PDA

Zobacz pełną wersję : olejowanie parkietu



jagoda5
01-07-2003, 08:35
Czy ktoś z Was ma olejowany parkiet? Jeśli tak, to jakim olejem i jak się to robi. Czy taki olejowany parkiet pokrywa się potem woskiem? Próbowałam już kiedyś o to zapytać, ale nic się nie dowiedziałam. A to chyba niemożliwe, zeby wszyscy lakierowali parkiety?

pi
18-07-2003, 11:38
jestem tuz przed olejowaniem, ja swoj sprowadzilem z berlina bo widzialem efekt u znajomych/po 3 latach nadal wyglada b.dobrze,nawet w kuchni!/dostalem 2 baniaki z olejem do gruntowania /2-3 razy/ i wykonczenia. z tego co wiem olej konserwuje podloge,natomiast wosk ma za zadanie zakleic pory w drewnie przez co nie dochodzi do wnikania brudu./ znajomi maja tylko olejowane i jest ok.teraz juz wiecej firm w polsce proponuje ten sposob, nie wiem czy tak samo, wiem, ze jest firma zajmujaca sie parkietami/ piata klepka w gdansku, moze uda sie znalezc w panoramie firm/i oni to robia i chyba chetnie udziela informacji czym to robia.

Irma
18-07-2003, 13:41
ja mam taki parkiet
debowy - dzieki olejowaniu ma cudny cieply kolor
olejowanie wyglada tak, ze na parkiet naklada sie olej mopem ,a pozniej froteruje. Cieplo, ktore wytwarza froterka wtlacza olej w drewno na glebokosc kilku milimetrow. Dzieki temu jest ono dobrze zabezpieczone przed wilgocia i urazami mechanicznymi.
Taki parkiet trzeba jednak przez co najmniej dwa lata co jakis czas "satynowac" nie wiem dokladnie co to znaczy ale polega mniej wiecej na tym, ze powleka sie go jakims roztworem oleju
i taka specjalna maszyna rozprowadza po uplywie 2 lat parkiet jest podobno jak kamien:)

W Krakowie jest jedna firma ktora olejuje w calym kraju niemalze

18-07-2003, 13:53
Jakie są koszty olejowania oraz ewentualnego "serwisu".

Irma
18-07-2003, 14:00
dokladnie nie wiem bo placilam hurtowo za cale podlogi a wsypialniach mam lakierowany jawor, ale wychodzi okolo 160zl za metr debu w tym robocizna i wszystkie materialy

*marta*
18-07-2003, 15:51
Irma czy możesz podać namiar na tą firmę z Krakowa?

kasiek
18-07-2003, 15:58
Idea olejowanych podłóg bardzo mi się podoba. Mam natomiast pewne wątpliwości. Mieliśmy w starym domu parkiet pastowany. Problemem była pasta, a właściwie jej zapach. Jestem uczuleniowcem i mimo, że nie ja pastowałam (czasem uczulenia mają i dobrą stronę :wink: ), to dopóki pasta się nie wypachniła, bolała mnie głowa. W związku z tym mam pytanie, czy taki olej mocno pachnie, a może jest ktoś, kto już wie, że źle reaguje na olejowanie podłogi?

Irma
18-07-2003, 19:20
654 52 75 Drewmal. Sprzedaż parkietów
30-611 Kraków, ul. Wysłouchów 2 , Kraków
- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8-19
sobota: 8:30-14

Irma
18-07-2003, 19:24
Kasiek- jedyne co ja mogę powiedziec to to, ze pachnie to inaczej niz pasta do podłóg

kasiek
21-07-2003, 12:07
Dzięki Irma,
trochę mnie to pociesza, bo może nie będę źle reagować na ten zapach. Chyba po prostu muszę znaleźć firmę zajmującą się tym w Warszawie, w której będę mogła powąchać olej :wink: . Wchodzenie do wanny w sklepie mam już za sobą, myślę, że dadzą mi powąchać. :D

Przemodar
21-07-2003, 14:35
Jestem tuż przed olejowaniem sosnowej podłogi w salonie (tak, tak, wiem że może się porysować, ale ja tak lubię i nie cierpię lakierów). Dowiedziałem się, że wysokiej klasy oleje zabezpieczają podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi niegorzej niż twarde lakiery. I zdecydowanie łatwiej jest zaolejować jakąś rysę niż ją ...zalakierować, prawda?
Zatem poszukałem różnych koncepcji (olej, wosk, ługowanie) i znalazłem firmę w Szczecinie, która zapewnia m.in. bardzo dobry olej Trip Trap koloryzujący. Na 36 m kw. salonu wyjdzie ok. 6 litrów tego preparatu i kosztuje jakieś 650 zł. Co do sposobu uzycia - na dzień dobry dostałem dość precyzyjną, kolorową broszurę - co , czym, kiedy, jak często itd.
Po więcej informacji o tych wynalazkach odsyłam na stronę: http://www.scan-parkett.com.pl/
Jest tam sporo o drewnianych podłogach, olejach, woskach, sposobach konserwacji itp.