PDA

Zobacz pełną wersję : wylewki i izolacja



eisenberger
30-05-2007, 07:34
Witam ponownie ! mam następujące pytanie : mam wylany chudziak i teraz chcę zrobić izolacje poziomą (dwa x papa , folia styropian 5cm ) problem jest taki że jest na chudziaku ułożona instalacja wodna i co , jak izolować miejsca gdzie przebiegają rurki i jak położyć w tych miejscach styropian (czy omijać czy może docinać styro na grubość ?) i jeszcze jedno jak poprawnie wylać posadzkę pod oknami balkonowymi jest tam od chudziaka ok. 12cm przerwy (okna stoją teraz na cegłach i a do ścian przykręcone są na wieszakach + pianka na około ) jak ocieplić to jak mi się wydaje newralgiczne miejsce , dawać styro wewnątrz czy wylać posadzkę pod okna i dać styro od zewnątrz ?????

artureski
31-05-2007, 01:04
no nie...stary forumowicz a powiela pytania i wątki - wstyd! Wystarczy poszukać kilka postów mistrza janzara....

majja
31-05-2007, 06:20
Mnie też interesuje ten temat a nie mogę go znależć. Jakby ktoś mógł pomóc

Senser
31-05-2007, 10:25
Ja położyłem grubą folię budowlaną, nie pamiętam tylko jak grubą...
Czy to było 2 czy 1 mm?? W każdym bądź razie jak na folię budowlaną było to wyjątkowo grube..
Kładłem po całości...i jeśli nie było takiej możliwości, żeby położyć rury na folii to po prostu kładłem folię na rury...
Jeśli chodzi o styro, to czasem albo kroiłem (zależy od ilości warstw, grubości rury) lub robiłem bruzdy.
Wg. mnie gruba folia zdecydowanie wystarczy.
Ja mam dość wysoko posadowiony dom.

eisenberger
31-05-2007, 13:50
no nie...stary forumowicz a powiela pytania i wątki - wstyd! Wystarczy poszukać kilka postów mistrza janzara....
W moim poście jest kilka tematów (zapytań) to pierwsza sprawa druga to że 90% nowych tematów jest powielana mniej lub więcej a forum (wymiana doświadczeń ) jest po to żeby dyskutować i dzielić się doświadczeniami ……………..

11małgosia
31-05-2007, 14:27
i jeszcze jedno jak poprawnie wylać posadzkę pod oknami balkonowymi jest tam od chudziaka ok. 12cm przerwy (okna stoją teraz na cegłach i a do ścian przykręcone są na wieszakach + pianka na około ) jak ocieplić to jak mi się wydaje newralgiczne miejsce , dawać styro wewnątrz czy wylać posadzkę pod okna i dać styro od zewnątrz ?????

Mam podobny problem, tyle tylko, że chodzi o okno tarasowe... :-? :D

eisenberger
31-05-2007, 18:20
i jeszcze jedno jak poprawnie wylać posadzkę pod oknami balkonowymi jest tam od chudziaka ok. 12cm przerwy (okna stoją teraz na cegłach i a do ścian przykręcone są na wieszakach + pianka na około ) jak ocieplić to jak mi się wydaje newralgiczne miejsce , dawać styro wewnątrz czy wylać posadzkę pod okna i dać styro od zewnątrz ?????

Mam podobny problem, tyle tylko, że chodzi o okno tarasowe... :-? :D

tez mi chodzi o tarasowe ... :roll:

Barbossa
31-05-2007, 18:28
okno, drzwi balkonowe umieszcza się w warstwie izolacyjnej, nie ważne ściana czy posadzka
i tyle, resztę dośpiewaj sobie sam

eisenberger
31-05-2007, 19:01
Barbarossa mam rozumiec ze wylac posadzke do drzwi tarasowych a pod drzwiami np. piana ? dobrze kombinuje? :lol:

Barbossa
31-05-2007, 19:02
Łi

eisenberger
31-05-2007, 19:05
czyli pieknie sobie dospiewałem :D dzieki !!!

