PDA

Zobacz pełną wersję : Bli?niak ZBYCHA



_ZBYCH_
30-06-2003, 18:09
Witam Forumowiczów,

Na poniższej stronie umieściłem opis i zdjęcia mojego bliźniaka (na razie stan surowy):

http://republika.pl/zbychdom

Pozdrawiam

ZBYCH

magmi
01-07-2003, 08:28
Bardzo zgrabny zestaw. A z kim do kompletu się budujesz? Czy macie wspólną działkę (bowajzd wspólny...)?

_ZBYCH_
01-07-2003, 09:49
Dziękuję,

Buduję ze znajomymi z wcześniejszego osiedla. Oni już rok mieszkają (teraz domy wyglądają trochę inaczej, ale nie mam czasu zrobić fotek).
U sąsiadów budowa trwała tylko 6 miesięcy! (od chwili wbicia łopaty w ziemię do kompletnego wykończenia domu). Oczywiście nie obyło się bez konsekwencji szybkiego budowania...

Ja buduję powoli, tzn. w jednym sezonie stan surowy, w tym roku planuję wszystkie instalacje, tynki, wylewki i może częściowe wykończenie.

Działkę kupiliśmy razem. Teraz robię podział (coś strasznego!!!).
Wjazd i podjazd mamy wspólny, bo domy są ustawione na działce bokiem do drogi ze względu na trakcję 15 kV przebiegającą nad częścią działki, ale również ze względu na orientację względem stron świata (tarasy od strony południowo - zachodniej).

Generalnie wszystkim, którzy zamierzają budować bliźniak polecam usiąść i poczekać, aż Wam przejdzie... :wink:

Pozdrawiam

ZBYCH

Aleksandryta
01-07-2003, 11:23
Dziwię się,że dopiero teraz wpadles na to. Choćby za darmo nie zgodziłabym się 8)

_ZBYCH_
01-07-2003, 12:44
Niestety, różne błędy się w życiu popełnia :(
Marzył mi się mały, parterowy, ale koszt działki skłonił mnie ku bliźniakowi. Teraz żałuję. Trzeba było poczekać.
Na szczęście nie jest to mój ostatni dom. Mam jeszcze czas... :D

Pozdrawiam

ZBYCH

Aleksandryta
01-07-2003, 17:57
Przepraszam moze za ostro. Po prostu teraz mam segment, to tak, jak multibliżniak :D I marze wlasnie o parterowym na nieduzej dzialce.
Olka

Teska
01-07-2003, 20:34
Zbych. Ola jak tak czytam...to ciesze sie ze mam mały parterowy na małej działeczce :)

_ZBYCH_
02-07-2003, 15:25
Zbych. Ola jak tak czytam...to ciesze sie ze mam mały parterowy na małej działeczce :)

Fajnie masz... Też tak chciałem :cry:

Ale właśnie dzisiaj wygrywam 6 w LOTTO... :D

Pozdrawiam

ZBYCH

Aleksandryta
02-07-2003, 19:04
A ja bede miala :evil: Ma byc maly gora 150 m2 i parterowy. A ogrodek ma byc wiekszy niz obecny, ktory jest wielkosci znaczka pocztowego :cry:

tolek
03-07-2003, 07:49
Bardzo łady domek. I działka zdaje się nie taka znowu mała. Nie wiem skąd tylu przeciwników budowy bliźniaka. Zawsze to chyba dobrze mieć pod bokiem sąsiada. Na zabudowę szeregową raczej nigdy bym się nie zdecydował ale bliźniak - czemu nie?

_ZBYCH_
03-07-2003, 10:47
Bardzo łady domek. I działka zdaje się nie taka znowu mała. Nie wiem skąd tylu przeciwników budowy bliźniaka. Zawsze to chyba dobrze mieć pod bokiem sąsiada. Na zabudowę szeregową raczej nigdy bym się nie zdecydował ale bliźniak - czemu nie?

