mam do was pytanie czy robiliście ją wg projektu jaki ściana żelbetowa czy może inaczej (gazobeton, drewno?)?

Poniżej kilka fotek

vayakon
16-10-2011, 20:18
Tomchis- fajne fotki. Myślę, że to dobry moment na zakończenie prac, będziecie mieli zimę, żeby rozplanować wszystkie szczegóły.

poluks
17-10-2011, 15:48
Super to wszystko wygląda, gratuluję, my dopiero kupiliśmy projekt, teraz adaptacja i oczekiwanie na pozwolenie na budowę, a potem to już sama "przyjemność budowania", hehe

mik81
18-10-2011, 13:36
My pisaliśmy takie pisemko i skutkuje to tym, że nie mozemy ubiegac sie o odszkodowanie od nich w razie gdy jedna z tych pieknych drzew runie nam na dom:/ Ale skoro chcleismy sie budowac, to wyjscia nie mielismy...

Pozdrawiam.
K.
Jestem dobrej myśli. W tym tyg pod koniec składam papiery uzupełnione i oby przyjęli:) Mam nadzieję, że to podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie.
Odszkodowanie... hmmm myślę ze ubezpieczenie prywatne powinno w tym aspekcie załatwić sprawę ewentualnych niespodzianek. Rozumiem też urzędników - każdy obija sobie tyłek blacha jak może - może wyjątkiem były pozwolenia na budowę na terenach zalewowych. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź - trzymam sam za siebie kciuki i mam nadzieję że na wiosnę będę miał jakieś zdjęcia żeby wstawiać na forum i do dziennika:)

Pozdrawiam
Marcin

Aga68
18-10-2011, 20:40
Mam zakończony stan zero i wyciągnięte mury. Na tym etapie rozstaliśmy się z wykonawcą. Obecny proponuje zakończenie parteru w tym strop oraz poddasze bez dachu w cenie 150 tys. z materiałem. Czy realizacja tego zakresu w waszych realizacjach jest podobna? Mamy poważne wątpliwości co do ceny.

tomchis
19-10-2011, 07:03
Witam,
Aga68, ja na etapie które możesz zobaczyć na zdjęciach, czyli prawie stan surowy, bez deskowania i papowania po podliczeniu kosztów mam obecnie około 90.000PLN. Do tego papowanie i deskowanie oraz jeszcze jakieś drobne faktury dadzą , tak myślę sumę 100.000PLN.

Porównując do tego co jest u ciebie to jest spora różnica.

Dodam, że drzewo na budowę miałem swoje. Drut zbrojeniowy odzyskiwałem sam z betonowych słupów energetycznych. Więc trochę zaoszczędziłem.

Liczę wszystko co tyczyło budowy, czyli dokumentacja, pozwolenia, zjazd na działkę, ogrodzenie, no i sama budowa.

pozdrawiam

wicios
19-10-2011, 08:08
witam, Gratuluje Tomchis prawie ukonczonego stanu surowego. Powiem ci ze cena rewelacja... U mnie za stan do twojego etapu budowy wyszlo 25 tys wiecej. U nas niestety przestoj... po tym jak zlodzieje ogolocili nam dzialke z resztek drutu styropianu, taczek itp itd zdecydowalismy sie nie zakladac okien i drzwi przed zima... no niestety spoleczenstwo polskie jeszcze chyba nie jest gotowe uszanowac wlasnosc.

Aga68
20-10-2011, 22:17
Nic tylko zazdrościć tomchis-owi:), ale to chyba nasza cena bliskości Berlina :(.
Widzę, że decyzja o poszukiwaniu rozsądniejszego wykonawcy była trafna. Z twoich fotek tomchis wnioskuję, że też zrezygnowałeś ze ściany z betonu architektonicznego. Czy to wymagało jakichś przeliczeń ewentualnie wzmocnień ściany wykonanej ostatecznie z gazobetonu? Pozbyłeś się też jak widzę na fotkach stalowej belki w dachu która straszy wykonawców. Jaki zastosowałeś przekrój. Pozdrawiamy fanclub "Doskonałego".

vayakon
21-10-2011, 07:47
Aga68 - pozbycie się ściany z betonu architektonicznego nie jest zmianą konstrukcyjną tylko wizualną - nie wymaga żadnych wzmocnień, ani przeliczeń.

tomchis
21-10-2011, 21:39
Witam,
Zgadza się co do ściany betonowej, tak jak pisze vayakon. Nie dokonywałem żadnych dodatkowych przeliczeń.

Co do belki to nie chciałem kombinować z tym łączeniem stali i drewna. Wybrałem opcję z samego drewna i wstawiłem płatwie w całości drewniane. Oczywiście łączyłem je w miejscach posadowienia na ścianie. Przekrój to 240x240 mm.

Aga68, u nas też są drodzy wykonawcy. U mnie robił to jeden murarz i pomocnik. Nie była to żadna wyspecjalizowana firma. Po prostu facet z doświadczeniem i umiejętnościami i ktoś kto chce pracować :-) jako pomocnik. Miałem różne wyceny, niektóre sięgały 45tyś złotych. Ale jak widać i za 25tyś też da się zbudować dom i zarobić. U mnie buduje się właśnie 7 tydzień, i zostało może jeszcze tylko jakieś 3 dni aby zakończyć.

pozdrawiam

Humira
24-10-2011, 21:34
Aga68

Z porównaniem kosztów nie jest tak łatwo nawet na etapie stanu surowego. Na mojego "Doskonałego" 2 EN nieco powiększonego od wbicia łopaty na dziewiczym gruncie do poziomu więźby dachowej wydałem na wykonawcę 42 tyś. Zajęło mu to 27 dni roboczych. Wliczone w to wykonanie podejścia pod wszystkie instalacje z reku włącznie(brak dodatkowego kucia w przyszłości), wbudowane puszki odgromowe w fundamencie, zazbrojone szczyty, stalowe podpory balkonów (jak w projekcie), wyprowadzone "na gotowo" kominy. Byli tańsi ale nie budowali tak solidnie. Jakość moim zdaniem też się trochę liczy. Np. nierówne ściany są ok - dom się nie zawali ale potem trzeba wydać więcej na tynki, instalator dłużej pracuje etc.

