PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Alex



alex
29-06-2003, 16:15
Jesli jestescie zaineresowani jak wyglada nasz domek w ktorym juz 2 tygodnie mieszkamy, to zapraszam na strone:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7238&grupa=0&kat=2&a=AlexCzarnecka

Domek zbudowlismy w rok (pomogl kredyt), system Ytong 36,projekt typowy ZACISZE (ale dokonalismy sporo zmian), pow. uzytkowa 150m2, na dachu Grecka Brassa, wentylacja mechaniczna (centrala Mistral), tynk zewn. silikatowy i mozaikowy (z bliska wyglada jak 3mm brazowe kamyczki-super, polecam, choc cena zwala z nog bo ponad 30zl/m2).Domek ogrzewamy piecykami akumulacyjnymi Inproela oraz kominkiem Spartherma. Woda (wielowarstwowy Kisan) ogrzewamy bojlerem Miroterm, o ktorym juz kiedys pisalam na forum.
Z ciekawszych rzeczy to moge dodac, ze zrobilismy sobie pomiar termowizyjny. Zgodnie z analizą, ściany z Ytonga nie wymagają docieplenia, pewne mostki cieplne powstały w okolicy nadproży okiennych oraz otworu drzwiowego. Stwierdzono największą ucieczkę ciepła przez podmurówkę. W związku z tym dociepliliśmy ją Termopianem. Podobnie 4 cm styropianu w formie opasek zastosowaliśmy wokół otworów okiennych oraz pod podbitką. Cena ekspertyzy była dosyć przystępna.

paj^
29-06-2003, 18:37
ladny domek, wydaje sie, ze wszystko bylo przemyslane, podobaja mi sie schody, u siebie zrobie tak samo, zrobie tylko stopnie debowe ...

jprzedworski
29-06-2003, 20:17
Gratuluję! Wreszcie jesteście w swoim ładnym domku. Tylko dlaczego tak daleko od nas? :cry: :(
Od dawna szukam kogoś, kto wybrał Zacisze, bo wszyscy w naszej rodzince (chyba nawet i pies) też ten projekt wybraliśmy. A tu nic! Chcieliśmy choć rzucić okiem. Wszyscy budują co innego. Opadło nas zwątpienie, zaczęliśmy jeszcze raz wertować sterty katalogów, ale wybór jest stale ten sam. Tylko Zacisze nam pasuje. Od dziś jesteśmy spokojniejsi.

MHAL
30-06-2003, 07:26
alex, śliczny domek. Ciekawa jestem jaki to kolor jest na ścianach zewnętrznych i jaki wokół okien. Miałam podobny pomysł na elewację zewnętrzną. Mam jedynie problem z wybraniem kolorów :D
Pozdrawiam
M

Teska
30-06-2003, 08:33
alex, mam pytanie drzwi w wykuszu , otwieraja sie nad sama podłoga czy masz jakis próg???

ja chce zrobic wylewke na dole drzwi tarasowych, ale tak zeby drzwi otwierałay sie dokładnie nad podłogą...na tarasie mam próg ( okolo 3 cm)

Domek sliczny:)

30-06-2003, 15:10
Bardzo mi się podoba. :D
Mam pytanie-wokół kominka są płytki?
Jak się klonowa podłoga sprawuje?
W łazience-ściany są pomalowane?Niestety nie mogę za bardzo dojrzeć.
:)

alex
01-07-2003, 16:24
Gratuluję! Wreszcie jesteście w swoim ładnym domku. Tylko dlaczego tak daleko od nas? :cry: :(
Od dawna szukam kogoś, kto wybrał Zacisze, bo wszyscy w naszej rodzince (chyba nawet i pies) też ten projekt wybraliśmy. A tu nic! Chcieliśmy choć rzucić okiem. Wszyscy budują co innego. Opadło nas zwątpienie, zaczęliśmy jeszcze raz wertować sterty katalogów, ale wybór jest stale ten sam. Tylko Zacisze nam pasuje. Od dziś jesteśmy spokojniejsi.
Znalazłam 20 km od nas jeszcze jeden dom Zacisze! Może więc warto wybrać się do Opola i zobaczyć 2 wydania (zupełnie inne domy!) tego projektu. Zapraszam! Jednak gdybym teraz miała wybierać projekt to byłoby to na pewno Zacisze II. Znalazłam go na internecie, jest tej samej pracowni z Białegostoku, ale dopracowany i udoskonalony. M. in. schody zniknęły z centrum domu, co jest dobre, bo nam teraz zabrały najlepszą powierzchnię poddasza. MY na parterze i poddaszu mamy po 2 sypialnie i po 1 salonie. Na dole kameralny salonik kominkowy, na górze salon to połowa poddasza - kino domowe (w przyszłości ...)

alex
01-07-2003, 16:26
alex, śliczny domek. Ciekawa jestem jaki to kolor jest na ścianach zewnętrznych i jaki wokół okien. Miałam podobny pomysł na elewację zewnętrzną. Mam jedynie problem z wybraniem kolorów :D
Pozdrawiam
M
Tynk silikatowy żółty to nr 102 z palety Kreisla. Tynk mozajkowy jest najciemniejszym i najgrubszym z palety Kreisla. Jedyne czego żałuję, to nieprzedzielenie wykuszy żółtym paskiem tynku.

alex
01-07-2003, 16:27
alex, mam pytanie drzwi w wykuszu , otwieraja sie nad sama podłoga czy masz jakis próg???

ja chce zrobic wylewke na dole drzwi tarasowych, ale tak zeby drzwi otwierałay sie dokładnie nad podłogą...na tarasie mam próg ( okolo 3 cm)

Domek sliczny:)
U nas też jest próg 3 cm ale drzwi balkonowe otwierają się do środka. Tarasu na razie brak. Wykusz w jadalni to w całości fix (nieotwieralny).

alex
01-07-2003, 16:31
Bardzo mi się podoba. :D
Mam pytanie-wokół kominka są płytki?
Jak się klonowa podłoga sprawuje?
W łazience-ściany są pomalowane?Niestety nie mogę za bardzo dojrzeć.
:)
Wokół kominka mamy kafelki z Cerkoloru, seria Sonata na zimowych ogrodach (z drzewkami). Bałam się trochę tego mojego pomysłu, ale strzał w 10. Wszystkim się bardzo podoba i wygląda naprawdę extra. Jest to chyba najtańsze wykończenie kominka. Polecam!
Jeśli chodzi o klonowy parkiet, to do zalet zaliczam:
- przepiękny wygląd
- brak stukotu przy chodzeniu
- ciepłe w zimie (w przeciwieństwie do paneli)
Wady:
- jasna podłoga, szybko się brudzi, ale też łatwo czyści
- niska twardość drewna, z bliska widać dużo rys, ale z daleka jest OK.
Jednak dla mnie ważniejsza była estetyka (mamy klasę NATUR) nad praktyką i drugi raz wybrałabym to samo.

