PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TOSKANIA pracownia KRAJOBRAZY



Aldam
13-05-2007, 16:11
Witam wszystkich forumowiczów!!!

Wydaje mi się, że po wielu poszukiwaniach w końcu znalazłam właściwy projekt, który satysfakcjonuje zarówno mnie jak i mojego męża :D .Jednakże jestem bardzo ciekawa Waszych opinii, jakie zalety i jakie wady dostrzegacie w tym projekcie.

A oto projekt:

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania/#nowhere


Może są jakieś pułapki, których my nie dostrzegamy w tym projekcie, bo przyznam się że nie mamy doświadczenia w tego typu sprawach. Zmiany jakie wstępnie byśmy wprowadzili to: likwidacja wykuszy (chodzi o obniżenie kosztów), oraz chcemy powiększyć łazienkę na dole kosztem jednego pokoju, no i to na razie wszystkie zmiany jakie chcemy zrobić.

A może ktoś zbudował,buduje lub przymierza się do budowy według tego projektu i chciałby się podzielić swoimi uwagami, chętnie wysłucham. Jeżeli tak to proszę o kontakt, bo jak dotąd to nie mogę nigdzie znaleźć obób które są zainteresowane tym projektem, a może to nowość i dlatego? A może to oznacza,że nikomu się nie podoba ten projekt? :(

Będę wdzięczna za wszystkie opinie i doradztwo.

Pozdrawiam Alicja

Justyna&Darek
13-05-2007, 18:05
hej, my będziemy budować praktycznie identyczny domek z tej samej pracowni http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88704
projekty wewnątrz są praktycznie takie same, poczytajcie wątek ,bo też pisał ktoś kto buduje Toscanie ;-)

pozrdawiamy

Aldam
14-05-2007, 09:40
Serdeczne dzięki za informację. Rzeczywiście te domki są prawie identyczne, a co najważniejsze jest jedna osoba i to mieszkająca całkiem niedaleko nas, która ma już projekt Toscania. Także jeszcze raz wielkie dzięki za info.

SewerynJ
25-05-2007, 20:47
Witam.
Widze, ze w końcu ktoś, tak jak ja zainteresował się Toscanią. Ja ze względu na podobienstwo projektów dołączyłem do forum Impresji. Byłem pierwszą osobą, która zakupiła Toscanię 2G i jak przystępowalem do forum nie było jeszcze wątku tego projektu. W tej chwili czekam na pozwolenie. Niestety papierologia trwa i twa. Ekipę mam zamówioną na sierpień ale mam nadzierję, że chociaż ławy uda mi się wylać szybciej. Zobaczymy. W chwili obecnej wytyczyłem sobie obrys domu, by zobaczyć +- jego wielkość. Wg mnie domek jest bardzo fajny aczkolwiek nie obędzie się bez paru zmian. Opisałem kilka z nich na forum impresji.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88704&postdays=0&postorder=asc&highlight=impresja&start=120&sid=291d7860203d01d128736741334145f3

Domek powstanie kawałeczek za Bytowem, tj .ok 40 km od Kościerzyny w stronę Słupska.

NATALA
04-07-2007, 15:52
My mamy już fundamenty i to był powiem szczerze najmniejszy problem. Teraz pojawiło sie pytanie co z oknami. Projektant umieścił okna na różnej wysokości i górma rama okien nie jest w jednej lini. My to zmieniliśmy aby wszystkie okna kończyły się na jednej wysokości. Pozatym jeśli chodzi o strop to nad przednią częścią garażu nie ma go wogule "pusta dziura" nie wiadomo dlaczego. My oczywiści robimy cały strop również nad tą częścią. Następnie podnosimy dom o dwa pustaki co znacznie zwiększa powierzchnię urzytkową. Nad garażem robi się piękny pokój i niestety nie ma tam dostępu bo na rogu jest łazienka więc całą górę trzeba przeprojektować. Jeszcze nie wiemy jak.
Czekam na jakieś podpowiedzi.
Jeśli ktoś chce oglądnąć dotychczasowe zdjęcia to proszę o podpowiedź jak je umieścić.

SewerynJ
04-07-2007, 18:32
Witam.