Dziękuję, mnie też się podobał. Widziałem wiele projektów bliźniaków i już myślałem, że nie ma ładnych projektów domów bliźniaczych. Zależało mi na tym, żeby domy nie łączyły się częścią "domową" tylko właśnie garażami. Zawsze to mniejsza uciążliwość, szczególnie jak przy ścianie dzielącej domy jest klatka schodowa. Dziwne, że projektanci nie projektują bliźniaków z izolacją akustyczną między domami. Ja nad garażem mam "gabinet szefa" :D czyli moje królestwo i sąsiad też ma w tym miejscu swój "pokój komputerowy". Między nami jest ściana z BK grubości 24 cm i niestety nie stanowi ona izolacji akustycznej :( .

Działka ma 1200 m2 (teraz już 2 x 600) i dla mnie jest idealna. Jak patrzę na moich znajomych, którzy mają po 2000 - 3500 m2, to mi ich szkoda. Nie to, że im zazdroszczę. Zagospodarowanie tak dużej działki kosztuje masę pieniędzy, a później wymaga niesamowitej pracy. Samo koszenie trawy...

Co do bliźniaka, teraz sam jestem przeciwnikiem bliźniaka, bo już go mam :cry:. W moim przypadku zdecydowałem się na dom z zabudowie bliźniaczej, bo miałem do kupienia działkę 850 m2, ale ktoś wpływowy ją zarezerwował i została mi tylko 1200 m2. Okolica mi się podobała, ale nie byłem przygotowany finansowo. Sąsiedzi z osiedla, na którym wtedy mieszkałem, zaproponowali wspólny zakup działki i wspólną budowę bliźniaka ("bo będzie taniej"). I stało się... popełniłem ten życiowy błąd :cry:. Owszem zakup działki był tańszy, ale budowa już nie. W sumie mogę powiedzieć, że dzięki kilku pomysłom sąsiada, budowa wyszła drożej, niż zakładałem. I tak stałem się nieszczęśliwym posiadaczem bliźniaka, ale ja to jeszcze zmienię...

Pozdrawiam

ZBYCH

Mic
03-07-2003, 12:52
ZBYCH, fajny domek. Jak byłem na etapie budowania bliźniaka to chciałem budować ten sam projekt. Potem usiadłem, przemysłałem i bliźniak wyszłedł mi z głowy :) . Teraz buduje wolnostojący

_ZBYCH_
03-07-2003, 12:59
ZBYCH, fajny domek. Jak byłem na etapie budowania bliźniaka to chciałem budować ten sam projekt. Potem usiadłem, przemysłałem i bliźniak wyszłedł mi z głowy :) . Teraz buduje wolnostojący

Gratuluję decyzji!!!

Feft
03-07-2003, 13:06
Zbychu, nie martw się. Te kłopoty z podziałem miną i ile masz fajnego sąsiada, to wszystko będzie dobrze. A jeśli i tak zamierzarz budować następny dom, to dopiero luzik. Powodzenia!

_ZBYCH_
03-07-2003, 13:11
Zbychu, nie martw się. Te kłopoty z podziałem miną i ile masz fajnego sąsiada, to wszystko będzie dobrze. A jeśli i tak zamierzarz budować następny dom, to dopiero luzik. Powodzenia!

Dziękuję za dobre słowo!

*marta*
03-07-2003, 13:18
Zbychu, ja też buduję bliźniaczka (kończymy stan surowy) i przyznam, że jak na razie cenowo wychodzi wspaniale. No ale wszystko ustalamy razem, więc niespodzianek nie ma.
Zastanawiam się tylko, dlaczego zrobiliście jedną ścianę działową pomiędzy obydwoma częściami bliźniaka (?). My mamy Maxa 2x29, pomiędzy nimi przepowietrzenie (czy jak to się nazywa :) =

No i jakoś jeszcze do bliźniaka się nie zraziłam. Chociaż też planuję jeszcze jeden dom w przyszłości, ale to już na starość :) Co z tych planów wyjdzie, zobaczymy.

