PDA

Zobacz pełną wersję : projekt AMBASADOR 2 pracownia MG PROJEKT



kasiakey
18-05-2007, 10:29
Co myślicie o projekcie Ambasador II z pracowni Mg Projekt?

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ambasador2/index.php

Niewątpliwie dom jest ogromniasty i przyznam, ze lekko pomniejszona wersja byłaby bardziej wskazana, ale rozkład pomieszczeń podoba mi się jak niemalże w żadnym projekcie. Poza tym ma on piwnice, i jest piętrowy, więc bez skosów u góry. Nie żeby mi one aż tak bardzo przeszkadzały, ale jednak... ;)
Niestety pewne jest też to, ze koszt realizacji zapewne to chorendalna kwota.
Poza tym taka ilość metrażu do ogrzania? Jaka opcja by się tu dobrze sprawdziła.
Wszelkie opinie i rozważania mile widziane :)
Pozdrawiam

hedom
23-05-2007, 20:05
Co myślicie o projekcie Ambasador II z pracowni Mg Projekt?

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ambasador2/index.php

Niewątpliwie dom jest ogromniasty i przyznam, ze lekko pomniejszona wersja byłaby bardziej wskazana, ale rozkład pomieszczeń podoba mi się jak niemalże w żadnym projekcie. Poza tym ma on piwnice, i jest piętrowy, więc bez skosów u góry. Nie żeby mi one aż tak bardzo przeszkadzały, ale jednak... ;)
Niestety pewne jest też to, ze koszt realizacji zapewne to chorendalna kwota.
Poza tym taka ilość metrażu do ogrzania? Jaka opcja by się tu dobrze sprawdziła.
Wszelkie opinie i rozważania mile widziane :)
Pozdrawiam

Dla mnie super!!!
Myślę, że jeśli zastosujesz średni standard wykończenia to w 1 mln się zamkniesz. Koszty eksploatacji to zupełnie inna sprawa. No ale cóż nie jest to projekt "Muratora". Poza tym skosy na poddaszu jednak masz, niewiekie - ale są.
Jaka opcja by sie tu sprawdziła?? Ba, jeśli Cie stać na wybudowanie takiego domu to pewno będzie Cię stac na eksploatację. Poza tym wydaje się, że minimalna wielkość działki dla tego projektu to 2000 m2.
Pozdrawiam.

pioslotw
24-05-2007, 07:56
Witam!

Ja zamierzam budować Ambasadora II. Mam już projekt i przyszłym tygodniu składam do Starostwa. Wstępnie mam ekipę umowioną na II połowę lipca + - 2 tygodnie.
Szukaliśmy z żoną dość długo projekt typowego i właśnie Amasador II okazał się strzałem w 10. Początkowo myśleliśmy o projekcie indywidualnym ale jak zobaczyliścy ten projekt to od razu się zdecydowaliśmy.
Pozdrawiam
Piotr

pioslotw
25-06-2007, 08:25
Witam!
W sobotą ruszamy. Na początek koparka i geodeta.
A w poniedziałek ławy. Jeszcze tylko kilka dni a tyle do załatwienia. Pracując to nie jest wcale takie proste ....

hedom
10-07-2007, 19:09
Witam!
W sobotą ruszamy. Na początek koparka i geodeta.
A w poniedziałek ławy. Jeszcze tylko kilka dni a tyle do załatwienia. Pracując to nie jest wcale takie proste ....

jak Wam idzie?

pioslotw
11-07-2007, 07:50
Ławy pod część podpiwniczoną wylane 5 lipca. Poszło 18 m3 B-20. Dziś chłopaki pewnie skończa ściany piwnic i kominy. Większość juz zaizolowana i ocieplona. Dodatkowo zainstalowali rurę PCV 250mm na zsyp na bieliznę. Jest ich 6-8 chłopa więc postęp prac widac z dnia na dzień. Może w tym tygodniu szalowanie stropu, zbrojenie i po niedzieli betonowanie (stropu, słupów, belek i ław pod częśc niepodpiwniczoną). Myslę ze pójdzie jeszcze ok 30 m3 B-20, ale zobaczymy. Nie jest źle (narazie jeszcze nie dostałem żadnej faktury hehe). :D

kasiakey
11-07-2007, 09:34
Gratuluje rozpoczecia prac...duuuuzo pracy przed toba.
Projekt tak jak pisalam bardzo mi sie podoba, ale u mnie narazie nic z tego nie wyjdzie, takze będę śledzić wątek i wspierać duchowo :)

pioslotw
11-07-2007, 09:44
Dziękuję za słowa otuchy. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Piotr

pioslotw
20-07-2007, 14:10
Dziś leją strop piwnicy i pozostałe ławy. Gorąco się robi.

pioslotw
09-08-2007, 18:17
Parter prawie skończony ...

hedom
15-08-2007, 10:22
Parter prawie skończony ...