Miło mi, że wkońcu jest ktoś kto buduje Toskanię. Jestesmy jak na razie jedynymi osobami, które zdecydowały się na ten projekt. Ja ruszam z budową za około 2 -3 tyg. Ekipę mam zwartą i gotową więc mam nadzieje, że pójdzie szybko. Ja również zacząłem się zastanawiać nad oknami (tymi trójkątnymi) i też chyba je zlikwiduje. Dom w zasadzie nie traci na uroku a mozna niedość, że zaoszczędzić to jeszcze łatwiej i taniej wykonać budynek.

Aby wkleić zdjęcia trzeba założyć foto album na stronie internetowej np. www.ao.pl. Dokładnie jak się go zakłada tego nie wiem, ale spewnością na stronie są jakieś podpowiedzi jak to zrobić.

Pozdrowienia dla męża i do usłyszenia.

NATALA
11-07-2007, 19:40
Na tej stronie umieszczenie zdjęć trwa wieczność. Podaj mi prywatny adres to Ci wyślę zdjęcia. Mamy już przygotowane pod zalanie stropu.
Pozdrawiam serdecznie

SewerynJ
12-07-2007, 07:01
Mój adres to

[email protected]

A tak w ogóle to jaki strop robicie?/ terive czy monolit? Ja chyba zrobie monolityczny. Bynajmniej tak poleca mi mój majster.

SewerynJ
29-07-2007, 11:24
Czy ktoś tu zagląda ??

Pierwsze fotki na www.sewcio.ao.pl , co prawda tylko działki i wykopów. W miarę postępu prac będę umieszczał dalsze zdjęcia. :D

Aldam
06-08-2007, 18:57
Witam po długim czasie!!

Po długich poszukiwaniach właściwego projektu zdecydowaliśmy się na Toscanię 2G i od 3 tygodni jesteśmy jego posiadaczami :D ,a na początku przyszłego roku planujemy rozpocząć budowę . Mam pytanie odnośnie ilości materiałów zawartych w kosztorysie projektu, czy są one zgodne z rzeczywistym zapotrzebowaniem?
A może ktoś z Was już posiada takie rzeczywiste zestawienie materiałów i byłby uprzejmy orientacyjnie je podać?

Z góry dzięki za informacje, mój e-mail [email protected]

SewerynJ
06-08-2007, 19:40
Witam w zasadzie założyciela niniejszego forum. Niestety nie funkcjonuje ono może zbyt prężnie ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni. Na chwilę obecną jestem na etapie układania szalunków pod ławy, wylewanie z gruszki zaplanowałem na środę. Niestety ze względu na pogodę prace trochę się opóźniły. Zdjęcia będę umieszczał w miarę postępów na www.sewcio.ao.pl. Oprócz nas są jeszcze 2 osoby (ujawnione), które budują Toskanię. Jedna z nich jest na bardzo zaawansowanym etapie. W tym miejscu POZDROWIENIA i jeszcze raz wielkie dzięki za fotki i porady. Co do wyliczeń materiałów zawartych w kosztorysie to niestety nie wiem bo się na tych ilościach nie wzoruję. Jedno co wiem to, że kwota podana w kosztorysie jest tak naprawdę mało realna (cena z wykończeniem). Ja częściowo co do wyliczeń materiałów wzorowałem się do tej pory na doświadczeniach budowniczych Impresji. Link został podany już wcześniej. Jak tylko zakończę poszczególne etapy z miłą chęcią podam ile zużyłem materiałów.

Teraz pewnie jesteście na etapie załatwiania papierów ?? To PRACOCHŁONNE zajęcie !! Coś o tym wiem. Jakie zmiany planujecie ?? Z czego budujecie ??

Aldam
09-08-2007, 14:01
Hej!

My planujemy budować z suporeksu 24 + 12 lub 15 styropian.Co do zmian to chcemy zrezygnować z wykuszy no i zmienić otwory okienne ze względu na ich brak. Chcemy również poszerzyć kotłownię,ale jeszcze nie wiemy dokładnie jak.Myślimy aby pomniejszyć ten pokój przyległy do łazienki (bo ma to być tylko gabinet),i poprzesuwać ścianki łazienki,a tym samym powiększyć kotłownię.Ale to jeszcze wstępne przymiarki,bo mamy jeszcze trochę czasu.Papierologii jeszcze nie załatwiamy bo nie ma nas w kraju,ale od października będziemy już wszystko powoli załatwiać.