_ZBYCH_
03-07-2003, 14:01
Zbychu, ja też buduję bliźniaczka (kończymy stan surowy) i przyznam, że jak na razie cenowo wychodzi wspaniale. No ale wszystko ustalamy razem, więc niespodzianek nie ma.
Zastanawiam się tylko, dlaczego zrobiliście jedną ścianę działową pomiędzy obydwoma częściami bliźniaka (?). My mamy Maxa 2x29, pomiędzy nimi przepowietrzenie (czy jak to się nazywa :) =

No i jakoś jeszcze do bliźniaka się nie zraziłam. Chociaż też planuję jeszcze jeden dom w przyszłości, ale to już na starość :) Co z tych planów wyjdzie, zobaczymy.


U mnie może też by cenowo wychodziło wspaniale, gdyby nie zmiany wprowadzane przez sąsiada. Zmiana pokrycia dachu z blachy na dachówkę - początkowo cena blachy i dachówki wychodziła podobnie, ale diabeł tkwi w szczególach. Dachówka jest wielokrotnie cięższa od blachy więc należało znacznie wzmocnić więźbę i ścianki kolankowe. Wykonawca zaproponował pełne deskowanie dachu "dla wzmocnienia", a sąsiad łyknął. Deski, papa wykonanie kosztowało wiele więcej niż folia wstępnego krycia. Dodatkowo teraz muszę zostawic 3 cm pustki wentylacyjnej od środka. Sąsiad wymyślił docieplenie zewnętrzne ścian 10 cm styropianu (mamy ściany z betonu komórkowego 36,5 cm na klej!!!), więc i ja musiałem wykonać docieplenie, itd.

Ściana jest jedna, bo tak było w projekcie. Chciałem zamienić bloczek z 24 na 36,5 cm, ale sąsiad (po konsultacji z wykonawcą...) stwierdził, że nie ma sensu. Za namową wykonawcy sąsiad zrezygnował również ze ściany p.poż. (taki fragment ściany dzielący dachy domów)!

Pozdrawiam

ZBYCH

_ZBYCH_
03-07-2003, 14:03
Zbychu, ja też buduję bliźniaczka (kończymy stan surowy) i przyznam, że jak na razie cenowo wychodzi wspaniale. No ale wszystko ustalamy razem, więc niespodzianek nie ma.
Zastanawiam się tylko, dlaczego zrobiliście jedną ścianę działową pomiędzy obydwoma częściami bliźniaka (?). My mamy Maxa 2x29, pomiędzy nimi przepowietrzenie (czy jak to się nazywa :) =

No i jakoś jeszcze do bliźniaka się nie zraziłam. Chociaż też planuję jeszcze jeden dom w przyszłości, ale to już na starość :) Co z tych planów wyjdzie, zobaczymy.




U mnie może też by cenowo wychodziło wspaniale, gdyby nie zmiany wprowadzane przez sąsiada. Zmiana pokrycia dachu z blachy na dachówkę - początkowo cena blachy i dachówki wychodziła podobnie, ale diabeł tkwi w szczegółach. Dachówka jest wielokrotnie cięższa od blachy, więc należało znacznie wzmocnić więźbę i ścianki kolankowe. Wykonawca zaproponował pełne deskowanie dachu "dla wzmocnienia", a sąsiad łyknął. Deski, papa wykonanie kosztowało wiele więcej niż folia wstępnego krycia. Dodatkowo teraz muszę zostawić 3 cm pustki wentylacyjnej od środka. Sąsiad wymyślił docieplenie zewnętrzne ścian 10 cm styropianu (mamy ściany z betonu komórkowego 36,5 cm na klej!!!), więc i ja musiałem wykonać docieplenie, itd.

Ściana jest jedna, bo tak było w projekcie. Chciałem zamienić bloczek z 24 na 36,5 cm, ale sąsiad (po konsultacji z wykonawcą...) stwierdził, że nie ma sensu. Za namową wykonawcy sąsiad zrezygnował również ze ściany p.poż. (taki fragment ściany dzielący dachy domów)!

