PDA

Zobacz pełną wersję : Jak łączyć nowe i stare krokwie ze sobą ??



Ardius
20-05-2007, 09:20
Mam niewielki, stary domek. Buduję przy nim przybudówkę. I mam pytanie : jak i czym łączyć nowe krokwie dachowe z przybudówki z tymi ze starego budynku ?? Jestem teraz na etapie łączenia tych dachów, i jak narazie stanełem z budową, bo po prostu nie wiem jak to zrobić. Niech ktoś pomoże. Z góry dziękuję :wink:

Acha, i jak jest to może ważne, to będę kład blachodachówkę.

marekx
04-06-2007, 08:43
Witam. Łączenie krokwi będzie zależało od tego w którym miejscu ono będzie. Czy nowy dach będzie tylko przedłużeniem starego, czy też krokwie będą nowe od szczytu starego dachu do końca przybudówki.

retrofood
04-06-2007, 11:47
Ja przedłużałem dach na budynku gospodarczym. Oczywiście, to nie jest szczyt piękności, ale chodziło mi o solidność.
Nowe krokiewki (krótkie, długość ok. 1,5 m, szerokość - 5 cm) przykręcałem dwoma wkrętami do drewna (fi 6, długość 13 cm) do boku starej krokwi. Czyli nowa ze starą stykały się na odcinku ok. 40 cm. Rozstaw wkrętów - ok. 30 cm.
Oczywiście pod łeb wkęta podkładka, no i uprzednie nawiercenie otworów odpowiednio cieńszym wiertłem w starej - fi 5 (to na część wkręta z "gwintem"), a w nowej swobodny otwór przelotowy.

Można oczywiście zastosować przelotowe skręcanie śrubami. I też moim zdaniem dwie wystarczą.

retrofood
04-06-2007, 11:51
A kiedyś odpowiednio przyciętą nową krokiew po prostu przybijało się od góry do starej gwoździem. tzw. krokwiowym. Miał on coś ok. 25 - 30 cm długości i trzymał, że hej!