PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja w garderobie



zuzka
01-07-2003, 14:26
Zauważyłam, że w małej (3 m2) garderobie nie mam żadnego wywietrznika :o .
Fachowcy twierdzą, że nie potrzeba bo wpuścili mi tam 1 pętlę ogrzewania podłowego. Czy mają rację?

Wowka
01-07-2003, 14:34
Zuzka- odpowiem żartem. Taka mała garderoba to jak duża szafa - można otworzyć od czasu do czasu drzwi - i wystarczy.
pozdrawiam

_ZBYCH_
01-07-2003, 14:40
Nie wystarczy. Będzie duszno i śmierdząco.

Wowka
01-07-2003, 14:44
Nie wystarczy. Będzie duszno i śmierdząco.

Mało prawdopodobne, ale to zależy co i jak będziesz tam składował. :P

_ZBYCH_
01-07-2003, 14:52
[quote="Wowka
Mało prawdopodobne, ale to zależy co i jak będziesz tam składował. :P[/quote]

Mój kolega ma garderobę z okienkiem (jedną z kilku :) ). Składuje tam ciuchy (koszule, garnitury, garsonki, kożuchy i futra, itp.) Praktycznie cały czas okno jest uchylone, bo jest zaduch i śmierdzi. Zaznaczam, że garderoba jest nie ogrzewana.

Pozdrawiam

ZBYCH

jprzedworski
01-07-2003, 15:17
[quote="Wowka
Mało prawdopodobne, ale to zależy co i jak będziesz tam składował. :P

Mój kolega ma garderobę z okienkiem (jedną z kilku :) ). Składuje tam ciuchy (koszule, garnitury, garsonki, kożuchy i futra, itp.) Praktycznie cały czas okno jest uchylone, bo jest zaduch i śmierdzi. Zaznaczam, że garderoba jest nie ogrzewana.

Pozdrawiam

ZBYCH[/quote]

I tu masz odpowiedź, co jest źle. Jeślii masz kilka pomieszczeń ze wspólną wentylacją albo bez niej, ale jedno najzimniejsze, to gdzie będzie największa wilgotność względna? Tam, gdzie najzimniej. A gdzie większa wilgotność, tam grzybki. Garderoba powinna być najsuchsza, bo tam się składa ubrania, nie zawsze suche i tam muszą wysychać, bo inaczej zapleśnieją. Czyli grzać i wietrzyć.

Alanta
02-07-2003, 10:23
Garderoba powinna być wentylowana jeśli nie posiada okna

_ZBYCH_
02-07-2003, 15:22
I tu masz odpowiedź, co jest źle. Jeślii masz kilka pomieszczeń ze wspólną wentylacją albo bez niej, ale jedno najzimniejsze, to gdzie będzie największa wilgotność względna? Tam, gdzie najzimniej. A gdzie większa wilgotność, tam grzybki. Garderoba powinna być najsuchsza, bo tam się składa ubrania, nie zawsze suche i tam muszą wysychać, bo inaczej zapleśnieją. Czyli grzać i wietrzyć.

To też racja, ale u niego nie śmierdzi wilgocią, grzybem, czy pleśnią, tylko ciuchami (kożuchy, futra, itp.)

Pozdrawiam

ZBYCH

JerzyB
02-07-2003, 15:53
Zatem wentylacja w garderobie powinna być taka sama jak we WC !

02-07-2003, 20:07
Może nie aż tak intensywna, bo tam często się nie przebywa, ale moim zdaniem jakaś musi być. Nawet jak do zwykłej szafy wsadzisz coś lekko wilgotnego, to "zatęchnie". A w gaderobie wiesza się ubrania, stawia wilgotne buty itp.

drugi kominiarz
02-07-2003, 21:08
Żeby wentylować garderobę nie wystarczy tylo ją ogrzewać. Trzeba zapewnić również odpowiednią ilość powietrza napływającego do tejże garderoby w celu prawidłowej cyrkulacji. :D