PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie i rośliny w zabudowie szeregowej-przepisy



Magg
16-05-2007, 21:01
Witam,
prosze o rade, moze ktos sie zna, miał podobną sytuacje lub wie, jak znalesc przepisy na ten temat.
Mieszkamy w domu w zabudowie szeregowej w środkowym budynku.niedawno wybudowalismy i wprowadzilsmy sie do naszego domku i teraz zaczynamy urządzac sie na zewnątrz.Dzis z wielkim entuzjazmem sadziłam moje jałowce, ktore maja za jakis czas stworzyc odgrodzenie od sasiada.Oprocz tego powstanie jeszcze stały płot, ale na ten jeszcze sie nie zdecydowalismy jakiej bedzie wysokosci i z czego bedzie zrobiony itp.No i własnie dzis sąsiadka, od której strony sadziłam moje krzaczki zaczepiła mnie, ze przpeisy mowia ze krzaczki powinny byc posadzone pol metra od płotu bo beda jej załaniac światło na jej krzaczakach - ona defacto ma tez krzaki, ktore kiedys urosna i rownie dobrze moga zasłaniac swiatło moim.Troche mnie zatkało.A jak postawie sobie płot sztachetowy to co bedzie bardziej zasłaniac swiatło, krzaczki o wys. obecej 30cm czy płot? Zaczełam szukac w necie przepisów i nic na ten temat nie moge znalesc.Pomózcie!!!

chopinetka
17-05-2007, 09:33
Witam

Tej sąsiadce to się chyba coś pomyliło, takie zasady owszem są ale na działkach pracowniczych. To jest twoja własność i jeżeli w drastyczny sposób nie zasłonisz jej słońca np. 5m wysokie ogrodzenie to możesz sadzić spokojnie te jałowce. Fakt, że dla jałowców będzie lepiej jak je odsuniesz od ogrodzenia pół metra- nie zapominaj- one urosną nie tylko do góry 8) A w ogóle w takich sytuacjach najlepiej działa takie stwierdzenie :
- Jakie przepisy pani sąsiadko, proszę mi je pokazać.
Tak samo robię w urzędach. To działa, przeważnie nie wiedzą albo nie chce im sie szukać.

pozdrawiam