wrzuć jakieś fotki, myślę, że wszyscy chętnie pooglądamy

zielonooka
15-08-2007, 10:46
Strrraaaszliwie pompatyczny projekt -przypominajacy raczej mala ambasade jakiegos zaprzyjaznionego panstwa niz dom jednorodzinny.
Ale nie mozna odmowic mu tego że jest zgrabny,bije z niego jakiś tam rodzaj "szlachetnosci", konsekwentnie zaprojektowany w jednym stylu (to duzy plus) efektowny i ma, z tego co widze na pierwszy rzut oka- b. ładnie rozwiazane wnetrza.
Podoba mi sie pomysl ukrycia garażu z boku domu tak że nie psuje bryły budynku - zwłaszcza elewacji frontowej.
Zastanawiam sie natomiast jak sprawuje sie na niewielkiej dzialce taki pomysl i czy - jesli wjazd jest od frontu jak z praktycznoscia wjazdu do tak usutuowanego garazu! Tam jest skret 45 stopni! :o Powinno byc cos w rodzaju duzego łagodnego łuku ktory zakreca w garaz (albo wjazd usyt. z boku dzialki- nie wiem i jestem b. ciekawa jak sobie z tym problemem poradziliscie)

Ogolnie powiem tak - bardzo ładny budynek ktory pieknie bedzie sie prezentowal w strefie podmiejskiej (lub miejskiej) w otoczeniu podobnych w charakterze domow. A najlepiej na pieknej duzej dzialce ze sporym zalozeniem ogrodowym.
Budowany na wsi czy dalekich przedmiesciach (gdzie raczej krolują bj. typowe budynki jednorodzinne, sasiad obok ma mala szklarnie i 3 kury, kazdy plot jest inny itp.) - obawiam sie że bedzie pasowal do otoczenia jak pięść do nosa i wygladal po prostu ...smiesznie :-? (a nie elegancko i dostojnie jak bylo to zamierzeniem architekta). Obym sie myliła.
(tak naprawde nie doczytalam w jakim otoczeniu budujecie ten dom)

pioslotw
16-08-2007, 08:54
Witam!

Budynek ustuowamy jest na działce o pow. prawie 1 ha. Działka dookoła obsadzona świrekami (mają teraz ok 30 wyskości), tujami.
Część działki (20 a) to sad owocowy. Zrezygnowaliśmy z garażu, gdzyż działka pozawala na budynek garazowo - gospodarczy wolnostojący. W pomieszczeniu garażu przwidziana jest pracownia połączona z oranżerią i wyjściem do wspomnianego sadu.
Budynek zlokalizowany jest ok 40 m od ulicy wewnętrznej, 30 m od granicy zachodniej, ok. 40m od południowej i ok. 60 m od wschodniej.

zielonooka
16-08-2007, 10:57
:)
no tosa duze szanse ze lokalizacja sie wybroni :)

pioslotw
28-08-2007, 12:50
Parter skończony.
Strop nad nim także, oraz schody.
Poszło 41 m3 B-20.

pioslotw
30-08-2007, 11:11
jak w temacie

iwonaszczytno
30-08-2007, 13:47
Jeżeli to ten dworek co na obrazku, to tylko karpiówa w łuskę :wink: oczywiście obróbki i rynny z miedzi

pioslotw
30-08-2007, 13:49
dzięki iwonaszczytno

kachna28
30-08-2007, 13:56
Ale wypas dom (obejrzałam sobie rzuty)!!!! :D Potwierdzam -tylko karpiówka -najlepiej wykończy te pólkoliste łuki nad oknami na piętrze.

iwonaszczytno
30-08-2007, 14:01
Niestety takich półkoli raczej nie wykończy :cry: pozostaje miedż

Andrzej Wilhelmi
01-09-2007, 00:46
Nie jest to dworek ale mini pałac. W moim przekonaniu pasowałaby tu najbardziej Mnich-Mniszka lub dachówka zakładkowa Klasztorna ewentualnie Renesansowa. Wszystko to jednak rzecz gustu. Pozdrawiam.

katarzyna1983
23-01-2008, 08:47
i...? :)
czekamy na zdjecia :D

jerkoff
20-10-2010, 05:55
Witam - troche stary ten watek ale tym lepiej, bo pewnie juz budowa skonczona. Czy moglbys podeslac na priv zdjecia? Bylaby szansa zobaczenia domu w realu? Tez sie przymierzamy wlasnie do tego projektu.
Dzieki!


Parter skończony.
Strop nad nim także, oraz schody.
Poszło 41 m3 B-20.

pioslotw
04-03-2011, 22:04
Witam - troche stary ten watek ale tym lepiej, bo pewnie juz budowa skonczona. Czy moglbys podeslac na priv zdjecia? Bylaby szansa zobaczenia domu w realu? Tez sie przymierzamy wlasnie do tego projektu.
Dzieki!

Witam!
Nie zaglądałem tu wieki.
Niestety budowa nie zakończona (z róznych powodów). Jeżeli nadal chcecie zobaczyć w realu to zapraszam.
powodzenia

Grejsi
02-04-2015, 18:39
Witam!
Nie zaglądałem tu wieki.
Niestety budowa nie zakończona (z róznych powodów). Jeżeli nadal chcecie zobaczyć w realu to zapraszam.
powodzenia


Witam, jestem zainteresowana budową domu, jednak waham się pomiędzy projektami Ambasador i Ambasador 2. Czy budowa domu z tego wątku została już zakończona? Chciałabym zobaczyć dom na żywo, jeśli jest taka możliwość :)

Pozdrawiam miłośników tego projektu :) !