PDA

Zobacz pełną wersję : klimatyzatory przenosne



marzena1
24-05-2007, 14:37
Witam wszystkich! chcę kupic klimatyzator przenośny do pokoju 13m2 , w którym pracuję w czasie upałów. Jaki wybrać? Czy ktoś ma już klimatyzator i moze mi jakiś polecić?
Pozdrawiam
Marzena

gogo5660
24-05-2007, 14:40
Szkoda kasy... lepiej postaw miske z zimna woda i mocz w niej nogi... jak pracujesz w domu to dodatkowo mozesz dokonac zakupu w postaci kraty piwa... polaczenie przyjemnego i pozytycznego :wink:

raffran
24-05-2007, 16:44
Witam wszystkich! chcę kupic klimatyzator przenośny do pokoju 13m2 , w którym pracuję w czasie upałów. Jaki wybrać? Czy ktoś ma już klimatyzator i moze mi jakiś polecić?
Pozdrawiam
Marzena

Przenosny...???? Odradzam.

julka_jr
24-05-2007, 16:46
też jestem zainteresowana tylko na trochę większy metraż
może ktoś ma doświadczenia pozytywne?

Zbigniew Rudnicki
24-05-2007, 16:49
W naszym klimacie największym upałom towarzyszy zwykle duża wilgotność powietrza (ponad 70%), która potęguje odczuwalność gorąca.
Może zamiast przenośnego (wewnętrznego) klimatyzatora kupić osuszacz.
Przy wyborze zwrócić uwagę na jego głośność

bwojtek
24-05-2007, 16:50
W zeszłym roku podczas upałów kupiłem jakiś "marketowy" do biura i nie narzekam. Wprawdzie jest głośny ale spełnia swoje zadanie!

raffran
24-05-2007, 16:58
W naszym klimacie największym upałom towarzyszy zwykle duża wilgotność powietrza (ponad 70%), która potęguje odczuwalność gorąca.
Może zamiast przenośnego (wewnętrznego) klimatyzatora kupić osuszacz.
Przy wyborze zwrócić uwagę na jego głośność

Duza wilgotnosc to jest 90-95,albo nawet i wiecej,wtedy skarpetki wiszace na sloncu schna tydzien,a i nie zawsze zdaza wyschnac.
Co do glosnosci to sie zgadzam,sa dosyc glosne.
Jezeli juz naprawde jest potrzebny zakup przenosnego,to nalezy dobrze dobrac jego moc.I mam na mysli nie tylko powierzchne pomieszczenia.
Trzeba sie takze liczyc z tym,ze jego"mobilnosc" jest ograniczona rura wylotowa,ktora powinna wyprowadzac powietrze na zewnatrz.

MARKOG
29-05-2007, 13:02
No i tylko pod warunkiem ze się przekujesz/przewiercisz i wypuścisz to ogrzane powietrze przez otwór a nie przez otwarte okno. Z drugiej strony taki klimatyzator przy szczelnie zamkniętych okanach i dziurze w scianie wytworzy podcisnienie i o ile nie zassa gorącego powietrzan np spod drzwi z innych pomieszzeń o tylo "poradzi" sobie np kratkami wentylacyjnymi. Proponuje wiec jak juz klimatyzator z zewnętrznym splitem - tzn samym wymiennikiem na zewnątrz a cała reszta w środku. Chociaz najlepsze jak wiadomo są jednostki całkowicie zewnętrzne.

kaczorek.
29-05-2007, 14:47
a no jasne .... przenosne klimatyzatory są be ! :lol:
bez przesady

niestać mnie na zrobienie klimatyzacji na splitach w całym domu bo to minimum 8 splitów + 2, 3 jednostki zewnetrzne wole kupic przenośny wewnętrzny i uzywać go od czasu do czasu parę razy w roku kiedy temperatura będzie nieznośna ...i w dowolnym pomieszczeniu a to że rura będzie wypuszczona przez uchylone okno .... no bez przesady
można zrobic dziurę w ścianie albo w oknie ale po co ?

kakaowy
29-05-2007, 15:21
a no jasne .... przenosne klimatyzatory są be ! :lol:
bez przesady
Nikt tu nie przesadza :) Do pomieszczenia 13 m2 kup taki który ma wg producenta wystarczyć na jakieś 35-40 m2. Bo w rzeczywistości jego wydajność jest 4x mniejsza niż podaje producent - i to jest główna bolączka przenośnych klimatyzatorów :)

Aha, dowiedz się też jak często musisz uzupełniać czynnik chłodzący.

kaczorek.
29-05-2007, 15:55
a no jasne .... przenosne klimatyzatory są be ! :lol:
bez przesady
Nikt tu nie przesadza :) Do pomieszczenia 13 m2 kup taki który ma wg producenta wystarczyć na jakieś 35-40 m2. Bo w rzeczywistości jego wydajność jest 4x mniejsza niż podaje producent - i to jest główna bolączka przenośnych klimatyzatorów :)

Aha, dowiedz się też jak często musisz uzupełniać czynnik chłodzący.

mam juz 3 lata taki klimatyzator siakieś włoskie ustrojstwo czynnika nie uzupełniałem jak narazie bo działa i chłodzi a uzupełnianie to i tak standard w kazdej klimie ! nie ma znaczenia jaka czy wolnostojaca czy split.

idac ze twoim tokiem rozumowania ze splitami chyba trzeba podobnie robić ... bo może być 4 razy mniejsza wydajniość :-?

