PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WEDA pracownia KRAJOBRAZY



Kasia&Mirek
15-05-2007, 11:16
Witajcie Forumowicze Muratora :D , właśnie od niedawna jesteśmy posiadaczami działeczki i przymierzamy sie do projektu naszego wymarzonego domku. Spodobał nam sie projekt Weda ( http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/weda/ ) jednak nic nie możemy znaleść na jego temat i tu pytanko czy ktoś z Was buduje taki domek ? Napiszcie co o nim myślicie. My chcielibysmy zamienić drzwi balkonowe na okna od strony ogrodu (poza jednym) a tak to chyba bez większych zmian.

Kasia&Mirek
17-05-2007, 16:21
Czy nikt go nie buduje? :(

Anulkaa
18-05-2007, 14:27
...

Anulkaa
18-05-2007, 14:31
....

Kasia&Mirek
20-05-2007, 11:40
Dzięki Aniu za słowa otuchy, Twój domek też piękny w stylu jaki mi się podobają, jednak ze wzgledu na dach decydujemy się na tradycyjna bryłkę.

Kasia

ajri
19-10-2008, 13:39
Kasiu i Mirku,

Czy zdecydowaliście się ostatecznie na budowę Wedy? Co prawda sporo czasu minęło od Waszego posta, ale niewiele nowego pojawiło się w tym czasie na temat tego projektu. Bardzo poważnie zastanawiam się nad jego realizacją i jestem łasy na każdą radę dotyczącą tego projektu. Będę ogromnie wdzięczny za info od Was odnośnie doświadczeń związanych z Wedą.

Pozdrawiam,
ajri

Łukasz Olejnicki
26-12-2008, 15:48
Witajcie Forumowicze,

W marcu rozpoczynamy budowę domu Weda. Chętnie wymienilibyśmy się opiniami na temat tego domku. Jeżeli ktokolwiek z Was również zdecydował się na budowę Wedy prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy

Patrycja i Lukasz

ajri
03-01-2009, 17:37
Witajcie!

Ja również zdecydowałem się na Wedę. Czekam na przesyłkę z projektem. W kolejnych tygodniach czeka mnie walko o PnB.

Zastanawia mnie dlaczego Weda jest tak mało popularna. Poszukuję opinii i rad wszelakich a tu cisza zupełna w tym temacie :roll:

Mam nadzieję, że Wasza budowa wniesie wiele cennych informacji.

W jakim regionie kraju będziecie stawiać swój domek? Będzie to wersja z garażem czy bez?

Pozdrawiam,
Robert

Łukasz Olejnicki
03-01-2009, 18:06
Witaj Robercie,

W końcu pierwszy odzew na naszego posta :)
Również zastanawia nas to, że Weda, mało skomplikowana i funkcjonalna, nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.

Zdecydowalismy się na wersję z garażem. Wprowadziliśmy także kilka zmian w projekcie:
1. na parterze:
- zmiana lokalizacji łazienki i kotłowni
- zrezygnowaliśmy z okien tarasowych w jadalni i małym pokoju
- zamiast okrągłego okna, drzwi do garażu
2. poddasze:
- podnieślismy garaż o dwa bloczki, aby wykorzystać pomieszczenie nad garażem na pokój, bądź suszarnię
- wciąż zastanawiamy się nad zmianą okien połaciowych w pokojach na lukarny (lepsze rozwiązanie podczas zimy, gdy pada śnieg i ponoć więcej światła w pokoju)

Nasz dom Weda powstanie w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie, niedalko Koszalina).

Czy również zdecydowałeś się na jakiekolwiek zmiany w projekcie? Kiedy rozpocznie się Twoja bdowa?

Pozdrawiamy,

Patrycja i Łukasz

ajri
03-01-2009, 18:45
O choinka. My budujemy w lubelskim więc wymiana doświadczeń poprzez nawiedzenie placu budowy będzie bardzo mocna utrudniona :/

Zerknijcie do PW gdyż przed zerknięciem do tematu napisałem wiadomość.

ajri
06-01-2009, 10:02
Czy dochodzą do Was prywatne wiadomości? Moja skrzynka na PW działa jakoś dziwnie i nie wiem czy dotarły moje wynurzenia odnośnie Wedy.