Barbossa
31-05-2007, 19:21
nie zapomnij o wywinięciu odpowiednio izolacji

eisenberger
31-05-2007, 19:24
nie zapomnij o wywinięciu odpowiednio izolacji
czyli jak ? bo wlasnie bede kladl izolacje

Senser
01-06-2007, 08:13
Wylewka powinna przykryć co najmniej 2 mm rame okna.
W innej sytuacji będziesz miał przewiewy!!

Senser
01-06-2007, 08:13
nie zapomnij o wywinięciu odpowiednio izolacji
O czym ty mówisz??
Izolacja pod oknami?? :o

halszka.ka
01-06-2007, 16:48
To może i ja się załapię na podpowiedź w sprawie izolacji pod wylewki :roll:

Przed wejściem hydraulików chcę położyć papę termozgrzewalną na chudziaku,
pan, który mi to ma położyć sugeruje wysmarowanie wcześniej chudziaka dysperbitem...
czy to dobry pomysł ?

eisenberger
01-06-2007, 17:43
wydaje mi sie ze to zly pomysl , bo czy papa termo bedzie sie trzymac dysperbitu? wiem ze jak sie klei pape dysperbitem to dobrze jest wczesniej zagruntowac dysperbitem rozcieczonym pol na pol z woda , ale jezeli faachowiec juz kiedys tak robil i bylo ok to moze nie zaszkodzi

halszka.ka
01-06-2007, 21:56
no właśnie , to nie jest fachowiec od wylewek :-? ,
to ktoś, kto przed rozłożeniem rurek od ogrzewania położy papę,
a potem dopiero przyjdzie wylewkarz....

eisenberger
01-06-2007, 22:19
raczej bym nie eksperymentował , albo papa na lepiku albo termozgrzewalna. niewiadomo jak zachowa sie dysperbit pod wplywem temperatury
ja daje 2xpape na lepiku na gorąco (stara sprawdzona metoda) + folia, termo tez napewno spellni swoja role

acca5
02-06-2007, 07:37
A ja chudziaka posmarowałam izolbetem, na to papa termozgrzewalna, na to folia budowlana czarna , styro i miksokret z betonem.

11małgosia
02-06-2007, 11:41
Czy te czynności można wykonac we własnym zakresie?

kaczorek.
02-06-2007, 16:22
a te rurki od ogrzewanie nie powinny lezec dopiero na 1 wszej warstwie styropianu... hmm :roll: a nie na chudziaku jak u ciebie...

acca5
02-06-2007, 21:11
jako kobieta to powiem,że jest to :D raczej męskie zajęcie

Senser
04-06-2007, 08:36
Czy te czynności można wykonac we własnym zakresie?
Pewnie, że można...

Jak was słysze co i ile wy kładziecie tego izolacyjnego towaru to się z deka śmieje...
Po co tyle tego??
Chyba, że na wodzie dom stawiacie...ale wtedy lepszy kajak...

Wosto
16-07-2007, 19:56
A ja chudziaka posmarowałam izolbetem, na to papa termozgrzewalna, na to folia budowlana czarna , styro i miksokret z betonem.
Oglądałem już wiele budów (mam taką możliwość z racji wykonywanego zawodu) i w budynkach mieszkalnych zawsze folia jest kładziona na styropianie. Dzisiaj firma od wylewek również zaproponowała mi na stropie (mam piwnicę) położenie najpierw folii i dopiero potem styropian i na to wylewki. Jak w końcu należy to wykonać?
Pozdrawiam.

acca5
16-07-2007, 20:35
chudziak, papa, folia, styro, folia, beton

pelsona
17-07-2007, 09:30
Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.

Geno
17-07-2007, 09:43
Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.
Z nowoczensych pap modyfikowanych nic sie nie uwalnia....

Folia rzekłbym ekologiczna jest jak cholera.

pelsona
17-07-2007, 11:46
Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.
Z nowoczensych pap modyfikowanych nic sie nie uwalnia....