Pozdrawiam

ZBYCH

*marta*
03-07-2003, 14:13
Zbychu, no to sąsiada masz nie "bliźniakowego" :) Ale domek macie ładny. Szkoda tylko, że wjazd jest wspólny.

Życzę Wam przyjemnego mieszkania w nowym domu!

_ZBYCH_
03-07-2003, 14:49
Zbychu, no to sąsiada masz nie "bliźniakowego" :) Ale domek macie ładny. Szkoda tylko, że wjazd jest wspólny.

Życzę Wam przyjemnego mieszkania w nowym domu!


Dziękuję, wzajemnie!

GRom
15-07-2003, 10:56
Ja też buduję bliźniaka :lol: Sprawa wielkości działki. Jakbym stawiał wolnostojący to zostałoby mi po 4m dookoła domu.Nie za wiele.Usąsiada mogę zobaczyć jak taki dom wygląda.BYłem i w dobrej i złej sytuacji.Dobrej to ta, że buduję z bratem i miałem wolną rękę co do zmian i róznych wyborów, miało być tak samo jak u mnie, poza drobnymi wyjątkami. Połówki trochę się różnią od siebie, ale nie muszą być przecież jednakowe.Zła to taka, że wszystko, zasadniczo musiałem sam załatwiać, ale co mi tam, nie raz się buduję :wink:

Olasa
29-10-2003, 08:03
Też chcę budować bliźniaka, zgodnie z radą usiadłam i przemyślałam, ale jeszcze mi nie przeszło w związku z tym miałabym kilka pytań, a mianowicie jak to jest z przyłączami czyli czy np. prąd, wode każdy sobie podłącza sam czy też jest doprowadzona do domu i "bliźniakowicze" płacą po połowie? Oraz jeśli jest w planach zagospodarowania przestrzennego przewidziana zabudowa jednorodzinna to czy można postawić bliźniaka?

GRom
29-10-2003, 13:14
Prądowe przyłącze robimy wspólnie (kabel podziamny+ skrzynka ZK3), studnie mamy wybitą wspólną na granicy działek, do celów budowlanych a później zostanie do podlewania ogródka.Wodę miejską mamy podłączoną osobno, nie rozważaliśmy nawet wspólnego przyłącza. Wspólne natomiast mamy szambo, też na granicy działek, do czasu aż kanalizacje się nie doczołga :x
Co do gazu to mamy odmienne podejście co do ogrzewania, brat sobie planuje piec miałowy, więc z tego co wiem nie ma zamiaru występować o przyłącze, ja natomiast mam już gaz podciągnięty.

Olasa
29-10-2003, 13:26
Dzięki Grom za odpowiedź. Powiedz czy myślisz, że jest trochę taniej budować razem? Co np. zmniejsza koszty? Ja chcę się budować z teściową. Nie tylko dlatego, że trochę taniej, ale też ktoś w przyszłości musi się nią zająć. Dlatego rozwarzamy wspólną kotłownię przy jednoczesnej budowie dwóch kominów jakbyśmy w przyszłości chcieli się rozłączyć. Co o tym sądzisz?

GRom
29-10-2003, 14:37
Na pewno jest taniej, większa ilość materiałów do budowy to i upusty większe na wszystko można dostać :wink: Zaczynając od bloczków betonowych na glazurze kończąc. Co do wspólnej kotłowni to raczej bym nie wszedł w coś takiego. Nie wiem jak tam układy między wami, ale choćby i były najlepsze, to wszystko się może zmienić, czego Ci oczywiście nie życzę. Teraz za kotłownię może robić równie dobrze łazienka a komina może wcałe nie być, kupujesz sobie piecyk wiszący z zamkniętą komorą spalania, rurę wywalasz przez ścianę i już :P , trochę jeszcze są takie piece drogie, ale ...............sam mam zamiar sobie taki sprawić, choć kotłownie (a raczej pralnię) mam i to z kominem i strażakiem na czapce :wink:
Tak sobie myślę, jesli masz naprawdę wspaniałą teściową i zakładasz , że się to nie zmieni , możesz postawić coś a'la bliźniak. Po prostu wydzielasz takie mieszkanko z osobnym wejściem , kuchnią i łazienką.
Wtedy miniesze koszty przyłączy itd , ale ???????
decyzja należ do Ciebie
Miłego budowania

