PDA

Zobacz pełną wersję : "Rozeta" Agi, Sławka i Martynki- dziennik budowy



SlawekGłogowo
17-05-2007, 06:37
Witam wszystkich.

:P Rozpoczynamy budowe, ale zacznijmy od początku. :P

Działka o powierzchni 1111mkw w miejscowości Głogowo. Oddalona jest około 12km od Torunia, a dokładniej od Rubinkowa 1.
Działkę kupiliśmy na początku 2006 roku. Następnie wybór projektu, i cała papierologia. Dość długo czekałem na projekt, ale w końcu się doczekałem i można było wykonać adaptacje. Koszty projektu 1400zł i tyle samo za adaptacje z niewielkimi zmianami konstrukcyjnymi. Pani Architekt, która wykonywała mi adaptacje załatwiła wszystko włącznie dostarczeniem gotowego projektu do Starostwa, celem wydania pozwolenia na budowę. Zadowolenie z usługi w skali od 0- 10: 9. :D
Pozwolenie otrzymaliśmy bez żadnych przeszkód. W między czasie energetyka uzbroiła działkę w prąd. I teraz była mała przerwa, ponieważ wziąłem urlop i wyjechałem do Danii w celach zarobkowych.

Dalsze planowanie budowy zaczęliśmy od zdobycia funduszy na naszą rozetę i szukanie ekipy na wykonanie stanu surowego.


CDN
Pozdrawiam
Sławek

SlawekGłogowo
18-05-2007, 09:46
Witam

C. D.


Ekipa wybrana za 26 tyś za stan surowy z dachem i wchodzą 11 czerwca, firma z pod Włocławka, a tam nie ma takiego zapotrzebowania na firmy jak unas wieć cena mi bardzo odpowiada.

W dniu 15 maja geodeta wyznaczył mi osie na działce, więc teraz materiał i do dzieła.

Na stronie http://rozeta.fotosik.pl znajdują się zdjęcia, na razie działki i ław drutowych a jak budowa się rozkręci to i cała dokumentacja fotograficzna budowy.

Pozdrawiam

SlawekGłogowo
13-06-2007, 22:33
Witam wszystkich.

Trochę czasu minęło od mojego ostatniego postu. Więc to, co się wydarzyło:

W dniu 11 czerwca ekipa rozpoczęła prace. Z rana około dziewiątej koparką zdjęto humus i do łopat. Poniedziałek i wtorek ławy wykopana i dzisiaj tj. w środę skręcali zbrojenie i pierwsze elementy poszły w doły. Jutro tylko małe poprawki i w piątek zalewamy ławy. 18-tego przyjeżdżają bloczki, cement, papa i inne materiały na fundamenty.
Mieliśmy budować z suporexu, ale patrząc na ceny i czas dostaw to stwierdziliśmy, że weźmiemy poroterm z Niemiec, wychodzi nam 11zł drożej na, 1mkw, ale jak od poniedziałku ceny pójdą znowu do góry to może nawet będzie taniej.

Pozdrawiam.

SlawekGłogowo
21-06-2007, 18:49
Witam

Materiały, materiały same problemy tylko przez nie na głowie.
W poprzednim poście pisałem o ceramice, już nie ważne, wracam z powrotem na suporex.
U mnie ławy już wylane i pierwsze bloczki na ścianach fundamentowych. Widok coraz lepszy i cały czas pnie się w górę. Mam nadzieje, że do końca miesiąca wyjdę z dołów i położę kanalizacje podposadzkową i wyleją chudziak, chyba będę to robił sam, bo tego nie było w umowie na wykonanie stanu surowego, moje przeoczenie, ale to nić dam rade.

Zapraszam do obejrzenia albumu http://rozeta.fotosik.pl/albumy/207716.html

Pozdrawiam

SlawekGłogowo
29-07-2007, 10:29
Witam wszystkich serdecznie

Początek lipca był bez ruchów na budowie, lało :cry: i przez to transport z materiałem nie mógł dojechać :cry: przez rozmokłą drogę. I tak pierwsze dwa tygodnie a potem to już poszło :D , mury do góry pną się pod sam strop i widać otwory drzwiowe i okienne. W tym tygodniu zaczną układać stop i może pod koniec tygodnia albo na początku przyszłego zalejmy strop. Przed tym trochę szalowania a jest trochę pracochłonne.
Moje zdjęcia na http://rozeta.fotosik.pl/albumy/207716.html

pozdrawiam

Wieszak
16-01-2008, 19:20
Witam,

Siedzę i przeglądam posty w temacie Rozetek ... i tu trafiłem na sąsiada :wink: - mieszkamy w Bydgoszczy. Czy istnieje możliwość aby podjechać i zobaczyć na żywo WASZE cudeńko?

Przeglądanie projektów już chyba mamy z żoną za sobą bo tylko rozeta wygląda na rozsądny projekt pod wieloma względami. Przed ostateczną decyzją zakupu projektu rewelacyjnie byłoby zobaczyć ten dom na żywo.

Moje zaawansowanie prac w temacie posiadania własnego domku to dopiero etap papierowy - urzędy (sam początek) ... tak więc to jeszcze długa bajka :D

Pozdrawiamy
Tania i Michał

SlawekGłogowo
01-10-2008, 07:12
Po długiej nieobecności na forum trzeba uzupełnić wpis. Co się zmieniło - dużo.
Dom stoi przykryty blachodachówką. Zamontowane okna - firma. Wykonane ocieplenie i paraizolacji dachu- samodzielnie, wykonane schody na piętro żelbet –samodzielnie, wykonanie instalacji kanalizacyjnej, CUW, CO, elektrycznej(jeszcze trochę kabelków do dołożenia) – samodzielnie, Wykonane posadzki w całej części mieszkalnej – to zrobiła firma, maszynowo. Jestem z niej bardzo zadowolony. Jeśli ktoś będzie chciał namiary to na priv. Obecnie ocieplam, trochę wysoko. Czekam na dostawę kotła i rekuperatora, do czasu jak pogoda pozwoli będą ocieplał, potem do środka.

aprilka1000
26-05-2010, 15:37
Witam , Rozetka pewnie juz skonczona ....?