Joskul
04-07-2003, 22:28
Domek jak prawdziwa dama- elegancki, harmonijny, bez wielu upiększeń, ale nie można przejść obok obojętnie. Podziwiam również wnętrza, które są równie lekkie i wyjątkowo dopasowane do wyglądu zewnętrznego domu. Czekam niecierpliwie na dalsze zdjęcia.

Klaudia
07-07-2003, 12:46
Alex

Piękny dom - gratulacje. Przepiękne połączenie podłogi, schodów i drzwi. Gratuluję gustu.
Naprawdę niepowtarzalne.

prosciu
08-07-2003, 10:19
mam prośbę czy możesz podać stronę do waszego projektu i do zacsisza II który zachwalasz

myrmota
08-07-2003, 10:56
www.apa-dom.com.pl

myrmota
08-07-2003, 10:58
Przepraszam
www.apa-domy.com.pl

S.P.
08-07-2003, 12:09
Alex macie przepiękny dom

jenna
08-07-2003, 12:19
a mozesz podac linka do pracowni projektowej?
Dzięki

jenna
08-07-2003, 12:22
o raju jaki boski kominek!!! a jaki macie wkład ?

jenna
18-07-2003, 14:34
halo, halo, poprosżeo nazwe wkłądu kominkowego.

Marbo
21-07-2003, 13:05
Śliczny.
"Biję się z myślami" czy przy jasnej podłodze (czy na parterze też klon?) stopnice mogą być ciemniejsze - a u ciebie już widać, że mogą i do tego ślicznie wyglądają.
Czy dobrze zrozumiałam - podstopnice z k-g ? czym malowane?

alex
21-07-2003, 17:12
o raju jaki boski kominek!!! a jaki macie wkład ?
Spartherm/ ale zapomniałem dokładnie nazwy modelu (najpr. Vario).

Przepraszam za długi czas odpowiadania na posty ale w związku z faktem przeprowadzki nie mamy jeszcze telefonu (z internetu czasem korzystamy grzecznościowo u teściowej)

Bogdan

PS. W większości pisze moja żona (ma na imię Aleksandra)

alex
21-07-2003, 17:16
Śliczny.
"Biję się z myślami" czy przy jasnej podłodze (czy na parterze też klon?) stopnice mogą być ciemniejsze - a u ciebie już widać, że mogą i do tego ślicznie wyglądają.
Czy dobrze zrozumiałam - podstopnice z k-g ? czym malowane?

Podstopnice z KG, konstrukcja drewniana. Malowane taką specjalną farbą przeciwdzieciową, że się zmyje gdy dziecię rąsią niezbyt czystą się łapnie za stopień.. Nazwy nie pamiętam, jakaś niemiecka (niestety), facet w sklepie polecił, że się sprawdza i jest wytrzymała, co faktycznie potwierdzam.

Pozdrawiam,

Bogdan

pawcik7
25-07-2003, 14:48
No mnie się nie za bardzo podoba - ale przecież nie musi :))
Mimo tego każdy wybudowany do jest warty pochwały dla inwestora.

pzdr.

Wiola
02-09-2003, 09:18
Dom jest śliczny. Osobiście przejrzałam wszystkie dostępne w Internecie projekty i Zacisze najbardziej mi się spodobało. Chociaż może Zacisze II jest ciekawsze, ale zupełnie inne. Planujemy zakupić ten projekt, Zacisze lub ZaciszeII - to jeszcze do decyzji. Czy możecie podać orientacyjne koszty ile kosztował Was dom i jakie problemy napotkaliście przy budowie. Byłabym bardzo wdzieczna. Czekam na wiadomość.

Wojtek55
04-09-2003, 06:57
Mój dom jest taki sam pozmieniałem tylko środek, a elewacje zrobie z płytek klinkierowych. "Zacisze" jest wspaniałym domem cała nasza rodzina jest z niego bardzo zadowolona (środek domu jest przestrzenny i bardzo funkcjonalny-jest to cudowny dom rodzinny). :P

Sowka
17-09-2003, 14:42
Gratuluje! Bardzo ladny dom, przemyslane w szczegolach takze wnetrza (na co czasem brakuje pieniedzy/zapalu/ koncepcji/czasu). :D

Wojtek55
04-12-2003, 12:16
Jeżeli macie jakieś nowe zdjęcia domu to proszę pokażcie je. Mam jeszcze jedno pytanko co będziecie dawać w wykuszach rolety czy firanki a może jedno i drugie. Proszę o odpowiedź. [email protected]

bachac
11-12-2003, 09:35
Piękny dom. Jak się sprawuje kominek spartherma? Czy bardzo się brudzi szyba?

Maco
28-12-2003, 11:39
Bardzo zgrabny !

Czy możesz napisać parę słów jak się sprawuje Miroterm ?
I czy wystarcza Wam pojemność i ilość ciepłej wody ?
I czym go napełniliście ?

Dzięki :)

Kasia196
13-01-2004, 18:56
Podajcie gdzie mozna kupić takie fajne drzwi wewnetrzne - chodzi mi o te z kwadratowymi okienkami od góry do dołu.

Nesztka
26-01-2004, 13:55
Witaj Alex!

