PDA

Zobacz pełną wersję : chyba coś nie tak



nektarynka
16-05-2007, 12:24
jest z projektem, który chcę uznac jako mój przyszły dom..

wszędzie gdzie piszę aby ktos sie nt tego projektu wypowiedział nikt nic nie pisze..

az taki beznadziejny??
wybrałam go bo spełnia WZ i miesci sie na mojej wąskiej działce, do tego tworzy 2 lokale mieszkalne co jest u mnie koniecznością.. ale co jest z nim nie tak? Może problem w architekcie ? (Paweł Wład Kowalski)

Moglibyscie mi pomóc i wypowiedziec się nt tego projektu?
CZy ktoś może buduje, albo planuje?

SOSNÓWKA

WM03

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=232&IdKolekcji=

http://projekty.wm.com.pl/domy/W03.html

Z góry dziękuję za sugestie,

Nektarynka

mynia_pynia
16-05-2007, 12:42
Bardzo mi się podoba. Jest w nim wszystko, co powinno być, czyli:
- prosta bryła w formie prostokąta,
- dach dwuspadowy ( prosty w budowie), nie ma w dachu wykuszy, tylko są okna dachowe co jeszcze pomniejsza koszty budowy.
- kibelek i kuchnia są w "kupie' zarówno na piętrze jak i parterze, co pozwala rozplanować dobrze instalacje.
- jest wiatrołap który dobrze chroni wnętrze domu, i jest wystarczającej wielkości,
- jest spiżarnia.

Nie wiem czemu nie ma kotłowni (pomieszczenia gospodarczego), co ogranicza wybór ogrzewania, tu należy się zastanowić !!!

Jeśli chodzi o konstrukcje to na podstawie obrazków nic nie można powiedzieć, jest co prawda napisane że ściany są dwu warstwowe i dach krokwiowo-jętkowy (nie znam się na rodzajach dachów, ale po obrazkach które wyskoczyły w google nie jest to najmocniejszy wariant)

sloneczny_slonecznik
16-05-2007, 12:44
nie buduję takiego domu

ale pozwolę sobie napisać klika słów na temat tego projektu

warto byś napisała jakie masz oczekiwania względem domu, jakie środki finansowe itd. czy szukasz domu taniego i prostego w budowie (ten dom moim zdaniem spełnia te warunki)

może coś warto zmienić w projekcie, przesunąć jakieś ścianki
pytanie ile Ci jest potrzene sypialni?
od jakiej strony (chodzi o strony świata) jest wyjście na taras
czy potrzebna Ci jest spiżarka?


mi np. nie podoba się to, że z wejścia do domu, z korytarza widać kuchnię (zlew) tak jak jest to na tym rysunku

anpi
16-05-2007, 13:03
Po co Ci 2 kuchnie? :o

mynia_pynia
16-05-2007, 13:21
Jest przeciez napisane że autor chce miec dwa lokale.

nektarynka
16-05-2007, 13:58
Planuję kotłownię zrobić z wejściem pod schodami w miejscu garderoby (potrzebuje na to 12 m sześciennych) ew. częsci pokoju - tam będzie mała sypalnia.

A może przenieśc kuchnię tam gdzie salon (dodając wentylację) a tam gdzie kuchnia i jadalnia zrobic salon z kominkiem? - wyeliminuje to widok na garki w kuchni, pozwoli na wejscie bezpośrednio na salon. Pozwoli na powiększenie łazienki - będe tam miec suszarke na ubrania. Czy te zmiany mozna zrobic w trakcie budowania?

Ciekawa jestem czy ktokolwiek buduje ten dom.. Fajnie byłoby zobaczyć jak to będzie wyglądało. Albo gdybym choc umiała robić wizualizację..

slawkin
16-05-2007, 14:55
To był kiedyś mój faworyt !!!
Ale odpadł w przedbiegach bo nie miał garażu i za dużo przeróbek musiałbym wprowadzić. aby go tam zrobić. Później jeszcze ubzdurałem sobie, że chcę garaż na 2 auta i już było posprzątane :)

Ogólnie bardzo miły domek, ale nie ma w nim ani jednego pomieszczenia gospodarczego, a dla 2 rodzin gratów się nazbiera. Przemyśl to bo będziesz klęła do końca swoich dni :)

slawkin

an-bud
16-05-2007, 16:05
fajny domek , widdziałem też go z garażem, przy kuchni wejście do spiżarni a z niej do garażu. super rozwiązanie zakupy z bagażnika do spiżarni i do domu!!!

Jola z Melisy
16-05-2007, 16:26
Praktyczny dom, ale np. dość duży hol. Może warto go połączyć częściowo z salonem. Nie jest bardzo duży.

nektarynka
16-05-2007, 17:32
Macie rację i z garażem i z pom. gosp. i z małym salonem, dlatego

garaz mam niedaleko domu z dużym pom. gosp. własnie na owe graty, kotłownie wygospodaruję z garderoby i pod schodami wejście, a salon powiększę zamieniając kuchnię i jadalnię na salon i nieco mniejszą kuchnie z salonem.

Wrzuciłabym poprawki tego projektu, ale nie wiem jak załączyć plik z rysunkiem w paincie..

nektarynka
16-05-2007, 19:11
Znalazłam sposób

Potrzeba matką wynalazku :)

http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,652319.html


Czy teraz moge liczyc na sugestie mojej koncepcji?

(dodam, iż za kilka lat zamiast kotłowni na paliwo stałe będzie ogrzewanie gazowe, więc pom. będzie czyste i mogę je zagospodarowac jako gospodacze, gazociag w planach)

nektarynka
17-05-2007, 10:43
up

nektarynka
22-05-2007, 09:04
Powiedziano mi, że koszty moich przeróbek będą większe jak zrobienie projektu indywidualnego. A można częśc zmian wprowadzic w trakcie budowy?

Barbossa
22-05-2007, 09:13
a niby jakie koszty?
nowego ustawienia ścian działowych?
lokalizacja kotła?
zaraz Geno napisze o kwalifikowaniu zmian przez projektanta, co ja osobiście załatwatwił bym dokumentacją powykonawczą, bo nic istotnego tak na prawdę się nie zmienia

merit
22-05-2007, 16:16
Odradzałabym Ci tak przeszklony wiatrołap .
W chwili obecnej mieszkam w szeregówce z tak wykonanym wiatrołapem .Od gorąca -jak w saunie-(strona wschodnia) wypaczają się drzwi wejściowe i stale mam problemy z klamką i zamkiem ,które pod wpływem wysokiej temp. po prostu się zacinają .