Folia rzekłbym ekologiczna jest jak cholera.

Jeśli z nowoczesnych pap nic się nie uwalnia to dlaczego śmierdzą jak diabli, chyba nie jest to aromaterapia.

Geno
17-07-2007, 12:10
Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.
Z nowoczensych pap modyfikowanych nic sie nie uwalnia....

Folia rzekłbym ekologiczna jest jak cholera.

Jeśli z nowoczesnych pap nic się nie uwalnia to dlaczego śmierdzą jak diabli, chyba nie jest to aromaterapia.
Nic szkodliwego.

Nie wiem jeśli użyć w zastępstwie kołdry.

Tamlin
24-07-2007, 21:02
Witam,
Mam własnie robiony omawiany temat więc jestem "na bierząco" moim i wielu fachowców zdaniem kolejność powinna być następująca:
chudziak
dysperbit (wodorozcięczalny) - żeby papa miała się czego trzymać, do chudziaka termozgrzewalnej nie przylepicie
papa termozgrzewalna
folia - żeby papa nie zeżarła styropianu
styropian
folia
wylewka

Senser, nie chodzi o to że na wodzie ale o to że zalewsz to wszytsko betonem i nie chciałbyś raczej rozkuwać - więc dobrze mieć pewność 100% że wilgoć nie podciągnie ci pod podłogę i nie zakwitnie grzybem. Gniazdko czy żyrandol wymienia się zdecydowanie łatwiej...
Co do ekologiczności to wszytko co się stosuje w budownictwie zawiera coś co niekoniecznie jest zdrowe. Ale nie można się dać zwariować nie unikniemy kontaktu z substancjami szkodliwymi. Zaczynając od fundamentów jak myślicie co dodaje się do cemetu na bloczki? Chemia. Materiał na ściany jaki b nie był cośtam zawiera (pustaki żużlowe - popioły z elektrociepłowni - to najbardziej drastyczny przypadek), Cement stosowaliście II z dodatkami czy I? Strop, ta sama historia. Tynki? gipsowe? gips jest produktem ubocznym z instalacji odsiarczania spalin w elektrowniach (sprawdźcie sobie co jest niedaleko Knauffa Jaworzno czy Knauffa Bełchatów. Więźba - impregnaty, kleje, silikony, PVC na okna, farby, lakiery, kleje. Podsumowójąc nieco przydlugi wykład - papa termozgrzewalna na pewno nie będzie produktem najbardziej trującym w domu.
Co do samodzielnego wykonania to nie ma żadnego problemu i jest to bardzo proste, szczotka na kiju do smarowania, kołek do miesznia dysperbitu (do pierwszej warstwy dolejcie troche wody aby miał gęstość kisielu) do układania papy potrzeba palnik za 90 zł i butle z gazem, uwaga przy grzaniu papy uwalniają się opary, od których można się poczuć jak po kilku skrętach :)
Pozdrawiam
Tamlin

MRJDomańscy
02-08-2007, 21:30
U mnie wylano chudziak i na ławy papa 2x na lepiku. Po czym wymurowano piwnice. Jak wykonać wylewki by ocieplić podłogę w w/w piwnicy i by potem nie było efektu np. 'podnoszenia' wylewki na styropianie przez wodę gruntową :-? , bo u sąsiadów miało coś takiego miejsce... Czy nie jest już za późno na folię skoro nie będzie przyciśnięta przez mury?? Proszę o radę. I ewentualnie jaki gruby styr. dać pod tą wylewkę. Dom duży, pow. piwnic użytkowa ok. 105 m2.

lus
21-12-2008, 17:13
Co fachowiec to inna rada.
Wydaje mi sie ,ze lepiej chudziak posmarowac czyms NIE na bazie rozpuszczalnikow (np. dysperbit czy izobud WL). Potem bym polozyl styropian lub styrodur, nast. folia, ogrzewanie podlogowe i na to wylewka.
Czy to byloby ok?