Łukasz Olejnicki
06-01-2009, 11:13
Witaj Robercie,

Bez jakichkolwiek problemów otrzymujemy wszystkie Twoje wiadomości. Niektóre nawet podwójnie :)
Spróbuję coś skrobnąć wieczorkiem.
Obecnie brak czau w pracy....

Pozdrawiam,
Patrycja

Artur Słowiński
12-01-2009, 20:36
Witajcie
Pozwolicie, że dołączę się do konwersacji. Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Weda i również mam zamiar rozpocząć budowę na wiosnę. Będę miał blisko do Patrycji i Łukasza ponieważ budowa będzie miała miejsce w okolicach Gryfic. Póki co projekt leży u architekta w celu adaptacji, załatwienia przyłączy oraz wykonania kosmetycznych zmian.
Zmieniamy też niewiele ponieważ sam w sobie projekt nie wymaga wielkich zmian. Rezygnujemy z komina w pionie pomieszczenia gosp. ponieważ będziemy montowali rekuperację. Przy działce nie ma gazu więc zdecydowliśmy się na ogrzewanie piecami akumulacyjnymi (mam nadzieję, że to nas nie zabije). Poza tym zrezygnowaliśmy z drzwi w pokoju na parterze (będzie okno), wymieniamy okrągłe okno w garażu na kwadratowe oraz poszerzamy garaż do 2 stanowisk. Likwidujemy również garderoby w pokojach na górze. Przesuniemy więc ścianki co spowoduje powiększenie pokojów. Garderobę natomiast zrobimy w pokoju środkowym - wszyscy mówią, że szkoda pokoju z takim ładnym oknem na garderobę ale stwierdziliśmy, że salon + 3 pokoje wystarczą a okno ma ładnie wyglądać z zewnątrz.
Pozdrawiam
Artur

ajri
13-01-2009, 07:13
Witaj Arturze!

Dzięki za odzew w temacie. Fajnie, że nie tylko my porywamy się na Wedę. Mam nadzieję, że ten godny uwagi projekt zyska kolejnych zwolenników.

Co do zmian to widzę, że mniej więcej wszyscy myślimy w podobnym tonie. U mnie również żonglerka typami okien w dolnej części domu. Zastanawiam się bardzo mocno nad powiększeniem garażu do wersji dwustanowiskowej. Na jak zaawansowanym stopniu są prace u Twojego architekta? Dostałeś wizualizację budynku z podwójnym garażem? Zastanawiam się jak poszerzenie tego pomieszczenia wpłynie na wygląd całej bryły domu.

Pozdrawiam!

Artur Słowiński
13-01-2009, 21:24
Hej,
Zaawansowanie prac muszę właśnie zweryfikować :), jeśli chodzi o garaż robiliśmy wizualizację podczas ustalania prac z architektem - chcieliśmy zrobić po prostu x2 ale architekt wybił nam to z głowy pokazując jak bardzo zniekształci się bryła budynku. W końcu uzgodniliśmy, że garaż będzie miał 5 m szerokości po wewnętrznej i to jest do przyjęcia. Miejsca będzie wystarczająco a całość wygląda sympatycznie.
Pozdrawiam
Artur

Ewa&Robert
27-01-2009, 20:31
Witamy Szanownych Przedmówców,
bardzo nas ucieszył temat poświęcony WEDZIE. Wybraliśmy ten projekt dość dawno temu i bezskutecznie przeszukiwaliśmy internet w celu znalezienia osób, które również planują budowę WEDY. Dla nas ten projekt okazał się bezkonkurencyjny- jest bardzo funkcjonalny i ma klasyczny, ładny front. Jesteśmy na etapie kompletowania dokumentów, więc realnie podchodząc do tematu-budowę zaczniemy pewnie latem. Podobnie jak Państwo planujemy zrezygnować z okna balkonowego w małym pokoju na dole, na rzecz zwykłego okna. Chcemy również powiększyć okno w jadalni w celu doświetlenia tego pomieszczenia (i pośrednio salonu). Poza tym planujemy przesunąć w prawo ściankę w korytarzu na górze, co powiększy pokój nr 10. Na stryszku chcemy mieć małe okno i oczywiście zamieniamy okrągłe okno w garażu na zwykłe.
Pozdrawiamy serdecznie życząc powodzenia w budowie domku. Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące budowy...
Ewa i Robert.

