PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt skrzynki bud. pr?dowej



gregorus
04-03-2002, 10:54
Witam!
Nie orientujecie się może ile kosztuje (mniej więcej) materiały na skrzynke budowlaną na prąd (założyli mi właśnie prąd, zaczynam budowę i pewien elektryk zażądał mi za nią dość horrendalną sumę). Ma ona mieć 1 wyjście siłowe, 1 220V, różnicówke i zabezp.
Pozdrawiam
Grzegorz

04-03-2002, 12:27
Ja kupilem uzywana skrzynke budowlana (plastikowa w bardzo dobrym stanie) zawierajaca:
- licznik 3-fazowy (bez legalizacji),
- wylacznik roz-prad 3-faz
- wylaczniki nadpradowe (ok. 6szt.)
-2 wyjscia 3-faz (wieksze i mniejsze)
-3 wyjscia 220V
Za calosc zaplacilem 180zl.
Ile elektryk chial od Ciebie ?

gregorus
04-03-2002, 13:01
Nie wiem, czy uwierzysz ale coś koło 600 zł :evil:
Grzegorz

Frankai
04-03-2002, 13:09
Masz 2 wyjścia:
- podłączyć elektryka pod prąd i przerobić jego buźkę na gniazdo siłowe, nos na gniazdko 220, a oczy będą robić jako lampy,
- znaleźć nowego.
Do tego pierwszego może czepiać się nadzór budowlany, więc polecam jednak drugie. Gotowe skrzynki są do kupienia w takich lepszych sklepach elektrycznych i w hurtowniach (sprzedają też detalistom). Jak nawet nie mają, to zapewne Cię skierują w odpowiednie miejsce.

Agnicha1704
05-03-2002, 07:39
Dokładnie jak u mnie - nowa skrzynka z prefabrykowanym fundamentem kosztowała mnie około 600 PLN netto. Jest to skrzynka umożliwiajaca korzystanie z prądu na czas budowy i docelowo.
pozdrowienia
Agnicha

Frankai
05-03-2002, 07:58
Gregorus - ja Cię odebrałem, że chodzi o zwykłą szkrzyneczkę tymczasową. Jeżeli docelową, tak jak zrozumiała Agnicha, to co innego. Mam nadzieję, że tego elektryka jeszcze nie przerobiłeś na krzynkę, bo może niesłusznie go skazałem.

Agnicha1704
05-03-2002, 08:14
:lol: oj Frankai - przez Ciebie dostanę spazmów śmiechu.
A wracając do tematu - to ta cena jest wysoka, ale rekompensowana ogólnie niższymi nakładami na przyłacze ponoszonymi w ubiegłym roku.
Ja kupowałabym bez zastanowienia - jeśli to taka sama skrzynka - zamontowali ją u mnie w ubiegłym tygodniu - prima!!! - mucha nie siada. No i na stałe.
A co do ceny - to myślę, że ona jest stała ustalona przez ZE i pewnie jest taka sama w każdym miejscu kraju
pozdrowienia
Agnicha

05-03-2002, 09:31
U mnie piękna skrzyneczka - tak samo jak u Agnichy, tymczasowa, do wykorzystania i w czasie budowy i docelowo kosztować ma (bo jeszcze nie dostałem faktury) 500 PLN brutto.
Wydaje mi się, że cena jest taka sama dla wszystkich bo podano mi ją w ZE.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: andrzejp dnia 2002-03-05 10:33 ]</font>

Frankai
05-03-2002, 09:43
Można też pół skrzyneczki. Moja połówka stoi u sąsiada. Jemu nie przeszkadza, a ja mam "czysty" płot.

gregorus
05-03-2002, 09:50
Hej!
Więc tak:
- skrzynke prądową (tą gdzie jest licznik mam) i ta jest zakładana przez ZE
- mi chodziło o tymczasową skrzyneczke na czas budowy i tą juz też od wczoraj mam :smile: ... Ale nie ma złego, co by na dobre nie wyszło. Wczoraj troszke zaatakowałem tego elektryka (że spadł chyba z księżyca z tą ceną) no i wziął za nią 600zł, ale z robocizną :grin: (czyli podłączanie wszystkiego + szybsze załatwienie umowy z ZE. To szybsze załatwienie było mi potrzebne - za 3 dni ruszam z budową).
Grzegorz

05-03-2002, 12:33
ile za to szybsze, bo mi tez jakies kapelusze proponowali??

gregorus
06-03-2002, 13:24
Hej!
Ile u mnie policzył za 'szybsze' to nie wiem, ale uwinął się dosyć szybko (coś koło 1,5 tygodnia od wkopania głównej skrzynki przez ZE - założenie licznika, odbiór, wpis do planów, umowa na prąd, zamontowanie skrzynki budowlanej).
Grzegorz