PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRZYTULNY pracownia MG PROJEKT



magosia
26-01-2007, 11:04
Czy jest ktoś kto buduje lub zamierza budować według tego projektu? :D

YreQ
26-01-2007, 11:21
Proponuje wkleic obrazek ze zdjeciem domu , bedzie łatwiej sie wypowiedziec.

radkan
11-02-2007, 17:11
Witam
chetnie wymienie się doświadczeniamy z budowy przytulnego z mg projekt
pozdrawiam
monika

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/index.php

radkan
11-02-2007, 17:28
Czy jest ktoś kto buduje lub zamierza budować według tego projektu? :D

Witam
my zamierzamy budowac. chetnie wymienimy sie info.

Hugo26
24-04-2007, 14:50
Jaki przewidujecie koszt budowy domu? Interesuje mnie przytulny i pogodny IV z mgprojekt
Pozdrawiam
hugo

Hugo26
14-05-2007, 11:10
witam
zdecydowany jestem jednak na Przytulny z drobnymi zmianami, min likwidacja balkonu po stronie frontowej.
Prosze o info czy ktos buduje, jaki byłby koszt budowy stanu surowego i całości?
Pozdrawiam
Hugo

Hugo26
16-05-2007, 12:56
Witam
Przymierzam sie do wyboru projektu. Prosze o podanie szacunkowego kosztu budowy stanu surowego i ewentualnie pod klucz poniższego projektu:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/index.php

- bez balkonu frontowego
- dachówka betonowa
- cegła w zaleznosci od ceny - porotherm lub gazobeton

Czy ktoś budował, buduje, będzie budowac taki domek?
Pozdrawiam
Hugo

GLICEA
11-12-2007, 21:26
Witam,
cieszę się że ktoś zamierza budować ten domek. Ja jestem na etapie wstawiania okien. A co do kosztów to stan surowy wyniósł mnie ok 170tys z tym że na dachu jest blacha i jest balkonik od frontu.
No i jeszcze trochę go przerobiłąm więc koszta wzrosły.
Chętnie służę pomocą.

Pozdrawiam
Glicea

GLICEA
11-12-2007, 21:33
Witam,
cieszę się że ktoś zamierza budować ten domek. Ja jestem na etapie wstawiania okien. A co do kosztów to stan surowy wyniósł mnie ok 170tys z tym że na dachu jest blacha i jest balkonik od frontu.
No i jeszcze trochę go przerobiłąm więc koszta wzrosły.
Chętnie służę pomocą.

Pozdrawiam
Glicea

damimax
03-01-2008, 17:17
Witam budujących i sympatyków Przytulnego:)
Glicea, czy możesz coś więcej napisać o swojej budowie?? Jakie zmiany wprowadziłaś, czy nie wyszły jakieś "kwiatki" w projekcie?? Może dysponujesz fotkami z budowy???
Jestem na etapie wyboru projektu i strasznie się miotam, ale Przytulny przypadł mi do gustu!

GLICEA
03-01-2008, 20:20
Na całe szczęście kwiatków nie było :) Od czego tu zacząć - hmm.
Z garażu zrobiłam pokój a nad garażem zrobiłam suszarnię z pralnią i jednocześnie powiększyłam łazienkę na górze. W łazience mam dwa okna Velux. Na całej górze podniosłam ścianki kolankowe(muszę sprawdzić o ile) i przez to zyskałam na metrażu i wysokoći pomieszczeń, bo w zasadzie ten strych nad garażem bez podniesienia ścianki kolankowej i wstawienia okna był do niczego !!! Na górze połączyłam sypialnię z garderobą i wejście będzie bezpośrednio z pokoju, a dzięki temu jest większy korytarz no i wstawiłam okno Velux bo było za ciemno. Na klatce szchodowej też wstawiłam Velux'a :)
Na dole zlikwidowałam ściankę działową pod schodami i drzwi do kuchni. Mam teraz większy korytarz a pod schodami będzie wielka szafa na kurtki. I w zasadzie wiatrołap to cały ten korytarz, który kończy się na równi z zaczynającymi się schodami. Nie wiem co jeszcze to chyba najistotniejsze kwiestie a no i zmniejszyłam okna w kotłowni i łazience na dole a w łazience to nawet przesunełam w prawo żeby zmieścił się prysznic :)
Jeśli chodzi o fotki to nie wiem czy mogę je tu umieścić.?
Ogólnie domek jako domek jest super, tylko jak to w życiu bywa zawsze jest coś nie tak. Według mnie jest za mała kuchnia ale to rzecz góstu - hihihi

damimax
04-01-2008, 06:46
Oooo, dobre wiesci:)
Widziałam, ze zdjęcia są załaczane na forum, tylko trzeba je umieścić gdzies w necie i stamtąd wklejać/linkować.
Jesli nie da rady, to chętnie poprosiłabym o te fotki na maila [email protected].

damimax
04-01-2008, 18:37
Załaczam link dla chętnych do skomentowania projektu:)
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/index.php

glicea - jeszcze jedno pytanie - nie rozumiem w jaki spodsób przez zrobienie wejścia do garderoby z sypialni zwiększyłaś powierzchnię korytarza - spłyciłaś ją?