Jakże miło byłoby zamieszkać w takim domku! 8) Mnie najbardziej odpowiada wersja projektu ZACISZE z garażem. Jednak dwie rzeczy nie dają mi spokoju: chcę kupić działkę o pow. 700 - 800 m2, czy znajdę odpowiednio szeroką? Większość ma kształt prostokąta i jest raczej wąska i długa, jakie wymiary ma Twoja działka (głównie interesuje mnie szerokość). Druga sprawa: czy przy takiej ilości drzwi balkonowych dom nie traci za dużo ciepła?

Miłego mieszkania! Nesztka

Pietrek
27-01-2004, 10:00
Tak właśnie myślę o urządzeniu wnętrz, a w szczególności o kolorystyce (skomponowanie elementów i dobranie kolorów. Brawo!!!
Życzę przyjemnego mieszkania. Pietrek.

Honorata
27-01-2004, 18:30
Gratuluje artykulu w muratorze, napisz jakiej firmy macie piece akumulacyjne, czy zajmuja duzo miejsca i czy przyzwoicie wygladaja? Ile kosztowlay?
Mam takie konkretene pytania-odp. moze na priv?

Gosia Łódź
07-02-2004, 19:05
Gratulacje. Dopieszczony domek i przemyślany, jak widac cieszy się dużym zainteresowaniem :)

Ja też mam jedno pytanko?:)
Mam taką kuchnię otwartą i planuję kuchnię -półwysep, jednakze myślałam o jakimś blacie powyżej, aby gotując...soczki i tłuszcz z patelni nie lądował na podłodze...Jak w praktyce Kuchnia i zlew?

Pozdrowienia

rammzes1
21-02-2004, 13:16
Piękny domek!!!
Pytanko: Gdzie umiejscowiliście pomieszczenie gospodarcze??

alex
22-02-2004, 14:26
Bardzo dziekuje za wszystkie posty, ciagle nie mamy Internetu (czarna rozpacz!!!!!) i od miesiecy tu nie zagladalam.
Bardzo jestesmy rozczarowani artykulem o naszym domu w styczniowym Muratorze. Po prostu bylismy w szoku ze znalezlismy sie w dziale NA RATUNEK DOMOWI! A mialo byc Z DOSWIADCZEN CZYTELNIKOW i duzo wiecej dowiedzielibyscie sie. Ale pan redaktor uparl sie na te smieszna termowizje i szkoda.
Mam malo czasu wiec szybko odpisze na wasze pytania.
Mieszkamy juz ponad pol roku i jestesmy coraz bardziej zadowoleni z wyborow jakie zrobilismy.W domu jest bardzo cieplo, piece akum. firmy Inproel sprawuja sie super (koszt mies. ogrzania 150m2 wychodzi ok 300-400zl) ale od 2 mies. grzejemy tylko kominkiem bo okazalo sie ze Spartherm ogrzeje bez wysilku, bez rozprowadzenia rurami, bez wentylatorkow, caly dom!!! Mamy mokrego buka na przemian z suchym drewnem pobudowlanym i nawet przy -10 bylo w domu 23st. Niestety szyba non stop czarna i to mankament, ale to przez niewlasciwe drewno, na nastepne 2 zimy zamowilismy juz 10kubikow buka i bedziemy go suszyc. I nie palimy szczapami (kto mialby czas mi to porabac???) , tylko pniakami, ktore ledwo mozna udzwignac! Taki mokry bukowy pniak wedzi sie a potem pali nawet 2 doby!!!!!Jest jednak maly drugi mankament, czasem dym z komina dostaje sie do wlotu wentylacji i czuc go troche w domu. Nie wiem czy inni tez maja ten problem. Sam rekuperator sprawuje sie bez zarzutow i powoduje w zimie wyrownanie temp. miedzy parterem a poddaszem, niestety w lecie bez GWC nie daje rady i na poddaszu mielismy po pld stronie saune (czarna dachowka tez robi swoje!) Myslimy w przyslosci o zakupie klimatyzatora na poddasze. Na razie mamy tam kino domowe z projektorem, komputerem i przestrzen dla dzieci do zabawy.
Co do bojlera MIROTERM nam 200l zupelnie wystarcza, laduje sie tylko na G12 czyli w nocy i nigdy nie zdarzylo sie by zabraklo cieplej wody, choc prowadzimy bardzo otwarty dom i miewamy po kilkanascie osob na noc!!!Maco, co to za pytanie czym go wypelnilismy?Ja nie mam pojecia co to za ciecz ogrzewa wezownice z woda, nic oprocz wody tam nie podlaczalismy.
W lazience mamy mate grzejna, i tez podlaczona jest na G12, jednak nie jest to wystarczajace gdy na zewn. jest ponizej 0. I jest droga w eksploatacji choc nic innego i tak mi nie odpowiada. Na ulge remontowa (bo budowlana zakonczona) kupilismy druga mate do lazienki u gory.

Bylo pyt. o drzwi.Cala stolarka wewn robiona byla na zamowienie u lokalnego stolarza, ja robilam projekt. I jest to okleina brzozowa a ciemny kolor to bejcowany buk. Jakosc i wykonanie bez zarzutow. Cenowo tez ok, bo za drzwi z oscieznicami, transportem i robocizna dalismy 850zl niestty bez rachunku. Kazdy chyba najbardziej zwraca u nas uwage na te drzwi.
Do koloru schodow i opasek drzwiowych udalo mi sie kupic swietny zestaw stolow i krzesel, musze kiedys dodac nowszych kilka zdjec na onecie.

Co do pomieszczenie gosp. to cala graciarnia jest na zewn w garazu blaszaku, ktory jak najszybciej osobiscie pomaluje na brazowo. Podreczne narzedzia w zabudowie pod schodami, pralnia i suszaria przylega do lazienki. Tak jest w naszym przypadku super. Na auto zamierzamy zbudowac wiate za domem, pod ktora bedzie suszylo sie tez drewno.

Co do dzialki to mamy ok 860m 23x40 czy cos kolo tego. Jest to wystarczajaca ale minimalna szerokosc by postawic dom w poprzek. Dom bez garazu oczywicie z garazem nie zmiescilibysmy sie.