Powodzenia,

Humira

Porteer
25-10-2011, 16:33
80941809428094380944A oto moje:) osiągnięcie.

hekko
26-10-2011, 11:02
Czy ktoś buduje domek z pracowni domy z wizją w pobliżu trójmiasta (do 200km)?
Stoimy przed wyborem projektu, jednak chcielibyśmy zobaczyć na żywo i zadać kilka pytań.

poluks
26-10-2011, 19:39
A powiedz Humira, czy w swoim doskonałym stosowałeś bloczki isomur, czy może jakieś zamienniki?
pozdrawiam Radek

Humira
26-10-2011, 21:06
A powiedz Humira, czy w swoim doskonałym stosowałeś bloczki isomur, czy może jakieś zamienniki?
pozdrawiam Radek

Witaj Radku,

Mój wykonawca stwierdził, że te bloczki są mocno przereklamowane. Zastosował bloczki tzw. "fundamentowe" z atestem wykonywane przez prywatny zakład (cena 2,3 zł netto za sztukę, zakupione rok temu). Jako dodatkową izlację zastoswał dodatkowo styropian 22 cm, folię kubełkową, papę do fundamentów oraz dysperbit.

Pozdrawiam,
Humira

ANULKA&PAWEŁEK
27-10-2011, 14:33
Pojawiam się i znikam a tu widzę zainteresowanie doskonałym wzrasta bardzo mnie to cieszy będzie weselej na forum a może kiedyś zlot doskonałych zorganizujemy;) my prawie mamy gotowy fundament tylko nie mam jak zdjęć wkleić. Dziś wylali chudy beton, było pięknie tylko w piątek pierwsza wpadka szalunki na wieniec gotowe przyjechał B20 i niespodzianka zabrakło 1m3 betonu wymierzyliśmy ktoś nas chciał oszukać bardzo nie ładnie niby nic takiego ale nasi budowlańcy przez ten incydent do domu o 21-ej wrócili. Wpadka nr 2 nasz zalany wieniec we wtorek-cały narożnik od strony garażu wraz z bloczkami fundamentowymi został zniszczony przez koparkowego który się zapadł przy zasypywaniu fundamentów żeby nie było zbyt prosto.
Może kogoś zainteresuję nasz projekt doskonały I bez obniżenia między kuchnią a salonem wydaliśmy na fundament na tą chwilę ok. 32tyś zł na materiał czyli beton B20- 45.5m3, B10-20m3, bloczki fundamentowe 1135szt (38x25x12cm),cementI 61szt/25kg, stal 1,5 tony, piasek 180 ton, folia fundamentowa 100m, płyta szalunkowa 25szt/22mm, dysperbit 4 wiadra po 20kg,inne dodatki kołki, nakrętki, rurki, podkładki cenplast i koparka. Nie podaje wydatków które już wcześniej poczyniliśmy ogrodzenie tymczasowe, papierologia, nadzór, robocizna, itp... lista długa :))) 02.11 ruszamy ze ścianami może będziecie się śmiać ale mamy nadzieję że pogoda dalej nam dopisze i w tym roku zamkniemy SSO z dachem jesteśmy optymisaycznie nastawieni:D.

Porteer
27-10-2011, 16:19
02.11 ruszamy ze ścianami może będziecie się śmiać ale mamy nadzieję że pogoda dalej nam dopisze i w tym roku zamkniemy SSO z dachem jesteśmy optymisaycznie nastawieni:D.[/QUOTE]

Na mnie też patrzeli ze zdziwieniem jak mówiłem że w tym roku przykryję,a w przyszłym tygodniu przychodzą cieśle w połowie listopada dachowcy i co UDA MI SIĘ ! Pozdrawiam i życzę Pięknej budowlanej POGODY .

poluks
27-10-2011, 19:59
Dzięki serdeczne za odpowiedź, my właśnie odebraliśmy projekt, trochę go czytałem i tak się zastanawiam czy inni "doskonali EN" literalnie stosowali się do projektu, fakt, że isomur jest dość drogi , biorąc pod uwagę, że projekt przewiduje go ok 60 mb , można trochę zaoszczędzić, raz jeszcze dzięki za odpowiedź i życzę powodzenia w dalszej realizacji, dołączaj zdjęcia, bo jestem ciekaw i może coś podpatrzę na przyszłość;)

Aga68
28-10-2011, 08:40
Jestem przed podjęciem decyzji co do rodzaju stropu. Czy ktoś z Forumowiczów zdecydował się na Terivę. U mnie każdy ma inną opcję budowlańcy Teriva, kierbud Filigran, a ja monolit - i bądź tu mądry.

Aga68
28-10-2011, 08:43
Czy może ktoś z szanownego Forum buduje się w Lubuskim? Chętnie bym obejrzał - co mnie czeka.