PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za uporządkowanie działki?



gośka57
24-05-2007, 21:24
Konkretnie chodzi mi o odchwaszczenie, nawiezienie ziemi, rozplantowanie i założenie trawnika. A może możecie polecić jakąś firmę z W-wy lub okolic? 8)
Wszelkie odpowiedzi milie widziane. 8) :D

izat
24-05-2007, 21:53
Zaproponowano mi posprzątanie działki, wywiezienie śmieci i ziemi "pobudowlanej" za 6 tysięcy :o

gośka57
24-05-2007, 22:39
O qrczę :o :-? a ile masz tej działki. I to tylko za wywiezienie śmieci, czy może z trawniczkiem 8)

izat
24-05-2007, 23:29
śmiecie są w jednym miejscu zgromadzone
nie jest ich mało ;)
bez trawniczka ta cena :)

netinka
31-05-2007, 17:39
Może bardziej sprecyzuje. Otóż mam działkę, ok 2 tys m. Niestety jest ona zarośnięta, a na jednej z jej granic lezy piach, nawet nie wiem skąd się tam wziął.
Chciałabym sprzedać działkę. Wydaje mi się że trzebaby było troszkę o nią zadbać.
Może ogrodzić nawet jakimiś belkami i drutem, hmm.. Dobrze myślę?

Co do wyrównania. Kogo zatrudnić? Czy wystarczyłoby tylko zwykła "orka" ciagnikiem, czy zatrudnić kosiarza;) i jakiegoś Pana ze spychaczem, czy czymś takowym?

Czy dzięki takim zabiegom, mogłabym liczyć na szersze zainteresowanie się moją działką?

netinka
03-06-2007, 19:33
Proszę o pomoc! to naprawdę ważne. Nie wiem do kogo się zwrócić:(.

Grzegorz Saczek
04-06-2007, 08:45
Zaorać i zabronować przy pomocy lokalanego sąsiada rolnika.

a&zb
10-06-2007, 18:57
Za wielofunkcyjnego pana z koparko-spycharką, piłą motorową i siekierą płaciłem 90 zł / godz.

W 10 godzin oczyścił działkę 1685 metrów z większości drzew i karp, usunął zawartość kilku dołów ze śmieciami, odciął od pni gałęzie i pociął pnie na słupki pod prowizoryczne ogrodzenie i na koniec zdjął humus z powierzchni ok 200 m2.

Wywóz gruzu, smieci i karp płatny osobno, ja akurat płaciłem 250 za wywrotkę, ale to jest kwestia indywidualnego dogadania się, bo tacy "po godzinach" mogą być pewnie tańsi.

helmucisko
12-06-2007, 14:55
Witam,
Gdyby ktoś potrzebował uporządkować działkę w rejonie Warszawy to oferuję swoje usługi. Posiadam koparko-ładowarki i resztę potrzebnego sprzętu oraz chęć do pracy :). 515-47-80-81
Pozdrawiam
Rafał

Grzegorz Saczek
12-06-2007, 17:06
Witam,
Gdyby ktoś potrzebował uporządkować działkę w rejonie Warszawy to oferuję swoje usługi. Posiadam koparko-ładowarki i resztę potrzebnego sprzętu oraz chęć do pracy :). 515-47-80-81
Pozdrawiam
Rafał
A jakie stawki?

michall.m
12-06-2007, 18:51
netinka,
bardzo warto zadbać o działkę przed sprzedażą, ja swoją w (Sowiej Woli Folwarcznej BTW), ładnie wykarczowałam, wyrównałam i posiałam trawniczek (poza tym miłam ja ogrodzoną, z mediami na działce) po tych zabiegach, miałam kilku konkurujacych zew sobą Kupujących i o kilka tys. wziełam wiecej..., a zapłaciłam za całość roboty 1500 zł, warto było :wink:

helmucisko
15-06-2007, 14:47
Witam,
Gdyby ktoś potrzebował uporządkować działkę w rejonie Warszawy to oferuję swoje usługi. Posiadam koparko-ładowarki i resztę potrzebnego sprzętu oraz chęć do pracy :). 515-47-80-81
Pozdrawiam
Rafał
A jakie stawki?

Zawsze umawiam się z klientem na danej działce i tam sobie dokładnie ustalamy zakres prac i kwotę do zapłacenia. Nie ustalam tego telefonicznie odkąd zakrzaczona działka okazała się być podeschłym bajorem (owszem zakrzaczonym) połowicznie zasypanym gruzem betonowym ze sterczącymi drutami zbrojeniowymi. Ale generalnie mozna przyjąć 90 zł/h. W tym jest moja praca i sprzęt (koparko-ładowarka JCB lub CAT , piła i kosa spalinowa. Jeśli ktoś ma życzenie stać i liczyć godziny to bardzo proszę :) a jeśli dla kogoś ważny jest efekt końcowy i nie bardzo ma czas stać można umówić się na cenę za całość. Jestem elastyczny i można się dogadać. Oczywiście na życzenie FV[/quote]

netinka
16-06-2007, 13:32
netinka,
bardzo warto zadbać o działkę przed sprzedażą, ja swoją w (Sowiej Woli Folwarcznej BTW), ładnie wykarczowałam, wyrównałam i posiałam trawniczek (poza tym miłam ja ogrodzoną, z mediami na działce) po tych zabiegach, miałam kilku konkurujacych zew sobą Kupujących i o kilka tys. wziełam wiecej..., a zapłaciłam za całość roboty 1500 zł, warto było :wink:

No tak, też tak sobie myślę... Sama bym patrzala przy kupnie dzialki na to w jakim jest stanie, bo pozniej bym ja sama musiala zadbac o sprzatanie..

U mnie trzeba bybylo tą górę wyrzucić i troche gruzu jest...

Może ktoś się zglosi ze spycharką i wozem do gruzu;) okolice Bydgoszczy :)

Mejl w stopce

Piątka
23-04-2009, 17:39
odświeżam :)

Helios
15-05-2009, 09:33
Nie wiem, może to pytanie nie z tej bajki, ale w wyszukiwarce konkretnych odpowiedzi nie znalazłam :(
Jak kształtują się ceny nawiezienia ziemi ogrodowej lub czarnoziemu???
Na allegro jest sporo ofert, ale wolę opinie i doświadczenia inwestorów :) :) :)

Mymyk_KSK
15-05-2009, 09:38
różne ;-)

ziemia to np. 320 zł za "kamaza" (mniej więcej 9m3) + transport.
trzeba to jeszcze rozrzucić po działce - w zalezności od tego ile tej ziemi i jak ma być rozrzucane - jak ręcznie to drożej, chyba że mało ziemi...

Helios
18-05-2009, 06:42
Dzięki Mymyk_KSK za informację :D :D :D
Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tym temacie ??? :) :) :)