MARKOG
29-05-2007, 17:18
jak chcesz sie schłodzić stojąc prze wiatraczkiem klimatyzatora - otwórz okno - wypuśc rurę i stań/siądz obok klimatyzatora będzie działać i będzie ci zimno (nie ma znaczenie jaki kupisz). Jak chcesz schłodzić 13m2 to jednak taki który nie będzie zaciągał gorącego powietrza przez otwarte okno

kaczorek.
29-05-2007, 18:21
taka krotka sonda - kto z was ktorzy pisza te banialuki posiadaja klimatyzator wolnostojący ?

gogo5660
29-05-2007, 18:23
Ja nie mam, ale mam krate piwa :D - moj post jest drugi na tej liscie :wink:

MARKOG
29-05-2007, 18:33
mam czy używam bo to dwie różne sprawy. Uzywam w pracy przez 8 h ok 5 lat i miałem najpierw bez splita z rurą przez okno potem zrobilmy dziure w oknie a potem zamontowalismy ze splitem tak wiec miałem przekrój przez wszystkie 3 rozwiązania - oczywiscie współpracownicy z pokoju którzy zdecydowali sie na klimatyzatory w mieszkaniach w tym roku nie wybrali zadnego z tych rozwiązan tylko kupili normalną ludzką klimatyzację z jednostką zaokienną koszt 1700 zł za Zibro 3,5 + 600 zł montaż

kaczorek.
29-05-2007, 20:22
a teletubiś jest pedałem ...

jak moc jest odpowiednia nie ma zadnego problemu

i jeszcze jedno klimatyzator przenosny mozna kupic z jesnostka zewnetrzna

pozdrawiam
THE END

MARKOG
29-05-2007, 20:43
mówiąc o splicie chodziło mi tylko o wymiennik na zewnątrz (bez spręężarki) a całość przenośna jest w środku (ale co to za mobilność). Oczywiscie mozna sie poratowac większą mocą. tylko po co jak z malenkim wymiennikiem zewnętrznym kosztują tyle samo lub nie wiele więcej co z rurą a są na szybko złaczach i po seznie można dziadostwo schowac do klamociarni.
Ps
Nie wypowiadam sie jako instalator specjalista tylko jako uzytkownik który w jednym pomieszczeniu przeżył różne typy klimatyzatorów i stwierdzam fakty Jak było okno uchylone z wielką rurą - to nigdy w całym pomieszczeniu nie było przyjemnie chłodno i nawete ten pedał Tinky Winky ;) tu nie pomoże

qdlaty
31-05-2007, 15:55
i jeszcze jedno klimatyzator przenosny mozna kupic z jesnostka zewnetrzna


Poproszę link.

Q.

leon28
31-05-2007, 22:04
Witam wszystkich! chcę kupic klimatyzator przenośny do pokoju 13m2 , w którym pracuję w czasie upałów. Jaki wybrać? Czy ktoś ma już klimatyzator i moze mi jakiś polecić?
Pozdrawiam
Marzena zdanie, jak wiekszosc, po prostu szkoda kasy na te przenosne badziewia. niestety nawet w cenie do ok. 2.0kpl nic ciekawego nie dostaniesz. wlasnie przez ostatnie dni testowalem u siebie w domu 3 takie przenosne klimatyzatory. zaden tak na prawde nie jest w stanie schlodzic kubatury, dla jakiej niby jest przeznaczony. nawet jesli czuc bylo, ze jest chlodniej, to okupione bylo to takim halasem, ze szkoda na prawde o tym pisac. jesli chcesz miec i chlodno i cicho, to tylko split. niestety do zakupu takiego klimatyzatora dochoci niemaly koszt montazu, no ale cos za cos.

kaczorek.
31-05-2007, 23:02
i jeszcze jedno klimatyzator przenosny mozna kupic z jesnostka zewnetrzna


Poproszę link.

Q.

prosze bardzo http://www.instalacjebudowlane.pl/3993-26-1184.htm
http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki/090506zibro1.jpg

qdlaty
01-06-2007, 09:37
prosze bardzo http://www.instalacjebudowlane.pl/3993-26-1184.htm


He he,
dzięki. Niezłe ;)

Pierwszy taz widzę coś takiego.

mynia_pynia
01-06-2007, 10:27
Mam taki w swoim pokoju w pracy, jest wielki, pokój ma 25m2 i działa, nie schłodzi powietrza do 15 - 17 st. ale gdy na dwoże jest 30 to wewnątrz 20 - gdy klima działa na full.
Jest głośny, w domu nie chciałabym mieć czegoś takiego, już lepszy wiatrak ;)

mistalova
29-05-2022, 17:31
O, widzę, że spamerowi ban się skończył:D

Edyta: no i usunęli spamera:yes: