PDA

Zobacz pełną wersję : KOCIOŁ NA PELETY



RINO
01-07-2003, 09:07
Witam może niektórych z was zainteresuje inny rodzaj kotów na paliwa stałe, mianowicie kociołki na pelety, temat jest rozwojowy(coraz więcej producentów paliwa). Ładowanie podobnie jak w automatach węglowych z zasobnika przy kotle bądź przez podawanie automatyczne z pomieszczenia zagospodarowanego na paliwo. Temat uważam godny zastanowienia się przed podjęciem decyzji o kotle na paliwo stałe.

Pozdrawiam RINO

01-07-2003, 15:11
Sprzedajesz takie ? Ile circa kosztuje pełna kotłownia: piec 15-20kW+ akumulator (jeśli potrzebny przy peletkach) + inne co tam potrzeba bez wodotrysków.

Wybieram rodzaj ogrzewania a: nie mam gazu, mały przydział mocy, pompa ciepła za droga, butla LPG w ogródku brzydko wygląda, węgiel brudny i problem z żużlem. Także na placu boju pozostał piec na holzgaz albo peletki.

pozdrawiam
Zbyszek

RINO
01-07-2003, 17:54
Tak zajmujemy się tego typu kotłami, cena kotła średnio to koszt 12 tys/zł my rozmawiamy jeszcze z firmą o tańszym kotle na pelety. Jeżeli interesuje pana taka kompletna wycena to pozwolę sobie ją przedstawić jutro

Pozdrawiam RINO

RINO
02-07-2003, 09:08
Dziś sprawdziłem i na tę chwilę pełna kotłownia C.O to koszt- 12-13 tyś złotych z robocizną. Szczegolowa kalkulacja zostanie przeslana jezeli panstwo wyraza zainteresowanie nią.
Pozdrawiam RINO

Mały
05-07-2003, 15:40
Sprzedajesz takie ? Ile circa kosztuje pełna kotłownia: piec 15-20kW+ akumulator (jeśli potrzebny przy peletkach) + inne co tam potrzeba bez wodotrysków.

Wybieram rodzaj ogrzewania a: nie mam gazu, mały przydział mocy, pompa ciepła za droga, butla LPG w ogródku brzydko wygląda, węgiel brudny i problem z żużlem. Także na placu boju pozostał piec na holzgaz albo peletki.

pozdrawiam
Zbyszek
Witaj zbyszku .
Ja sprzedaję kotły na drzewo(holzgaz to zbyt szumne i niezupełnie prawdziwe określenie procesów zachodzących w tych kotłach) w których można palić również pelletsem,ale od razu mówię ,że nie jest to opał zbyt tani.Zdecydowanie tańsze jest drewno(liściaste ok.100zł/m3,iglaste ok.60zł/m3) oraz brykiet drewniany(większy i bardziej wilgotny odpowiednik pelletsu-330zł/tonę).Innym bardzo nowatorskim paliwem jest słoma prasowana i nie mówię tu o słomie w olbrzymich belach ale prasowanych wałeczkach o średnicy ok.5 cm-problemem jest tylko to dostać-bardzo kaloryczne).
Sądzę ,że lepiej kupić kocioł na drewno za ok.(jak na Twoje potrzeby)2.800,--5.000,-(w zależności od firmy) a za pozostałe parę tysięcy drewno.
W sumie wszystkie te opały są czyste ,ekologiczne i w miarę ekonomiczne,tak że tu warto trochę pogrymasić.
Ja oprócz sprzedaży użytkuję taki kocioł i nie narzekam,tym bardziej że mogę palić w nim wszystko.
Z pozdrowieniami Tomek