Łukasz Olejnicki
02-02-2009, 14:39
Witajcie kolejni posiadacze projektu Weda :)

Bardzo cieszy mnie fakt, iż wybrana przez nas Weda cieszy się coraz większym powodzeniem :)
Szkoda, że nie odezwał się jeszcze nikt kto już mieszka w domku przez nas wybranym. Fajnie było by zobaczyć jak Weda wygląda wewnątrz.
Ewo i Robercie skąd dokładnie jesteście? Zastanawiam się jak daleko mamy do siebie.

Pytanko do wszystkich mających zamiar rozpocząć w najbliższym czasie budowę:
Jak klarują się obecnie ceny w waszym regionie za wybudowanie stanu surowego, zamkniętego? Czy ceny spadły po nadejściu kryzysu w budownictwie?
Niedługo będziemy spisywać umowę z naszym wykonawcą i zastanawiamy się czy udałoby się nam zejść jeszcze z ceny - na dzień dzisiejszy jest to 48 tys.
Nie mamy pojęcia czy to dużo czy mało :roll:???

Prosimy o podpowiedź.

Pozdrawiam,
Patrycja

Ewa&Robert
02-02-2009, 17:30
Witamy,
Patrycjo dziękujemy za odpowiedź. Nasz domek będziemy budować w Szczecinie, więc nie mamy do siebie aż tak daleko. Myślę, że fajnie byłoby się umówić na jakąś kawę i wymienić zebraną wiedzą na temat budowy, zawsze co cztery głowy to nie dwie :wink:
Niestety nie orientuję się jeszcze dokładnie co do cen za wybudowanie naszego domu. W tym tygodniu mam zamiar skontaktować się z jedna ekipą, która budowała dom naszemu wujkowi, więc jak będę znać cenę to napiszę. Z góry można założyć, że mogą to być " szczecińskie" ceny, więc pewnie trochę zawyżone...
Patryniu jestem ciekawa, czy zdecydowaliście się ostatecznie na lukarny na piętrze. Dla mnie te okna połaciowe są jedynym minusem w projekcie i najprawdopodobniej zastąpimy je lukarnami. Wszyscy, których znam, i którzy mają okna połaciowe nie są z nich zadowoleni...Ja w takich pokojach czuję się jak w czołgu :wink:
Dam znać jak dowiem się co do cen za stan surowy.
Pozdrawiam,
Ewa.

Artur Słowiński
04-02-2009, 08:43
Witajcie
No to widzę, że zachodniopomorskie górą! My jesteśmy w trakcie szukania ekipy natomiast z tego co się orientuję 48 tys. to jest niezła cena. Rozmawialiśmy ostatnio z kierownikiem budowy i w temacie kryzysu w budowlance to coś się zaczyna dziać. Budowlańcy jeszcze mają co robić ale powoli trend jest taki, że to oni zaczynają szukać zleceń a nie odwrotnie. Co do okien połaciowych to niestety nie doradzę - mi się podobają czołgi więc nie planujemy zmian :D
Pozdrawiam
Artur

Ewa&Robert
06-02-2009, 22:01
Witamy,
udało nam się skontaktować z poleconą ekipą. Wycenili koszt budowy stanu surowego na 40tys. Niestety (dla nas) ta epika jest tak rozchwytywana, że nie ma terminu wolnego a, poza tym są z Gryfic i budują u siebie -do Szczecina mają za daleko...Dowiadywaliśmy się także ile kosztowała by nas lukarna zamiast okna połaciowego - to koszt rzędu 2 tys. Myślałam, że więcej. Decydujemy się ostatecznie na dwie lukarny w pokoju nr 10 i 11. Jak widać koszty robocizny są zróżnicowane. Dla porównania nasi znajomi z Rabki zapłacili w zeszłym roku za 150 metrowy dom (podobny do wedy) swojej ekipie 25tys. Trzeba szukać...
Powodzenia,
pozdrawiam
Ewa.

