PDA

Zobacz pełną wersję : proszę oceńcie ten projekt!



Magaa
24-05-2007, 16:12
Witam wszystkich
przymierzam się do kupna projektu domu i spodobał mi się projekt firmy archdesign:

http://www.archdesign.pl/index.php?p=agenor&t=5

Zależało mi aby projekt miał dwustanowiskowy garaż, 4-spadzisty dach i taras w rogu, ze względu na położenie działki. Odpowiada mi jego wielkośći ilość sypialni. Na pewno zlikwidowałabym trzecią łazienkę na rzecz np pralni i suszarni..

Oceńcie proszę jakie są mocne i słabe strony tego projektu, może warto wprowadzić w nim jakieś zmiany?

z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Asia

agni
24-05-2007, 17:05
Ciekawy projekt. Jednak musisz mieć świadomość, że dach, który najprostszej konstrukcji nie ma- będzie Cię nieco kosztował. Na pierwszy rzut oka zmieniłabym:
*sypialnia na dole u mnie ma przeznaczenie pokoju gościnnego, dlatego zrezygnowałabym z sąsiadującej łazienki- w tym miejscu może spiżarka- ja sobie ją bardzo chwalę.
*zrezygnowałabym z przejścia w pomieszczeniu gospodarczym 1.8- będzie dodatkowo wychładzało mieszkanie, chyba, że zrobisz tam sobie pralnio- kotłownię?- ja tak mam (mimo wszystko wejście z wiatrołapa mi wystarcza).kotłownia to ważne pomieszczenie, jej kubatura często wymusza taki a nie inny sposób ogrzewania, jeżeli jednak masz gaz ziemny, to nie masz się czym martwić…
*jeśli planujesz kominek, to zastanów się już na tym etapie, w którym miejscu- może podwójny salonowo-tarasowy?
*na poddaszu sypialnię 2.3 uczyniłabym sypialnią rodziców z bezpośrednim przejściem do 2.2, gdzie widziałabym garderobę.
To mi przyszło do głowy, powodzenia;)

mobutu
24-05-2007, 22:32
Ciekawy projekt. Jednak musisz mieć świadomość, że dach, który najprostszej konstrukcji nie ma- będzie Cię nieco kosztował. Na pierwszy rzut oka zmieniłabym:
*sypialnia na dole u mnie ma przeznaczenie pokoju gościnnego, dlatego zrezygnowałabym z sąsiadującej łazienki- w tym miejscu może spiżarka- ja sobie ją bardzo chwalę.
*zrezygnowałabym z przejścia w pomieszczeniu gospodarczym 1.8- będzie dodatkowo wychładzało mieszkanie, chyba, że zrobisz tam sobie pralnio- kotłownię?- ja tak mam (mimo wszystko wejście z wiatrołapa mi wystarcza).kotłownia to ważne pomieszczenie, jej kubatura często wymusza taki a nie inny sposób ogrzewania, jeżeli jednak masz gaz ziemny, to nie masz się czym martwić…
*jeśli planujesz kominek, to zastanów się już na tym etapie, w którym miejscu- może podwójny salonowo-tarasowy?
*na poddaszu sypialnię 2.3 uczyniłabym sypialnią rodziców z bezpośrednim przejściem do 2.2, gdzie widziałabym garderobę.
To mi przyszło do głowy, powodzenia;)

Bardzo fajny projekt
* chybaby mnie kusilo żeby skasować sypialnię na parterze - taki >50 metrowy salon - dużo okien i telewizor >50" na ścianie
* przejście z garażu do gospodarczego do skasowania j.w.
* chcieliśmy też czterospadowy dach ale ostatecznie skończyliśmy na dwuspadówce (tańszy i nie tracimy tyle powierzchni) - dodatkowy pustak wskazany zawsze to 22/23 cm extra
* przy takiej powierzchni moim zdaniem strasznie mała/niska łazienka na piętrze - nawet jeśli wanna pójdzie 12/15 cm w podłogę

pozdrawiam

M!

bratki
24-05-2007, 23:10
Bardzo zacny i mądry projekt. Podoba mi się, bo jak rzadko ma fajną równowagę pomiędzy wygodą, a tym co należy już do ekonomii. :) Nie ma klitek, ale też kubatura nie za wielgachna; Powinien być jasny i słoneczny, ale na okna nie zbankrutujesz; pokoje poręczne, dobre miejsca na szafy, schowki itd. (zwłaszcza te najcenniejsze - w parterze). Pomimo skosu w salonie - jest w nim ład i uspokojenie.