W kuchni plyta i zlew sprawuja sie rewelacyjnie. Dodatkowy blato-stol mamy obnizony choc dlugo zastanawialam sie czy nie zrobic barku. Jednak chyba tak jest lepiej, plyta, fajna bateria i zlew narozny Franke dobrze sie prezenuja z salonu, za barkiem nie bylyby widoczne. Pod zlewem mamy mlynek, tez super sprawa, w Castoramie sa juz za 600zl!Choc ten model jak i inne dosc glosno pracuje.

To tyle jak macie pytania to piszcie, od poniezialku bede tu czesciej.
Pozdrawiam
Ola

Joskul
22-02-2004, 17:12
Alex, mam pytanie dotyczące baterii wannowej. Ona jest naścienna, czy sztorcowa? My też będziemy mieć obudowaną z obu stron wannę (po ok.10cm) i hydraulik twierdzi, że nie da się znależć baterii naściennej z tak długą wylewką. Napisz przemyślenia, proszę.

alex
03-03-2004, 09:01
Joskul, przy wannie mamy baterie sztorcowa, wygladala dosc ladnie, dopoki nie urwal sie prysznic i za zadne skarby nie mozemy go dostac w Obi (czekamy pol roku na zrealizowanie zamowienia u producenta!!!) Wanne jednak chcemy przebudowac i nasadzic ja na kafelki gdyz teraz jak jest na rowno to odpada fuga.

Joskul
03-03-2004, 22:35
Dzięki. Przykre masz doświadczenia, trochę mnie przestraszyły. Mam nadzieję, że szybko pozbędziecie się kłopotu.

Nesztka
04-03-2004, 08:15
Alex, jeśli dobrze pamiętam, to wg projektu salon + jadalnia mają ok. 28 m2. Czy salon nie jest za wąski, nieustawny, zbyt mały? Na podstawie samego projektu trudno to stwierdzić.
Miłego dnia!

czupurek
04-03-2004, 13:16
alex
nic dodać nic ująć, domek piękny i wypieszczony, tylko pozazdrościć :P

duduś
04-03-2004, 21:47
alex - widzę że na opolszczyżnie budują się piękne domy - ale nie zapomnij o krajanach i zajrzyj do naszego klubu ( opolskiego ) - Szadam cały czas tam siedzi, mamy dużo pytań a tak na całym forum to (!!!!) - no wiesz -nie każdy lubi opolszczyznę. hej

alex
10-03-2004, 09:40
Nesztka
nasz salon co chyba cie zdziwi wcale nie jest waski, ale prawie szesciokatny, tzn mozna go wpisac w okrag! A to dlatego ze kolo kominka zrobilismy wneke w scianie z polkami. Dodam kilka zdjec to zobaczycz.
Salon nie jest najwiekszy, ale zupelnie wystarczajacy, przez polaczenie z holem, jadalnia i kuchnia robi przestzrenne wrazenie. Ale bylismy w inny ZACISZU, tam salon to faktycznie jakas smieszna klitka, totalnie nieustawna. Nie wiem dlaczego.

Nesztka
10-03-2004, 11:56
Alex, z niecierpliwością czekam na zdjęcia! Widziałam już wcześniej m. in. te z kominkiem i wykuszami; kominek zauroczył mnie swoją prostotą i praktycznością! :P
Tak właśnie mi się wydawało, że salon w połączeniu z jadalnią i kuchnią zyskuje na przestrzeni, ale lepiej się upewnić :wink:
Pozdrowienia

akwarysta
23-03-2004, 21:07
Super domek, a w nim super stolarka ( w szczególności schody). Gratulacje!

alex
24-03-2004, 09:22
Dzieki Akwarysta, choc schody, choc ladnie wygladaja, to strasznie sie kurza i sa dosc akustyczne, bo zrobine w calosci z drewna i obite plytami. Dzieciaki uwielbiaja zjezdzac po nich pupami.... :lol:

24-03-2004, 10:17
Witaj Alex, :)
domek jest piękny!!! Środek domku jeszcze piękniejszy. Ja również chcę wprowadzić motyw kwadratów w drzwiach, oświetleniu i ścianach. Mam nadzieje , że w naszym domu będzie wyglądał równie dobrze jak u Ciebie. Kominek rewelacja, bardzo podobają mi się szpalery drwa po bokach.
Miłego mieszkania. Pozdrawiam :D

Gosia Łódź
24-03-2004, 11:15
Również czekam na kolejne zdjęcia :))

Ciechanka
26-03-2004, 07:53
Alex - domek jest bardzo ładny. Zainspirował mnie murek przy schodach na piętrze zrobiony w stylu drzwi- bardzo fajnie.
Pytanie bardzo techniczne- ile płaciłaś za ułożenie mozaiki - czy inaczej niż za resztę glazury ????

anekri
26-03-2004, 08:36
Dzieki Akwarysta, choc schody, choc ladnie wygladaja, to strasznie sie kurza i sa dosc akustyczne, bo zrobine w calosci z drewna i obite plytami. Dzieciaki uwielbiaja zjezdzac po nich pupami.... :lol:

Alex Super jest ten domek. Mam pytanko do schodów- macie tam oświetlenie w stopniach?? (bo tak ze zdjęcia coś uchwyciłam) Jak się sprawuje takie oświetlenie i czy jest trudne do wykonania?? :-?

Pozdrawiam :D

alex
04-04-2004, 16:49
Juz niedlugo bedziemy mieli radiowe lacze to bede tu czesciej! Juz nie moge sie doczekac...
Oswietlenie schodow bylo bardzo proste do wykonania poniewaz sa zrobione z drewna. Mamy 5 lampek meblowych w ksztalcie okienek ze szprosami ktore w OBI kosztuje 60zl/szt a w pierwszej lepszej hurtowni elektr. 28zl. Pod ten sam transformator mamy podpiete halogenowki oswietlajace 3 wneki i okienka u gory w sumie 120wat. Wylaczniki na dole i u gory. Sprawa bardzo efektowna i praktyczna. Polecam.