_ZBYCH_
29-10-2003, 22:40
Też chcę budować bliźniaka, zgodnie z radą usiadłam i przemyślałam, ale jeszcze mi nie przeszło w związku z tym miałabym kilka pytań, a mianowicie jak to jest z przyłączami czyli czy np. prąd, wode każdy sobie podłącza sam czy też jest doprowadzona do domu i "bliźniakowicze" płacą po połowie? Oraz jeśli jest w planach zagospodarowania przestrzennego przewidziana zabudowa jednorodzinna to czy można postawić bliźniaka?

Przyłącza można zrobić razem, ale umowy na dostawy mediów podpisuje się osobno. Opomiarowanie mediów również jest osobne. U mnie gaz i prąd mamy osobno dociągane, ale wodociąg mamy wykonany wspólnie, tzn. gruba rura wchodzi do pom. gospodarczego mojego sąsiada, tam są liczniki i od niego idzie do mnie. Uniknęliśmy w ten sposób konieczności wykonywania studni z wodomiarami w nich (drobne 1500 zł/szt.)
Generalnie, niezależnie od aktualnych układów (brat, przyjaciel czy teściowa) proponuję wszystkie media opomiarować osobno. Nie zdecydowałbym się również na wspólne szambo. Po co mi później awantury, że ja się kąpię dwa razy częściej niż sąsiad :wink: .

Co do planu zagospodarowania przestrzennego, to bliźniak jest fachowo traktowany jako zabudowa jednorodzinna - bliźniacza (tak mam w dokumentach), więc mieści się w planach :lol: .

_ZBYCH_
29-10-2003, 22:46
Dzięki Grom za odpowiedź. Powiedz czy myślisz, że jest trochę taniej budować razem? Co np. zmniejsza koszty? Ja chcę się budować z teściową. Nie tylko dlatego, że trochę taniej, ale też ktoś w przyszłości musi się nią zająć. Dlatego rozwarzamy wspólną kotłownię przy jednoczesnej budowie dwóch kominów jakbyśmy w przyszłości chcieli się rozłączyć. Co o tym sądzisz?

W moim przypadku budowanie bliźniaka nie wyszło mnie taniej, a wręcz przeciwnie :( .
Budowanie bliźniaka nie wpłynęło na wysokość rabatów w hurtowniach, bo faktury na materiały były brane osobno (konieczność zbierania faktur do rozliczeń z Urzędem Skarbowym :evil: ).
Niektóre pomysły sąsiada mnie równiez obligowały do wydania pieniędzy na coś, co niekoniecznie chciałem wykonać :evil: (np. docieplanie bloczka BK 36.5 cm - 10 cm styropianu!).

Olasa
31-10-2003, 11:51
Wolę jednak bliźniaka niż wspólny dom. Jak słusznie zauważyliście dziś jest dobrze w relacjach z teściową a jutro niewiadomo.... Fakt już były pierwsze dyskusje co do miejsca gdzie ten przyszły dom powstanie, jednak mam nadzieję, że konstruktywna dyskusja pozwoli nam w końcu osiągnąć porozumienie. Mam na oku właśnie działkę, którą oglądaliśmy tydzień temu i obie strony były zadowolone. Obawiam się tylko o przyszłe relacje z gminą na terenie, której ma ten dom zostać zbudowany. Znajomi nas straszą, że urzędnicy wydają pozwolenia na tzw. widzimisię(czyt. łapówkę) i generalnie stwarzają problemy.

pyrka
31-10-2003, 20:25
Jakie te wszystkie wypowiedzi są ludzkie. Każdy marzy o tym czego nie ma i zachwala pod niebiosa a wybrzydza na to co ma. Każdemu zawsze wydaje się atrakcyjniejsze to co mają inni.