Łukasz Olejnicki
09-02-2009, 10:55
Witam wszystkich "wedowiczów" :D

Nie uwierzycie co sią stało.
Kilka dni temu dostałam telefon od pewnego Pana z wiadomością, ze buduję dom Weda w tej samej miejscowości, w której my zaczniemy się budować, czyli w Białogardzie.
Ucieszyłam się niesamowicie, bo bardzo chciałam wiedzieć jak weda wygląda wewnątrz. Wprawdzie p. Wojtek jest obecnie na etapie krycia domu dachem, ale wewnątrz można już zauważyć ogólny zarys pomieszczeń.
Wrażenia ogólne bardzo dobre, dom wygląda super na zewnątrz (co to będzie jak już będzie w stanie wykończonym :) ), wewnątrz też nie jest najgorzej.
Aczkolwiek zaczęliśmy się zastanawiać czy wprowadzić zmiany zamieszczone w projekcie przez architekta. Pokój na dole przy salonie jest naprawdę dosyć przestronny i bardzo nam szkoda przekształcić go w kotłownię i łazienkę. Natomiast łazienka i kotłownia w oryginale trochę małe. Dlatego po podpowiedzi p. Wojtka zastanawiamy się nad wydzieleniem miejsca na kotłownię w garażu. Chcielibyśmy go trochę poszerzyć i wydłużyć. Jednak nie wiemy czy takie rozwiązanie jest w ogóle realne. Byłoby idealnie: pokój pozostałby bez zmian, a z kotłowni i łazienki zrobilibyśmy dużą łazienkę . Musimy skonsultować to z kierownikiem budowy i wykonawcą.
Poza tym spiżarnia jest baaardzo malutka, zastanawiam się nad powiększeniem tego pomieszczenia albo nad całkowitą rezygnacją. Łazienka u góry dosyć duża, myślałam, że będzie gorzej, pokoje też całkiem w miarę. Ale jest też jedno "ale". Do pomieszczenia nad garażem (nawiasem mówiąc bardzo ładne i przestronne) będzie można dostać się jedynie przez pokój, nie ma możliwości przesunięcia drzwi wejściowych. Dlatego też chcemy pomniejszyć i przerobić pokój graniczący na garderobę, a wejście do pokoju zrobić z garażu.
Jednym zdaniem mówiąc po tej wizycie mamy totalny zawrót głowy. A budowa rusza już za 3 tygodnie ....
Pozdrawiam,
Patrycja

Łukasz Olejnicki
09-02-2009, 10:59
Witam ponownie,

To chyba z wrażenia. Zrobiłam błąd we wcześniejszym poście. Oczywiście wejście do pokoju nad garażem chcielibyśmy zrobić z korytarza.
Teraz jest prawidłowo :lol:
Pozdrawiam,
Pati

Łukasz Olejnicki
09-02-2009, 12:23
I jeszcze jedno pytanie: z czego postanowiliście wznosić swoje Wedy?
Suporex z Solbetu, porotherm, silka????
My ciągle się wahamy. Podpytujemy wszystkich dookoła, ale co człowiek to inna opinia i bądź tu mądrym.
Liczę na Wasze rady :) .
Pozdrawiam.

Artur Słowiński
09-02-2009, 19:08
Witam
My budujemy z porothermu 24 + styropian 15. Wg wiedzy, którą zebraliśmy najważniejsze jest ocieplenie. Mamy dosyć duże grono znajomych, którzy wybudowali w ostatnim czasie domy i każdy budował z czego innego. Każdy jednak mówi, że trzeba budować z tego co jest w danym momencie najtańsze. Liczyliśmy to parę razy i najtaniej na m2 wychodzi porotherm.
Pozdrawiam
Artur.