alex
07-04-2004, 09:51
Dodalismy kilka nowych zdjec do albumu na onet.pl i no i musze zrobic kilka nowyh zdjec na zewn. bo sporo sie zmienilo!
Opaska ze zwiru rzecznego wokol domu pieknie wyglada!
Sciezki tez mamy zwirowe, na dole granulacja 40 u gory drobny zwirek 5-10. Rzadkie ale tanie i praktyczne rozwiazanie. Koszt to w zasadzie obrzeza.Pozdrawiam

ozzie
08-04-2004, 08:11
Alex,

bardzo ladny dom i gustownie urzadzony! Gratulacje :) Czy myslalas jakie rosliny zasadzc obok domu?
Pozdrawiam,
Ozzie

alex
14-04-2004, 09:37
Ozzie, jestem wlasnie na etapie roslin. Lada dzien robimy trawnik chyba z a jakas tania wersja nawadniania automatycznego (tzn jakis czasomiesz do pompy, bo bedziemy mieli studnie).
Wokol dzialki posadzilam juz w tamtym roku zywoplot z ognika szkarlatnego, teraz musze troche go dosadzic bo padlo sporo sadzonek przez zime. Jest zimozielony, kolczasty i bardzo efektowny jak owocuje. Ale jest z nim troche zabawy zeby doprowadzic go do zwartego i formowanego ksztaltu.
Osobiscie jestem fanka roslin zimozielonych i lisciastych i drzewek zasadzanych w pniu. I chyba jedyna na swiecie przeciwniczka iglakow wokol domu! Nie bedzie ani jednego! Ochydztwo.
Na pewno w przyszlosci zorganizuje skalniak.

Anna Wiśniewska
14-04-2004, 11:38
Alex!!!
Wcale nie jedyna!
Narzeszcie ktoś myśli poodbnie jak ja! :lol: :lol: :lol:

U mnie będą jedynie tzry choinki, specjalnie wyselekcjonowane, na wyraźne życzenie męża. Trudno, chłopina się uparł, podoba mu się, to będzie miał. A cała reszta ogrodu (1200 m :lol: ) to będą roślinki. Czyli kwiatki, krzaczki liściaste, drzewka liściaste...
bo ogród to ma być ogród, a nie pole golfowe z wycinkami lasu. To wersja dla bardzo, bardzo leniwych :lol:

magdowka
05-05-2004, 13:30
Bardzo piekny dom, swietne wnetrze, bardzo mi sie podoba lazienka, choc troche za ciemne jest to zdjecie. pozdrawiam

_bogus_
02-06-2004, 11:32
Witaj Alex.

W przyszłą sobotę będę na na podobnym etapie jak Ty gdy zakładałaś ten temat - będę mieszkał od 2 tyg. w swoim własnym Zaciszu! Twoje jest b. ładne. Mojemu jeszcze wiele brakuje do wykończenia. W szczególności brak tynków zewnętrznych i drzwi wewnętrznych. Na te ostatnie czekam już 6 tyg. Ale to pryszcz.

Przyznam się że mnie też lekko zniesmaczył artykuł na temat Twojego domu w Muratorze. Tzn. może nie sam artykuł, który przeczytałem z przyjemnością, tylko komentarz do niego. Wyglądał jak sponsorowany przez Ytonga - pod hasłem – „budujcie dokładnie jak Ytong zaleci - a wtedy będzie super. Oni nie budowali i teraz mają za swoje."

Powinno być w/g mnie coś w stylu – „Ytong zawalił, nie dostarczył nadproży i innych elementów systemowych na czas, inwestor sobie poradził i w efekcie zamienił problem (brak materiału, potencjalna obsuwa w terminach budowy) na pozytyw (super wygląd domu)”.


Przy okazji - interesuje mnie rekuperator w Twoim domu. Konkretnie jak zostały poprowadzone przewody i gdzie umieszczony rekuperator. Ja już przewody mam rozprowadzone ale ciekawi mnie jak to wygląda u Ciebie.

Pozdrawiam

Ps. Jeśli będziesz w okolicach Warszawy - daj znać - to może się spotkamy i pokażę swój dom...
Pss. A odnośnie iglaków widzę że masz podobne zdanie jak moja żona. Nie wiem jednak czy nie zmieni go po pierwszej jesieni z tonami liści do zgrabienia. Chyba że uważa że to ja będę grabił :wink:

jprzedworski
03-06-2004, 09:54
A ładnie to tak? Zacisze zbudował, a słowem nie wspomniał, co buduje! :wink: I to jeszcze niedaleko Osówki, gdzie już dwa razy byłem!! A ja tu szukam, kto jeszcze. Już nawet dostałem namiary na Toruń, ale jeszcze tam nie dotarłem.
Ja też stawiam Zacisze (z garażem), ale tradycyjnie. Legalett był w planie, ale nastąpiła zmiana decyzji. Jestem na etapie stropu.

jurasz
04-06-2004, 08:39
Do Alex:
Bardzo mi się podoba wykończenie Twojego domku, gratuluję !
Zauważyłem że Twoje schody są polakierowane na dość ciemny kolor. Też nam się taki podobał, ale wykonawca schodów odradza, gdyż podobno na ciemnych schodach bardzo widoczny jest kurz i zabrudzenia. Czy rzeczywiście masz takie problemy?

Pozdrawiam

jurasz
04-06-2004, 08:45
Ups - nie przeczytałem całego wątku zanim zadałem to pytanie...
Hm, szkoda, bardzo ładne są takie schody jak Twoje, ale chyba postawimy na komfort rzadszego sprzątania...

_bogus_
07-06-2004, 10:18
A ładnie to tak? Zacisze zbudował, a słowem nie wspomniał, co buduje! :wink:

A nieprawda. W moim dzienniku słowo "Zacisze" pada co najmniej raz :wink:


I to jeszcze niedaleko Osówki, gdzie już dwa razy byłem!!

Rzeczywiście niedaleko Osówki. Będzie 5-6 km.


