PDA

Zobacz pełną wersję : Agencja NIeruchomości Rolnych a zakup domu z działką



Gruszka
14-05-2007, 13:03
Jutro podpisuję u notariusza warunkową umowę sprzedaży domku z działką rolną (ok. 25 arów). Wiem, że teraz czeka mnie 30 dni czekania na odpowiedź Agencji NIeruchomości Rolnych w sprawie pierwokupu. Jestem jednak w wyjątkowej sytuacji - 9 miesiąc ciąży :) i chciałabym jak najszybciej otrzymać odpwiedź a tym samym rozpocząć remont domu, żebym miała gdzie wprowadzić się z nowym członkiem rodziny...
Czy realne jest, pojechac osobiście do ANR do Opola i uzyskanie odpowiedzi na miejscu??? lub chociaż przyspieszenie tej odpowiedzi?? czy ktoś ma doświadczenie w tej materii??
Jestem gotowa tam jechać, tylko czy to coś da? czy ktoś z Was załatwiał takie przyspieszenie odpwiedzi Agencji??

jea
14-05-2007, 13:18
Spokojnie poczekaj miesiąc, nie słyszałem jeszcze żeby Agencja coś kupiła :lol:
Notariusz przy umowie warunkowej wszystko Ci wyjaśni.
Pozdrawiam

ArtiW
14-05-2007, 13:36
Mialem dokladnie ten sam przypadek. Ups... Oprocz ciazy oczywiscie :D

Agencja nie robila zadnych problemow. Nie stac jej na kupno takich dzialek!
Decyzje mielismy po ok. 2 tygodniach, poniewaz sprzedajaca poszla i sie usmiechnela (zalezalo im na czasie).

AgataL
15-05-2007, 09:12
Nie wiem jak to wygląda w Krakowie ale jeśli chodzi o Agencję w Bydgoszczy to wystarczy im zawieźć osobiście wypis akty notarialnego i umówić się z nimi na odbiór pisma. W naszej Kancelarii nie zdarzyło się żeby Agencja skorzystała z prawa pierwokupu a klienci właśnie jeśli mają takie życzenie to sami jadą i załatwiają odpowiedź.
powodzenia.

sSiwy12
02-07-2015, 13:19
Tiaaa.
Dzisiaj w firmie złożysz zapytanie - odpowiedź uzyskasz po 8 latach.
Mają bardzo długi (co najmniej 8 lat) czas załatwiania spraw co widać na powyższym przykładzie. :rotfl: :lol2: