PDA

Zobacz pełną wersję : Zachowanie odległości



all
17-05-2007, 22:58
Witam,

bardzo proszę Was o pomoc w następującej sprawie. Na sąsiedniej działce obecny właściciel planuje wybudowanie restauracji. Jest to centrum kilkudziesięciotysięcznego miasta i plan zagospodarowanie przewiduje tego typu usługi w tym miejscu. Ponieważ po warsztacie samochodowym, jest to kolejny punkt, który może skutecznie zakłócić mi spokój w domu (np. sobotnie wesela do rana, a dodam, że moje okno będzie w odległości około 20 m od wyjścia z lokalu), to czy mam jakieś narzędzia aby nie zgodzić się na tę inwestycję? Czy są jakieś wymogi, co do odsunięcia tego typu lokali na pewną odległość od budynków mieszkalnych (słyszałem cos o 100m)?

Jeśli nie ma takich wymogów, pozostanie mi negocjowanie z właścicielem warunków, które umożliwią zachowanie intymności i spokoju, tak abyśmy w soboty mogli rodzina i ja spać spokojnie :D .

Oczywiści zdaję sobie sprawę, że te lokale muszą się gdzieś znajdować i trudno, aby były wynoszone np. poza miasto. Jednak daje to zupełnie inne możliwości negocjowania – brak obowiązku oddalenia lokalu i obowiązek uzyskania zgody na posadowienie lokalu w bezpośrednim sąsiedztwie.

Z góry dziękuję za pomoc,
All