PDA

Zobacz pełną wersję : budowa w isomax realne koszty priblemy i zyski?



xaniax
12-05-2007, 18:45
zapraszam wszystkich chetnych do wypowiadania sie tutaj na temat technologi ISOMAX która jak widze zyskuje coraz wieciej zwoleników

xaniax
12-05-2007, 18:50
mnie osobiścieinteresują koszty tylko konkretnie bez owijania i roztłumaczania jaka to cudowna technologia (bo taka jest :) )
chce wybudowac dom 130m2 z poddaszem ile to mnie bedzie kosztowało w tej technologi- stan zamkniety?????? na dzien dzisiejszy bo ceny na stronie www.isomax.com.pl są mysle że nie aktualne czekam na odpowiedz i wypowiedzi na temat tej technologi pozdrawiam :evil:

Nefer
12-05-2007, 18:52
W poniedziałek dostanę ogólną wycenę na mój dom ( do obejrzenia w dzieniiku, a w skrócie to parter + podasze uż. 263 mkw + garaż na 2 samochody, netto 297 m kw ) to dam znać.
Do technologii też nie trzeba mnie przekonywać - decyzja podjęta :):)
Aczkoleik tydzień temu dostałam onformację, że max. 1500 pln za developerski stan.
Zyski ? Na dzień dobry przyłacze gazu - u mnie 7300 pln.
Instalacja gazowa - ktoś wie ? Ale to przecież drobne. Ogrzewanie gazem mojej chałupki to średnio w sezonie grzewczym ok. 1000 pln ( optymistka)... na mies. Do tego dofinansowanie kredytu z okazji ekologicznego budwania nie do pominięcia ... nie chce mi się liczyć dalej.

an-bud
13-05-2007, 09:10
tez jestem ciekaw kosztów. oby nie były analogią do pomp ciepła.

m.dworek
13-05-2007, 19:03
zazdroszcze wam optymizmu... ;)

Nefer
13-05-2007, 19:08
zazdroszcze wam optymizmu... ;)
Mój znajomy kilkanaście lat temu budował z Ytonga - tez mu wszyscy gratulowali optymizmu :):)

joannaj75
16-05-2007, 18:40
Odpisałam ci xania na priva :)
pozdrawiam Joanna

Nefer
16-05-2007, 18:42
Mój dom to prawie 300 mkw netto.
Okazało się, że do wyceny należy przyjąć "powierzchnię obliczeniową" 420 m kw. Nie przeczę - być może. Ale to co jest na stronie internetowej to na pewno nie to...
W związku z tym cena za mój dom to 588.000 pln + 7 % VAT.
Za te pieniądze zbuduję dom metodą tradycyjną, więc nie wchodzę w Isomax.
Ale technologia jest niewątpliwie ciekawa ..

joannaj75
26-06-2007, 15:39
Isomax uaktualnił ceny za metr wykonania domu w stanie deeloperskim powierzchni całkowitej 1600 zł netto


dla zainteresowanych

pierwek
26-06-2007, 16:19
Do technologii też nie trzeba mnie przekonywać - decyzja podjęta

...cena za mój dom to 588.000 pln + 7 % VAT.
Za te pieniądze zbuduję dom metodą tradycyjną, więc nie wchodzę w Isomax.

szybko zmieniasz decyzje... :wink:

BTW to powierzchnia obliczeniowa to moze jest tak że koszt 1m2 to 1600 więc żeby dom 200m2 kosztował np 600 tys (bo wtedy siębędzie połacało producentowi) dzielimy 600tys przez 1600 i otrzymujemu powierzchnię obliczeniową 375m2
:lol:

joannaj75
26-06-2007, 16:59
TO nie jest tak, moim zdaniem o wszystkim decyduje kosztorys szczegółowy etapowy , gdzie masz po kolei każdy etap budowy wyceniony .
BO jak liczysz na 1m2 to wychodzi ci że 1m2 tarasu jest tyle sam wart co 1m2 stropu a to przecież nie tak :)

an-bud
26-06-2007, 19:44
Isomax uaktualnił ceny za metr wykonania domu w stanie deeloperskim powierzchni całkowitej 1600 zł netto


dla zainteresowanych :lol: :lol: :lol: z tabeli isomax tyle wychodzi za stan SUROWY-pow. całkowitej, a nie jak wprowadzasz w błąd że za stan deweloperski, zaczynam uważać że robisz to celowo. tylko po co?

