PDA

Zobacz pełną wersję : cena więźby dachowej



12marek
12-05-2007, 18:53
Mój wykonawca gadał coś,że podobno jak sie pokaże w tartaku pozwolenie na budowę to więźbę powinni policzyć z 7% stawką VAT. :o
Nie mam pojęcia skąd on to wziął ale obawiam się, że był w błędzie.
Może ktoś zna tę sytuację?
Pozdrawiam

Kris2222
12-05-2007, 19:05
Pierwsze słyszę :lol: 7% vat otrzymasz na więźbę jeżeli wykonawca więźby , który prowadzi firmę weźmie to na siebie a następnie wystawi tobie rachunek.
Jest to tzw. materiał z usługą .To samo masz z oknami weźmiesz z montażem to
masz 7% vatu a bez masz 22%

mdzalewscy
12-05-2007, 19:06
no tak jak się tylko pojawisz z pozwoleniem na budowę, to szef tartaku od razu pyta

kawa, herbata czy koniak ?

może Vacik 7% ?


ostatnie ceny więźby impregnowanej : od 650zł loco tartak na podlasiu do 790zł z transportem loco budowa 150km.
Wszystkie ceny to netto.............

12marek
12-05-2007, 20:54
Cóż,tego się spodziewałem :cry:
Ale musiałem się upewnić. :wink:
Buduję metodą gospodarczą więc nie ma mowy o 7%
Zatem nie po raz pierwszy "mój wykonawca" buja w chmurach!
I tak biorę na niego poprawkę. Ma bardzo stare dane. Żeby to była jego jedyna wada :roll:
U mnie cena więźby około 750 PLN + oczywiście 22% VAT
Znalazłem za 700 ale na kiedy zrobią, sami nie wiedzą :evil:
W lutym było po 650 brutto - tylko kasy nie było :cry:
A teraz będzie :cry: :cry: :cry:
Pozdrawiam i dziękuję za szczere odpowiedzi.

jabko
12-05-2007, 20:56
Prawdę mówić w życiu nie widziałem żeby ktoś brał fakturę na drzewo w mojej okolicy.
Mówię oczywiscie o inwestorach prywatnych, nie firmach

12marek
12-05-2007, 21:25
Prawdę mówić w życiu nie widziałem żeby ktoś brał fakturę na drzewo w mojej okolicy

To skąd mam wziąć faktury na 60 % kwoty kredytu? :roll:
Zresztą tam gdzie po 700 nie ma mowy o drewnie bez faktury :cry:
A lasu nie mam!

barozi
12-05-2007, 23:12
Weź kredyt w banku który nie wymaga faktur ;)

A tak na poważnie. Na prawdę są wydatki znacznie większe niż więźba w któych warto brać faktury a które te 60 % pokryją.

anpi
12-05-2007, 23:29
Weź kredyt w banku który nie wymaga faktur ;)

A tak na poważnie. Na prawdę są wydatki znacznie większe niż więźba w któych warto brać faktury a które te 60 % pokryją.

Teraz chyba większość banków nie wymaga faktur. Tak było przynajmniej, jak szukałem kredytu (rok temu).

barozi
12-05-2007, 23:47
Oj. Niekoniecznie. Ja brałem w mBanku i są na prawdę liberalni w tej gestii. Millenium podobnie, ale u nich czasami można trafić na kłopot, bo nie chcą wypłacic np. ostatniej transzy, bo niby nie jest zriobione to co być powinno.

O innych bankach nie wiem. W sumie to za bardzo się nie rozglądałem. Jakoś tak mam ugruntowaną opinie o moim banku :)

anpi
13-05-2007, 00:46
Millenium podobnie, ale u nich czasami można trafić na kłopot, bo nie chcą wypłacic np. ostatniej transzy, bo niby nie jest zriobione to co być powinno.

Ja brałem w Millenium - faktury ich w ogóle nie obchodzą. Przed wypłatą każdej transzy musiałem im dostarczyć do wglądu dziennik budowy i aktualne zdjęcia - na tej podstawie oceniali, czy są odpowiednie postępy prac. Przed wypłatą ostatniej transzy przyjechał rzeczoznawca, żeby stwierdzić, że pieniędzy wystarczy, żeby dom nadawał się do zamieszkania. I tyle. O fakturach nie było mowy, nawet w umowie nic nie ma na ten temat.

W większości innych banków, które odwiedziłem przed wzięciem kredytu, też nie chcieli faktur, albo ewentualnie np. na 50 czy 60% kosztorysu.

barozi
13-05-2007, 19:58
Gdzieś na forum czytałem o żalach klienta właśnie millenium, gdy przed ostatnią transzą przyjechał rzeczoznawca i powiedział, że kasy nie będzie bo za mało zrobił za dotychczasową kwotę.

