PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TOSIEK GL231 pracownia ATRIUM



Klodziki
25-05-2007, 19:55
Czy ktoś buduje ten dom albo ma zamiar i chciałby cokolwiek napisać o tym domku???
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-231,249,61,opis.html

Klodziki
28-05-2007, 09:11
A może jednak ktoś się wypowie, więc podciągam ;)

nieosiagalny
05-06-2007, 13:44
Polecam tu, może się przyda:

http://www.studioatrium.pl/Forum,2961.html

luce81
04-07-2007, 17:16
Tosiek u mnie jest na etapie zalanego chudziaka.To nie jest maleńki domek.Żadnych zmian nie było z wyjątkiem likwidacji 3 okien.Kotłownia do pieca na ekogroszek troszke mała ale damy rade.

Klodziki
05-08-2007, 18:53
Hej. A czy masz jakiś kosztorys tego domu? Ile mnie więcej może kosztować?

Majkel79
11-08-2007, 21:43
Witam serdecznie
Ktoś z forum buduje Tośka lub ktoś ze znajomych może ma i dysponuje jakimiś fotkami?
Pzdr

Majkel79
19-08-2007, 09:51
ze Studia Atrium :roll:

Dziękuje wszystkim za jakikolwiek odzew :D

Pozdrawiam

ania...
01-02-2008, 11:55
Witam

kto zna projekt GL 231 - Tosiek z Atrium?
ja rozpoczynam budowę w kwietniu i chętnie nawiążę kontakt z kimś, kto zbudował, zbuduje lub będzie budował wg w/w projektu, albo po prostu komu ten projekt jest znany?

czekam na info,

pzdr Ania :D

mundi73
25-03-2008, 19:52
witam Aniu
ja też mam zamiar budować ten domek.zdecydowaliśmy sie na podpiwniczenie pod calym domem i zrezygnowaliśmy z garażu ponieważ w póżniejszym czasie bedziemy stawiali garaż osobno.w tym tygodniu odbieramy pozwolenie na budowe.zaczynamy na poczatku lipca także bedziesz pierwsza i mam nadzieje że podzielisz sie wrażeniami z budowy.mam material na ściany nośne i nie dlugo kupujemy material na piwnice.zastanawiam sie jaki strop na piwnice polożyć.obliczam i przeliczam żeby trochę koszty zredukow.a ajkie materiały ty użyjesz.pozdrawiam

mundi73
03-04-2008, 06:45
Witam Aniu.odebraliśmy pozwolenie.a jak u Ciebie,już wystartowaliscie z budową?pozdrawiam

ania...
12-04-2008, 18:22
witam

dawno mnie nie było,

w ubiegłym tygodniu zrobiliśmy wykop, niestety mamy niezle krzywą działkę, i właściwie po wykopaniu dołka okazało się jak krzywą... szkoda gadac, myśleliśmy że będzie lepiej, ale może coś da się z tym zrobi,
nasz domek będzie podpiwniczony więc dzięki temu może jakoś wyjdziemy,

tak więc w chwili obecnej mam dołek, i niestety nic więcej....
teraz gromadzę materiały i szukam dobrych dostawców

pozdrawiam wszystkich miłośników Tośka :D

ania...
14-04-2008, 11:25
zapomnialam napisać,
dubujemy z porotermu parter i górę, piwnicę natomiast z pustaków betonowych, a co do stropu to raczej zrobimy lany, jesteśmy już wstępnie umówieni z naszym kierownikiem budowy, że możemy tak zrobić, miał się co prawda jeszcze zastanowić (ponoć można lać strop do 6 metrów, a tu jest tak akurat), ale raczej się zgodził;
mamy juz poroter, [pustaki betonowe, beton i stal,
wiadomo my też kombinujemy jak najtaniej, jeszcze nie mamy kredytu, chcemy złożyć wniosek po postawieniu piwnicy, aby mieć wyższy wkład własny :wink:

esaif
14-04-2008, 12:39
Witam wszystkich miłośników projektu GL 231 Tosiek! My również chcemy zakupić ten projekt. Mam pytanie odnośnie pozwolenia na budowę: jak długo trwa wydanie pozwolenia. Warunki zabudowy już mamy.
Pozdrawiam.

