PDA

Zobacz pełną wersję : WŁASNE DOŚWIADCZENIA Z GWC REKUPERATOREM I WENTYLACJĄ MECH.



MICHAŁ67
28-06-2003, 09:25
Jestem bardzo zainteresowany systemem wentyl. mech. z odzyskiem ciepła ale mam wiele obaw , przede wszystkim o poziom chałasu szumu wentylatorów instalacji nawiewno wywiewnej , czy w pomieszczeniach wentylowanych jest on słyszalny tak jak hotelowa klimatyzacja??? No i jak z tym odzyskiem ciepła czy jest on widoczny w praktyce czy bardziej papierowy ?
Będebardzo wdzięczny za osobiste doświadczenia! Mam projekt domu 300m kw i wyliczyłem sobie koszt instalacji w.w. na 10 tyś czy jest to realna suma??

Piotr Leszek
28-06-2003, 14:35
Jestem bardzo zainteresowany systemem wentyl. mech. z odzyskiem ciepła ale mam wiele obaw , przede wszystkim o poziom chałasu szumu wentylatorów instalacji nawiewno wywiewnej , czy w pomieszczeniach wentylowanych jest on słyszalny tak jak hotelowa klimatyzacja??? No i jak z tym odzyskiem ciepła czy jest on widoczny w praktyce czy bardziej papierowy ?
Będebardzo wdzięczny za osobiste doświadczenia! Mam projekt domu 300m kw i wyliczyłem sobie koszt instalacji w.w. na 10 tyś czy jest to realna suma??
Szanowny Panie poziom hałasu można zmniejszyć do minimum tak aby w opcji nocnej nie była w ogóle słyszalna.To kwestia projektu , obliczeń i zastosowanych elementów wentylacyjnych oczywiście także i wentylatorów.
Odzysk ciepła nie jest to tylko sprawa na papierze są to realne wyniki w każdym razie u nas.
Koszt wentylacji domu o pow. 300m2 powinien oscylować w okolicach 10tyś. zł aczkolwiek to dopiero wyjdzie z projektu. Mogę powiedzieć ,że kwota ta jest realną z doświadczenia zrobionych projektów i kosztorysów.
W przypadku zainteresowania zapraszam

28-06-2003, 16:52
z czego ma być wykonana instalacja i jakie tłumiki i wentylatory

Piotr Leszek
28-06-2003, 18:02
Kanały LINDAB Safe tłumiki LINDAB Silencer, a wentylatory to zależy od instalacji należy dobrać parametry przepływu czyli wydajności przy odpowiednim oporze instalacji.

Michał67
28-06-2003, 21:14
Dziękuję za zapewnienia ale prawde mówiąc liczyłem na osobiste doświadczenia tych szczęśliwców którzy oddychają już pełną piersią popijając przed kominkiem burbona za zaoszczędzone na ogrzewaniu pieniądze.Strasznie trudno mi takich szczęściaży znależć.

Byłbym bardzo wdzięczny za taki kontakt .
Myślę że ich opinia i możliwość "dotknięcia" tego systemu byłaby najlepszą reklamą dla firmy i przekonała by mnie szybciej do podjęcia decyzji. NIE PROSTEJ I NIE TANIEJ.!!!!!!!

28-06-2003, 21:20
Chodzi mi o domki jednorodzinne a nie biura i obiekty użyteczności publicznej. Pozdrawiam wszystkich życzliwych Forumowiczów.

29-06-2003, 19:03
panie piotrze a co z akustyką w domu czy to nie ma znaczenia ja wiem po co w domu dwa telewizory jak jedn słychać w całym domu a jak ktoś chce spać to co wtedy