PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki tynk wewnętrzny



Wowka
01-07-2003, 13:11
Jestem "gorącym" zwolennikiem tyku gipsowego kładzionego z agregatu.
Dlaczego? Bo zgodnie z moimi przewidywaniami wyszło tanio, dobrze i szybko.
Wiele już było opinii i sporów na ten temat na forum.
Zapraszam do wypełnienia ankiety forumowiczów którzy już tynkowali lub tez dokonali wyboru.
Jestem ciekaw (zapewe nie tylko ja) jaka opcja ma najwięcej zwolenników

Maluszek
01-07-2003, 14:14
Tynk gipsowy z agregatu

jolana
01-07-2003, 18:56
Brakuje odpowiedzi: "nie wiem" :roll:

jolana
01-07-2003, 18:56
To był oczywiście żart :D

Zbigniew Rudnicki
01-07-2003, 19:57
Brakuje pytania :
Tynk cementowo wapienny i gładź mineralna lub wapienna.
(n.p. Atlas Rekord)

Teska
01-07-2003, 20:35
ja mam cem- wap reczne i gładz

Jezier
01-07-2003, 20:38
Ja kładę gips maszynowo. Chcę aby prace były wykonywane szybko i dobrze.

Wowka
02-07-2003, 11:14
Prośba do Forumowiczów którzy zaznaczyli lub dopiero zaznaczą opcję tynk tradycyjny cementowo-wapienny kładziony ręcznie + gładź gipsowa by podali finalną cenę m2 takiego tynku.

Becik
04-07-2003, 11:01
To nie takie proste...
no bo np materiał który został kupiny ( cement, żwir, wapno ) był używany również do wylewek, poza tym nie we wszystkich pomieszczeniach będzie gładź ( tzn nie będzie jej w garażu i kotłowni ). Pewnie wyjdzie drożej niż tynki gipsowy z agregatu - sama robocizna ( ale razem z malownaiem na gotowo ) u nas wynosi 18pln/m2 - za sam tynk c-w ten sam wykonawca liczy 10. Ale po wykonaniu robót spróbuję to jakoś oszacować :) z dokładnością +- 7%.
Gdybym teraz miała wybierać to zdecydoiwałabym się chyba na tynki gipsowe z agregatu i to nie tylko ze względu na cenę, ale i na szybkoiść prac. Nasi wykonawcy same tynki lepili przez miesiąc :(

kasiek
04-07-2003, 11:10
Gipsowy kładziony ręcznie. Gipsowy, bo cienki, krócej schnie, a my się chcemy jak najszybciej wprowadzić z maleńkim dzieckiem. Ręcznie, bo mamy zaufaną, tanią ekipę i rzeczywiście położyli dobrze i szybko, a wyszło taniej niż maszynowo.

pawel.k2
04-07-2003, 13:34
zdecydowanie płyty kartonowo - gipsowe

Wowka
04-07-2003, 13:36
zdecydowanie płyty kartonowo - gipsowe

Czy byłbyś skłonny kilkoma zdaniami umotywować swoje "zdecydowanie" ?
Pozdrawiam

Jola_
04-07-2003, 17:58
U nas jest cementowo-wapienny kładziony ręcznie. Tak zdecydował mój mąż, a on tu jest alfą i omegą, a poza tym pan Marian (szef naszej ekipy) zaaprobował takie myślenie mojej mądrzejszej połowy.
Czy jest to wystarczające uzasadnienie?

Blood!
10-07-2003, 16:41
Dręczy mnie ten sam dylemat - mało jest czasu (trzeba wszystkoo skończyć przed podniesieniem VATu) - a pieniędzy też nie tak dużo - porównałem już wstępnie ceny i chyba zdecyduję się na robiony ręcznie - z mojego wywiadu wynika bowiem, że
- tynk gipsowy maszynowy kosztuje wraz z materiałem od 15 do 20 zł za metr kwadratowy (zależne od dokładności murarzy - moi jak się okazało dokładni nie byli), ponadto wymaga często (prawie zwasze) wygładzenia niektórych miejsc ręcznie gładzią gipsowa co zwiększa koszt o około 3 zł na m2 - czas prac błyskawiczny
- tynk standardowy (reczny, zaprawa wapienna) to koszt około 8-11 zł m2 z materiałem + gładź gipsowa 3-5 zł m2 z amteriałem - ale piwnicy i poddasza gipsować nie muszę - bo po co - wystarczy wybielić, czas prac 3 tygodnie (480 m2 powierzchni podstawy)

w związku z tym, no cóż - wybieram tynk standardowy, ponadto fama głosi że tynki gipsowe podatne są na wilgoć (w łazience i kuchni na suficie płytek nie położę) a tynk jest bardzo cienki i pęka gdy pracuje np strop.