PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie domu styropianem a myszy?



-maro-
14-05-2007, 21:50
Mam pytanie bo pomału sobie kompletuje materiał do ocieplenia domu styropianem i ostatnio się dowiedziałem, że przy zakończeniu styropianu u dołu daję się jakieś zabezpieczenie przeciw myszom aby się tam pod ten styropian nie dostały.
Czy to jest prawda i jeżeli tak to jak to wygląda i czy można to kupić bez problemu?
Z góry dzięki za odpowiedź

iwonaszczytno
14-05-2007, 22:48
Jest to listwa startowa, wykonana z perforowanej blachy aluminiowej w kształcie litery L lub u , jak kto woli, którą mocuje się kołkami szybkiego montażu do ściany i na niej opiera się pierwszy rząd płyt styropianowych, istotnie zabezpiecza to styropian przed gryzoniami (przynajmniej teoretycznie ma spełniać to zadanie)

basset
15-05-2007, 10:20
Mam pytanie bo pomału sobie kompletuje materiał do ocieplenia domu styropianem i ostatnio się dowiedziałem, że przy zakończeniu styropianu u dołu daję się jakieś zabezpieczenie przeciw myszom aby się tam pod ten styropian nie dostały.
Czy to jest prawda i jeżeli tak to jak to wygląda i czy można to kupić bez problemu?
Z góry dzięki za odpowiedź

Najlepszym i sprawdzonym rozwiazaniem bedzie zatrudnienie kilku kotow w rownych odstepach wokol domu. Rozwiazanie to sprawdza sie od lat, jest ekologiczne. Mozna takze dac upust fantazji i wymieszanie roznych ras kotow- bedzie to dodatkowe urozmaicenie podworka. Po kilku latach krzyzowania ich potomkowie takze beda przykuwac uwage swym nietuzinkowym wygladem- np. kot domowy z ogonem kota perskiego i lapami syjamskiego.

:D :D :D

basset
15-05-2007, 10:21
Mam pytanie bo pomału sobie kompletuje materiał do ocieplenia domu styropianem i ostatnio się dowiedziałem, że przy zakończeniu styropianu u dołu daję się jakieś zabezpieczenie przeciw myszom aby się tam pod ten styropian nie dostały.
Czy to jest prawda i jeżeli tak to jak to wygląda i czy można to kupić bez problemu?
Z góry dzięki za odpowiedź

Najlepszym i sprawdzonym rozwiazaniem bedzie zatrudnienie kilku kotow w rownych odstepach wokol domu. Rozwiazanie to sprawdza sie od lat, jest ekologiczne. Mozna takze dac upust fantazji i wymieszac rozne rasy kotow- bedzie to dodatkowe urozmaicenie podworka. Po kilku latach krzyzowania ich potomkowie beda przykuwac uwage swym nietuzinkowym wygladem- np. kot domowy z ogonem kota perskiego i lapami syjamskiego.
Problem z myszami pojdzie w zapomnienie.

:D :D :D