PDA

Zobacz pełną wersję : P?OT-KOSZTY



03-03-2002, 08:45
ile może kosztować mb płotu.słupki z klinkieru,przęsła drewniane.oczywiście z robocizną?

03-03-2002, 17:32
Jak znajdziesz taniego wykonawce i niedrogi material, to w 300 zl moze sie wyrobisz
pzdr
Bob

kodi_gdynia
04-03-2002, 06:53
Na wiosnę robie ogrodzenie i od frontu zamierzam mieć słupy klinkierowe i sztachety drewniane.
Całość robię na betonowym fundamencie /30cm/ nad poziom - co 2,4m słup.
Za 22 m /1,7m - wysokości/ ogrodzenie zapłacę za materiały ok. 2000 zł. Cegła klinkierowa jest bardzo droga. Za sztukę min. /na Pomorzu - znalazłem za 1.17zł/. Potrzebuje ich ok 900 sztuk. Między słupami robię sztachety - kupiłem dechy i w zimie je szlifowałem a teraz impregnuję.
Do tego dolicz duperele w stylu, zawiasy, zamki, śruby ,itp.
Robocizny nie liczę bo robię sam.
Tak więc za metr ogrodzenia /materiały/ to min. ok. 100zł.
Pozdrawiam

Frankai
04-03-2002, 09:13
Uwaga na wykwity. Na większości ogrodzeń jest z tym problem. Pomyśl o okryciu tego na jakiś tydzień, by zabezpieczyć przed deszczem. Nic tak nie boli jak dużo pieniędzy wyrzuconych w drogą rzecz (klinkier) a ty syf.

kodi_gdynia
04-03-2002, 09:25
Na tydzień po wymurowaniu słupów z cegły klinkierowej?
Pozdrawiam

Frankai
04-03-2002, 09:29
Trudno mi powiedzieć ile czasu potrzeba, ale gdzieś czytałem o tygodniu przed słońcem lub przed warunkami atmosferycznymi.
Gośćz Roben'a powiedział mi, że w moim wypadku (ściany konstrukcyjne i dach), wykwity na budynku nie grożą, a na ogrodzeniach murowanych na odpowiednich zaprawach też się pojawiają.

kodi_gdynia
04-03-2002, 10:11
Wiem, że cegły klinkierowe muruje się na specjalne zaprawy - co wchodzi w ich skład. Wiem, że nie mozna dawać wapna, a czy cement i piasek jest ok. Czy mozna "wykręcić" samemu zaprawę na budowie.

kodi_gdynia
04-03-2002, 10:11
Wiem, że cegły klinkierowe muruje się na specjalne zaprawy - co wchodzi w ich skład. Wiem, że nie mozna dawać wapna, a czy cement i piasek jest ok. Czy mozna "wykręcić" samemu zaprawę na budowie.

Frankai
04-03-2002, 10:22
Boral-Hanson podaje i skład zaprawy do murowania i fugowania do własnego ukręcenia. Odradzam ze względu na ryzyko i kolor fug. Gość z Roben'a zgodził się, że cement bez dodatków (Górażdże) + plastyfikator, a fuga oryginalna po jakimś tygodniu.