PDA

Zobacz pełną wersję : projekt OSAKA LMP69 pracownia LIPIŃSCY



asiask
27-05-2007, 10:57
Witam!
Proszę o kontakt na forum osoby, które zdecydowały się (bądź zdecydują) na bodowę domku LMP 69. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D

asiask
27-05-2007, 20:37
Jeszcze może dodam link :P http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=67511&page=1

Krzychu 44
28-05-2007, 19:18
Ja też prawie już zdecydowałem sie na LMP 69 z małymi zmianami :D . Moja działka ma wjazd od południa wydaje sie, że projekcik będzie pasował. Ma nieco rozciągniętą bryłe ale bardzo funkcjonalne wnętrze.
Cóż nie ma projektów idealnych :)
Zmiany które planujemy: powiększenie łazienki na parterze kosztem pom. gospodarczego, zmiana lokalizacji wejścia z garażu i wykorzystanie poddasza nad garażem choćby na schowek czy suszarnie. Napisz co planujesz zmienić :wink:

asiask
28-05-2007, 21:00
Witam!
Fajnie że "ktoś" się odezwał :lol: Jeżeli z mężem zostaniemy przy kupnie tego projektu, to myślimy przede wszystkim nad zmianami takimi, jak rezygnacja z lukarn, powiększenie salonu na dole (kosztem pokoju) no i oczywiście tak jak pisałeś, my również myślimy o jakimś pomieszczeniu nad garażem. A na jakim etapie jesteś? Zamówiłeś już projekt? Będziesz podpiwniczał? Pozdrawiam!

Krzychu 44
29-05-2007, 07:52
Aj mysle, ze kupie w tym tygodniu i papierologia. Nie planujemy podpiwniczać. Z lukarn raczej nie radziłbym rezygnować bo z domku zrobi sie stodoła z dwuspadowym dachem. Straci urok. Dodatkowo jesli chodzi o funkcjonalność zwłaszcza zimą kiedy śnieg zalega na dach docenicie lukarny.

asiask
04-06-2007, 18:41
Witam :)
Jak tam, załatwione? Projekt kupiony? Tak myślimy o tym, co pisałeś z tymi lukarnami (przynajmniej nad tą jedną z przodu się zastanawiamy). Napisz jaki rozmiar ma Twoja działka, my mamy 1000m2 (kwadrat) z wjazdem południowo-zachodnim. Jak planujesz zrobic to pomieszczenie nad garażem (skąd wejście?)

Pozdrawiam serdecznie

asiask
14-06-2007, 18:47
Witam!
Szkoda że temat naszego projektu ucichł :roll: Może jednak ktoś się wypowie... Krzychu 44 - dlaczego się nie odzywasz? Jestem ciekawa czy już zamówiłeś projekt...

Bixik
21-06-2007, 08:42
Witam
Krzychu gdzi planujej postawic dom ???
(w jakiej miejscowości ?)

asiask
21-06-2007, 21:09
HEJ!
Coś Krzychu się nie odzywa. A Ty BIXIK też planujesz budowę tego domku? Jeżeli tak, to gdzie? My chyba się zdecydujemy, a jesteśmy ze śląska. Pozdrawiam!

asiask
28-06-2007, 20:32
Hej!
Nikt się nie odzywa :( Czy naprawdę nie ma "budowniczych" tego domu???

Krzychu 44
29-06-2007, 13:47
Aj przepraszam troche mnie tu nie było. Bedziemy budować w Rzeszotarach pod Krakowem. Projekt nie kupiony ale to na pewno bedzie ten. No niestety do pomieszczenia nad garażem chyba trzeba zrobić wejście z łazienki. Suaszarnia, składzik przy tej wielkości domku każde miejsce sie przyda. Dochodzi dodatkowy problem, który nam uświadomił architekt. 90cm schody na piętro to przypadkiem ciut nie za wąsko? Oj nie wiem czy to zmieniać...
Na pewno zamienimy miejscami na parterze gabinet z kuchnia (kuchnia otwarta na salon).

Whitemag
30-06-2007, 20:29
Nie rozumiem waszego zachwytu nad tym projektem. Jasne, ze kazdy projekt mozna przerobic, i bedzie git. Nie po to jednak bierzemy projekt gotowy, zeby go przerabiac! Szkoda kasy.
W tym projekcie zdecydowanie nie podoba mi sie przedsionek wielkosci 2.2m2. To jakies nieporozumienie. Mimo sporej przestrzeni komunikacyjnej ponad 12m2 brak miejsca na np szafe wnekowa, aby gdzies ukryc kurtki, buty (przeciez nie zmieszcza sie w przedsionku!).
Wchodzimy wiec do domu i cala nasza uwaga jest skierowana na schody - i nie ma w tym nic dziwnego, poniewaz one i przedpokoj sa wieksze niz ''duzy'' pokoj - niecale 23m2. Sugerowane rozmieszczenie mebli niewykonalne... lazienka na parterze malutenka. Gora zapewniajaca po prostu byt...i tyle. Wygod brak. Koszt spory. Ja bym sie nie decydowal.

Chyba ze przestawiamy wszystko... ale wtedy warto szukac dalej w projektach..

Pozdrawiam

asiask
30-06-2007, 20:36
Witam!
To co pisałeś o schodach to pewne? - 90 cm?? Jak się dowiedziałeś, skoro nie masz jeszcze projektu? My od poniedziałku zaczynamy powoli załatwiać papierkowe sprawy związane z budową... i chyba zamówimy projekt. Planujesz budowę jeszcze na ten rok?

Pozdrawiam

asiask
30-06-2007, 21:00
Whitemag, co do Twojego niezrozumienia, wiesz, każdy wybiera projekt według siebie i swoich potrzeb. Nikt się tu nim nie zachwyca, jedynie wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami. Mnie akurat schody na wprost wejścia z wiatrołapu w ogóle nie przeszkadzają. A jeśli chodzi o zmiany w projekcie, to zależy jakie robisz. Z tego zo wiem, to projekt indywidualny kosztowałby ok. 5000 zł, nas z pewnością zmiany tyle nie wykosztują, żeby projekt miał taką cenę. Przejrzałam naprawdę setki projektów i mało które spełniały nasze oczekiwania. Ten akurat był jednym z bardzo niewielu, w którym planujemy tylko niewielkie zmiany.
Ale to jest Twoje zdanie, gdyby wszystkim podobało się to samo, to byłoby nudno :) Dzięki za wypowiedź.

Krzychu 44
12-07-2007, 20:44
Tak to wyglada na projekcie. Jakies 90cm jednak na schody.
Dostalem kopie rozkladu parteru i pietra z wymiarowaniem.

Krzychu 44
12-07-2007, 20:46
Aj w tym roku marne szanse, ze sie uda zaczac. Troche spraw sie skomplikowalo jeszcze architekci, ktorzy beda robic adaptacje wyjezdzaj w krotce na wakacje :( Zobaczymy