Ja dodatkowo podpisałem takie oświadczenie, że jeśli będzie mi brakować pieniędzy z kredytu na dokończenie domu, to sam dołożę.

OGC
13-05-2007, 23:57
Mam kredyt w BPH - wymagane jest udokumentowanie 60%.

YreQ
14-05-2007, 09:45
Witam,
Bank PKO - bez faktur,
Kredyt Bank - 50% fakturowo, 50% na oświadczenie,
Bank Zachodni- bez faktur,
Ge Money - bez faktur,
Bank Millenium - bez faktur

Pozostałych nie sprawdzałam. Poza tym obojętnie który bank wybieracie, to chcąc zadatkować na jakiś materiał, albo musicie kupić już dachówke, bo dostawa za pół roku - FAKTURY są bezwzględnie wymagane do rozliczenia transzy kredytu.

cemik1
14-05-2007, 10:10
FAKTURY są bezwzględnie wymagane do rozliczenia transzy kredytu.
W PKO BP wystarczy wizyta rzeczoznawcy czyli 50PLN w moin przypadku. Nie chcieli faktur.

YreQ
14-05-2007, 11:36
FAKTURY są bezwzględnie wymagane do rozliczenia transzy kredytu.
W PKO BP wystarczy wizyta rzeczoznawcy czyli 50PLN w moin przypadku. Nie chcieli faktur.

no i zjadło mi odpowiedź ( długą i chyba dlatego :lol: ) na wyciągnięte przez Ciebie z kontekstu zdanie.
Zatem ponownie : są wymagane - nawet w PKO - jeżeli z kasy transzy zakupiłeś materiał, który nie jest wmurowany jeszcze w dom, tylko gdzieś się dopiero produkuje( np. więźba) lub leżakuje w skladzie budowlanym. Rzeczoznawca po wizji lokalnej, gdzie wymagane są zdjęcia, wycenia tobie wartość nieruchomości, w skład której wchodzi działka + aktualny stan budowy domu. Z tej to końcowej wartości ty z banku dostajesz 50% w postaci kolejnej transzy. Rzeczoznawca nie wliczy ci do wartości domu np. więźby, której nie masz na dachu. To, że zapłaciłeś za nią w części lub całości dokumentujesz dla banku w postaci faktury..... no cóż boją się, aby kasa nie poszła na wakacje na Karaibach.
Jeżeli w Twojej sytuacji jest zupełnie inaczej, to:
- albo rzeczoznawca robi przewały :wink: ( czyli widzi i opisuje to czego nie ma :o ..... i raczej ciężko mi w to uwierzyć)
- albo jesteś tym szczęściarzem, któremu na bieżąco udaje się kupić i "wmurować" w dom kolejne materiały, dla rzeczoznawcy sytuacja jest jasna przy kolejnych wizjach lokalnych, a tym samym dla banku również - i wtedy faktur nie przedstawiasz. Tylko pogratulować. Pozdrawiam

anpi
14-05-2007, 16:16
Zatem ponownie : są wymagane - nawet w PKO - jeżeli z kasy transzy zakupiłeś materiał, który nie jest wmurowany jeszcze w dom, tylko gdzieś się dopiero produkuje( np. więźba) lub leżakuje w skladzie budowlanym.

No to Milenium jest lepsze. Przed ostatnią transzą miałem wizytę rzeczoznawcy, wtedy jeszcze wiele rzeczy nie było wbudowanych (panele, armatura, biały montaż) i wszystko to leżało u teściów w garażu. Rzeczoznawca nawet nie chciał tego oglądać, uwierzył mi na słowo.

Zresztą pogadałem z nim trochę i powiedział mi, że on po prostu musi ocenić. czy ostatnia transza wystarczy, żeby dom nadawał się do zgłoszenia do odbioru. "Panie, może pan mieć w pokojach beton i nie pomalowane ściany, ważne żeby były schody, balustrady, itd" - tak mniej więcej powiedział.

Mags
14-05-2007, 16:22
Ja przepraszam bardzo, ale banki i te sprawy to w innym poście.
Co z ceną więźby?
Mnie najbardziej interesują kratownice i ich cena, jeśli ktoś ostatnio kupował

Natalia Stanko
14-05-2007, 17:19
Cena więźby - 700zł/m3 świerku z gór - wg mojego dekarza jest najlepszy, sam załatwia. Mi nawet to pasuje- w mojej wsi więźba po 720+vat, facet nie chce bez vatu, dlatego biorę od dekarza.

12marek
14-05-2007, 18:39
Ja przepraszam bardzo, ale banki i te sprawy to w innym poście.
Co z ceną więźby?