Józia S.
08-01-2004, 13:39
Ja również buduję bliźniaka z siostrą, ale ona na szczęście wszelkie decyzje o budowie pozostawiła mnie. (Nie wiem, czy to dobrze?)

Szymeq
12-01-2004, 22:51
Ja też buduję bliźniaka. Do dnia dzisiejszego nie mam zadnych problemów z sąsiadem (szwagier) :) . Bliźniak owszem ale później nic wspólnego (poza scianą i kawałkiem ogrodzenia :wink: ) tak sobie ustaliliśmy we czwórkę :D . Nie zapeszając tfu,tfu wszystko idzie zgodnie z planem.
Bilźniak tak ale zależy z kim.
PS i zostało mi ok 500mkw na wspaniały ogród :lol:

_ZBYCH_
18-08-2004, 21:37
Wrzuciłem trochę zdjęć z budowy - DOM ZBYCHA (www.republika.pl/zbychdom)

Maluszek
18-08-2004, 22:00
Zbychu - bardzo sympatyczny domek :D i moje ulubione kolorki :D

Jaki zastosowałeś tynk? Tynk masz gładki czy jakaś fakturka tzn. baranek? A jaki to kolor?
Czy barierka balkonowa jest z drewna? A jakiej grubości są słupki, barierki i te krzyżaki? U mnie też ma być taka barierka i właśnie się zastanawiam nad grubością elementów, żeby to tak fajnie zgrać jak u Ciebie :D

Jagna
18-08-2004, 22:34
Niestety, różne błędy się w życiu popełnia :(
Marzył mi się mały, parterowy, ale koszt działki skłonił mnie ku bliźniakowi. Teraz żałuję. Trzeba było poczekać.
Na szczęście nie jest to mój ostatni dom. Mam jeszcze czas... :D

Pozdrawiam

ZBYCH
Mądry z Ciebie facet, Zbychu. A Twój dom-bliźniak jest piękny. Gratuluję.

_ZBYCH_
19-08-2004, 07:39
Zbychu - bardzo sympatyczny domek :D i moje ulubione kolorki :D

Jaki zastosowałeś tynk? Tynk masz gładki czy jakaś fakturka tzn. baranek? A jaki to kolor?
Czy barierka balkonowa jest z drewna? A jakiej grubości są słupki, barierki i te krzyżaki? U mnie też ma być taka barierka i właśnie się zastanawiam nad grubością elementów, żeby to tak fajnie zgrać jak u Ciebie :D

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_dziekuje.gif

Tynk mamy akrylowy TERRANOVA, baranek 1,5 mm - kolor... trupi :-? .
Nie jest to niestety taki ładny kolor, jak pokazuje zdjęcie (i jak bym chciał), czyli piaskowy. Mój bliźniak poszedł zamówić tynk i walnął się o jedną stronę we wzorniku kolorów :evil: . Do dziś nie mogę ochłonąć :-? .
Barierka jest z drewna, słupki maja 8 x 8 cm, a krzyżaki 2 cm.

_ZBYCH_
19-08-2004, 07:40
Niestety, różne błędy się w życiu popełnia :(
Marzył mi się mały, parterowy, ale koszt działki skłonił mnie ku bliźniakowi. Teraz żałuję. Trzeba było poczekać.
Na szczęście nie jest to mój ostatni dom. Mam jeszcze czas... :D

Pozdrawiam

ZBYCH
Mądry z Ciebie facet, Zbychu. A Twój dom-bliźniak jest piękny. Gratuluję.

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_dziekuje.gif

emems
19-08-2004, 08:00
Witam Zbychu..... bliźniak ekstra...... podobny do naszego bliźniaka

Jednak bliźniaki to jest to :lol:

Maluszek
19-08-2004, 08:00
Zbychu - dzięki za infromację :D My też chcemy tynk Terranovy (piaskowy) jak najmniejszy baranek. Czy mógłbyś podać nr koloru Twojego tynku - będę się wystrzegać trupiego kolorku :wink: Natomiast na zdjątku kolorek tynku wyszedł rewelacyjny :D

_ZBYCH_
19-08-2004, 21:16
Witam Zbychu..... bliźniak ekstra...... podobny do naszego bliźniaka

Witam emems!