ania...
15-04-2008, 07:54
no tak dobrze, że mój mąż czuwa, buduje nie z porotermu ale z gazobetonu :oops: ,
rzeczywiście w projekcie jest mowa o porotermie, ale mój mąż po konsultacji w budowniczym stwierdził, iż lepiej będzie z gazobetonu,
no cóż, zaczynam powoli wciągać się w tajniki sztuki budownictwa...

ania...
15-04-2008, 07:56
Witam wszystkich miłośników projektu GL 231 Tosiek! My również chcemy zakupić ten projekt. Mam pytanie odnośnie pozwolenia na budowę: jak długo trwa wydanie pozwolenia. Warunki zabudowy już mamy.
Pozdrawiam.

hej - Witam w gronie miłośników Tośka!

z tym pozwoleniem to jest tak, że wszystko zależy od Twojego urzędu, co prawda termin urzędowy to 65dnia, ale wiadomo...w chwili obecnej zaczął się gorący okres i może być ciężko, ale proponuje przedzwonić do Urzędu i po prostu sie zapytać, jak to wygląda na chwilę obecną,

esaif
15-04-2008, 08:05
Dzięki za odpowiedź, będę musiała powalczyć z papierologią :).
Pozdrawiam.

mundi73
02-05-2008, 19:46
Witam miłosników Tośka.to gratuluje ANIU wykopu.a widze ze tu sporo pań na forum.a moja ani mysli że ona jedna bedzie budować domek.bo właściwie to ona powinna tu pisac bo na nia spadł cieżar budowy.ja niestety za granicą jestem.mieliśmy zaczynać w lipcu ale okazało sie że pozwolenie dostaliśmy w 12 dni ,także fundamenty zalejemy końcem maja a końcem czerwca firma wchodzi do ostrej pracy.teraz droge budujemy i okazało sie ze to też niezlła inwestycja.trochę sie martwie tą piwnica bo grunt nieprzepuszczalny i izolacja bedzie drogo kosztowac ale nie popuścimy.jak tam u was beton i bloczki.u nas typ M6 po 4.10 wołaja ale można utargowac jakies 15procent.beton po 300 zl z dojazdem 30km i razem z pompą za m3.stal 12 za 2,70 brutto.to w byłym jeleniogórskim.pozdrawiam gorąco wszystkich

Klodziki
03-05-2008, 20:22
Witam Was wszystkich, będę podczytywać Wasz wątek, bo jesteśmy z mężem prawie zdecydowani na Tośka ale budowa w przyszłym roku dopiero. życzę powodzenia
pozdrawiam

pio_n
27-05-2008, 00:19
Witam wszystkich Toskow,

Ruszylismy z budowa niedawno, na razie wylane sa lawy. Teraz ciezka decyzja przed nami, nie jestesmy pewni jak powinnismy murowac bloczki fundamentowe, gdyz sa szerokie na 25cm, a cegla ma 30. Moze ktos doradzi czy bloczki ustawiadz wzdluz czy wszesz? W projekcie jest zeby wylewac...

Budujemy w okolicy Koszalina (zachodniopomorskie). Moze ktos buduje lub wybudowal w tym rejonie? Chetnie nawiazemy kontak.

pozdrawiam:

Piotr

ania...
02-06-2008, 07:09
Witam,

u mnie na razie rozpoczeła się praca nad piwnicą,
piwnicę stawiamy z pustaków betonowych 24.
nie potrafię więc doradzić co zrobić z bloczkami - a co na to murarz?
no wiesz, ani przynajmniej z teorii znają się na rzeczy...

pzdr Ania

pio_n
03-06-2008, 15:18
Witam,


Kazdy twierdzi co innego. Murarz twierdzi zeby zwiesic cale 6cm na zewnatrz budynku. Ja nie wiem czy to dobrze czy zle, dlatego szukam opinii na forum. Moze ktos podpowie...Nie chcialbym zeby bylo spaprane na samym poczatku.

