PDA

Zobacz pełną wersję : Dom z keramzytu z wkładką styropianową



Grzegorzlas
18-05-2007, 07:32
Witam szukam osób, które wybudowały dom z keramzytu z wkładką styropianową. Właśnie nosze się z zamiarem rozpoczęcia budowy domku jednorodzinnego i szukam porady w tym temacie.
Proszę o wszelkie informacje na ten temat!
Pozdrawiam!
Grzegorz

zygmor
15-06-2007, 10:09
Grzegorzlas,
Chyba chodzi Ci o bloczek Fortis, lub Pezam, miałem budować swój dom z czegoś takiego, ale z racji problemów transportowych, bo droga dojazdowa ma niecałe 4m szer, a skręt na działkę jest w zabytkowych drzewach, które uniemożliwiało skręt dużej i długiej ciężarówki musiałem zrezygnować z tej technologii. Działka duża, budowa z dala od wjazdu nikt nie chciał wynająć wózka akumulatorowego w celu rozładunku, dobił mnie na koniec brak zawiesi do zdjęcia bloczków, bo nikt nie miał potrzebnych 2metrowych zawiesi, bo tak wysoko pakowany jest Fortis.
Dom zbudowaliśmy z bk marki 600 24cm, ocieplonego 15cm styropianu.

Elf zip
22-06-2007, 18:21
:( :( :(
a już się cieszyłam, że znajdę kogoś kto wie jak sprawdza się system PEZAM...
od dawna myślę o keramzycie a już niedługo będę musiała podjąć ostateczną decyzję... i dalej nie mam pewności...


jak dotąd nie znalazłam żadnych poważnych argumentów przeciw :-? tylko nie wiem czy to dobrze

zygmor
20-10-2008, 11:26
Nie jest problemem znalezienie technologii czyli odpowiedniej cegły z którą wiąże się cała masa produktów uzupełniających, jak np nadproża itd, problemem będzie znaleźć ekipę , która zna tę technologię i będzie z niej umiała wybudować dom.
Moja ekipa, pomimo trudności z dowozem materiałów nie chciała tej technologii bo jej nie znali i to normalne, trzeba mieć dobrą i sprawdzoną ekipę.

Barbossa
21-10-2008, 09:09
niezły czas reakcji, trochę tylko krótszy od RAMU w moim 286

zygmor
21-10-2008, 11:07
Faktycznie Barbarossa,
Tak odpisałem automatycznie i już, a co...