Ja też stawiam Zacisze (z garażem), ale tradycyjnie. Legalett był w planie, ale nastąpiła zmiana decyzji. Jestem na etapie stropu.
Jak już się pewnie zorietowałeś - my bez garażu. W planach wiata.

jprzedworski
07-06-2004, 10:20
Fakt, jak już dokładnie przejrzałem Dziennik budowy, znalazłem, że to Zacisze.

alex
01-07-2004, 12:50
Rety, mnozy sie tych Zaciszy jak grzybów...A gdy kupowalismy projekt w 2000r byl tylko jeden w Bialymstoku. A teraz pelno tego po calej Polsce, nawet 20km od nas stoi nastepny!
Jednak drugim razem na pewno zbudowalabym Zacisze II Wydaje sie byc jeszcze fajniejszy.
Dodalam kilka nowych zdjec na onecie jak ktos jest zainteresowany to zapraszam
http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=7238&r=0

_bogus_
01-07-2004, 14:14
Alex - Strasznie mnie zaskoczyłaś stwierdzeniem że tyle tych Zacisz. Jestem zdecydowanie za tym żeby powstawało jak najwięcej.

Co do Zacisza II - mi bardziej pasuje jednak Zacisze I. Ale mam inną sytuację rodzinną.

A w ogóle to śmiesznie jest z tymi domami. Przejrzeliśmy ok. 800 projektów gotowych. Wybraliśmy z tego 3 (słownie: trzy) do dalszej analizy. Pierwszy z listy - po telefonie do pracowni dowiedzieliśmy się że mają go w ofercie od 2 lat i nikt go jeszcze nie kupił. Pełne zaskoczenie - bo domek super. Ponieważ równorzędną ocenę dostało u nas i Zacisze a trzeci kandydat wydawał się bardziej skomplikowany w realizacji - kupiliśmy Zacisze. Na razie – zdecydowanie nie żałujemy. Ci wszyscy goście którzy są zszokowani kontrastem pomiędzy zewnętrzem ("taki malutki") a wnętrzem ("takie przestronne") :D.

alex
01-07-2004, 14:26
Swieta racja z tym kontrastem! U nas tez wszyscy sa w szoku. Jednak nie zawsze tak jest. U sasiadow jest na odwrot, maja ponad 230m2 a jakos tak dziwnie ciasno i malo przestrzennie w srodku.

jprzedworski
01-07-2004, 14:30
Architekt, który mi robił adaptację twierdził (w zeszłym roku), że jakiś klient buduje w Warszawie, na bazie Zacisza (oczywiście po duuuużych przeróbkach) mały lokal gastronomiczny. Może już gotów? Muszę sprawdzić.

@gatek
02-07-2004, 08:17
Alex,
Twój domek jest tak "dopieszczony", że aż bierze mnie zazdrość.
Podziwiam przede wszystkim, to że nie popadliście w częstą w przypadku urządzania nowych domów tymczasowość. Każdy szczegół jest przemyślany i zrealizowany z odwagą. Obawiam się, że mnie tego zabraknie (tak na prawdę dopiero szukam działki). I to wszystko z dwójką małych dzieci! Na prawdę podziwiam!

GRATULACJE

Gregor 456
02-07-2004, 09:16
Alex tych ostatnich zdjec nie mozna otworzyc a co do pierwszych to jakie nasz halogeny 230 czy 12 volt skad schody i ile kosztowaly
piekne wnetrza i caly domek, moje wielkie GRATULACJE
pozdrowionka :P

czupurek
02-07-2004, 11:05
nie mogę wejść i pooglądać :cry:

alex
03-07-2004, 08:28
Gregor, nie wiem dlaczego nie mozesz odczytac zdjec, o mnie wszystko jest OK. Jesli chodzi o schody, to oswietlenie jest na 12V w sumie jest 120Wat. Konstrukcja jest nie betonowa, tylko drewniana,obita plytami K-G a stopnice zrobione przez lokalnego stolarza, zrobionne sa z grubej okleiny bukowej bejcowanej na ciemny kolor(calosc kosztowala cos okolo 3tys). Po roku nic sie z nimi nie dzieje, ale fakt faktem czesciej trzeba sprzatac bo widac kurz na ciemnym kolorze.

magi
03-07-2004, 08:42
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7238&grupa=0&kat=2&a=AlexCzarnecka

aik
28-10-2004, 22:19
Melduje sie nowy , przyszly wlasciciel Zacisza :lol: . Nasz domek bedzie powstawal kolo Lublina, bedzie to wariant 2 + garaz. Jeszcze jedno Zacisze zlokalizowalismy kolo Naleczowa. Fani Zacisza laczcie sie :wink:

andzia28
28-10-2004, 22:45
Super domek, przefantastyczny :roll: stół i krzesła!!!!!! Co to takiego?? Gdzie można kupić???

alex
28-10-2004, 23:05
Andzia, to jedne z tanszych mebli, polskie, Rzeszowskie Fabryki Mebli, pytaj o ich oferte.Pozdrawiam i ciesze sie ze coraz wiecej tych Zaciszy!

jprzedworski
29-10-2004, 08:00
Melduje sie nowy , przyszly wlasciciel Zacisza :lol: . Nasz domek bedzie powstawal kolo Lublina, bedzie to wariant 2 + garaz. Jeszcze jedno Zacisze zlokalizowalismy kolo Naleczowa. Fani Zacisza laczcie sie :wink:
My już prawie kończymy wersję z garażem. Pod Warszawą.

aik
29-10-2004, 09:18
A gdzie pod WW, chetnie bysmy obejrzeli, do Alex mamy zdecydowanie zadaleko. Alex dostalas moja wiadomosc na priwa.

jprzedworski
29-10-2004, 10:46
Babice Stare, a dokładnie Kwirynów. Zapraszam.
To jest wersja pierwsza (4 pokoje na dole).

alex
29-10-2004, 11:44
Aik, dostalam wiadomosc, ale u mnie kiepsko z czasem, nawet gorzej niz podczas budowy! Nasza scianka kolankowa ma 70cm, dodalismy tylko jedna warswe bloczka Ytong, i 20cm podnieslismy wiedzbe. Z tym podnoszeniem sciany kolankowej wg mnie to b. dobry pomysl, ale trzeba miec dobrego ciesle i kierownika ktory zrobi nowe wyliczenia do wiedzby. Jesli krokwie zostana przedluzone, to wogole nie musi byc zatracona bryla budynku (co bardzo czesto jednak razi mnie wokol).U nas byl gorszy problem, bo musielismy ze wzgledu na Ytonga podniesc troche fundamenty i potem zastanawialismy sie jak zatuszowac te dysproporcje. Udalo sie to tylko troche tymi brazowymi opaskami.