A jaki strop planujecie?Jak w projekcie czy może zmieniacie?

Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące budowy i ilości materiałów zużytych na poszczególnych etapach oraz kosztach z nimi związanych.
Pozdrawiam

SewerynJ
10-08-2007, 06:44
Ja buduje z Ytonga 36,5. Materiał mam już zakupiony (po części) 39 palet czyli 150 m2 ścian zewnętrznych. Czekam jeszcze na 3 palety 24 cm (17m2), 8 palet 12 (ok. 100m2), 85 szt. docieplenia wieńca i 2 palety kształtek U (34 m.b.). Na działce z niecierpliwością czekają również bloczki betonowe pełne (24 szer. x 14 wys. x 38 dł.). Jest ich 1530 szt. ale wydaje mi się, że będzie ich za dużo. Początkowo kalkulowałem 8 rzędów a będzie 7. Nie robie również tarasu tak jak w projekcie tylko z betonowych płyt układanych bezpośrednio na gruncie. Mam nadzieje, że moje obliczenia są w miarę trafne. Okaże się to już niedługo bo mam zamiar wystawić dom pod dach jeszcze w tym roku. Jak na razie wiem tyle, że na ławy (poszerzone do 60 cm) wystarczy 17 m3 betonu B 20 (wylewany z gruszki 4700 zł). Dobra rada „zmierzcie sobie wszystkie wymiary ław 2 albo i 3 razy jeszcze po budowlańcach jeszcze przed zalaniem”.

Jeżeli chodzi o strop to robię monolityczny na ok. 14 cm a nie Terive (jest ona o parę tys. droższa). Na strop i ławy zakupiłem niecałe 3 tony stali ( 2 tony fi 12, do tego jakieś 500 m fi 8 i fi 6 chyba z 400 m).

W projekcie jak już wspomniałem zmieniłem ławy na 60 cm, zlikwidowałem okrągłe okienka, powiększyłem okna w jadalni do samego dołu (na zewnątrz mały taras), połączyłem od ok. 1/3 długości pokoje na dole i na zewnętrznej ścianie dołożyłem jeszcze jedno okno (podobnie jak jest w Impresji) no i przesunąłem trochę ściankę pomieszczenia gospodarczego w głąb garażu (nie wiem jeszcze dokładnie o ile, okaże się w trakcie budowy o ile wystarczy). U góry natomiast dodałem dwa okna dachowe na tyle budynku bo w projekcie nie ma tam ani jednego. To chyba tyle zmian ……

Najnowsze fotki na www.sewcio.ao.pl

Pozdrawiam

meg_art
24-08-2007, 19:52
Witam i pozdrawiam wszystkich

właśnie wraz z mężem zostaliśmy właścicielami działki na mazowszu i w przyszłym roku chcielibyśmy zacząć budowę. nad projektami rozglądamy się już od jakiegoś czasu i bardzo nam się spodobały toscania i imresja. właśnie między nimi toczy się teraz rozgrywka :) toscania bardzo podoba mi się z zawnątrz no i te okienka, martwię się tylko o koszta i komplikacje w budowie.

mam też gorącą prośbę do tych którzy posiadają już projekt toscani i mają taką możliwość o przesłanie kopii rzutów parteru i poddasza z wymiarami i jak można to przekroje też by się przydały. mój mail to [email protected]

chcielibyśmy zorientować się w wymiarach pomieszczeń i ich późniejszej ustawności.
pisaliście taż coś o problemach z różną wysokością okien, o co dokładnie chodzi?

SewerynJ
25-08-2007, 17:38
Witam. Trudny wybór pomiędzy Toskanią a Impresją. Domki są prawie identyczne. Ja zdecydowałem sie na Toskanię głównie ze względu na okna no i dlatego że impresja z wykuszem nie mieściła mi się w wytycznych podanych w warunkach zabudowy. Rzuty postaram sie przesłać jutro albo jakoś w przyszłym tygodniu. Co do kosztów budowy obydwu domów są pewnie identyczne .... A jeśli są róznice to bardzo niewielkie.