Ewa&Robert
10-02-2009, 19:17
Witam,
Patrycjo dziękujemy za uwagi i wnioski, które wyciągnęliście po obejrzeniu wedy od środka. Nie ma to jak zobaczyć na własne oczy wielkości pomieszczeń, układ ścian, itp...My zdecydowaliśmy się na 2 lukarny, ale Twoja propozycja z przerobieniem części pokoju nr 11 na garderobę i zrobieniem niezależnego wejścia do pokoju nad garażem jest ciekawa. Jeżeli skorzystalibyśmy z takiego rozwiązania to niepotrzebne byłyby lukarny-wystarczyłoby okno w pokoju nad garażem. Tak, jest nad czym myśleć. Mam pytanko co do wielkości tego pomieszczenia nad garażem. Czy nie jest ono za małe na pokój? Projekt zamówiłam dopiero wczoraj, więc nie mam dokładnych wymiarów pomieszczeń, a w internecie pomieszczenie nad garażem wydaje się małe.
Co do materiałów to nie podjęliśmy ostatecznej decyzji. Najprawdopodobniej tak jak Artur użyjemy porothermu, ale co do ocieplenia wahamy się, czy nie lepiej wełną. Znajomi doradzają nam podobnie jak Arturowi. Odradzają natomiast "super" nowości.i Nasz kuzyn użył suporexu+ styropian 15, okna ma PCV, nie ma rekuperatora i niestety, ma wilgoć na oknach. Jestem ciekawa, czy podobnie mają się domy z ceramiki ocieplone wełną. Jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat to będę wdzięczna.
Co do cen materiałów budowlanych to troszkę spadły- oby tak dalej

:lol:
Pozdrawiam,
Ewa.

Zygmunt Fundament
16-02-2009, 18:01
Witajcie. Jestem mocno zainteresowany projektem Weda i z zaciekawieniem czytam opinie w tym temacie. Szczególnie zainteresowała mnie wycena stau surowego na 48.000 zł. Czy to na prawdę możliwe żeby tego typu dom wybudować za takie pieniądze? Czy ktoś posiada może wyceny bardziej zaawansowanych stanów (surowy zamknięty, a może nawet deweloperka)? Będę wdzięczny za wszelkie info gdyż kwestie finansowe są dla mnie najważniejszym wyznacznikiem w przypadku tego projektu. Pozdrawiam. J.

Łukasz Olejnicki
17-02-2009, 17:48
Witaj Zygmuncie,

Zadajac pytanie o cene stanu surowego, zamknietego chodzilo mi o koszt robocizny tylko i wylacznie. Niestety 48 tys. za calosc to sytuacja calkowicie nierealna. Wg. kosztorysu, ktory otrzymalismy z projektem, cena za stan surowy, zamkniety to okolo 180 tys. Biorac pod uwage to, ze ceny matrialow obecnie spadaja cena ta moze ulec zmianie.
Jezeli jestes na etapie wyboru projektu, moge zaproponowac jeszcze jeden dosyc ciekawy i funkcjonalny projekt, rowniez z pracowni Krajobrazy. Jest to dom Granat.

Pozdrawiam,
Patrycja[/list]

dorota_28
22-02-2009, 15:41
Znalazłam się tutaj całkiem przypadkowo:) Zapewne jak większość hihih. My dopiero poszukujemy działki gdzie ma stanąć w przyszłości (mam nadzieję niedalekiej :) nasz dom. Szukamy projektu no i działki:)

Postanowiłam napisać do Was, wszystkich tych którzy rozpoczynają budowę w 2009 i zapewniam będę śledzić Wasze zmagania, wszak dobrze czytać tych którzy już budują, kupują, szukają ekip etc:)

Podczas studiowania wątku ucieszyłam się ,że pochodzimy z tych samych okolic i postanowiłam zasięgnąć informacji ,a więc:

1) Pytanie do Łukasza i Patrycji - na kogo się zdecydowaliście aby zbudował Wasze wymarzone gniazdko?? Na chwilę obecną mieszkam w okolicach Białogardu i warto mieć namiar na kogoś godnego polecenia (nawet jeśli na budowę miałby dojechać:)

2) Pytanie do Artura Słowińskiego Nasz dom chcemy postawić w Gryficach lub okolicach. Poszukujemy działki w rozsądnej cenie ale stoimy w martwym punkcie bo ceny działek w Gryficach przyprawiają mnie o zawrót głowy. Mam prośbę może wiesz coś o jakiejś działce budowlanej?? I jeszcze jedno ważne pytanie. Ani ja ani mąż nie jesteśmy z Gryfic więc szukamy również porady co do wyboru architekta i ekipy budowlanej:)Obecnie koncentrujemy się na szukaniu działki