Zdecydowanie popieram tę wypowiedź.
Zanim wziąłem kredyt też dowiadywałem się gdzie, za ile itd.
Na ten temat już jest morze wypowiedzi.

Myśle, że meritum sprawy to cena więźby i wychodzi mi, że ceny są podobne w całej (?) Polsce.
Dziękuje za wypowiedzi i pozdrawiam

YreQ
14-05-2007, 21:23
Ja przepraszam bardzo, ale banki i te sprawy to w innym poście.
Co z ceną więźby?


Zdecydowanie popieram tę wypowiedź.
Zanim wziąłem kredyt też dowiadywałem się gdzie, za ile itd.
Na ten temat już jest morze wypowiedzi.

Myśle, że meritum sprawy to cena więźby i wychodzi mi, że ceny są podobne w całej (?) Polsce.
Dziękuje za wypowiedzi i pozdrawiam

Ja też przepraszam......... :oops: denerwujących się...... ale wątek banków był powiązany, nie wziął się z powietrza. :)
Więźba po 750 za m3, załatwiłam po 650 zł z impregnacją, cena na jesieni będzie obowiązywała. W tartakach kilkanaście km dalej zamówienia przyjmują, ale zapłata po cenach obowiązujących we wrześniu :o

aladin07
20-06-2007, 13:15
u nas na dolnym slasku cena 700netto za impregnowana - mozna bez faktury ufff

I.W.
21-06-2007, 07:59
Cena więźby - 700zł/m3 świerku z gór - wg mojego dekarza jest najlepszy, sam załatwia. Mi nawet to pasuje- w mojej wsi więźba po 720+vat, facet nie chce bez vatu, dlatego biorę od dekarza.
A mi facet z tartaku mówił że świerk z gór to kiszka suchy jakiś i mało wytrzymały. Nie znam się na tym tylko go cytuję.

aladin07
21-06-2007, 08:09
no wiesz ja to sie nie znam tak do konca ale jestem z terenow podgorskich i wiem
ze jak idzie jakas wichura i robi wylom w lesie to te drzewa ida juz tylko na
opal i do niczego innego
a te co zostana - czyli dosyc silne i zdrowe pozniej sie bierze do tartakow na wiezbe

a poza tym jaki wplyw ma wilgotnosc drzewa?
wg mnie im bardziej przesuszone ( co jest mozliwe w przypadku gorskich bo woda
szybko splywa z gor i drzewa nie maja okazji tyle pic ) tym
sie pozniej mniej na dachu powyginaja
zauwaz ze jakby sie chcialo ciac wiezbe z takiego przesuszonego i wysezonowanego
drzewa to trzeba za to baaaardzo slono placic :)

ale to tylko takie moje male spostrzezenia

aksamitka
09-02-2012, 16:50
odkopuje wątek :)

jaka jest u was cena więźby?
u nas cena na dziś to 750zl z transportem

kama33
09-02-2012, 18:17
Najtaniej znalazłam 670 zł +30 zł impregnacja. Cena z transportem. Ale niektórzy to nawet 800 zł wołali wczoraj :(

pionan
09-02-2012, 19:57
bardzo tanio. U nas (okolice jeleniej Góry) 1000zł to standardzik :). Dobrze, że już mam to za sobą. W zeszłym roku (czerwiec) płaciłem 750 bez f-ry. U nas Niemcy wykupują całą dłużycę na aukcjach w Nadlesnictwach i przez to windują ceny

leniin
09-02-2012, 22:15
Opolskie bez faktury 840 z transportem

homecactus
10-02-2012, 07:17
Mazowieckie, 30km od Warszawy, sierpień 2011, 800zł bez faktury

AMF
09-03-2012, 16:32
Dolny Śląsk jesień 2011 850 zł+VAT (impregnowana, transport gratis).

Fasola30
17-05-2012, 09:47
warmińsko-mazurskie 670zł z impregnacja i transportem (bez f-ry)

minki
20-05-2012, 20:59
szmaciarze z lubelskiego wyciągają 800 zł, z impregnacją i transportem (bez vat!)

radekz23
10-07-2012, 13:34
okolice Wrocławia - 780zł +VAT - impregnowane z transportem

slawekk1980`
10-07-2012, 13:39
Z tą "impregnacją" to nie przesadzajcie :yes:, w większosci to barwienie na zielono:yes:

hary2006
12-07-2012, 12:06
mazowieckie, 40km na pólnoc od Warszawy 670-barwiona na zielono :) tartak z transportem
a ze składu 650 (!) plus 40zł za transport za całośc, bez faktury

greyzone
12-07-2012, 12:49
zachodniopomorskie 950 pln suszone, strugane

brylekpl
14-07-2012, 11:15
cośty, w jeleniej i kamiennej drewno po 800 bez klopotu na wiezbe....