Naprawde jesli chodzi o te 3 pokoje na dole po 10m2 to jakas pomylka!Przeciez po to wynieslismy sie z blokow zeby miec czym oddychac. Przeciez na poddaszu sa kolejne pokoje, wiec po co ta ilosc?No chyba ze ktos ma ponad 4 dzieci.Pozdrawiam

jprzedworski
29-10-2004, 11:57
Naprawde jesli chodzi o te 3 pokoje na dole po 10m2 to jakas pomylka!Przeciez po to wynieslismy sie z blokow zeby miec czym oddychac. Przeciez na poddaszu sa kolejne pokoje, wiec po co ta ilosc?No chyba ze ktos ma ponad 4 dzieci.Pozdrawiam
My akurat te pokoje na dole wykorzystamy po to, aby nie musieć biegać po schodach. Dwie sypialnie + pokój do pracy - powiedzmy "gabinet". Za to góra jest otwartą (prawie) przestrzenią. Tam jest królestwo naszego syna. On ma siłę, niech lata! Wydzielona tam jest tylko łazienka, jeden mały pokoik i dodatkowo mały pokoik nad garażem - projekt przewidywał tam przestrzeń nieużytkową, myśmy to wykorzystali.
Ale zgadzam się, że wersja Zacisze II może być ciekawsza dla wielu osób

aik
29-10-2004, 23:00
jprzedworski ojejku a gdzie to jest. Dziekujemy za zaproszenie :) Alex dzieki za informacje, my tez chyba podniesiemy o jeden pustak. O wiezbe sie niemartwimy, jestesmy dopiero na etapie adaptacji wiec wszystkie zmiany wykona nam architekt. Wybralismy wariant 2 bo chcielismy miec dozy salon i niepodobaly nam sie schody usytuowane w czesci centralnej domu. Zrezygnowalismy tez z piwnicy, komin przenieslismy do pokoju przylegajacego do schodow, robiac z niego pomieszczenie gospodarczo- pralnicze, z przejsciem do garazu. Narazie mamy tylko jedno dziecko wiec jeden pokoj na dole +cztery na goze zdecydowanie nam wystarcza. :wink:

jprzedworski
30-10-2004, 21:09
jprzedworski ojejku a gdzie to jest.
http://www.pilot.pl/index.php3?z_city_id=12107&lang=pl
http://www.szalega.com/Forum/mapa.html
http://www.manieq.neostrada.pl/mapka_forum.html
Ok. 4 km od granic Warszawy.

aik
31-10-2004, 17:20
Dzieki, moze 7 uda nam sie do was zajrzec, przy okazji naszej podrozy na zachodpolski :wink:

jprzedworski
05-11-2004, 07:56
Dzieki, moze 7 uda nam sie do was zajrzec, przy okazji naszej podrozy na zachodpolski :wink:
Jak z tym 7? Wysyłam na priva nr telefonu.

aik
05-11-2004, 16:12
nic niedostalam, sprobuj ponownie. Na 80% wpadniemy jak nie siodmego to w nastepny wekend. Poz i dziekuje jeszcze raz za zaproszenie.

jprzedworski
08-11-2004, 08:03
Wysłałem jeszcze raz (prywatną wiadomość w ramach Forum). Musi dojść!

zone
08-11-2004, 10:47
bardzo ładny dom :wink:
czy poręcze schodów to RINTAL?

alex
09-11-2004, 14:32
Zone, porecze i podstopnice zrobione zostaly przez naszego stolarza od drzwi i jest to okleina bukowa, bejcowana na ciemny kolor. Po ponad roku uzytkowania schodow wszystko bez zarzutow. Koszt za calosc obudowy schodow razem z bramka, parapetami i okienkami u gory to 2600zl
Pozdrawiam

D`arek
10-11-2004, 22:14
Bardzo ładne, białe okna, jak się oglada świat zza okien ze szprosami ? Też chcę mieć ale nie mam doświadczenia w tej kwestii.
Czy nie męcza po pewnym czasie ?
Pozdrawiam Ela

D`arek
10-11-2004, 22:15
Bardzo ładne, białe okna, jak się oglada świat zza okien ze szprosami ? Też chcę mieć ale nie mam doświadczenia w tej kwestii.
Czy nie męcza po pewnym czasie ?
Pozdrawiam Ela

alex
11-11-2004, 06:25
Szprosy w oknach sa oczywiscie wewn, bo chyba zostalibysmy bankrutami zamawiajac tradycyjne. Do naszego projektu takie okna najbardziej pasuja, choc na forum jest drugie Zacisze bez szprosow i przyznam ze czegos tam brakuje....Tak architekt zaprojektowal i tak wiekszosci sie podoba. Nie przyszlo mi do glowy ze takie rzeczy moga sie znudzic......

NatkaB
18-12-2004, 19:09
Jesli jestescie zaineresowani jak wyglada nasz domek w ktorym juz 2 tygodnie mieszkamy, to zapraszam na strone:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7238&grupa=0&kat=2&a=AlexCzarnecka

Domek zbudowlismy w rok (pomogl kredyt), system Ytong 36,projekt typowy ZACISZE (ale dokonalismy sporo zmian), pow. uzytkowa 150m2, na dachu Grecka Brassa, wentylacja mechaniczna (centrala Mistral), tynk zewn. silikatowy i mozaikowy (z bliska wyglada jak 3mm brazowe kamyczki-super, polecam, choc cena zwala z nog bo ponad 30zl/m2).Domek ogrzewamy piecykami akumulacyjnymi Inproela oraz kominkiem Spartherma. Woda (wielowarstwowy Kisan) ogrzewamy bojlerem Miroterm, o ktorym juz kiedys pisalam na forum.
Z ciekawszych rzeczy to moge dodac, ze zrobilismy sobie pomiar termowizyjny. Zgodnie z analizą, ściany z Ytonga nie wymagają docieplenia, pewne mostki cieplne powstały w okolicy nadproży okiennych oraz otworu drzwiowego. Stwierdzono największą ucieczkę ciepła przez podmurówkę. W związku z tym dociepliliśmy ją Termopianem. Podobnie 4 cm styropianu w formie opasek zastosowaliśmy wokół otworów okiennych oraz pod podbitką. Cena ekspertyzy była dosyć przystępna.

