PDA

Zobacz pełną wersję : 2 x papa na lepiku i styropian



seba22
30-06-2003, 11:02
hi!

Szukałem tego tematu w poprzednich wątkach, ale nie wszystko jest dla mnie jasne.
Słyszałem ostatnio opinię, że nie powinno dawać się izolacji przeciwwilgociowej opartej na 2 x papa na lepiku a potem styropian. Jako powód usłyszałem, że styropian źle reaguje z lepikiem.
Czy to prawda?

Proszę o wypowiedzi...

Pozdrawiam
seba22

dobrzykowice
30-06-2003, 16:15
tak to prawda, styropian w zadnym wypadku nie może się stykać z produktami smolopochodnymi. W wielkim skrócie w wyniku takiego kontaktu styropian zostanie "strawiony". W takich sytuacja najczęściej stusuje się izolacje na bazie wody (np. dysperbit) na które już bez problemu mozna klaść styropian

pozdrawiam

januszek
01-07-2003, 07:13
a skąd w dzisiejszych czasach weźmiesz produkty smołopochodne. wszystko jest oparte na asfaltach lub produktach bitumicznych i tu nie jest tak żle istnieją nawet takie produkty jak styropian pokryty papą, mam takowy i nic się nie dzieje.
tak na marginesie jakiś rok temu wylałem trochę lepilu asfaltowego na gorąco (uważać aby temp nie przekroczyła temp. topnienia styropianu) aby sprawdzić czy się ulatnia i nic naprawdę się nie dzieje.
oczywiście nie wolno dawać lepików na zimno zawierają rozpuszczalniki.

GRom
01-07-2003, 07:23
Zgadzam się z Januszkiem.Mam z odzysku, ze starego dachu szkoły, styropian 5 cm a po obu stronach papa na lepiku (oczywiście na gorąco), płyty mają ze 20 lat i nic im nie jest.Włożyłem je jako izolację podłogi w garażu.

dobrzykowice
01-07-2003, 07:58
czepiasz się januszek słówek, mogę uogólnić, chodziło mi o produkty na bazie węglowodorów asfalt ma takie samo żródlo jak smoła z tego co pamiętam jest to tylko inna frakcja ropy naftowej.
Nie o to mi jednak chodzi, pytanie jest proste jak z reklamy dosi - po co ryzykować jeżeli są na rynku 100% pewne środki ? Pewnie macie rację ale czy zagwarantujecie, że wszystkie papy i lepiki dostępne na naszym rynku nie wchodzą w reakcję ze styropianem ?

01-07-2003, 17:46
hi!

nie wszystko jest dla mnie jasne.
Słyszałem ostatnio opinię, że nie powinno dawać się izolacji przeciwwilgociowej opartej na 2 x papa na lepiku a potem styropian. Jako powód usłyszałem, że styropian źle reaguje z lepikiem.
Czy to prawda?

Proszę o wypowiedzi...


seba22

Seba ...słyszałem ta opinie niejednokronie - to komunał powtarzany bez sensu
stryropian może reagowac z rzadkim abizolem, mającym sporo rozpuszczalnika w sobie
Powtarzanymi plotkami się nie przejmuj
Kolejny punkt dla januszka

brzoza

SlawekZ
02-07-2003, 08:55
czy jeśli miałem zaizolowane sciany fundamentowe abizolem 2 lata temu to mogę na to kłaść styropian??

SlawekZ

seba22
02-07-2003, 09:26
Dzięki za wypowiedzi...

pozdrawiam

seba22