Troche mi brakuje w tym projekcie możliwości zrobienia garderób w pozostałych pokojach na piętrze - to jednak wygodne rozwiązanie i cały czas kombinuję jak to zmienić...

GLICEA
11-01-2008, 17:08
Przedpkuj jest większy bo nie ma drzwi do garderoby. Jest zamórowana ściana i przez to jest wiekszy :)

Hugo26
12-02-2008, 11:58
zapraszam zainteresowanych do wypowiedzi
wkrótce buduję Przytulnego:))) projekt wybrałem juz rok temu, oglądam cały czas projekty i nic bardziej mi sie nie spodobało
na stronie :
http://www.mgprojekt.com.pl/left15.php

są zdjęcia z realizacji Przytulnego, domu juz gotowego.
na wąską działkę moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji.
dach dwuspadowy poza tym ze jest tańszy w budowie sprawia ze pokoje na poddaszu są przestrzenniejsze i bardziej ustawne
poza tym układ pomieszczen i ich liczba trafia w moje gusta:)

damimax
12-02-2008, 17:06
Ja cały czas nie jestem do końca zdecydowana. w tym tygodniu wybieram sie do architekta, może on rozwieje ostatecznie moje wątpliwości.
Biorę pod uwagę Przytulnego i Omege z Krajobrazów - oczywiście ze zmianami.
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/omega/

Hugo26
13-02-2008, 12:35
Przytulny jest znacznie większy od Omegi, to inna klasa. Omega ma bardzo małe pokoje na poddaszu i salon z kuchnią ma tylko 34m2.
Zastanów sie dobrze.
Pozdrawiam
Hugo

Hugo26
13-02-2008, 21:39
zastanawiam się jeszcze nad projektem Klasyka:
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=288

bardzo ciekawy projekt

ciekawe który będzie tańszy w budowie, Przytulny czy Klasyka
Pow użytkowa obydwu jest zbliżona, Przytulny 130m2 + garaż 21,5m2
Klasyka 135m2 + 19,2m2

Proszę o Wasze opinie

zielonooka
13-02-2008, 22:41
Moze tak bedzie łatwiej :)
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/images/rzut1.jpg

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/images/rzut2.jpg

Nie wiem jak dom jest ustawiony wzgledem stron swiata, nie wiem dla KOGO ten dom (tzn kto w nim bedzie mieszkal - ile osob, w jakim wieku, jakie maja potrzeby itp) wiec nie wypowiadam sie

Oprocz jednego - ogolnie zgrabny nieglupi projekt ktory dla mnie "dyskwalifikuje" go 1 rzecz- wyjscie z garazu nie do przedsionka (wiatrolapu czy tez holu) a na czesc "mieszkalna" a tym bardziej ze nie dosc ze mieszkalna tzw "prywatna" czyli pokoj i łazienke
a potem wedrujemy dookola schodow prawie ze przez salon do wiatrolapu (zeby zdjac buty, kurtke itp)
Ja takie projekty skreslam - ten projekt ratuje to ze mozna spokojnie zrobic wejscie przez garderobe bezposrednio do wiatrolapu (jako 1 z garazu lub zostawic to do kotlowni tez)
Reszta tak na pierwszy rzut oka - zgrabna , przemyslana
Nie wiem czy to wina skopanej wizualizacji (i zaburzonych proporcji) ale dom wydaje sie takiu wyyyyciaaaagniety w gore (ciut nieproporcjonalnie)

damimax
01-03-2008, 15:48
Minęło trochę czasu i różnych zawirowań projektowych po drodze, ale koniec końców chyba skończę na "Przytulnym":)
Ponieważ jednak nie ma gotowych projektów idealnych dla mnie, planuję w nim trochę zmian, które moim zdaniem korzystanie wpłyną na jego funkcjonalność.
Po kolei:
1. Ponieważ mam działkę z frontem 18m, muszę zlikwidować wykusz w jadalni:/
2. Prostuję okno kuchenne - być może dom straci trochę na charakterze, ale dla mnie jednak funkcjonalność jest ważniejsza, poza tym kuchnia u mnie będzie szersza, więc ten wykusz miałby się do niej nijak.
3. Wydłużam garaż o metr, 1,5m - to ma związek z tym co poniżej.
4. Przenoszę schody w miejsce dolnej łazienki/górnej garderoby - to umożliwi mi zwiększenie powierzchni w przedsionku i poszerzenie kuchni - ta w projekcie jest wg mnie za wąska. Poza tym schody w planowanym przeze mnie miejscu będą mogły być doświetlone światłem dziennym, na czym też mi zależało.
5. Góra siłą rzeczy tez się zmienia, przy przesunięciu schodów - moim zdaniem na korzyść - przede wszystkim likwiduje balkon od strony ogrodu, co umożliwi mi zrobienie garderób w tych pokojach.