Jedną łazienkę można spokojnie wykasować. Likwidowałabym tę pod schodami - ze względu na widoczność drzwi z salonu i przestronność hallu.

Ładny! :)

Witos
25-05-2007, 07:42
Schody zabiegowe w tak wielkim domu to porażka zresztą w każdym domu. Ale biorąc pod uwagę ze będzie tam mieszkała spora rodzina to zrobiłbym zabiegowe przynajmniej na metr szerokie
Nie ma jasnego rozgraniczenia na funkcje dzienną i nocną z tego co widnieje na rzutach to funkcja dzienna to połowa parteru.
Całość ciężka i przytłaczająca i na dodatek ta granitowa elewacja. Okna straszne jak w starych blokach i trochę ich mało chyba.
Nie podoba mi sie nie ma charakteru. Taki wielki maślak.

Duze kubatury lepiej zeby miały bardziej nowoczesne proste bryły lepiej wyglądaja i sa funkcjonalniejsze.

Pozdrawiam

mamamatinka
25-05-2007, 09:32
mi sie podoba, w sumie troche podobny do naszej Natalki z MGprojekt,
estetyczni enie zniosłabym takiego kształtu salonu - wolę proste ściany, ale wydaje się ergonomiczny, przejścia z garażu do pom. gosp. moż ebym jednak nie likwidowała, jeśli ma tam być, np. warsztacik czy coś takiego. Jeśli wasze sypialnie mają byc na górze, wolałabym pralnie tez mieć na górze, chyba że suszyć chce głównie na dworze, wtedy pralnia na dole w jednej z łazienek (tej 1.7 tylko przenieść drzwi od storn korytaża) a z góry zrobić zrzutnię do tej pralni - to by było wygodnie, wszyscy na górze wrzucają brudy które wpadają do kosza na dól, a potem do pralki (może suszarka) a latem blisko na dwór. ładna duża kuchnai z jadalnią. garaż 29 metrów to według mnie bardzo malutki na 2 auta, jesli jest mozliwość, może trochę powiększyć. Ja bym ta ściankę na środku oddzielającą salon od korytaż i kuchni wyrzucila - dałoby to większą i jasniejszą przestrzeń ale wymagałoby pewnie porządnego podciągu albo słupa. Ups, nie ma kominka??? Salon fajny jasny, ale zakłada ustawienie mebli wypoczynkowych na środku raczej nie każdy to lubi (ja akurat tak), jesli telewizor bedzi ena tej prawej ścianie (a raczej innego wyjści anie ma, to w dzień odbijać się będzie w nim światło (no ale w tym celu rolety wymyślono) a z resztą kto w obecnych czasach, co dom buduje (i to taki) ma czas na ogłądanie telewizji :) Fajny domek, podobny bryłą do naszego, więc ja już niesyety mniej więcej wiem ile to bedzie kosztować....

wojtek l
25-05-2007, 14:49
A MI SIE PODOBA BARDZO .JESTEM ZWOLENNIKIEM GARAżU WBUDOWANEGO W BRYłE DOMU I TO NIE DLATEGO ZE JESTEM Z CUKRU TYLKO DLA TEGO ZE JEST TO PORęCZNE PRZEDE WSZYSTKIM Z PAKOWANIEM DZIECIACZKóW DO SZKOłY CZY PRZYNOSZENIEM ZAKUPóW.A POMIEWAZ NIE JESTEM MECHANIKIEM I NIE MAM ZAMIARU WIECZNIE CZEGOS NAPRAWIAC W GARAżU WIEC NIE OBAWIAM SIE ZAPACHóW PRZECHODZąCYCH DO DOMU.CO DO łAZIENEK TO FAKTYCZZNIE TA Z POKOUJ GOśCINNEGO MOZNA BY ZAMIENIC NA SPIZARNIE (JAK NAJBARDZIEJ JEST POZYTECZNA)SALON SUPER ZRESZTA MAMY PODOBNEGO KSZTAłTU :P .A OKNA TO MOZNA FAKTYCZNIE POWIEKSZYC NIECO CHOC ZNAM LUDZI CO UCIEKAJA PRZED SłONCEM .KWESTIA GUSTU ..PRAWDA?



A CO NAJWAżNIEJSZE TO ICH PROJEKTY Są SUPER SAMI DłUGO MYSLELIśMY O JEDNYM Z NICH ,NIESTETY Są ZA DUZE JAK NA NASZE MOZLIWOśCI I ZOSTALISMY PRZY OPAłKU 2G
POZDRAWIAM I JESTEM ZA

Magaa
28-05-2007, 20:32
Dzięki wielkie za odzew i dużo mądrych uwag!