Pozdrawiam

Piotrek

mundi73
13-06-2008, 22:48
witam dołek wykopany a w poniedziałek ekipa bieże sie za zbrojenie fundamentów.
pytanko mam czy kominy robicie systemowe czy murowane.u mnie będzie kocioł na paliwo stałe i kominek.musze cos niedługo wybrać i podzielcie sie tym co u was powstało.
pozdrawiam :lol:

pio_n
14-06-2008, 01:16
u nas murowane. poczytalem troche i taka decyzja zapadla. Czy sluszna? czas pokaze....


pozdrawiam

ania...
15-06-2008, 15:08
hej,

u mnie piwnica już stoi, strop na piwnicy już przygotowany a w czwartek zalewamy,
kominy będziemy raczej stawiać z gotowych elementów Schleyer (czy jakoś tak)

mundi73
24-06-2008, 20:42
Witam wszystkich.jutro o 9 rano zalewamy fundamenty.ile tam wam betonu poszło.u mnie B20 cena ze wszystkim 372zł za m3.drogo ale co zrobić.teraz siedzę nad kominami decyzja zapadła na systemowe.podajcie proszę ceny stropów i z czego zrobione.dziękuje i pozdrawiam.

ania...
29-06-2008, 21:06
hej,
na fundamenty poszło nam 19m` betonu B20,
strop jest u mnie również inny,ponieważ zdecydowaliśmy się na strop lany, zgodnie z opinią kierownika budowy i murarza -miało być taniej i o równie dobrej jakości, tak więc na strop nad piwnicą 18m` betonu B2; nie potrafię ocenić dokładnie ilości stali, ponieważ kierownik budowy wciąż kazał dokładać,zwłaszcza nad salonem, tak więc trochę tego było...ale około 1,5t stali 12` i ok 200 kg stali 6`

jutro zaczynają u mnie budowę domu właściwego, czyli parteru :D

mundi73
04-07-2008, 13:16
witam.to sporo tego betonu na fundament poszło.u mnie 15m3 i to mi sie zdawało że dużo.beton u mnie drogi to strop teriva będzie.może taniej ,okażę sie po zrobieniu.a jak załatwiliście sprawę okien w piwnicy.ja mam punkt 0 30cm nad ziemią i okna w piwnicy są poniżej gruntu.zastosujemy takie studzienki gotowe z jakiegoś tworzywa żeby nie murowac i tak dalej.ponoć w niemczech w każdym sklepie duzy wybór a my blisko mieszkamy to sprawdzimy.pozdrawiam

ania...
06-07-2008, 14:00
hej,

my to mamy chyba wyjątkowo krzywą działkę, z jednej strony "punkt zero"będzie na poziomie ziemi (i tu niestety będzie problem z oknami - szczeście tylko,że jest to pod salonem, więc jest tam duże pomieszczenie i okno jest z przodu, gdzie "punkt zero"będzie ok 30-40 cmnad ziemią i tu będzie okno,

zprzodu domu zostawiliśmy miejscena jeszcze jedno okno, ale decyzję ostateczną co do niego podejmiemy po wybudowaniu schodów zewnętrznych,

z drugiej zaś strony domu (garaż) pkt zero będzie nawet przekraczał metr (dlatego mamy garaż w piwnicy)i tam będą nawet dwa okna,

trochę boję się efektu końcowego z tymi oknami, ale mam nadzieję,że jakoś to będzie wyglądało,

dodam od razu, iż w domu mamy dwa garaże,i tu pomysł zrodził się już po zrobieniu wykopu, a ponieważ kierownik budowy zaakceptował zmianę to tak zrobimy,
jedne garaż jest w piwnicy (pod miejscem gdzie oryginalnie garaż znajduje się w projekcie), a drugi usytuowany będzie tuż nad nim (poprostu wjazd będzie od tyłu)

technicznie możliwe -praktyka pokaże, czy to był dobry pomysł

pzdr Ania

ps-macie już swoje dzienniki budowy?