Jaki macie projekt?


Jednak bliźniaki to jest to :lol:
Teraz jestem juz innego zdania :roll: .

_ZBYCH_
19-08-2004, 21:18
Zbychu - dzięki za infromację :D My też chcemy tynk Terranovy (piaskowy) jak najmniejszy baranek. Czy mógłbyś podać nr koloru Twojego tynku - będę się wystrzegać trupiego kolorku :wink:
Muszę sprawdzić na kuble z tynkiem. Dam znać.


Natomiast na zdjątku kolorek tynku wyszedł rewelacyjny :D
Chciałbym, aby taki był w rzeczywistości :( .

emems
20-08-2004, 07:11
Zbychu... projekt na zamówienie

a domek to sobie looknij w tym dziale... jako "Dom emems"

ale nadal popieram bliźniaki

bo mieszkałam od urodzenia w bliźniaku......
mieszkam u teściów w bliźniaku.....
i będę mieszkać w bliźniaku :lol: :lol: :lol:

Maluszek
20-08-2004, 08:03
Zbychu - poczekam :D

zosiek
21-08-2004, 12:15
Mi się też domek bardzo podoba, chociaż ja bym chciała na parterze troszkę więcej miejsca aby zmieścił się jeden dodatkowy pokoik (tak mam w swoim domku). Ale to co mi się bardzo podoba to elewacja na zdjęciu tak jak Maluszkowi :D . Szkoda, że to "trupi" kolor :-?
Mój domek będzie w podobnej kolorystyce, tzn będzie blachodachówka "ciemna wiśnia", kolor elewacji planujemy bladą cytrynkę i Twój dom właśnie mi taki kolor przypomina i oczywiście drobny baranek, bo kornik nie specjalnie mi się widzi a do tego drogę mamy "piaskową" czyli ściany szybko by się zabrudziły.
Pozdrowienia.

zosiek
21-08-2004, 12:17
[quote=Maluszek] Zbychu - dzięki za infromację :D My też chcemy tynk Terranovy (piaskowy) jak najmniejszy baranek. Czy mógłbyś podać nr koloru Twojego tynku - będę się wystrzegać trupiego kolorku :wink:
Czy mogę prosić o to samo?

_ZBYCH_
21-08-2004, 13:07
Mi się też domek bardzo podoba, chociaż ja bym chciała na parterze troszkę więcej miejsca aby zmieścił się jeden dodatkowy pokoik (tak mam w swoim domku). Ale to co mi się bardzo podoba to elewacja na zdjęciu tak jak Maluszkowi :D . Szkoda, że to "trupi" kolor :-?
Mój domek będzie w podobnej kolorystyce, tzn będzie blachodachówka "ciemna wiśnia", kolor elewacji planujemy bladą cytrynkę i Twój dom właśnie mi taki kolor przypomina i oczywiście drobny baranek, bo kornik nie specjalnie mi się widzi a do tego drogę mamy "piaskową" czyli ściany szybko by się zabrudziły.
Pozdrowienia.
http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_dziekuje.gif

Przyznam szczerze, że mi też brakuje na parterze dodatkowego pokoju. Gdyby takowy był, to pewnie wcześniej byśmy się wprowadzili (wykańczając tylko dół).
Niestety nie ma wiele ładnych projektów bliźniaków, a szczególnie takich, które łączą się garażami, a nie domem. Dodatkowo mamy dosyć wąską działkę i ten projekt pasował na styk (dosłownie - z boku mamy po 4 m działki :D ).