PIĘKNY dom !!!!

teresa16
12-03-2005, 19:56
Alex mam prosbe [piszesz ze podstopnie zrobione sa z plyty K-G czy chodzi o zwykla plyte kartonowo gipsowa?jakiej grubosci?

aha26
12-03-2005, 21:12
Piekny domek!Zycze przyjemnego mieszkania w nim! :D

andrzejka
13-03-2005, 11:03
Caly domek jes piękny ale najbardziej podoba mi się wasz kominekhttp://foto.onet.pl/upload/32/35/_241606_n.jpg
Ma w sobie tyle uroku dzięki swojej prostocie no i ten pomysl z miejscem na drzewo po bokach po prostu suuuuper :P

alex
13-03-2005, 20:02
Alex mam prosbe [piszesz ze podstopnie zrobione sa z plyty K-G czy chodzi o zwykla plyte kartonowo gipsowa?jakiej grubosci?

Chodzi o zwykłą płytę kartonowo gipsową. Nie polecam pod pierwszy stopień bo się łatwo brudzi, ale wyżej sprawdza się OK i łatwo w niej zainstalować oświetlenie.

Dziękuję za opinie o domku. Mieszka się super.

Ola

AniaS79
18-08-2005, 16:45
Piękny domek. Czyżby Pani Domu czuwała nad urządzaniem wnętrza?:) Dbałość o szczegóły można zauważyć natychmiast. Baaaardzo mnie się podoba to, że wszystko jest utrzymane w podobnym stylu: "poręcz", drzwi, lampki na schodach, kształt zestawu wypoczynkowego.... to jest TO!:)

19-08-2005, 08:56
Alex macie pięknie urządzony dom- śliczny.
Alex napisz proszę jak użytkuje ci się komplet wypoczynkowy? Ja choruję na taki jasny krem ale mam małego 3,5-letniego diabełka w domu a i my nie za bardzo uważamy. Nie wiem czy taki jasny kolor nie bedzie "zarżnięciem"- ciagłe mycie i pilnowanie :-?

Żelka
19-08-2005, 11:26
Ładny dom. Projekt ładny, nazwa bardzo pasuje do tego domu, a Wam udało się urządzić go tak aby odzwierciedlał ten spokój i porządek. Niech Wam się tam dobrze mieszka. Powodzenia.

alex
23-08-2005, 20:19
Gorgu, co do naszych jasnych sofek, mamy je juz ponad 2 lata, sa z naturalnej skory (2tys za sztuke na zamowienie u lokalnego tapicera) i przy malych dzieciach jest to strzal w 10. Chyba nic innego nie przetrwaloby moich malych psotnikow. Ostatnio nawet porzadnie je wyczyscilam (woda plus zwykla pasta BHP!!!) i wygladaja jakby wczoraj przyjechaly ze sklepu. Naprawde!
Musze w koncu zaktualizowac zdjecia na onecie, bo jednak troche zmian nastapilo, zapraszam wiec niebawem, to zobaczcie nasz ogrodek.
Pozdrawiam

25-08-2005, 06:26
Alex- to super. Co skóra to skóra :lol: Jasne wypoczynki skórzane są cudne- myślę, że skuszę się na taki.
Z niecierpliwością czekam na nowe zdjecia :D

NatkaB
25-08-2005, 07:22
przy malych dzieciach jest to strzal w 10. Chyba nic innego nie przetrwaloby moich malych psotnikow.
i ja tak sądzę!

alex
29-08-2005, 21:42
Natko, twoja magnolia plus widok za nia zupelnie przypomina mi moje niewyrodne drzewko magnoliowe i widok za nim (chyba ci wysle na priva!), ktore wlasnie teraz sobie zakwitlo po raz drugi. Nie wiem co jest grane z ta przyroda, ale cos mi tu nie pasuje.

manykes
28-09-2005, 20:46
super domek,gratulacje i pozdrawiam :D

manykes
14-10-2005, 08:25
bardzo ładny domek ,
gratulacje i miłego mieszkania..... :D
pozdrawiam

Żelka
06-11-2006, 13:06
Qurcze, wpisalam sie w nie ta strone... :oops: Mialam kilka okienek otwartych. Jedno ogladalam a w w drugie sie wpisiwalam...Przepraszam...Faktycznie tutaj zdjec juz nie widac...
Chyba mi sie urlop nalezy..,starczy... :oops: :cry:

Zeberr
06-11-2006, 18:20
A możesz napisać, Zeljka, jak zobaczyć zdjęcia? Ja nie mogę znaleźć tego katalogu...

olutka75
06-11-2006, 18:26
JA TEZ CHCIAłABYM ZOBACZYć ZDJęCIA I NIE MOGę... :(

alex
09-11-2006, 21:58
Witam, po dluugiej przerwie na forum. Podaje nowy link do naszego domku. Tam tez nasz album rodzinny ze zdjeciami z ostatnich miesiecy.

http://foto.onet.pl/0,606938,user.html

Przed nami 3 zima.

Pozdrawiam wszystkich

Alex

anetta_p
09-11-2006, 22:56
Gratuluje Ci bardzo ladnego domku!
A jeszcze bardziej cudnej i rozesmianej rodziny :).

Żelka
10-11-2006, 09:00
O widze, ze przez moja pomilke, dobrze sie zrobilo bo alex wrocil! :D :wink:
A teraz go sobie przypomnialam i wlasnie dobrze, bo jest piekny. Zacisze to bardzo fajny, wygodny dom.
Gratuluje domu i rodzinki tez! :D

motyczka
10-11-2006, 09:16
tez chciałabym się przylączyc do Gratulacji przede wszystkim fenomenalnej rodzinki, z wielką przyjemnością obejrzałam wszystkie zdjęcia :) ...domek prezentuje się równie pięknie, smacznie i gustownie, wypracowany z detalami.... :D

pozdrawiam :)

roszponka
10-11-2006, 17:51
Alex gratuluję piękny dom!!!!
Wszystko ładnie dobrane.