O co chodzi z rózną wysokością okien to muszę to sprawdzić w projekcie i wtedy dam wam znać.

Pozdrawiam :)

skomor
28-08-2007, 21:08
Witam serdecznie,

i ja rowniez wraz z moja przyszla zona zastanawiamy sie nad wybudowaniem sobie wlasnej Toskanii:) W zwiazku z tym mam ogromna do Was prosbe o przeslanie rzutow z wymiarami pomieszczen oraz przekrojow - mam nadzieje, ze utwierdzi to nas w naszym wyborze i bedziemy mogli zakupic projekt trgo domku. Najchetniej na maila - [email protected]

Mam jeszcze pytanko o jakojsc tego projektu - na forum Impresji pojawily sie glosy, ze tamten projekt nie jest najlepiej przygotowany. Jakie macie doswiadczenia? Jakie sa opinie fachowcow budowlanych?

Z gory wielkie dzieki za pomoc,

pozdrawiam.
skomor

SewerynJ
29-08-2007, 07:00
Witam. Jeśli chodzi o jakość projektu to Toskania i Impresja są prawie identyczne bo tego samego projektanta. Projekt technicznie nie jest może najlepszy ale nie jest tak źle. Budowlańcy nie narzekają. Projekty różnią się naprawdę tylko kilkoma szczegółami. Wymiary są prawie takie same (różnice może kilku cm przez wykusze w Toskanii i wykusz w Impresji). Jak tylko odzyskam projekt od moich murarzy prześle Wam rzuty :) I życzę powodzenia w wyborze ....

SewerynJ
29-08-2007, 19:34
pisaliście taż coś o problemach z różną wysokością okien, o co dokładnie chodzi?

Sprawdziłem w projekcie, jedynym oknem na innej wysokości niż hp=0 w salonie i hp=90 w pokojach i kuchni jest okno w jadalni hp = 70. U mnie i tak okno to bedzie do samego dołu czyli hp=0.

Tak jak prosiliście rzuty wysłałem wam na maila. Mam nadzieję, że będą przydatne :)

meg_art
05-09-2007, 11:45
Dziękujemy za mail. Bardzo się przydał. Na rysunkach na stronie nie podają dokładnych wymiarów pomieszczeń a to dla nas ważne. W projektach domków z użytkowym poddaszem często jest ono źle rozplanowane a niskie skosy dodatkowo zmniejszają powierzchnie użytkową no i nigdy nie wiadomo na jakiej wysokości projektant wyliczał powierzchnię poddasza.

Co do jadalni to my też myślimy o dużym oknie, być może nawet z możliwością wyjścia do ogrodu. Zastanawiamy się też nad możliwością przeniesienia wykuszu jak z projektu "impresji" ale w bardziej kwadratowym kształcie.
Ogólnie tak długo już przebieramy w projektach i analizujemy "toscanię", że bardzo się do niej przywiązaliśmy (mam już nawet zaprojektowany ogród :oops: ) ciągle mamy tylko dylemat (właściwie mąż ma 8) czy nie powinna być troszkę większa.

SewerynJ
05-09-2007, 20:05
no i nigdy nie wiadomo na jakiej wysokości projektant wyliczał powierzchnię poddasza

z tego co wiem to skosy mierzone są chyba od 1.9 m. Ja podniosę dom o jeden bloczek (20 cm) co dodatkowo zwiększy trochę te pokoje. Wydaje mi się, że domek nie będzie mały ale też nie jakoś super wielki. Trzeba zawsze wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości finansowe. Ja na początku zamierzałem zbudować Melodię. Jest bardzo podobna tylko trochę większa.