joannaj75
26-06-2007, 19:59
Isomax uaktualnił ceny za metr wykonania domu w stanie deeloperskim powierzchni całkowitej 1600 zł netto


dla zainteresowanych :lol: :lol: :lol: z tabeli isomax tyle wychodzi za stan SUROWY-pow. całkowitej, a nie jak wprowadzasz w błąd że za stan deweloperski, zaczynam uważać że robisz to celowo. tylko po co?
An-bud kto tu wprowadza w błąd : kopa ze strony isomax
Przykładowy koszt budowy domu jednorodzinnego, parterowego z poddaszem użytkowym,
wykonanego w technologii ISOMAX w
systemie deweloperskim

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-32,44,61,opis.html (prosze kliknąć)


Powierzchnia użytkowa domu

Powierzchnia całkowita domu *

Cena za 1m2
pow. całkowitej

Wartość stanu
surowego
136,15 m2

201,15 m2

1.600 zł

321.840,00 zł

an-bud
26-06-2007, 20:27
byłem na stronie isomax (ta z czerwonym tłem) i za 1600 zł masz stan surowy domu o pow całk. 201.15m2 co daje 321840zł za stan SUROWY a nie deweloperski. właśnie czytałem Twoje dzienniki i jakoś zwodzi cię isomax z kosztorysem?

joannaj75
26-06-2007, 20:41
No ja już się pogubiłam z tymi cenami , na stronie jest wyraźnie napisane pod adresem projektu że cena 1350 za stan surowy otwarty a cenia 1600zł dotyczy domu do stanu developerskiego, bez drzwi wew.

Co do kosztorysu wszystko się pozmieniało, bo ekipa która miała budowac może miec problem by zmieścic moją budowę jeszcze w tym roku, a skoro nie jest pewne czy ma to byc budowane w tym roku, to kosztorys jest bez sensu,....może się okazac że może budowac ale inna ekipa i wtedy to oni musza zrobic swój kosztorys...ale i tak ceny juz sie zwiększyły wiec to co miałam mówione , że 360 tys stan eveloperski to chyba już będzie na dziś więcej ....

j-j
26-06-2007, 20:41
byłem na stronie isomax (ta z czerwonym tłem) i za 1600 zł masz stan surowy domu o pow całk. 201.15m2 co daje 321840zł za stan SUROWY a nie deweloperski. właśnie czytałem Twoje dzienniki i jakoś zwodzi cię isomax z kosztorysem?

1600 za deweloperski a nie surowy, surowy jest za 1350 lub 1250


Poza tym cena jest niska- 1600 zł/m2 ale to dlatego że liczona od pow. całk. ktora jest największą z powierzchni.
Patrząc na stronę Isomax, żaden problem wyliczyć cenę za 1 m2 pow. użytkowej.
Wychodzi ok 2400-2500 netto, trochę już jest
Ja będę budowal ale czekam na kosztorys szczególowy caly czas, od niego wszystko w zasadzie zależy.
Teraz pytanie czy warto i czy ta technologia działa?
Przeliczałem sobie Isomaxa jeszcze raz dziś i stwierdzam że ma to sens ale to akurat nie nowość bo inaczej nie budowaliby takich domów :).
CO do kosztó, to jesli ktoś ma budować w Isomax lub tradycjnie i koszty będą takie same albo za Isomax`a ciut (ale doslownie trochę) większe to wg mnie i tak warto dać na isomaxa ale przy większej różnicy może się już nie kalkulować.
Jesli ktoś ma jakies pytania szczegółowsze to zapraszam na priva też.

pzdr

joannaj75
26-06-2007, 20:50
No właśnie jesteśmy oboje z j-j pod dylematem wyboru ja też nadal uważam,że warto pomimo problemów jakie niesie życie , wolę i chcę miec ten domek w isomaxie, tylko kto to przewidzi jak wyjadą ceny za 2 m-ce i jak znów zmieni się kosztorys , nie można chciec czegoś i potem skończyc historię sprzedając dom -tego bym nie przeżyła .Wiadome też jest ,że ekip budujących w tej technologi jest narazie niewiele ja znam dwie , trzecia się rozkręca , a chętnych jest więcej........i tu jest problem ...