mundi73
07-07-2008, 17:03
hej .nie tylko u ciebie tak krzywo.punkt zero z tyłu domu ustaliliśmy na 30cm ponad grunt ale za to z przodu będziemy usypywać metr ziemi bo tyle róznicy jest.dziennika nie mam ale zdjęć dużo a narazie fundamenty tylko to i chwalić sie niema czym.firma jednak zaczyna na ostro w następny poniedziałek.jutro zakupy na piwnice sie odbędą.poroton czeka od roku do akcji więc teraz sie potoczy dosyć szybko.a tak w ogóle to jest ktoś z dolnośląskiego co buduje ten domek?pozdrawiam wszystkich

Klodziki
08-07-2008, 17:50
Hej Mundi73 :)
Ja tyż z dolnośląskiego ale budować będę na wiosnę za rok dopiero :(

Ja we Wrocku będę budować, a TY skąd?

Klodziki
09-07-2008, 10:07
Aniu a dlaczego lepiej z gazobetonu niż z porotermu??? Zawsze wszyscy mówili że poroterm lepszy. My jesteśmy na początku więc totalnie się nie znamy na tym ... :(

mundi73
10-07-2008, 06:33
Hej Mundi73 :)
Ja tyż z dolnośląskiego ale budować będę na wiosnę za rok dopiero :(

Ja we Wrocku będę budować, a TY skąd?




hej.mieszkam koło lubania więc kawał drogi od ciebie.pozdrawiam

ania...
14-07-2008, 18:02
hej,

dlaczego gazobeton?

ja też się na tym nie znam, dlatego spytaliśmy fachowców,zdania są podzielone, ale jednak większość opowiedziała się, iż poroterm bardzo często kruszy się i utrudnione jest montowanie jakichkolwiek kołków,np.przy ociepleniu,gazobeton jest trwardszy, a współczynnik przenikliwości ciepła dla gazobetonu 24` i porotermu 30` jest ponoć ten sam... długo się zastanawialiśmy,ale jednak wybór padło na gazobeton :lol:

Klodziki
14-07-2008, 20:57
Dzięki za odp. No to musimy w takim razie się porządnie rozeznać :o

Klodziki
22-07-2008, 10:02
Ania i jak Tosiek? Wklej jakieś foteczki :)
pozdrawiam

ania...
24-07-2008, 20:12
hej,

w końcu założyłam swój dziennik (link w podpisie),
nie mam tam zdjęć z ostatnich 2 tyg,
u mnie dziś zaczęli prace nad stropem nad parterem, więc zdjęcia nie są aktualne,
ale niedługo się poprawię,
teraz czekam na wasze dzienniki

pzdr
:D

Wiórek kokosowy
02-03-2009, 10:28
Witam,

my budujemy Tośka :D

Zapraszma do obejrzenia dziennika :wink:

http://forum.muratordom.pl/nasz-tosiek-a-d-1-09-2007,t118687.htm

Pozdrawiam!

WK

Marlena.ada
30-04-2009, 09:16
czołem kompanio! dołączamy się - budujemy Tosia koło Wrocławia. Idzie nam powoli - ściany stoją, dach ma się pojawić w najbiiższym czasie. Właśnie zamówiliśmy okna. Pierwszy szok to były schody - faktycznie b strome, moja stopa się mieści (prawie) (więc moje rozczarowanie jest mniejsze :), męża już znacznie gorzej, nie przewidzieliśmy tego przed budową - błąd, może można je było chociaż ciut rozciągnąć. Teraz ja mam wątpliwości czy okno w kuchni nie za nisko? Blaty na 82 cm to jednak wydaje mi się dla wyższej osoby uciążliwe. Piszcie jak u Was.
pozdrówka