_ZBYCH_
21-08-2004, 14:23
Według wzornika kolorów tynków akrylowych firmy TERRANOVA dostepnego również TU (http://www.weber-terranova.pl/Colors/TonesPopup.jsp) , mój kolor to 120E (a miał być 140D, ale mój bliźniak zamawiając tynk rąbnął się o jedną stronę we wzorniku kolorów :( ).
W rzeczywistości mój kolor bardziej przypomina coś między 235D, a 340E. Na pewno nie przypomina piaskowego, tylko bardziej jasny seledyn :-? .
Nie wiem, czy kolor będzie dobrze odwzorowany na zdjęciu widać, wygląda tak:

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Tynk.JPG

Jak otworzyłem wiadro z tym tynkiem to mało nie padłem i przez dłuższy czas moja twarz była w kolorze tego tynku :-? .

UWAGA! Ponieważ kolory we wzorniku drukowanym nijak się mają do kolorów tynku w naturze, proponuje wybrać się do dystrybutora tynku i obejrzeć większe próbki wykonane tynkiem o danym kolorze. Uchroni to Was od konieczności oglądania elewacji koloru trupiego :( :x :evil: (tak, jak u mnie).

Senser
22-08-2004, 23:00
Niby takie oczywiste a jakże cenne...czasem człowiek nie pomyśli o najprostszym rozwiązaniu...

Maluszek
23-08-2004, 08:20
Zbychu - dzięki za numerek :wink:

zosiek
23-08-2004, 21:25
Zbychu, dziękuję bardzo za wiadomości. :)

Pozdrowienia.

_ZBYCH_
23-08-2004, 21:44
Do usług :D

Maluszek
30-08-2004, 07:05
Zbychu - jeszcze pytanko odnośnie barierki balkonowej: z jakiego jest drewna i czy to drewno jest klejone i czym je malowałeś?

_ZBYCH_
01-09-2004, 15:42
Zbychu - jeszcze pytanko odnośnie barierki balkonowej: z jakiego jest drewna i czy to drewno jest klejone i czym je malowałeś?
Jakoś umknął mi Twój post. Barierka jest wykonana z litej olchy malowanej Drewnochronem.

NOTO
01-09-2004, 16:06
Generalnie wszystkim, którzy zamierzają budować bliźniak polecam usiąść i poczekać, aż Wam przejdzie... :wink: ZBYCH

Nie miałem nigdy do czynienia z bliźniakiem .... ale dlaczego tak narzekasz ? Domy połaczone garażami - modelowe rozwiązanie.
Wypisz kilka przykładów na NIE

Maluszek
02-09-2004, 07:00
Zbychu - wielkie dzięki :D

Honorata
09-09-2004, 13:01
Zbych, masz bardzo piękny, prosty projekt i bardzo ładne, gustowne jego wykonanie. Moje uznanie dla samego domu jak i stanu zaawansowania twojej budowy (u mnie na razie murują się ściany!).

Tym bardziej dziwi mnie nasz ostatni...chmm konflikt słowny :wink: , powiedzmy mała utarczka, w niedawnym watku o pewnym kominie który ci się podobał (w zestawieniu z domem który pokazałes). Twój dom jest tysiąc razy ładniejszy i nie ma co się oglądać na inne...przekombinowane projekty!

Pozdrawiam! :lol: Miłego mieszkania!

_ZBYCH_
09-09-2004, 21:24
Zbych, masz bardzo piękny, prosty projekt i bardzo ładne, gustowne jego wykonanie. Moje uznanie dla samego domu jak i stanu zaawansowania twojej budowy (u mnie na razie murują się ściany!).
Bardzo mi miło http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_dziekuje.gif


Tym bardziej dziwi mnie nasz ostatni...chmm konflikt słowny :wink: , powiedzmy mała utarczka, w niedawnym watku o pewnym kominie który ci się podobał (w zestawieniu z domem który pokazałes). Twój dom jest tysiąc razy ładniejszy i nie ma co się oglądać na inne...przekombinowane projekty!
Zapomnijmy już o tamtym wątku http://www.zbychdom.republika.pl/icon/Morda'.gif


Pozdrawiam! :lol: Miłego mieszkania!
Może na święta sie przeprowadzę ... http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_modli_sie.gif