Pawlik
26-06-2007, 23:07
dodam , że firma isomax przejęła ostatnio licencję jeszcze jednej ciekawej technologii budowania tzw. "strobexu" , co do niedawna proponował ati-cor z Poznania jako nowinkę lecz nie rozwinął tej działalności tylko sprzedał technologię . W rozmowie tel. przedstawiciel handlowy isomaxu stwierdził iż zlecenia na wykonanie przac w tej technologi będą realizować dopiero w 2008 r. Szkoda że to jeszcze nie sprawdzone w praktyce , bo ten strobex w założeniu naprawdę ciekawie wygląda (do zapoznania na wciąż funkcjonującej stronie ati-cor) , także z uwagi na przyjmowane szacunkowo koszty budowy

joannaj75
27-06-2007, 14:16
chyba mylisz Firmę Isomax z pewną osobą reprezentującą isomax , a to różnica

an-bud
28-06-2007, 06:24
No ja już się pogubiłam z tymi cenami , na stronie jest wyraźnie napisane pod adresem projektu że cena 1350 za stan surowy otwarty a cenia 1600zł dotyczy domu do stanu developerskiego, bez drzwi wew.

Co do kosztorysu wszystko się pozmieniało, bo ekipa która miała budowac może miec problem by zmieścic moją budowę jeszcze w tym roku, a skoro nie jest pewne czy ma to byc budowane w tym roku, to kosztorys jest bez sensu,....może się okazac że może budowac ale inna ekipa i wtedy to oni musza zrobic swój kosztorys...ale i tak ceny juz sie zwiększyły wiec to co miałam mówione , że 360 tys stan eveloperski to chyba już będzie na dziś więcej ....ekipa gra na czas, aby nie dobić Cie ceną faktyczną.

j-j
28-06-2007, 09:06
An bud daj Asi spokój, jeszcze się zdziwisz i ja to spowoduję a raczej mój kosztorys :) ... mam nadzieję :)

an-bud
28-06-2007, 09:20
An bud daj Asi spokój, jeszcze się zdziwisz i ja to spowoduję a raczej mój kosztorys :) ... mam nadzieję :)oj uważaj nadzieja to .....

Pawlik
28-06-2007, 09:33
chyba mylisz Firmę Isomax z pewną osobą reprezentującą isomax , a to różnica

nie wiem czy mylę , podaje tylko informacje z rozmowy tel. z przedstawicielem handlowym , ktorego numer tel. podany jest na stronie ati-cor , a który wyraźnie powiedział , że to isomax przejął licencję na dodatkowa technologię budowy i opcjonalnie mogę zdecydować sie na jedna z nich z tym , że strobex ma być dostepny dopiero w 2008 r. Być może kantował mnie w tej rozmowie podając nie w pełni dokładne informacje , co do podmiotu który będzie oferował budowę w strobexie : isomax czy też jakiś jego pracownik ale jako odrębna firma . Póki co tego nie weryfikowałem bo temat sobie odpusciłem z uwagi na zbytr wiele niejasności w tej sprawie , a zwłaszcza brak możliwości zobaczenia w Polsce jakiegokolwiek budynku w tej technologi - żona uznała , że boi się nowinek i chciałaby zobaczyć coś bardzie "namacalnego"(bez podtekstów)

j-j
28-06-2007, 09:34
An bud daj Asi spokój, jeszcze się zdziwisz i ja to spowoduję a raczej mój kosztorys :) ... mam nadzieję :)oj uważaj nadzieja to .....

Wstępną kwotę już znam bo kosztorys prawie gotowy i jeśli tak zostanie jak słysze to będzie ok 290 tys. brutto co daje przy moim domku użytkowej- 92,5 m2, 3153 zł za m2, hm nie mało, ale dom tradycyjną w obecnym czasie wybudujesz też za ok. 3000 zł za 1m2 użytkowej.

an-bud
28-06-2007, 10:03
An bud daj Asi spokój, jeszcze się zdziwisz i ja to spowoduję a raczej mój kosztorys :) ... mam nadzieję :)oj uważaj nadzieja to .....