Na kilka kwestii bez waszej pomocy nie zwróciłabym uwagi, np wielkość okien czy rozmiary łazienki na piętrze.. mam też obawy, czy salon nie okaże się zbyt zacieniony ze względu na całkowite zadaszenie tarasu (ale tak mi się marzą wieczory na tarasie nawet w deszczowe dni..:)
Najbardziej chyba martwi mnie mały garaż - nie chciałabym, żeby parkowanie zamieniło się w jakąś gehenne..

co do granitu, to na pewno byśmy z niego rezygnowali na rzecz klinkieru lub jakiegoś innego kamienia..

No, teraz będziemy intensywnie rozważać wszystkie za i przeciw!

ps - nie znałam wcześniej Natalki z MG projekt, a bardzo mi się spodobała - teraz jest naszym numerem 2:)

pozdrawiam:)
Asia

acca5
28-05-2007, 20:58
Mi sie też podoba , może trochę wąskie te schody ale jesli rodzice na dole a młodsi na gorze to czemu nie. Elewację tez bym zmienila ale to kwestia gustu.

Magaa
28-05-2007, 22:55
Acca, a Twój projekt z jakiego biura? fajnie wygląda na zdjęciu

my też jesteśmy z lubuskiego:)

Asia

acca5
29-05-2007, 08:06
http://www.archdesign.pl/obrazki/agenor/opis_1.jpg
http://images20.fotosik.pl/378/9eb55c26ad5cfb95med.jpg -mój to projekt z www.domyzkontrastem.com ale po przeróbkach i dlatego jest taki a nie inny i podobny do natalii i twojego projektu. Biorąć pod uwage ile rzeczy zmieniłam to bralabym twój bo jest już gotowy i nie trzeba go przerabiać a za to się też płaci. U ciebie jest wszystko a ja dorabialam poddasze, zmaina więźby pod dachówkę ceramiczną bo byla tylko pod blachę,przesunęłąm kotlownię na rzecz łazienki z oknem, i parę rzeczy by się znalazło, myslę ,że najlepiej wychodzi sie jeśli nie trzeba projektu przerabiać u konstruktora bo to na prawdę kosztuje, małe zmiany sa dopuszczalne zawsze jesli nie wiążą sie ze zmianami konstrukcyjnymi a u mnie tak była- szkoda,że tego projektu nie było jak kupowałam swój. Buduje w Świebodzinie

Magaa
10-06-2007, 10:36
Mój temat został daleko w tyle, może jeszcze ktoś ma ochotę się wypowiedzieć?:)
Martwi mnie, że dotąd na forum nie znalazłam nikogo kto by budował z archdesignem, nie wiem czy można tej firmie zaufać.. Czy ktoś może słyszał jakieś opinie o tym biurze??

Co do projektu, to na pewno chciałabym poszerzyć garaż, o ile to będzie możliwe, powiększyć trochę okna, no a kominek byłby w centrum salonu, w miejscu prawego górnego rogu kuchni. Sypialnia na dole docelowo zostałaby zamieniona na gabinet/pokój gościnny.

Mam jeszcze wątpliwość, bo taras salonu będzie na naszej działce wychodzić na wschód/południe - czy popołudniami salon nie będzie zbyt zaciemniony??

pozdrawiam!
Asia

acca5
10-06-2007, 12:49
u mnie salon też jest południowo-wschodni i mi to nie przeszkadza- myślę ,że to optymalne- nie masz cały czas słońca a to jest tez męczące.
A o jaka współpracę ci chodzi z biurem- ewentualnie można sie zastanowić czy projekt jest dobrze zrobiony i czy nikt nie spotkał się z błędami typu- grubego, a reszta to kasa- kupujesz możesz z góry dostać zgodę biura na zmiany w projekcie- w zasadzie jakie sobie tylko wymyślisz bo im zależy abyś kupiła bo i tak chodzi tylko o kasę.

Ja bym zlikwidowała jedną łazienkę na dole na rzecz garderoby bo takiej brakuje na dole, można ewentualnie wydzielić z jednej łazienki pralnię lub skrytkę kuchenną- tez sie przyda. 3 łazienki na dom to trochę dużo. Nie podoba mi sie wejście z sypialni do łazienki- bo ja osobiście jak śpię to nie lubię jak mnie budzą hałasy łazienkowe np prysznic a że mój mąż często chodzi później spać niż ja i to mi to nie pasuje.Ale tobie może nie przeszkadzać.