Jestem teraz na etapie układania I warstwy Ytonga i muszę przyznać, że dom jest trochę średnio zaprojektowany. Potwierdza to kierownik budowy. Chodzi mi między innymi o wykusze oraz o to że fundament ocieplony jest na równo z bloczkami. Dla niewtajemniczonych chodzi o „kapilar„ tzn. żaby bloczki wystawały poza fundament bo wtedy woda nie pada na fundamenty. Dzisiaj ewidentnie potwierdził to kier. bud. oraz specjalista z Ytonga. Ja w związku z powyższym rozsunąłem bloczki na zewnątrz w każdą stronę o parę cm. Wracając do wykusza to chodzi mi o jego wykonanie z bloczków Ytong 36,5 x 60 cm. Aby zrobić to wysunięcie trzeba albo wcinać częściowo bloczki na 6,5 cm albo bawić się w dziwne przycinania po 33 cm a to zmniejsza przewiązanie bloczków na załamaniach. Lepszym rozwiązaniem byłoby chyba zrobienie wysunięcia na 36,5cm. Ale to tylko moje zdanie. I co mnie i moich majstrów strasznie wkurza, że trzeba co chwilę zliczać wymiary zewnętrzne poszczególnych ścianek. Szkoda, że nie ma wymiarów parteru np. na dwóch rysunkach. Tak wszystko nakłada się na siebie co powoduje, że rzuty są mało czytelne.


Co do jadalni to my też myślimy o dużym oknie, być może nawet z możliwością wyjścia do ogrodu

Ja będę miał wyjście do ogrodu z jadalni. Będzie ono połączone tarasem aż do tyłu budynku.

A tak na marginesie, jak będziecie kiedyś budować z Ytonga to do I warstwy zamówcie sobie przedstawiciela z tej firmy. Nic się za to nie płaci a naprawdę jest przydatny. Dysponuje niwelatorem, którego moi budowlańcy nie mieli a dzięki któremu wszystkie bloczki są idealnie na tej samej wysokości.

najnowsze fotki za kilka dni jak będzie widać trochę ścian :lol:

wcesarz
11-09-2007, 17:10
Wita Was jeszcze jeden entuzjasta Toscanii G2. No, może zostałem lekko przymuszony do entuzjazmu kompletnym brakiem sensownych projektów (wśród kilkuset obejrzanych). Nasi architekci... cóż, to osobny temat.
Projekt, który kupiłem jest niechlujny, pełen braków i prezentuje poziom technologiczny godny budowy wigwamu a nie energooszczędnego domu z XXIw. Nie ma tam podstawych obliczeń i informacji dotyczących zapotrzebowania na energię itd. Gdyby były, nikt pewnie by tego nie kupił.
Pozostaje nam nadrobić te braki podczas adaptacji i obliczyć poziom właściwej warstwy ocieplenia aby dom spełniał wymagania co najmniej domu 4-5 litrowego. Ja przynajmniej chciałbym taki budować.
Muszą mn. podnieść dach do 38 stopni (warunki zabudowy). Denerwują mnie też schody na środku hallu-salonu.
Świetny pomysł z powiększeniem okna w jadalni, jeżeli autor pomysłu pozwoli, wprowadzę to rozwiązanie u siebie. Może ktoś ma pomysł jak przesunąć schody? Wiem, wiem - bryła schodów na środku to świetna forma przestrzenna urozmaicająca wnętrze. Ale... co na to panowie stolarze. Już miałem z nimi do czynienia. Jasne, mogę się mylić, więc nie zapeszam.
Na górze bedę miał pracownię, więc zostawiam otwartą przestrzeń + łazienkę.
Mam zamiar budować w technologii thermomur TH 450, lub (jeśli nie znajdę sensownego wykonawcy) - beton komórkowy + ocieplenie 20-25 cm.
Może ktoś buduje w pobliżu mojej działki (Marianów k/Leszna - 23km na zachód od Warszawy)? Na razie szukam firmy wykonawczej i trzymam kciuki za Was pionierów Toscaniobudowy w RP (bez numeru kolejnego).

SewerynJ
11-09-2007, 19:06
Witam nowych pasjonatów Toscanii.