Wstępną kwotę już znam bo kosztorys prawie gotowy i jeśli tak zostanie jak słysze to będzie ok 290 tys. brutto co daje przy moim domku użytkowej- 92,5 m2, 3153 zł za m2, hm nie mało, ale dom tradycyjną w obecnym czasie wybudujesz też za ok. 3000 zł za 1m2 użytkowej.no i jak się to ma do1600zł, a reszta tzn. podłogi i inne a jakie okna może U-0.6? ale z dopłatą? itd. to po co był kit 1600 a wcześniej 1400zł za m2 deweloperski?

j-j
28-06-2007, 10:11
Okna odpowiednie są wliczane bez dopłaty.
Cena ich to taka jaka jest dla wymagań aby isomax pracował jak trzeba wraz z oknami.

an-bud
28-06-2007, 10:32
Okna odpowiednie są wliczane bez dopłaty.
Cena ich to taka jaka jest dla wymagań aby isomax pracował jak trzeba wraz z oknami.tzn. jak w pasywnym U-0.6 ???

Whitemag
28-06-2007, 11:02
Isomax mowi ze daja najlepsze. Mam nadzieje, ze to rozwieje Twoje watpliwosci i nie bedziesz juz mial wiecej pytan an-bud . :wink: :lol:

j-j
28-06-2007, 11:17
Okna odpowiednie są wliczane bez dopłaty.
Cena ich to taka jaka jest dla wymagań aby isomax pracował jak trzeba wraz z oknami.tzn. jak w pasywnym U-0.6 ???

Powiem tak, z moich obliczeń wynika spokojnie że przy przyjętych oknach lambda=1,0, przy ich (Isomaxa) parametrach dachu i ścian zapotrzbowanie na ciepło mam w granicach 7 kWh/m2*rok. Okna 0,6 dadzą mi może 5 kWh/m2*rok, szczerze to taka mała różnica przy i tak prawie zerowym zapotrzebowaniu a różnica w kosztach okien duża.
Przypominam że już od 15 Kwh/m2*rok w dół nie potrzebujemy jako takiego stałego systemu grzewczego. Tak jest właśnie już w pasywnych.
W 3 i więcej litrowych ogrzewanie musi juz być.
A poza tym po to jest kosztorys aby pewne rzeczy uściślić i ewentualnie podyskutować nad tańszymi rozwiązaniami w granicach gwarancji dawanej przez Isomax oczywiście a z tego co wiem na podstawie obecnych budów- są elastyczni.

an-bud
28-06-2007, 14:12
Okna odpowiednie są wliczane bez dopłaty.
Cena ich to taka jaka jest dla wymagań aby isomax pracował jak trzeba wraz z oknami.tzn. jak w pasywnym U-0.6 ???

Powiem tak, z moich obliczeń wynika spokojnie że przy przyjętych oknach lambda=1,0, przy ich (Isomaxa) parametrach dachu i ścian zapotrzbowanie na ciepło mam w granicach 7 kWh/m2*rok. Okna 0,6 dadzą mi może 5 kWh/m2*rok, szczerze to taka mała różnica przy i tak prawie zerowym zapotrzebowaniu a różnica w kosztach okien duża.
Przypominam że już od 15 Kwh/m2*rok w dół nie potrzebujemy jako takiego stałego systemu grzewczego. Tak jest właśnie już w pasywnych.
W 3 i więcej litrowych ogrzewanie musi juz być.
A poza tym po to jest kosztorys aby pewne rzeczy uściślić i ewentualnie podyskutować nad tańszymi rozwiązaniami w granicach gwarancji dawanej przez Isomax oczywiście a z tego co wiem na podstawie obecnych budów- są elastyczni.jakich budów? nawet szczegółowego kosztorysu nie potrafią pokazać. prawiie jak firma "krzak"

j-j
28-06-2007, 14:50
An Bud, a myślisz że nic innego ludzie, którzy są zajęci budową, nie mają do roboty, tylko śledzić i pisać na forum?
Nie bądz taki anty. Spokojnie, będzie kosztorys, podam informacje, będziesz mógł dokonać sobie analizy opłacalności.

an-bud
28-06-2007, 18:53
An Bud, a myślisz że nic innego ludzie, którzy są zajęci budową, nie mają do roboty, tylko śledzić i pisać na forum?
Nie bądz taki anty. Spokojnie, będzie kosztorys, podam informacje, będziesz mógł dokonać sobie analizy opłacalności.jestem za a nawet przeciw :lol: od ponad miesiąca pilnuję tego tematu, i coś mi tu śmierdzi :D

HenoK
13-03-2009, 19:16
Czy są na Forum zadowoleni lub niezadowoleni użytkownicy domów wybudowanych w technologii isomax ?

an-bud
13-03-2009, 20:02
Zeszli z tego świata po ..... otrzymaniu kosztorysu :wink: mocniejsi wybrali inny system :wink: :lol:

coulignon
14-03-2009, 06:34
budowa w isomax realne koszty priblemy i zyski?

Zyski są. Ma je firma od Isomaxa! :lol: :lol: :lol:

an-bud
14-03-2009, 07:49
aby były zyski muszą znaleźć .... klienta :wink:

j-j
14-03-2009, 08:17
Zabronione mają pisać tutaj ;)

pzdr

HenoK
18-03-2009, 07:17
Wy się tu z Isomaxu nabijacie, a już ponad 20 lat temu ta technologia otrzymała błogosławieństwo papieża :
http://www.youtube.com/watch?v=4ge6BoKgjr8

pierwek
18-03-2009, 14:12
Zabronione mają pisać tutaj ;)

że co? niby to jakaś sekta? :o

j-j
18-03-2009, 14:33
Zabronione mają pisać tutaj ;)

że co? niby to jakaś sekta? :o


Tajemnica bo wiedza tajemna kosztuje ;).

an-bud
18-03-2009, 20:34
Zabronione mają pisać tutaj ;)

że co? niby to jakaś sekta? :o


Tajemnica bo wiedza tajemna kosztuje ;).

dlatego odpowiadasz na post tak długo :wink: :lol:

Nie bądz taki anty. Spokojnie, będzie kosztorys, podam informacje, będziesz mógł dokonać sobie analizy opłacalności.

j-j
18-03-2009, 22:03
Zabronione mają pisać tutaj ;)

że co? niby to jakaś sekta? :o


Tajemnica bo wiedza tajemna kosztuje ;).

dlatego odpowiadasz na post tak długo :wink: :lol:

Nie bądz taki anty. Spokojnie, będzie kosztorys, podam informacje, będziesz mógł dokonać sobie analizy opłacalności.


No hola An bud- to cios poniżej pasa, jak wiesz już dawno sprawa sie rozwiązała sama i wcale nie w jakiś podejrzany sposób z czyjejkolwiek strony, pisałem o tym wielokrotnie juz dawno teeeemu ... za lasami ... :)

pzdr

an-bud
19-03-2009, 07:50
j-j jakoś przeoczyłem :-?

joannaj75
27-03-2009, 09:14
informacje z ciepłego źródła :

3 domy stojące na sprzedaż w Wielgolasie za Warszawa na trasie do Mińska Maz. stoją nadal nie sprzedane - budowane własnie niby w technologi Isomax piszę niby bo ....... murowane tradycyjnie z Ytongu a rurki na scianach montowane :) pytanie czy takim powodzeniem się cieszą czy taką cene gościu wywalił ze chyba idiota się nie znalazł by to kupic ....

ehhh a mogło byc tak pieknie ale coż to co piękne to trzeba samemu cieżką pracą wypracowac .....

Pozdr Joanna

HenoK
27-03-2009, 10:43
pytanie czy takim powodzeniem się cieszą czy taką cene gościu wywalił ze chyba idiota się nie znalazł by to kupic ....
Tu masz odpowiedź :
http://www.darmoweogloszenia.pl/ogloszenie.php?kat=24&id=12179

Położenie: Wielgolas Duchnowski Powierzchnia: 195 m2(dom); 1060 m2 (działka) Technologia budowy: Isomax (energooszczędna) Cena: 7500,00 PLN/m2 brutto (w tym działka)
Przy tej cenie mój dom kosztowałby ponad 1 mln PLN :lol: :lol: :lol: .
Dom wybudowany wg aktualnych warunków technicznych zużywa ok. 150 kWh/m2 rocznie na ogrzewanie i ciepłą wodę. Zakładając ogrzewanie elektryczne (najdroższe) w cenie 0,40 zł/kWh i powierzchnię 195 m2 roczny koszt energii wyniesie 11 700 zł. Dom w Isomaxie zużywa na te cele podobno 5kWh/m2 rocznie.
Uzyskamy więc oszczędność 11 310 zł rocznie. Zakładając, że tradycyjny dom uda się wybudować bez większego problemu za 5000 zł/m2 przepłacamy 487 500 zł. Za tę kwotę możemy dom bezproblemowo ogrzewać dom i zapewnić w nim ciepła wodę przez 43 lata. W praktyce będzie to jeszcze więcej, bo albo na tę kwotę trzeba wziąć kredyt, albo potraktować te pieniądze jako kapitał, który można korzystnie zainwestować.