PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam ekipy okolice Poznania



Artemiusz
27-06-2003, 14:41
Poszukuję ekipy:

- okolice Poznania (15km)
- dom parterowy 140m2
- technologia BK, terriva, dach 4 spadowy - dachówka cement lub ceram
- termin: fundamenty sierpień, wrzesień, reszta wiosna 2004

Ewentualne oferty prosze kierować na adres: [email protected]

Pozdrawiam

Artemiusz

pyrka
27-06-2003, 19:19
W którą stronę te 15 km? Jeśli na wschód to mogę podać namiary dobrego budowlańca i bardzo taniego.

Artemiusz
27-06-2003, 20:07
Południowy wschód - między Poznaniem a Kórnikiem.

Arte

pyrka
27-06-2003, 21:18
Napisałam Ci prywatną wiadomość, ale forum ją przetrzymuje , bo jest jeszcze w mojej skrzynce do wysyłki.

marie
02-07-2003, 21:12
W sumie polecam KB jeszcze u mnie nieskonczył ale to uczciwy wykonawca

MHAL
02-07-2003, 21:23
Oj marie ten KB to prawie "latający holender" :wink: :D :D :D

keminona
05-07-2003, 22:41
W którą stronę te 15 km? Jeśli na wschód to mogę podać namiary dobrego budowlańca i bardzo taniego.
A byłbyś łaskaw sprecyzować jak taniego? Po rocznym myśleniu o budowie własnego domu zacząłem liczyć i takie info byłoby wielce wskazane ;-)

marie
06-07-2003, 12:20
Już nie własnie został u mnie uziemiony na budowie do końca sierpnia

keminona
06-07-2003, 21:14
Już nie własnie został u mnie uziemiony na budowie do końca sierpnia
Nie mam zamiaru podbierać ekipy - tylko chcę się zorientować jak to kształtuje się w okolicach Poznania.

pyrka
06-07-2003, 22:17
Nie wiem za ile umówiła się Marie, ale dom który ja śledziłam miał po obrysie zewnętrznym ok. 120 mkw. ,częściowo podpiwniczony ,parter i piętro, w tym trzy stropy: nad piwnicą ,parterem i piętrem z płaskim dachem. Do tego pokrycie dachu papą i obróbka blacharska. Stan surowy kosztował 9tys.zł, łącznie z wykopami wykonanymi ręcznie.

marie
07-07-2003, 00:22
ja płaciłam 15100zł za stan surowy bez dachu strop terriva2b bez więzby
Dom 210 przed podniesieniem ścianki kolankowej teraz to ze 240 m.
Pyrka twoja cena też b.dobra.
Inne oferty miałam po 18 , 24 i ..........43!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krotosz
07-07-2003, 20:46
Artemiusz - ja też mam zamiar budować pomiędzy Kórnikiem i Poznaniem, jednak w dopiero w przyszłym roku mam zamiar rozpocząć. Podobnie jak Ty parterówka, ewentualnie z poddaszem użytkowym, do 150 kwm, BK, strop ciężki, dachówka ceramiczna lub cementowa. Ciekaw jestem w jakim dokładniej rejonie. Jeśli byś miał jakieś ciekawe namiary na ekipę, to jestem zainteresowany.
Pyrka - również niesmiało się usmiechnę i jeśli to możliwe chciałbym ewentualnie skorzystać - proszę o namiary.
Wielkie Dzięki :lol:

Artemiusz
08-07-2003, 07:57
Krotosz, jutro mogę Ci powiedzieć jak cenowo wygląda ekipa którą poleca Pyrka. Jeśli chodzi o komunikatywność szefa ekipy jest OK, obejrzałem jedną budowę (stan surowy zamknięty) i też jest OK. Jeśli się dzisiaj dogadamy jeśli chodzi o cenę możesz ich obejrzeć pod koniec sierpnia jakieś 200 metrów od Twojej działki. Dam Ci znać.
A z innej beczki: masz już projekt, czy szukasz?

Arte

Artemiusz
09-07-2003, 13:59
Pyrka,
dziękuję za namiary. Gościu nie był tak tani, jak w podawanym przez Ciebie przykładzie, ale mieści się w normie. Zaczynamy pod koniec sierpnia. Obejrzałem raz budowę z nim, raz z zaskoczenia i jest OK, pracują, mają czysto i chyba nie piją. Według mojej oceny jest to dobra ekipa. W końcu nie wszyscy muszą korzystać z KB.

Krotosz,
jak chcesz mogę Ci na priva podać cenę (ale mieści się w standardach forumowych). Pod koniec sierpnia będziesz mógł ich ocenić przy pracy, a z tego co wiem na razie na wiosnę maja tylko mnie, więc może.....

[email protected]

pyrka
09-07-2003, 19:16
Artemiuszu słabo się targowałeś, mi był skłonny wybudować dom ponad 500mkw , 4 kondygnacje za ok. 20 tys. Chyba , że uległ mojemu urokowi.?