Dobrze a może i nie dobrze, że ktoś potwierdza, iż projekt jest trochę średnio dopracowany. Strasznie to denerwuje podczas wykonawstwa :x no ale cóż pozostaje nam liczyć na własną inwencję. Ja również musiałem podnieść kąt nachylenia dachu do 37 stopni. Jeżeli chodzi o schody to faktycznie wypadają one trochę w niefortunnym miejscu. Wnioskując na podstawie mojego stanu zaawansowania mogą one skutecznie ograniczyć ilość miejsca przy stole w jadalni. Ale to się dopiero okaże. Co do powiększenia okna w jadalni to jak najbardziej wyrażam zgodę aczkolwiek zastanawiam się nad sensem tego rozwiązania właśnie ze względu na schody. Nie wiem w jakiej odległości będę musiał postawić tam stół. Czy przy samym oknie czy zmieszczą się tam np. jeszcze jakieś krzesła. Schody przesunąć można by chyba jedynie bardziej w stronę salonu, uzyskalibyśmy wtedy jedno wejście do kuchni, jadalni i salonu. Z ostatnich moich rozmyślań, które nasunęły mi się w trakcie budowy to fakt, iż ytong 36 jest strasznie kruchy i w murach powstaje dużo ubytków. Można to zapełnić ale fakt ten obniża trochę sens budowania ściany jednowarstwowej. Ja za namową znajomego wykonawcy, który stawia domy praktycznie tylko z ytonga ocieplę jeszcze dom styropianem ok. 5 cm. Ale przy tym rozwiązaniu trzeba jednak zamontować wentylację mechaniczną a nie grawitacyjną (aby mury nie wilgotniały) a to kolejny wydatek. Zrezygnują chyba również z kominka. Fajnie byłoby go mieć ale gdzie postawić w takim wypadku TV ???????? I tu pytanie do projektanta ?? Wydaje mi się, że jest ono jak najbardziej uzasadnione.

Na www.sewcio.ao.pl można obejrzeć najnowsze zdjęcia z dzisiaj. Pozdrawiam.

SewerynJ
16-10-2007, 06:15
Czy ktoś tu jeszcze zagląda ?? :(

slavko74
21-02-2008, 09:16
Zagląda,zagląda nowy pasjonat Toscani z jednym garażem.Proszę powiedzcie mi czy ten projekt posiada filar nośny lub ściankę nośną przy schodach w środku domu?Projekt Impresja takie coś ma. Na rzutach Toscani nic takiego nie widzę.

SewerynJ
21-02-2008, 18:39
Witam, witam.

W końcu ktoś się odezwal. W Toskani w tym miejscu nie ma żadnego filarka. Cały dom jest praktycznie otwarty. Wyglada to imponująco jak ktoś nie ma jeszcze postawione ścianek działowych. W Impresji faktycznie taka ścianka istnieje. Ciekawi mnie fakt skąd ta różnica w projektach ?? Słupek pełni z pewnością funkcję nośną. Ja mam w tym miejscu belkę wpuszczoną w strop wysokości chyba 45 cm i długości ok 5 m zbrojoną 5 fi 20 i 3 fi 16.
A na jakim etapie jesteś ??

evel_ina
25-02-2008, 18:08
Witam
My również chcemy budować Toscanie 2G. Ale jest jeden ból!! Bardzo nam się nie podoba ten daszek nad garażem dwustanowiskowym. Czy ktoś próbował ten problem w jakiś inny sposób rozwiązać...?? Czy może mi ktoś przesłać rzut dachu? Rzuty parteru i poddasza dostałam z Krajobrazów.
Pomimo tego, że decyzja o budowie Toscanii praktycznie zapadła, ciągle zastanawiam się nad Melodią. Tylko Melodia jest "trochę" większa.....
Pozdrawiam.

SewerynJ
26-02-2008, 19:13
Ten daszek nie wyglada żle. Mówiąc szczerze mi się nawet podoba. W wątku o impresji (dom identyczny z małymi zmianami) ktoś przedstawił inne rozwiązanie konstrukcji dachu.

http://foto.onet.pl/diz13,0dbv0kvvii92,dmgcs,u.html?D=1#dmhem

Mogę przesłać rzuty tylko na jaki adres ??

SewerynJ
26-02-2008, 19:16
II możliwość

http://foto.onet.pl/hiryr,stgt6ko6o8su,dv1mw,u.html#dow2s