PDA

Zobacz pełną wersję : koszt instalacji hydraulicznej?



mony
16-05-2007, 08:44
Witam !

Doświadczonych proszę o poradę lub opinię. Sprawa dotyczy kosztów materiałów instalacji gazowej, wodnej, kanalizacyjnej i grzewczej. Instalację zrobił hydraulik na „raty”, od sierpnia do marca br, ale zapodział gdzieś zestawienie materiałów do mojego domku. Chcę się z nim rzetelnie rozliczyć za materiały i porównanie Waszych kosztów będzie dla mnie wskazówką. Dane domu:

- kwadrat 9x9, wysoki w szczycie (dwuspad) na 10 m;

- trzy kondygnacje (piwnica, parter, poddasze ) i dwa półpiętra;

- kotłownia w piwnicy;

- instalacja grzewcza: z alupexa15-16mm, z rozdzielaczy na każdym piętrze 13 grzejników, dwa na półpiętrach z pionu miedzianego;

- instalacja wodna: piony 1 cal plastik, odejścia do odbiorników 20mm, a w tym: łazienki w pionie nad kotłownią - na poddaszu (wanna, umywalka, bidet) - na piętrze (prysznic, umywalka), kuchnia na parterze 7 m od pionów (zlew, zmywarka), garaż 7 m od kotłowni (zlew), kotłownia (kran);

- kanalizacja do pomieszczeń jak wyżej;

- gaz od ściany wejściowej 5m do kotłowni, zaraz przy ścianie odejście w pionie 3 m do góry do kuchni;

- w kotłowni trochę rur miedzianych.

Piec i zbiornik wody, pompę do obiegu oraz grzejniki z zaworami i wkładkami kupiłem wcześniej sam. Interesuje mnie wartość samych materiałów instalacyjnych. Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
Pzdr
mony

Barbossa
16-05-2007, 08:48
czy to konkurs?

zaczynam licytację od 50.000PLN (netto)

Witos
16-05-2007, 09:18
a licytujemy w góre czy w dół?

Barbossa
16-05-2007, 10:00
czasy są takie, że proponuję w górę, w granicach "rozsądku"

stuk
16-05-2007, 12:36
czasy są takie, że proponuję w górę, w granicach "rozsądku"
Eeee nie jest aż tak źle - przebijam w dół - 49999zł :lol:

mony
16-05-2007, 18:52
bardzo zabawne ... ELITA forum!

nie pzdr

ave!
16-05-2007, 20:22
bardzo zabawne ... ELITA forum!

nie pzdr

nie da się tak wycenić, zależy od jakości, długości... za same przewody, rurki, szafki do podłogówek i inne drobiazgi, mały domek ok 5 tys. kaloryfery 7 sztuk (tu jest ważna moc a nie ilość - ok4-5 tyś (brugman) - hydraulicy zaopatrują się w jednym sklepie, ja płacę, ale raczej nie mierzę tych "rur", kotłownia też pewnie 10 tyś w wersji optymistycznej - tu można zaszaleć - oczywiście w górę ........... ale chłopaki mająrację :wink: w 49999 się na pewno wyrobisz


a domek mały 112 m2 i nie ma instalacji gazowej :)

doczytałam dokładniej Twój post - w sklepie powinni mieć Twoje zestawienia materiałów :) a hydraulik nie wie ile czego zużył ? :o

ewoo
16-05-2007, 20:37
Zapłać za robote. Za materiały nie bo jeśli on nie wie ile to jak masz za nie płacić. Jeśli poda ci cene czy ilość to wtedy możesz napisac z pytaniem czy to dużo czy nie.

Barbossa
16-05-2007, 20:51
bardzo zabawne ... ELITA forum!

nie pzdr
bo ja wiem czy bardzo zabawne? bywalo weselej
napociłeś się pisząc, tyle, że bez sensu

a ten podpis pod nickiem to chętnie Ci oddam, mam go głęboko

mony
16-05-2007, 23:13
hydraulik twierdzi że na materiały wydał 8200. przedstawił wydruk z hurtowni z kilku miesięcy, ale nie jestem w stanie tego ocenić - są tam też pozycje, które wykorzystał na innych budowach. nie chodzi mi o dokładną wycenę, chcę odnieść się do jego propozycji i rozliczyć się z nim ostatecznie
pzdr
mony