3) Ewa i Robert Ta ekipa z Gryfic której szukaliście to sprawdzona??Proszę o jakiś namiar, mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości się przyda:)

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie[/b]

mfffx
23-03-2009, 09:00
Witam Wszystkich

Do napisania tego postu nakłoniła mnie cisza jaka zapanowała na tym forum . Muszę się przyznać że po odpaleniu komputera pierwszym moim odruchem jest sprawdzenie czy ktoś dodał jakiś wątek związany z projektem Weda a tu nic. Więc zwracam się z ogromną prośbą do kontynuowania wątku i dzielenia się spostrzeżeniami co? gdzie? z kim? za ile? dlaczego? Na pewno pomoże to takim ZIELONYM inwestorom uniknąć niepotrzebnych wpadek. A zapomniałem się przedstawić, nazywam się Andrzej mieszkam z Żonusią w Rzeszowie, natomiast WEDĘ będziemy budować na działce ok 15ar 10km za miastem w pięknej wiosce Woliczka. To chyba tyle na chwilę obecną.

PS 1 . Wiosna Przyszła więc zachęcam do większej aktywności na forum
PS 2 .Patrycja czy z odwiedzin u Pana budującego Wede posiadasz jakieś Fotosy??

Kicia Asia
28-03-2009, 04:21
Jednym z Was tu, "Wedowiczów" -
Jedynej, ukochanej siostrze mojej i Tobie, szwagrze w Dniu Ślubu…

Dacie WEDZIE swoje ręce spracowane, wyrzeczenia,
Zbudujecie swoim sercem każdą cząstkę jej istnienia,
Ozdobicie marzeniami swą WEDUNIĘ, szprosikami,
Pod kołderką styropianu ogrzejecie uczuciami…

Ona w zamian Was otuli daszkiem swym pomarańczowym,
Skryje w ścianach z Porothermu gdzieś, daleko, w świecie nowym…
Wam zapachnie morskim wiatrem, Was otoczy pagórkami,
Wam do stóp rozwinie taras z okrągłymi schodeczkami.

Będzie stała przeciw wichrom, mokła w deszczach, marzła w mrozie,
Będzie czekać na Wasz powrót, tęsknie pachnąc w swym ogrodzie,
Półokrągłym oknem mrugnie, zmierzch rozjaśni Veluxami,
A snów Waszych będzie strzegła dębowymi roletkami.

Na kolumnach – jak na nogach mocnych trzech w tej ziemi stanie !!
A gdy drżąc - kominem westchnie, bo nadejdzie zamieszkanie
I gdy pierwszym swoim światłem spojrzy w pole akacjowe –
Stanie DOMEM się RODZINNYM !!! Szczęścia Wam - na DRODZE NOWEJ !!!

Patrycja Olejnicka
30-03-2009, 12:17
Witajcie Wedowicze

Zapraszam wszystkich chętnych do zaglądania do mojego dziennika budowy.
Postaram się być na bieżąco
Liczę też na Wasze komentarze.
Trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam,
Patrycja

Patrycja Olejnicka
30-03-2009, 14:11
Jeszcze jedno - proszę powiedzcie czy możecie wejść do mojego dziennika i komentarzy poprzez podpis.
Nie jestem pewna czy dobrze wykonałam instrukcję.

Dzięki.
Pozdr.

Patrycja

mitaata
23-11-2009, 13:14
Hejka :)
Ja tez zachwycona jestem projektem Weda :) Myslę, ze w przyszłym miesiącu zdecyduję się na kupno. Tyle, ze chciałabym zobaczym Go od srodka w rzeczywistwości. Jestem z Wrocławia. Może ktos w okolicy się buduje. Będę bardzo wdzięczna za kontakt
Asia

Patrycja Olejnicka
02-02-2010, 09:08
Witajcie,

Czy ktoś z przedmówców rozpoczął już swoją budowę? Wyłączając oczywiście mfffx, którego dziennik możemy od wczoraj już śledzić :D
Ewa&Robert czy Wasza wizyta wciąż jest aktualna?

KGrzyb02
28-02-2010, 18:54
Witam Ajri,

Czy zdecydowałeś się na budowę Wedy??? Widzę że jesteś z lubelskiego a my właśnie budujemy wedę w lubelskim ...