krotosz
11-07-2003, 23:22
Artemiusz
Okazuje się, iż w tych "naszych okolicach" :wink: sporo sympatyków forum się buduje. Na pewno wpadnę zobaczyć, tym bardziej, że to rzut beretem. Oglądamy z żoną setki projektów, i doszliśmy do wniosku, że pozwinien być prosty w budowie ( czyt. tani) i aby można go było budować etapowo. Rozważamy projekt z Muratora - Rozwojowy. Jak dobrze zrozumiałem zaczynasz w tym roku, a kończysz w przyszłym. Jeśli mógłbym prosić o namiary na nich oraz informacje - ile mogą wziąć za zrobienie fundamentów.
Pyrka
Jeśli faktycznie gotów byłby Ci wybudować 500 kwm za 20 tys. to naprawdę musisz być niezwykle piękna

keminona
12-07-2003, 22:07
Artemiusz
Okazuje się, iż w tych "naszych okolicach" :wink: sporo sympatyków forum się buduje. Na pewno wpadnę zobaczyć, tym bardziej, że to rzut beretem. Oglądamy z żoną setki projektów, i doszliśmy do wniosku, że pozwinien być prosty w budowie ( czyt. tani) i aby można go było budować etapowo. Rozważamy projekt z Muratora - Rozwojowy. Jak dobrze zrozumiałem zaczynasz w tym roku, a kończysz w przyszłym. Jeśli mógłbym prosić o namiary na nich oraz informacje - ile mogą wziąć za zrobienie fundamentów.
Pyrka
Jeśli faktycznie gotów byłby Ci wybudować 500 kwm za 20 tys. to naprawdę musisz być niezwykle piękna

Być może przybędzie kolejny budujący w Pyrlandii. Obecnie na etapie upatrzenia sobie działki i przekonania rodziny. Córkę przekonałem, a żona z gatunku "chciałabym a się boję". Może podpowiecie jakieś argumenty nie do odrzucenia ;-)

A z praktycznych pytań: upatrzona działka wg właściciela ma być przekwalifikowana z rolnej na budowlaną uchwałą Rady Gminy. Właściciel namawia mnie aby brać ją teraz bo nie będzie musiał zapłacić 30% podatku od przyrostu wartości działki (tzw. renty planistycznej). Jak mogę sprawdzić, że nie chce mnie "wpuścić w maliny". Ponadto czy mogę zarządać wpisu do KW sąsiedniej działki służebności na przeprowadzenie przewodów prąd,woda,telefon ????

krotosz
14-07-2003, 22:06
Keminona.
Aby mieć pewność, że będziesz mógł tam coś wybudować zwróć sie do Urzędu Gminy, aby wydali Ci informacje - zaświadczenie o mozliwości wybudowania domu. Możesz, nawet nie bedac wlaścicielem, prosic o wydanie Warunków Zabudowy i Zagospodarowania Terenu, jednak jak pokazuje praktyka mozna na to bardzo długo czekać, dlatego udaj sie do UG, powiedz, że chcesz kupić działkę, a nie wiesz, czy bedziesz mógł tam wybudować dom. Jeśli Ci powiedzą, lub dadzą to na piśmie, że jest to działka typowo rolna, to nikt Ci nie zagwaratuje, kiedy zostanie ona przekształcona i czy wogóle bedzie przekształcona. Jeśli planujesz budowac sie za 5, czy 10 lat to możesz ją kupić- istnieje duze prawdopodobieństwo, że predzej czy później ją przekształcą. Jeśli chcesz się w miarę szybko wybudować lub rozpocząć budowę, to odradzałbym. Pamiętaj najważniejsze mieć papier, na którym bedziesz miał zagwarantowaną możliwość budowy - w innym przypadku może być różnie.
Jeśli chodzi o służebnośc, to prawdopodobnie istnieje taka możliwość, ale tylko w przypadku gdy facet, który Ci sprzedaje jest również właścicielem ziemi, przez którą ewentualnie chciałbyś przeprowadzić media.
Nie możesz sugerować się tym, co Ci mówi sprzedawca - każda pliszka swój towar chwali. To co Ci mówi może być pradwa - i to byłoby dobrze, lecz jeśli okaże się, że nie jest to prawdą - to co wtedy?
Wyjątkiem jest działka o powierzchni powyżej 1 ha, czyli 10.000kwm - lecz nie sadzę, aby o taką chodziło. W takim przypadku, o ile sie nie myle, masz prawo posadowić dom w ramach tzw. zabudowy siedliskowej.
Poszukiwania działki moga trwać kilka miesięcy, ale warto poszukać, posprawdzac, tak, by później nie żałowac. A tak swoją droga ciekawe w jakim rejonie planujesz zakup.
Powodzenia w poszukiwaniu. Pozdrawiam

keminona
15-07-2003, 22:19
Keminona.
... A tak swoją droga ciekawe w jakim rejonie planujesz zakup.
Powodzenia w poszukiwaniu. Pozdrawiam

Dziękuję za informacje :D
A co do miejsc poszukiwania to przede wszystkim trójkąt Poznań, Bolechowo, Kobylnica oraz Palędzie, Dąbrowa.

Kierunek Kierskie, Morasko i Puszczykowo - za drogi.

Kierunek Swarzędz-Kórnik za daleko a dodatkowo w kierunku na Kórnik obawy o F16

Ewentualnie słucham podpowiedzi :lol:

Pozdrowienia dla wszystkich Poznańczyków

Pingwin
29-07-2003, 12:36
Chcę we wrześniu zacząć budowę w tym samym rejonie (Borówiec). Będę wdzięczna za namiary na którąś z tanich ekip, o których dyskutujecie.

marie
03-08-2003, 12:57
Keminona a moze /radojewo od wioski na wschód w kierunku Warty ceny jeszcze wzgledne.

levinia
02-07-2010, 18:39
wątek dość stary, ale dla mnie temat jak najbardziej aktualny.
- czy ktoś z Was, doświadczonych już Inwestorów - jest mi w stanie polecić dobrą, rzetelną, solidną i w miarę tanią ekipę budowlaną z okolic Kórnika?
W planach mam zrobienie jesienią tego roku fundamenty z piwnicą. Jeżeli znajdę godną zaufania ekipę - chciałabym, by to ona pociągnęła w następnym sezonie dalszą pracę.

Pozdrawiam!

astrin
03-07-2010, 05:31
Witam Ja za ok miesiac bym chciala rozpoczac budowe stanu zero w zabnie kolo mosiny.tez bym poprosila namiar na jakas ekipe.