Zdaję sobie sprawę, że zmian sporo, ale wolę zapłacić więcej za adaptację i mieszkać wygodniej:)
Spróbuję wkleić rysunki z nieudolnie przeze mnie naniesionymi zmianami, ale może dadzą one szerszy pogląd na sprawę:)

http://images34.fotosik.pl/162/a180210a72c17275.jpg (www.fotosik.pl)

http://images24.fotosik.pl/168/f0edad82012693c4.jpg (www.fotosik.pl)

*tunia*
27-04-2008, 15:25
I ja sie dopisuję do budujących ten dom. Mam nadzieję, że wprowadzimy się do niego już latem.
My też mamy zmiany w projekcie.
* Garaż na dwa stanowiska a tym samym dodatkowy pokój nad garażem. W związku z tym musieliśmy przenieść łazienkę. Likwidacja garderoby na piętrze
* podniesienie ścian domu o dwa pustaki co zmniejszyło skosy na piętrze.
* zamknięcie kuchni
* powiększenie tarasu
Tylko zastanawiam się nad jednym. Czy ten wiatrołap nie jest za mały?

Mirek11
16-07-2008, 13:47
Witam. Czy któś może budował albo buduje dom z mgprojektu o nazwie 'Przytulny'? Ja myśle nad kupnem tegoż projektu i chciałbym poznać opinie innych osób na jego temat.

emwu
31-07-2008, 12:52
Jesli to jest taki sam przytulny jak z Muratora - przytulny d12 to buduje go kilka osob. Miedzy innymi ja. Niestety u mnie jeszcze nic nie zobaczysz bo dopiero sie grzebie z fundamentami.
Sporo widac u forumowiczki Kropkq - niedawno sie wprowadzili.
Postawiony ma tez Renata27 ale chyba zapomniala powklejac aktualne zdjecia :). Poza tym na glownej stronie muratora - tam po prawej stronie sa galerie i jedna z nich ma nazwe "Tu mi przytulnie". Tam tez jest pare wnetrz z domkow bazujacych na tym projekcie.
Zycze powodzenia :) i witam w grupce przytulnych:)

Mirek11
31-07-2008, 19:34
Niestety chodzi mi o 'Przytulnego' z MG projekt.

argus
04-10-2009, 16:24
Witam!
Ja również zamierzam budować dom Przytulny z pracowni MG Pojekt. Była bym bardzo wdzięczna za zdjęcia z budowy domu, jak również mam wiele pytań dotyczących wglądu niektórych pomieszczeń. Z chęcią nawiążę kontakt z osobą, która już mieszka w takim domku.
Pozdrawiam wszystkich z forum. Wasze uwagi bardzo mi pomogły.

marek-
24-06-2011, 07:30
62662 Witam:welcome:, czy ktoś buduje domek Przytulny z pracowni MG Projekt?

sharp_eye
24-09-2012, 19:39
62662 Witam:welcome:, czy ktoś buduje domek Przytulny z pracowni MG Projekt?

Na początku września br. rozpocząłem budowę domu w/g projektu Przytulny z MG Projekt. W tym roku tylko stan "0". Właściwie jutro 25 września koniec.
Jeśli ktoś ma pytania lub chciałby podzielić się uwagami dot. budowy - zapraszam. Zainteresowanym mogę wysłać fotki. Robiłem krok po kroku. Jutro będę wiedział w jakiej kwocie się zamknie ten mój stan "0". Dalszy ciąg planuję na przyszły rok marzec/kwiecień.

Elfir
25-09-2012, 20:04
połączyłam kilka watków, by łatwiej było można odszukać wszystkich forumowiczów budujących ten dom.

sebaldo
07-11-2012, 17:51
Witajcie,

budujemy Przytulnego po delikatnych przeróbkach - powiększenie wiatrołapu, likwidacja wykuszy i balkonu od ogrodu.
Kończymy pokrycie dachu. Na wiosnę zamykamy i lecimy z instalacjami, podłogami, tynkami.

W razie czego - pytajcie.

Pozdrawiam,
S

Marcinhill
09-02-2015, 11:43
Witam
w maju zaczynam Budowę "Przytulnego" zlikwidowałem wykusz od jadalni,zastanawiam sie nad dachem czy go nieprzerobic bynajmniej prosił bym o Zdjęcia Przytulnego na meila [email protected] Pozdrawiam

sebaldo
09-07-2015, 18:43
Witajcie,
poglądowo kilka zdjęć z wnętrza. Z chętnymi mogę podzielić się mailowo większą ilością.
Pozdrawiam,
S